
Czechy: ACTA do Trybunału Konstytucyjnego?
[2012-04-12 01:00:00]
Czeska Partia Piratów uważa, że umowę ACTA powinien rozpatrzyć Trybunał Konstytucyjny. Jak oświadczył przedstawiciel Partii Piratów Jakub Michálek, umowa ACTA jest sprzeczna z Europejską Kartą Praw i Swobód. Dodał też, że stanowisko to potwierdza także analiza przeprowadzona przez grupę analityków z uniwersytetów w Londynie i Oxfordzie oraz opinia Urzędu ds. Ochrony Danych Osobowych.
Również minister przemysłu i handlu Martin Kuba powiedział po spotkaniu z piratami, że przychyla się do ich wniosku. Jak oświadczył, „będziemy w parlamencie wnioskować do rządu, aby umowa została skierowana do Trybunału Konstytucyjnego po to, aby cała sprawa była czysta”. Jednocześnie dodał, że należy najpierw poczekać na rozstrzygnięcie Trybunału Sprawiedliwości Wspólnot Europejskich, który aktualnie tę sprawę rozpatruje.
Bolesław K. Jaszczuk
|
lewica.pl w telefonie
Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:
-
Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
-
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
-
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
-
Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
-
Poszukuję
-
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
-
Historia Czerwona
-
Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
-
Szukam książki
-
Poszukuję książek
Więcej ogłoszeń...
17 czerwca:
1789 - Stan trzeci ogłosił się Zgromadzeniem Narodowym, początek rewolucji we Francji.
1848 - Wiosna ludów: bombardowanie miasta przez wojska austriackie doprowadziło do kapitulacji powstania w Pradze.
1918 - Została założona Łotewska Socjaldemokratyczna Partia Robotnicza (LSDSP).
1929 - Przybycie do Polski, na zaproszenie PPS, delegacji Międzynarodówki Socjalistycznej na czele z jej przewodniczącym Emilem Vandervelde.
1934 - Władze sanacyjne wydały dekret o utworzeniu w Berezie Kartuskiej "obozu izolacji dla osób zagrażających bezpieczeństwu i porządkowi publicznemu".
1936 - Urodził się Ken Loach, angielski reżyser, marksista, nagrodzony Złotą Palmą w Cannes za film "Wiatr buszujący w jęczmieniu".
1945 - Urodził się Ken Livingstone, polityk lewicowy, długoletni burmistrz Londynu, doradca H. Chaveza.
1991 - RPA: Zniesienie apartheidu
2004 - Zmarł Jacek Kuroń.
?