Nie prowokuj! Bo dostaniesz miłością bliźniego po głowie
2009-12-06 19:51:58
W ubiegły piątek wrocławski dodatek do "Gazety Wyborczej" zamieścił wywiad z księdzem - katechetą uczącym w XIV LO. Przypomnijmy, że to właśnie w tej szkole trójka uczniów wywołała burzę swoim postulatem usunięcia symboli religijnych z sal lekcyjnych.

W rozmowie z duchownym moją uwagę zwrócił następujący fragment: „Przychodzą licealiści, absolwenci i pytają: «Proszę księdza, co robimy? Jak reagujemy?»”. Ktoś tam nawet zażartował: «To my im teraz pokażemy, wtłuczemy im!»”.

W dalszej części tekstu ksiądz Wojciech Zięba mówi, że stara się tonować nastroje i troska się o wspomnianą o trójkę: "Przestrzegam i nawołuję do opamiętania. Słyszałem na temat tej trójki już tyle krytycznych uwag od innych uczniów, że dziś staję w ich obronie".

Sądzę, że wspomniany duchowny przeżywa w tej chwili swoją największą klęskę wychowawczą i ewngalizacyjną. Musi bronić trzech osób, które upomnieły się jedynie o przestrzeganie polskiej konstytucji. Musi ich bronić przed atakami osób, swoich wychowanków, którym wydaje się, że bronią religii. Religii rzekomo opartej na miłości wobec bliźniego...

P.S. Polecam:
http://www.krytykapolityczna.pl/Wywiady/Rudnicki-Klebaniuk-Spor-o-krzyze-czyli-walka-o-pryncypia/menu-id-77.html

poprzedninastępny komentarze