Celebryci uchodźcami i rząd na uchodźstwie!
2020-07-14 08:18:14
Szanowni Państwo!

Dzieje się rzecz straszna. W wyniku nieodpowiedzialnych decyzji większości społeczeństwa możemy utracić jeden z najwybitniejszych i najprzenikliwszych umysłów kraju. Pisarka i specjalistka od konstytucji oraz demokracji – Manuela Gretkowska, została zmuszona do emigracji. Wraz z tysiącami uchodźców będzie się tułać po obczyźnie między dwoma maleńkimi chatkami na południu i północy Europy. Musiała też wystawić na sprzedaż swój dworek. Mam nadzieję, że zaopiekuje się nim jakiś dobry liberał, aby nie wpadł w ręce reżimowej hołoty wyrwanej ze wsi.

Czas najwyższy na powołanie liberalno-demokratycznego rządu III RP na uchodźstwie, który wysunie postulaty obrony demokracji, a wśród nich najważniejsze:

- Cenzus majątkowy oraz cenzus pochodzenia w wyborach – nie może być tak aby o wyborze prezydenta decydowali mniej zamożni ludzie ze wsi, a powiedzmy szczerze – zwykła hołota co to cywilizacji na oczy nie widziała, tylko jeździ wozem drabiniastym, a wieczorami tropi z widłami po lasach LGBT.

- Cenzus wykształcenia – tylko osoby z tytułami naukowymi powinny mieć automatyczne prawo do głosowania, inni po zdaniu szeregu egzaminów z zasad trójpodziału władzy, źródeł władzy republikańskiej i genezy polskiego konstytucjonalizmu.

- Liczenie głosów Polonii z UE podwójnie, ponieważ najbardziej wartościowa część społeczeństwa wyjechała do UE, żyje w krajach cywilizowanych wie lepiej od niewykształconych wieśniaków kogo trzeba wybierać.

- Zakaz głosowania przez patologię 500+ - chcieli rozdawnictwa, niech im będzie, ale niech nie głosują, bo autorytarna władza ich głosy może po prostu kupić.

Z takimi postulatami liberalno-demokratyczny rząd III RP na uchodźstwie mógłby podjąć współpracę z podobnymi grupami – demokratyczną opozycją z Wenezueli, demokratami, którzy uciekli od wschodnich, białoruskich dzikusów (każdy czytelnik "Gazety Wyborczej" wie jak krwawe represje mają miejsce w tym kraju), czy też wolnościowcami z Hong Kongu.

Na premiera proponuję przenikliwego komentatora polskiej rzeczywistości, człowieka niesłychanej kultury i ogłady - Tomasza Lisa

poprzedninastępny komentarze