Związek Zawodowy Pracowników TVN domaga się wzrostu płac i ograniczenia śmieciówek

[2023-09-23 18:29:38]

Zrzeszony w Związkowej Alternatywie Związek Zawodowy Pracowników TVN przedstawił swoje postulaty zarządowi firmy.

1. Związek postuluje do Zarządu TVN o podwyżki płac dla wszystkich pracowników i współpracowników w wysokości średniej inflacji za ostatnie 12 miesięcy. Ostatnie podwyżki płac (średnio 3% w 2022 i 8% w 2023) przy oficjalnej kilkunastoprocentowej, a rzeczywistej kilkudziesięcioprocentowej inflacji w latach 2022-23 spowodowały, że realne płace pracowników zmalały drastycznie. Dlatego Związek postuluje podwyżki będące wyrównaniem inflacji, aby płace pracowników TVN pozostawały na tym samym poziomie realnym. To dzięki pracy wszystkich pracowników firma wypracowała duży zysk.

2. Związek postuluje do Zarządu TVN o zaproponowanie wszystkim pracownikom zatrudnionym w oparciu o umowy cywilnoprawne i samozatrudnienie (tzw. śmieciówki) umów o pracę. Wnioskujemy o zamianę umów „śmieciowych” na umowy o pracę wszystkim współpracownikom, którzy wyrażą taką chęć.

3. Związek wnioskuje do Zarządu TVN o zagwarantowanie pracownikom w umowach o pracę średnio 22 dyżurów miesięcznie (z uwzględnieniem przepisów Kodeksu Pracy) dla umów mających zmienną część honoracyjną (zależną od ilości dyżurów). Obecnie pracownicy mogą nawet zarabiać 1/3 mniej gdy firma nie znajdzie dla nich zadań, jednocześnie uniemożliwiając im wykonywania innej pracy narzucając zakaz konkurencji.

Jednocześnie związek zwrócił się z wnioskiem o spotkanie z zarządem firmy.

Piotr Szumlewiczdrukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:76 LAT KATASTROFY - ZATRZYMAĆ LUDOBÓJSTWO W STREFIE GAZY!
Warszawa, plac Zamkowy
12 maja (niedziela), godz. 13.00
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Przyjdź na Weekend Antykapitalizmu 2024 – 24-26 maja w Warszawie
Warszawa, ul. Długa 29, I piętro, sala 116 (blisko stacji metra Ratusz)
24-26 maja
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


24 czerwca:

1793 - Rewolucyjny Konwent uchwalił konstytucję Republiki Francuskiej gwarantującą po raz pierwszy w historii powszechne prawo wyborcze.

1821 - Wojska Simóna Bolívara zwyciężyły w bitwie o Carabobo, będącej ostatecznym rozstrzygnięciem wojny o niepodległość Wenezueli.

1901 - Otwarto pierwszą wystawę prac Pabla Picassa, hiszpańskiego malarza przez lata związanego z lewicą.

1902 - Urodziła się Lidia Ciołkoszowa, działaczka PPS, historyczka. Żona Adama Ciołkosza. Od 1979 przewodnicząca PPS na obczyźnie, od 1990 honorowa przewodniczaca PPS w kraju.

1905 - W Warszawie PPS zorganizowała powszechny strajk solidarności z robotnikami Łodzi.

1905 - Zmarł Kazimierz Kelles-Krauz, filozof, socjolog, publicysta, pedagog; działacz i teoretyk Związku Zagranicznego Socjalistów Polskich, później Polskiej Partii Socjalistycznej.

1944 - Na stacji kolejowej Ryczów k. Wadowic zginął w walce z Niemcami Adam Rysiewicz, sekretarz OKR (WRN) Kraków.

1945 - W Paryżu powstał Komitet Sekcji Odrodzonej PPS.

1957 - Tajni agenci dominikańskiego dyktatora Rafaela Trujillo przeprowadzili nieudany zamach na centrolewicowego prezydenta Wenezueli Rómulo Betancourta, co wywołało międzynarodowy skandal.

1960 - Patrice Lumumba został pierwszym premierem Demokratycznej Republiki Konga.

1961 - Urodziła się Rebecca Solnit, amerykańska eseistka, aktywistka i historyczka.


?
Lewica.pl na Facebooku