Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Wyrzut sumienia lewicy

Komentarze

Dodaj komentarz

Słusznie

i naukowo.
Tylko, że na stronie głównej SLD pojawiają się co prawda wpisy różnych znanych eseldowców, ale komentarza pod nimi umieścić nie można.
Istnieje forum dyskusyjne, ale tam żaden przedstawiciel władz się nie pojawia.
Na aktywowanie konta po zarejestrowaniu się czekałem 2 miesiące /bez 2. dni/.
Czy w tej sytuacji można podjąć jakiśkolwiek dialog internetowy z kierownictwem partii?

autor: cetes, data nadania: 2011-11-30 21:26:25, suma postów tego autora: 633

***

Próba postawienia takiej barykady skończyła się niepowodzeniem jakieś trzy lata temu, gdy lewicowa część Federacji Młodych Socjaldemokratów chciała utworzyć w młodzieżówce Platformę Socjalistyczną. Z powodu niemożności uczynienia tegoż kilkadziesiąt osób - w wyrazie sprzeciwu wobec zabetonowania organizacyjnego i ideologicznego organizacji - gremialnie opuściło jej szeregi.
Autor po raz kolejny podejmuje batalię, w której wielu już poniosło klęskę. Moim zdaniem - szkoda energii.

autor: Piotr Kuligowski, data nadania: 2011-11-30 21:48:39, suma postów tego autora: 620

****

Trzy lata to całkiem sporo, tym bardziej w organizacji młodzieżowej. Moja wiara we wszelakie platformy jest ograniczona. Nie chodzi o to, żeby kilkadziesiąt osób wyznaczało granicę swojej odmienności ideologicznej tylko o chęć dzielenia się swoimi hmmm osiągnięciami intelektualnymi. Czy to przy wódce czy w kuluarach. Pisanie stanowisk, walka o stołki itd jest raczej nieistotne. Nie interesuje mnie kwestia bolszewickiego przewrotu tylko zwykła reforma, która zaczyna się w głowach. Ciężko narzucać rewolucyjne zmiany nurtowi, który z definicji jest reformatorski ;) Co do kwestii, że szkoda czasu. Zbyt wiele osób to powtarza. To już mainstream, czyli nie może to być prawda :D

Co do wymiany myśli, komentarzy i najróżniejszych forów jestem sceptyczny. Ze względu na dominację facebooka w tej kwestii i niechęć członków czy też brak czasu na taką formę kontaktu. Dlatego edukacja edukacja i jeszcze raz edukacja i jakieś przyjazne oprogramowanie :)

autor: obel, data nadania: 2011-11-30 22:14:46, suma postów tego autora: 11

Socjalizm socjalizmem pogania

Socjalizm to slowo wytrych dla czesci lewicy mlodego pokolenia. Chetnie sie bym dowiedzial jak konkretnie socjalici zarzadzaliby gospodarka tak zeby nie brakowalo papieru toaletowego. Jestem czlowiekiem lewicy i dla dobra ludzi pracy prosze o konkrety. I nie chce slyszec o samorzadach bo one sie wyradzaja. Co iecej samorzady maja sens w makych zakladach gdzie wszyscy sie znaja. Podobnie jak spoldzielnie. Musza byc male.

autor: Krzysztof Mróź, data nadania: 2011-11-30 22:53:17, suma postów tego autora: 569

Gospodarka

@Chetnie sie bym dowiedzial jak konkretnie socjalici zarzadzaliby gospodarka

Poczytajcie "Zagadnienia ekonomii politycznej socjalizmu" Oskara Lange.

autor: mlm, data nadania: 2011-12-01 08:56:31, suma postów tego autora: 4284

....

No nie, wszystko się sprowadza do papieru toaletowego, litości, please. Jak nie ma to zawsze jest gazeta lub chusteczki do nosa.

autor: Margo, data nadania: 2011-12-01 12:53:26, suma postów tego autora: 627

cóż

- Krzysztofie M - zrzędzenie, że "samorząd się wyradza", nie jest poważnym zarzutem. W pewnych warunkach "wyradza się" wszystko - partie polityczne, parlamentaryzm, nauka, ba, nawet tak "anielskie" instytucje jak kościoły czy zakony! Nawet jazda motocyklem może wyrodzić się w zabawy dla idiotów, ale z powodu licznych kretynów wszak nie przekreślimy 'Dzienników motocyklowych' Che? Ale darujmy sobie sarkazm, chodzi o to, że wobec globalnego kapitalizmu alternatywa ustrojowa socjalizmu musi być globalna i że w każdej chwili świadoma i zorganizowana klasa robotnicza musi walczyć o swoje zdobycze ekonomiczne i rozwijać je, czyli praktycznie zapobiegać wyradzaniu się budowanego ustroju.

- mlm - "Zagadnienia ekonomii politycznej socjalizmu" Oskar Lange zredagował, a autorami byli tam, obok niego Jerzy Rutkowski, Wiktor Herer, Czesław Bobrowski, Włodzimierz Brus, Maksymilian Pohorille, Bronisław Minc, Henryk Fiszel, Zofia Morecka, Kazimierz Łaski i Michał Kalecki. Tyle jako korekta Twego nieuctwa, a Krzysztof pytanie zadał serio.

autor: altstettiner, data nadania: 2011-12-01 15:52:25, suma postów tego autora: 1511

mlemku

"Poczytajcie "Zagadnienia ekonomii politycznej socjalizmu" Oskara Lange."

Hehe, komunista, a promuje model rynkowego socjalizmu, którego podstawą teoretyczną jest ekonomia neoklasyczna.
Marks się w grobie przewraca :P

autor: nakama, data nadania: 2011-12-01 16:24:16, suma postów tego autora: 593

Marks to się

w grobie przewraca, gdy słyszy, że napisał III tomy *Kapitału*. Nie wspomina się za to o Jego stwierdzeniu, że za wyzysk proletariatu odpowiedzialne są KAPITALISTYCZNE STOSUNKI PRODUKCJI,a stosunki własnościowe są tylko tego prawnym wyrazem.

autor: cetes, data nadania: 2011-12-01 18:00:48, suma postów tego autora: 633

Czy Palikot pośliznął się na OPUS DEI?

Zapraszam do zapoznania sie z felietonem "Czy Palikot pośliznął się na OPUS DEI?"

http://krzysztofmroz.blog.onet.pl/Czy-Palikot-posliznal-sie-na-O,2,ID440472549,n

autor: Krzysztof Mróź, data nadania: 2011-12-01 23:11:29, suma postów tego autora: 569

Dodaj komentarz