Klęska Kościoła w Irlandii i Niemczech
2010-02-16 19:58:49
Nie cichną echa skandalu pedofilskiego Kościoła Katolickiego w Irlandii. Papież Benedykt XVI wezwał-podobno na dywanik- irlandzkich biskupów do siebie. Efektem było odkrywcze stwierdzenie Watykanu, że pedofilia to "ohydne przestępstwo". Do prawdy zadawalające to słowa w obliczu horroru dzieci.

Ale dobrych nowin dla poszkodowanych i ich rodzin Watykan nie poskąpił- otóż biskupi oświadczyli, że Kościół irlandzki będzie współpracował z wymiarem sprawiedliwości tego kraju w wyjaśnieniu przypadków pedofilii. No cóż za łaska...Pomogą się oczyścić? Ciekawe jak skoro i tak żaden z nich, co już wiemy nie pójdzie siedzieć.

Ale w jednej sprawie Watykan i biskupi z Irlandii mają rację- że ten ciężki kryzys doprowadził do załamania się ufności w przywództwo Kościoła i wyrządził szkody jego świadectwu Ewangelii i moralnemu nauczaniu. Zapewne ciężko go będzie teraz im odbudować.

Co ciekawe nie tylko w Irlandii Kościół katolicki ma problem z pedofilia. W Niemczech- ojczyźnie Papy- nie ma tam dnia bez ujawnienia kolejnej ofiary seksualnych ekscesów księży i wychowawców w szkołach i sierocińcach katolickich.
Aby opisać ten obrzydliwy akt posłużę przykładem, opisanego w prasie, gdzie były ministrant opisywał niemoralne zachowanie księdza- Ksiądz zawiązał mi w zakrystii oczy stułą, a ręce wstążką. Kazał otworzyć usta, aby przyjąć gąbkę nasączoną octem – tak jak traktowano Chrystusa na krzyżu –. Po akcie oralnym ministrant otrzymał od księdza polecenie przepłukania ust i odmówienia trzech Ojcze Nasz.

Przepraszam, ale jak czytam inne opowieści skrzywdzonych robi mi się nie dobrze, co musi być takiego w dorosłym człowieku- który jest przecież , a przynajmniej powinien wzorem dla dziecka-młodzieży- takiego, aby w ten sposób zaspokajać swoje potrzeby? Celibatu chyba nigdy nie zrozumiem, ale skoro ma się tak silne potrzeby- co jest naturalne- to dlaczego wstępuje się do Kościoła i ślubuje "czystość"?

Adwokaci w Niemczech już zapowiadają, że żadne żale za grzechy czy posypanie głów popiołem nie zadowoli ich klientów i będą słusznie domagać się odszkodowań.

I na koniec refleksja. Wiadomo, że w Kościele katolickim każdy homoseksualista czy nawet rozwodnik- który zawarł ślub w kościele- nie może przystąpić do komunii św. Dlaczego więc ksiądz pedofil, nie dosyć, że nie zostanie posadzony w więzieniu, nadal pełni swoją funkcję? A jeśli już pełni to czy powinien swoimi brudnymi łapskami karmić wiernych ciałem Chrystusa?


poprzedninastępny komentarze