Belgia nałoży sankcje na Izrael?

[2023-11-09 19:57:03]

Belgijska wicepremier Petra De Sutter wezwała swój rząd do nałożenia sankcji na Izrael i rozpoczęcia dochodzenia w sprawie izraelskiego bombardowania szpitali i obozów uchodźców w Strefie Gazy.
W wywiadzie dla dziennika Niueuwsblad, De Sutter mówiła, że "czas nałożyć sankcje na Izrael. Deszcz bomb jest nieludzki. W czasie gdy w Gazie dokonywane są zbrodnie wojenne, Izrael ignoruje międzynarodowe żądania zawieszenia broni".

De Sutter powiedziała też, że Unia Europejska powinna natychmiast zawiesić swoje porozumienie o współpracy z Izraelem, że należy nałożyć sankcje na produkty sprowadzane z okupowanych terenów palestyńskich, a także zakazać wjazdu na terytorium Unii Europejskiej agresywnym osadnikom, żołnierzom i politykom izraelskim odpowiedzialnym za zbrodnie wojenne.

"Izraelskie bombardowania zwiększają totalną beznadzieję Palestyńczyków. Bez prawdziwego rozwiązania, przemoc będzie się powtarzała. Dlatego właśnie polityczne rozwiązanie polegające na uznaniu państwa palestyńskiego jest konieczne" - mówiła Petra De Sutter.

Wicepremier wezwała do wspierania działań Międzynarodowego Trynunału karnego w Hadze na rzecz dochodzenia w sprawie zbrodni wojennych Hamasu i Izraela.

Dwa dni wcześniej, także belgijski premier Alexander De Croo powiedział, że działań Izraela nie można już traktować jako proporcjonalych z punktu widzenia prawa do samoobrony.

Bartłomiej Zindulskidrukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca
Podpisz apel przeciwko wprowadzeniu klauzuli sumienia w aptekach
https://naszademokracja.pl/petitions/stop-bezprawnemu-ograniczaniu-dostepu-do-antykoncepcji-1
Szukam muzyków, realizatorów dźwięku do wspólnego projektu.
wszędzie
zawsze
Petycja o opodatkowaniu księży

Więcej ogłoszeń...


5 grudnia:

1907 - W Hłuszkach urodziła się Alina Centkiewicz, pisarka, 1946-50 wiceprzewodnicząca Ligi Kobiet, członkini TPD. W 1958 jako szósta kobieta na świecie stanęła na Antarktydzie.

1915 - Powstało Polskie Stronnictwo Ludowe "Wyzwolenie", lewicowa partia chłopska.

1929 - Powołano Centrolew.

1972 - Gough Whitlam z Australijskiej Partii Pracy został premierem Australii.

2005 - W Wielkiej Brytanii wszedł w życie Civil Partnership Act i zarejestrowano pierwszy związek partnerski pary homoseksualnej.

2012 - Zmarł Oscar Niemeyer, brazylijski architekt, przedstawiciel światowej architektury modernistycznej, komunista.

2013 - Zmarł Nelson Mandela, wybitny południowoafrykański polityk, pierwszy czarnoskóry prezydent RPA, laureat pokojowej Nagrody Nobla.


?
Lewica.pl na Facebooku