Platformo! Obudź się!
2013-10-31 10:18:50
Razem z sekretarzem generalnym wystosowaliśmy apel do władz Platformy Obywatelskiej. Niech wezmą się do rządzenia państwem, zamiast zajmować się sami sobą.

***Od kilku dni, głównym wątkiem w polskich mediach jest sytuacja po zjazdach regionalnych Platformy Obywatelskiej. Wszyscy dokładnie widzą, co dzieje się w PO, a szczególnie w jej strukturach w Lubuskim i na Dolnym Śląsku. Jest podejrzenie o kupczenie stanowiskami w celu zdobycia władzy w województwach. Obie sprawy wyjaśnia prokuratura.

Jednak dla zwykłych obywateli, nie ma to żadnego znaczenia! Od miesięcy mamy spór o charakterze personalnym w Platformie Obywatelskiej. Najpierw była walka premiera Tuska z posłem Gowinem, a teraz premier walczy ze swoim dawnym współpracownikiem Grzegorzem Schetyną. Jako obywatele mamy dosyć sytuacji, gdzie głównym punktem debaty publicznej jest sytuacja wewnętrzna w PO!

Federacja Młodych Socjaldemokratów wielokrotnie organizowała wiele ważnych, społecznych akcji. 19 lipca br. wystosowaliśmy zapytanie do Pana premiera w związku z bezpłatnymi stażami, które są organizowane przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Niestety do dnia dzisiejszego odpowiedzi nie uzyskaliśmy, bo ”lepiej” zajmować się sprawami zastępczymi. Poparliśmy postulat OPZZ w zakresie wprowadzenia godzinowej płacy minimalnej, ale rząd nie był zainteresowany dyskusją nad tym tematem. Chcieliśmy rzetelnych debat na tematy światopoglądowe, ale Platforma Obywatelska wolała takie sprawy zamieść pod dywan. Mamy przecież jeszcze wiele ważnych tematów jak służba zdrowia, edukacja czy przyszłe emerytury

Platformę Obywatelską charakteryzuje arogancja, buta i brak woli nie tylko do podejmowania ważnych decyzji, ale przede wszystkim do jakiejkolwiek debaty publicznej. Każda formacja rządząca musi potrafić rozmawiać z obywatelami, a tym bardziej jak słowo ”obywatelska” ma w nazwie!

Dlatego jako Federacja Młodych Socjaldemokratów apelujemy do Platformy Obywatelskiej, aby zajęła się wreszcie rozwiązywaniem poważnych problemów społecznych, a sprawy wewnętrzne zostawiła swoim członkom! Panie Premierze! Niepokoi nas sytuacja, w której na publicznie zadane pytanie ”jak żyć?”, wielu członków Pana partii chyba najchętniej odpowiedziałoby: ”tak, aby nam i naszym kolegom żyło się lepiej”. Czas wreszcie uderzyć pięścią w stół!


Grzegorz Gruchalski
Przewodniczący Federacji Młodych Socjaldemokratów

Jarosław Graziadei – Darmas
Sekretarz generalny Federacji Młodych Socjaldemokratów

poprzedni komentarze