Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Wolne wybory to za mało

Komentarze

Dodaj komentarz

Zieloni apelują o wsparcie demokratycznych przemian w Turcji

W pełni zgadzam się, że "wolne wybory to za mało". Dlatego: "Partia Zieloni, w imieniu obywatelek i obywateli naszego kraju, wzywa władze Rzeczypospolitej Polskiej w osobach Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska, Marszałkini Sejmu Ewy Kopacz, Marszałka Senatu Bogdana Borusewicza do aktywnego wsparcia demokratycznych przemian i postulatów społecznych mieszkanek i mieszkańców Turcji. I dalej: "Czwartego czerwca 1989 roku mogliśmy my, Polki i Polacy, cieszyć się pierwszymi częściowo demokratycznymi wyborami parlamentarnymi. Tego dnia jednak miały miejsce również tragiczne wydarzenia na Placu Niebiańskiego Spokoju w Pekinie. Niech będzie to dla nas memento, przypominające o obowiązku okazania wyrazów wsparcia i solidarności walczącym w Turcji o prawa polityczne i obywatelskie, o wolność, i sprzeciwiającym się neoliberalnym politykom niszczącym dobro wspólne.

Potępiamy represje wobec protestów społecznych w Turcji i oczekujemy, że Państwo wystosujecie do Premiera Turcji oficjalny protest potępiający brutalne represje, na jakie narażeni są protestujący w Turcji."
Z wyrazami sympatii i wdzięcznością za waszą pracę na rzecz sprawiedliwszego społeczeństwa
Michał Simon, Partia Zieloni - Lublin

autor: michal.simon, data nadania: 2013-06-04 19:02:31, suma postów tego autora: 1

1989.06.04

Dziś widać jak na dłoni, że 4 czerwca 1989 był tylko w interesie elit finansowych. Ludziom wystarczyło pomachać przed nosem kolorowymi koralikami, szklane sklepy pełne towarów, ciuchów, alkoholu a wbrew pozorom jesteśmy coraz większymi niewolnikami. Pokolenia urodzone w latach wcześniejszych było stać na dzieci i pensja jednego rodzica starczała na utrzymanie rodziny. Co mają urodzeni w latach 80, 90?

autor: mlm, data nadania: 2013-06-04 22:37:27, suma postów tego autora: 4284

@mlm,

osoby urodzone w latach 80-tych i 90-tych często mają nawet 200 tys. zł... Kredytu do spłacenia! Hahaha!:D

autor: fancom, data nadania: 2013-06-05 02:05:01, suma postów tego autora: 1420

Bo nie kartka do głosowania decyduje o jakości naszego życia,

decydują o tym formy własności otaczających na dóbr i tryb ich podziału. To zaś we wszystkich tych krajach jest takie samo, służy nie licznym / mają już na swych kontach blisko 9 trylionów dolarów /. To w ich interesie do nas strzelają, oblewają wodą a nawet trują gazami. Niestety co co najistotniejsze autor pominął. Dlaczego?

autor: steff, data nadania: 2013-06-05 17:05:06, suma postów tego autora: 6626

Jakie k...a wolne?

Załóż sobie, Świeczkowski Janie, partię polityczną (niekoniecznie lewicową) i spróbuj dotrzeć ze swoją ofertą programową do szerokich mas. Lisy, Durczoki i inne Pochanke z pewnością zaproszą Cię i Twoich partyjnych kolegów do swoich programów emitowanych w mainstreamowych mediach. Życzę powodzenia.

autor: Wąż jadowity, data nadania: 2013-06-06 11:32:49, suma postów tego autora: 213

Jaki związek

istnieje między masakrą na Tien An Men, wyborami kontraktowymi do Sejmu PRL a rozruchami, do ktorych doszło niedawno w demokratycznej Turcji?

autor: Porta Nigra, data nadania: 2013-06-06 16:29:06, suma postów tego autora: 1682

Dodaj komentarz