Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Homo-liberalis

Komentarze

Dodaj komentarz

Z braku nadzieji na jakąkolwiek lewicę Luke zaczynasz...

płodzić beznadziejne teksty. Nie sądzę, żeby wszystko wyglądało zgodnie z tym co napisałeś. Owszem, mamy w Polsce i ja w swojej rodzinie również, bezdusznych drobnych byznesmenów (czasem mają jakieś tam skrupuły), ale są też (i to oni przeważają) ludzie chcący dobrze i nie widzący na kogo mają głosować. Czasem podążają za opozycją kreowaną przez media i głosują na przekór na PiS.Jeszcze częściej nie widzą nadzieji na zmianę w systemie politycznym i nie głosuja w ogóle starając sobie jakoś poradzić przez pracę w Polsce (jeżeli ją mają) lub za granicą.
Homo liberalis to blogowisko i przewaga w nim nadaktywnych internetowo typów. Ich wyniki w wyborach to góra 20% całego elektoratu. Socjaldemokratyczna lewica wystepująca z hasłami progresji podatkowej, partycypacji związków zawodowych (oraz zwiększenia ich roli) i organizacji pracodawców w ustalaniu płac to sposób na przezwyciężenie przewagi liberałów, która ostatnio, jak wiesz, kończy się. Rób co chcesz ty masz środki, aby organizować nową partię. Polacy uwierzą może znowu PiSowi, a może tym razem Palikotowi, ale bezczynność w takim momencie byłaby grzechem. Kryzys może zapukać do Polski w tym lub przyszłym roku i jeżeli ktoś czegoś nie zrobi, aby socjaldemokracja w Polsce powstała, będzie to ciężkim zaniedbaniem nadarzającej się okazji. Ja robię coś na miarę swoich skromnych możliwości.

PS. A tak w ogóle Luke. Jesteś z tych socjaldemokratów od Bernsteina i Kaleckiego (który był jedanak jakoś tam powiązany z marksistowską PPS)? Ja tak.

autor: Samael, data nadania: 2012-04-04 13:38:05, suma postów tego autora: 103

Napisał komunista

który zawdzięcza swoją pozycję kapitalistycznemu sukcesowi. Prawie jak Engels, fabrykant.

autor: jliber, data nadania: 2012-04-06 12:56:02, suma postów tego autora: 4329

...

Niestety jilber (czy jak się tam wabisz), błąd. Engels zawdzięczał kasę rodzicom. Foltyn zawdzięcza kasę temu, że uczył się w dobrym liceum opłacanym z progresywnym podatków (u nas w miarę) i miał rodziców, którzy dbali o jego edukację (o dobrych genach też można wspomnieć), mieszka w kraju, który wciąż jest lekko zacofany względem USA jeżeli chodzi o pomysły na interesy w internecie.

PS. Bajki o Szwecji a la GW możesz wciskać sobie dalej. Tu jak widzisz twoje żale nikogo nie obchodzą.

autor: Samael, data nadania: 2012-04-06 23:08:57, suma postów tego autora: 103

Dodaj komentarz