Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Felieton mrożący krew w żyłach

Komentarze

Dodaj komentarz

W sierpniu 80 strajk w obronie Anny Walentynowicz

też był NIELEGALNY. Czego was uczą w tych szkołach lub domach? Coś jest "nie halo" z wiedzą o historii najnowszej...
Poza tym w ówczesnej propagandzie nazywało się to NIEUZASADNIONE PRZERWY W PRACY. Słowo STRAJK długo nie przechodziło partyjnym przez gardło.
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2013-09-11 23:25:25, suma postów tego autora: 5956

Hyjdlo,

a co ma piernik do wiatraka? PRL to PRL, ale skandalem jest to, że nawet "postsolidarnościowa" władza nie potrafiła tego stanu rzeczy zmienić.

Co co do szkół. Szkoły nie uczą niczego ponad I Wojnę Światową, bo albo (zazwyczaj) nie wyrabiają się z materiałem albo (rzadziej) boją się tykać dzielących emocjonalnie tematów.

autor: czerwony łunio, data nadania: 2013-09-12 10:36:37, suma postów tego autora: 164

To ma, że w nim mąkę nań mielą...

PRL to PRL, ale to w nim zniewoleni ponoć przez komuchów ludzie potrafili pokazać im FUCK. Mimo nielegalności strajków. Dzisiaj nikt głowy wyżej uszu nie podniesie. Godność wsadził do pustej portmonetki, a zwalniane "walentynowiczowe" robią im miejsce w robocie...
I faktycznie skandalem jest, że w małpach z brzytwami ktoś dostrzega chirurgów, czyli postsolidarnościową władzę. Jak półgłówki, złodzieje i nieroby mają cokolwiek zmienić? Tylko wywrócić wszystko do góry nogami, co się zresztą dzieje od dwudziestolecia...
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2013-09-12 21:35:40, suma postów tego autora: 5956

Taak.. robotnicy w PRL

nie skorzystali z okazji "siedzenia cicho" i teraz głośno wieszczą, że ich nikt nie słucha...Teraz kiedy spełniło sie Ich życzenie.."Prawo do strajku", to strajkują i... i nic...ups` zaproponowano Im dzisiaj udział w Komisji trójstronnej".. chyba tylko po to, by Ich znowu nie słuchać... nno, może posłuchać, ale znowu zrobić tak, jak Bucerowicz w "imieniu..(?) zarządzi.

autor: bambosz0, data nadania: 2013-09-14 21:50:38, suma postów tego autora: 1808

Dodaj komentarz