Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Blair Bitch Project, czyli fetysz nowoczesności

Komentarze

Dodaj komentarz

To prawda

lewica już wystarczająco wiele razy ratowała kapitalizm przed nim samym nie odnosząc długotrwałych korzyści, bo rzekome ,,ponadpartyjne porozumienia'' wokół państwa socjalnego okazywały sie przejściowe i do odwołania...

autor: Postsocjalista, data nadania: 2009-02-07 19:33:00, suma postów tego autora: 1953

Blairyzm

nie istnieje, za to istnieje "antykapitalizm":)

autor: ABCD, data nadania: 2009-02-07 20:32:57, suma postów tego autora: 20871

...

Blairyzm, "hiperrewolucjonizm wirtualny" - jedna lipa.

autor: _Michal_, data nadania: 2009-02-08 10:42:00, suma postów tego autora: 4409

Wtórny analfabetyzm

Ktoś kto chce prowadzić auto musi co-nieco z tego auta rozumieć, chociaż rolę paliwa. Ktoś kto chce "prowadzić" społeczeństwo, czy to polityk, czy publicysta, powinien pamiętać (pan profesor może zapomniał?) że człowiek by funkcjonować, tym bardziej - się rozwijać nie może zostać pozbawiony możliwości realizacji swoich podstawowych potrzeb biologicznych i poczucia bezpieczeństwa, czyli pieniędzy na ich realizację. Nie kto inny ale Państwo (ono określa minima socjalne i egzystencji (!),najniższe wynagrodzenie, rentę i emeryturę, zasiłki rodzinne) decyduje o "sile" społeczeństwa, o jego zdolnościach do zdrowych społecznych relacji i do rozwoju poszczegolnych członków społeczeństwa i społeczeństwa jako takiego. Czytajcie, a znajdziecie. Na początek Abrahama Maslowa i Karen Horney. Ameryka, gdy tylko zapomniała o konstrukcji człowieka poszła drogą, której dramatyczne skutki mamy i w Polsce, i które to skutki wielu chce dziś leczyć metodą klin - klinem. Ta kuracja nie leczy a pogrąża.

autor: Teresa Stachurska, data nadania: 2009-02-08 13:11:32, suma postów tego autora: 1169

A mmo to uchodźcy walą z Kuby do USA, wcześniej z NRD do RFN

a nie odwrotnie. Jak to "naukowo" wytłumaczyć? :-)))

autor: west, data nadania: 2009-02-08 14:13:51, suma postów tego autora: 6685

Jednakowoż

jakoś nie walą z Wenezueli do Kolumbii, z Boliwii do Kolumbii a z innej beczki ze Szwecji do Polski. Ukraińscy inżynierowie uciekają za pracą na Białoruś a nie odwrotnie, o polskiej emigracji zarobkowej w krajach bardziej socjalnych od Polski pisałem w winnych wątkach.

autor: _Michal_, data nadania: 2009-02-08 14:28:14, suma postów tego autora: 4409

Michal, oczywiście, kierunek ruchu jest zasadniczo jeden

Z krajów uboższych do krajów bogatszych.
Jak by się rządy państw uboższych nie starały.

autor: west, data nadania: 2009-02-08 15:25:48, suma postów tego autora: 6685

Zgadza się,

inna rzecz, że bogatszymi krajami wchłaniającymi imigrację są na ogół kraje z większym zakresem socjalu lub etatyzmu w porównaniu z krajami ojczystymi. Prawidłowość ta może nie działać w przypadku mocarstw, które mogą po prostu drenować zasoby słabszych.

autor: _Michal_, data nadania: 2009-02-08 15:44:59, suma postów tego autora: 4409

Michał,

Emigruje się zarobkowo z Europy Zachodniej do USA czy na odwrót?
Przyjrzyj się, dla porównania, losom Amerykanina Rorty`ego i algierskiego Francuza Derridy.

autor: ABCD, data nadania: 2009-02-08 16:15:30, suma postów tego autora: 20871

:-)))

Przepraszam, ale to już jest ultrahiperdemagogia do n-tej potęgi. Świetnie opłacani profesorowie wielu uczelni (nie wymawiam, bo obydwu zdarzały się myśli ciekawe), często wypowiadający się do mass-mediów jako wskaźniki masowych zjawisk społecznych.

W tej wieży z kości słoniowej można się udusić, na pewno zaś dostać niedotlenienia mózgu.

PS. Jeśli masz dane o masowej, naprawdę MASOWEJ emigracji z Europy Zachodniej do USA to dawaj, obowiązkowo ze źródłem. To na stawiającym kontrowersyjną tezę leży obowiązek jej udowodnienia, nie na jego przeciwniku polemika z czymś, co ów dopiero co sobie wymyślił dla śmichu albo z nudów.

autor: _Michal_, data nadania: 2009-02-08 16:47:24, suma postów tego autora: 4409

wets- abcd

ho ho ho, koalicja west-ABCD nam sie tu zawiazala ;)

Opowiem wam historie. Na poczatku lat 90 - tych szwedzcy lekarze masowa wyjezdzali do pracy do USA. Mial to byc symbol slabosci modelu szwedzkiego, co prawica z luboscia pokreslala. Lekarze mieli zarabiac w Szwecji mniej niz bezrobotni Murzyni w USA. Coz za porazka, nieprawdaz? Minelo 10 lat i szwedzkie media zaczely informowac o masowych powrotach tych samych lekarzy, ktorzy wczesniej wyjechali. Co sie takiego wydarzylo? No coz, mit hameryki okazal sie tylko mitem. Gdy sie bylo mlodym mozna bylo w stanach jakos ulorzyc sobie zycie, problem pojawil sie wtedy, gdy ci mlodzi lekarze zaczeli zakladac rodziny... Brak wolnego czasu dla siebie i rodziny, koszta zwiazane z wychowaniem dzieciakow, brak ulatwien dla mlodych rodzin, wysoka przestepczosc. Do tego ciagla presja i obawa przed strata pracy tylko poglebiala alienacje tych mlodych Szwedow i Szwedek. Okazalo sie, ze jednak ten stary model szwedzki oferowal im wieksze mozliwosci korzystania ze swojego zycia, dajac im wieksza jakosc zycia. Stad te masowe powroty.

--

West, uciekaja do RFN gdyz na szczescie zachodnioniemiecka gospodarka nie byla gospodarka wolnorynkowa a spoleczna (social market) czy jak nazywaja ja niemieccy socjaldemokraci byl to oswiecony kapitalizm. Wiesz,gdyby wprowadzic reformy ktore wprowadzono w RFN to pierwszy bys krzyczal, ze socjalizm buduja.

A co do USA, to najczesciej uciekaja tam mieszkancy Meksyku, co jest zupelnie nielogiczne skoro Meksyk ma najnizsze podatki wsrod krajow OECD ;) Stany w porownaniu z Meksykiem to socjalny raj i wysoko opodatkowane panstwo wiec jakos mnie to nie dziwi.

autor: Bogusław_Siemiątkowski, data nadania: 2009-02-08 19:44:12, suma postów tego autora: 700

Bogusław_Siemiątkowski>Model niemiecki jest budowany z głową

i choć Republikę Federalną trapią problemy społeczne (jak niski przerost naturalny), to nie miałbym nic przeciwko modelowi niemieckiemu nad Wisłą, zwłaszcza że uniknęlibyśmy wtedy pewnych niedociągnięć modelu polskiego jak powszechna płaca minimalna czy ograniczenia w imporcie taniej siły roboczej.

autor: west, data nadania: 2009-02-08 22:33:58, suma postów tego autora: 6685

Pokoj, bracia, pokoj

Najgorsze co nam sie przytrafilo na lewicy ostatnio to bratobojcza walka. dawniej pamietam faszysci wyzywali mnie, krytykowali, chodzili za mna po ulicy. teraz prawica jest juz tak silna, ze nie musi w ogole zawracac sobie glowy lewicowcami. jesli ktos atakuje mnie brutalnie za poglady, to zwykle powoluje sie na taka, albo inna FRAKCJE lewicy. na krytyke Reykowskiego (jesli ma byc ona konstruktywna) jest duzo za wczesnie. Jesli doczytaliscie tekst do konca to wiecie, ze dopiero powstalo 8 projektow, ktore beda pracowac nad programem. mysle ze jezeli chcecie, aby ten program byl dobry to powinniscie sie wlaczyc w dyskusje nad jego fragmentami - to mialoby sens. Osobiscie mam dystans do tej inicjatywy ale zamierzam sie przejsc na przynajmniej kilka spotkan roboczych - dyskusje na lewicy raczej nie szkodza - szafowanie epitetami na podstawie pojedynczych zdan jest malo pomocne. pozwolcie mi cos powiedziec z mainera Martina Kinga - marze, naprawde marze by zintegrowac polska lewice wokol popieranego przez wiekszosc frakcji programu. jesli macie pomysly jak to zrobic to podzielcie sie prosze.

autor: konieckapitalizmu.wordpress.com, data nadania: 2009-02-10 14:05:58, suma postów tego autora: 9

Wyznacznikiem

lewicowości wg p. Reykowskiego, jest nowy prezydent SZA Barack Obama.
Ten jego pogląd mówi wszystko.

autor: cetes, data nadania: 2009-02-10 16:33:45, suma postów tego autora: 633

Dodaj komentarz