Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Lew Trocki, "Moje życie. Próba autobiografii" (zakończenie)

Komentarze

Dodaj komentarz

Czekamy na nowe publikacje

Kiedy tow. Bartolik na swoim blogu opublikuje konstytucje ZSRR?

autor: Kautsky, data nadania: 2009-11-07 22:24:01, suma postów tego autora: 420

Hańba!

Jak można w rocznicę rewolucji październikowej ozdabiać strony Trockim ? O Leninie już legaliści zapomnieli, czyżby się przestraszyli że burżuazja wprowadziła zakaz propagowania symboli komunistycznych ?

autor: czekista1917, data nadania: 2009-11-08 10:08:37, suma postów tego autora: 25

"

"Czekista" głupol do nory, siedzieć cicho i nie pyszczyć, bo Enverem poszczuję.

autor: Ostap_Bender, data nadania: 2009-11-09 22:23:29, suma postów tego autora: 1002

Działalność Lwa Trockiego

Ciekawy gość był z Trockiego. Jako rewolucjonista zajmował sie utrwalaniem władzy proletaritu na wsi, czyli jeździł i mordował całe wsie, bo nie chciały oddawać zboża za darmo. Tych którzy uciekli do lasu chciał traktować gazami bojowymi. A w tym artykule pisze "Po ukończeniu operacji lat 1914-1918, oświadczono, że odtąd najwyższym obowiązkiem moralnym jest leczenie tych ran, zadawanie których uznawano za najwyższy moralny obowiązek w ciągu poprzednich czterech lat." I leczył, nie ma co

Rosyjski historyk Mark Sołonin pisał że gdyby Trocki doszedł do władzy byłby gorszy niż Stalin, bo pomysły trockiego były naprawdę... socjalistyczne. Chciał np aby robotnika traktować jako żołnierza pracy. Tzn Wy towarzyszu Kowaliow pakujcie się, jutro jedziecie na pięc lat do Magnitogorska... Żona? Przecież nie oderwiemy jej od pracy przy tasmie. Czyli człowieka nawet w pozorze sądu nie trzebaby skazywać na łagry. Żołnierzpracy, fajne określenie. Orwelowskie.

Znowu inną jego ideą było zlikwidowanie małżeńśtw i wspólnota kobiet. (Sam nie wiem czy mi się to jako mężczyźnie niepodoba) Dzieci z tych związków od malucha byłyby wychowywane wyłącznie w specjalnych ośrodkach. Rodzice przecież byliby na froncie pracy.

Niestety kochany Lew Dawidowicz został przez Stalina wygnany z ZSSR zanim swoje światłe pomysły zaczął wcielać w życie. Szkoda, naprawdę szkoda.

No cóż, jak to myślą komuniści- Krew uświęca środki

autor: heikumkeikum1, data nadania: 2009-11-19 01:03:11, suma postów tego autora: 1

pełna zgoda

Feldmarszałek Trocki (jak nazywali go w 1921 robotnicy z Piotrogrodu) mógłby być jeszcze gorszy od Stalina. Cała kontrrewolucyjna koncepcja militaryzacji pracy sprawiłaby, że los proletariatu byłby jeszcze gorszy niż w kapitalizmie. Trockiego pamięta się dziś jako "rewolucjonistę" bo nie miał dość czasu aby swoje koszarowe pomysły zrealizować w praktyce.

autor: Cisza_, data nadania: 2009-11-19 09:44:18, suma postów tego autora: 2083

Dodaj komentarz