Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Zamachy na imperialistyczne zamówienie

Komentarze

Dodaj komentarz

100 na 100 i w punkt

Nie przypominam sobie, by kiedykolwiek w historii jakąkolwiek partyzantkę zlikwidowano samym bombardowaniem. Nawet wkroczenie regularnej armii nie zawsze prowadzi do zwycięstwa, najlepszy przykład to Wietnam. Łatwo więc dojść do wniosku, że konflikt (starcie) cywilizacji na Bliskim Wschodzie jest kapitalistom do czegoś potrzebny, więc będzie trwał...

autor: hania.buzia, data nadania: 2016-07-16 09:14:18, suma postów tego autora: 110

Wspaniała rzeczowa

i niestety odosobniona analiza naszego nieludzkiego świata. Gdy tysiące ludzi ginie z głodu,chorób i w wyniku coraz bardziej zautomatyzowanych sposobów na zabijanie ,czy nam wolno beztrosko bawić się w "olimpiady",zwiedzać luksusowe "hotele na plaży" ,potępiać Islam jego wyznawców i determinację samobójców którzy mając do wyboru powolną agonię swej rodziny albo gwarancję nieba z wszelkim dobrobytem,wybierają niebo? Jeśli cywilizacja zachodu szczycąca się swoją Demokracją nie potrafi w sposób cywilizowany [pokojowy}doprowadzić do zażegnania konfliktów, które są także jej udziałem to pouczanie torturami,niszczeniem miast i zabijaniem " przy okazji" zagłodzonej ludności cywilnej jest jej zaprzeczeniem.

autor: bambosz0, data nadania: 2016-07-16 20:12:10, suma postów tego autora: 1835

Jeśli Polska jest chrześcijańska - w co wątpię

- to powinna potępić w czambuł wszelką zbrojną interwencję na Bliskim Wschodzie. Wszak to nasi bliźni i ich kochać trzeba a nie prześladować ograbiając przy okazji. W XXI wieku za kolorowe koraliki i lusterka bogactw naturalnych żadne państwo dobrowolnie nie odda.

autor: bambosz0, data nadania: 2016-07-16 20:22:18, suma postów tego autora: 1835

Czyli sami jesteśmy sobie winni

Kiedy czytam takie... teksty jak ten powyżej,to przestaję się dziwić że lewica w Polsce nie ma ani jednego posła. Jesteście szkodliwi jak stonka. I mam nadzieję że tak samo zostaniecie - prędzej czy później - potraktowani...

autor: ungern, data nadania: 2016-07-17 15:22:39, suma postów tego autora: 81

Biedny tunnezyjski immigrant

Zwabiony podstepem do Francji , zagubiony w obcym kraju, notorycznie dyskryminowany przez tubylcow, porzucony przez zone, bezsilnie patrzacy na bestiaskie bombardowanie jego ojczyzny przez kapitalistow probowal pocieszenia w alkoholu i narkotykach
Nie mogac znalezc oparcia wsrod obcych za ostatnie pieniadze kupil ciezarowke i z okrzykiem Allahu Akbar zginol od kul skorumpowanej Policji

PS
Liberasci powinni zapalic mu swieczki

autor: Rebel2, data nadania: 2016-07-18 00:16:56, suma postów tego autora: 3910

Klasa robotnicza przeciw dzikusom

"stawką jest bowiem bogactwo kapitalistycznych elit, bogactwo przemysłu i korporacji zbrojeniowych oraz dobrobyt zachodnich społeczeństw,"

z klasą robotniczą i warstwami pracującymi włącznie. Robotnik może się żreć z kapitalistą o wysokość płacy, ale obaj są zgodni co do neokolonialnego drenażu dzikusów. Tu korzyści są wspólne - im kapitalista/imperialista więcej wyciśnie z dzikusów tym mniej wyciśnie z robotnika. Kapitalista szczęśliwy, robotnik zadowolony - wszystko gra. Robotnik ma się może bić o dzikusa? Przeciw sobie? Dla idei? Nie ma głupich. Trzeba dzikusom wpierdolić i doić dalej. Kapitalista ma do stracenia surowce i tanią siłę roboczą, a robotnik status arystokracji pracy wśród robotników świata."Wszelki rozsądek, umiar, działanie na rzecz pokoju i prawdziwego "bezpieczeństwa" może być jedynie domeną tych, którzy nie czyhają na bogactwa "tropików" i których umysłów nie skaziła ideologii legii cudzoziemskiej, wypraw krzyżowych, zderzenia cywilizacji, czy kibolstwa przemieszanego z podwórkową ksenofobią i rasizmami skłaniającymi do ataków na okoliczne bary z kebabem."

Czyli kto? Może klasa robotnicza? Klasa robotnicza ma szansę już od 150 lat i jakoś się nie garnie, wręcz przeciwnie. Spokojnie czerpie korzyści z "bogactw tropików". Kapitaliści? Też nie. Więc kto? Grupka komunistycznych kaznodziejów. Problem polega na tym, że nikt nie chce słuchać ich kazań. Klasa robotnicza już im podziękowała. Ma dość ich kadzenia. Woli oklaskiwać burżuazyjne melodie - od socjaldemokratycznych po skrajnie prawicowe - wszystkie imperialistyczne. Klasa robotnicza tańczy tak, jak jej burżuazja zagra.

autor: Bartek, data nadania: 2016-07-18 21:50:39, suma postów tego autora: 2550

Bartek

...człowiek cywilizowany różni się od "dzikusa" rodzajem broni użytej do uśmiercania. Dzisiejsze masowe unicestwianie przeciwników politycznych i zgoda nawet milcząca na takie działania to totalna klęska Chrześcijaństwa,Demokracji i niestety ONZ która powstała po to, by świat się dogadywał, a nie rzucał bomby. Dopóki świat ludzki będzie miał takich wyznawców jak " Rebel i koledzy" tak długo garstka najgorszych bezdusznych ludzkich tworów będzie poprzez manipulacje finansowe trzymać ludzkość w stanie krytycznym opłacając najemników do wszczynania konfliktów. Pomimo coraz szerszego dostępu do wiedzy i wiadomości o działaniach tej złej Mocy większość jak stado owieczek woli pędzić w przepaść niż zatrzymać się,pomyśleć i zmienić kierunek. Bezwolni i bezmyślni jesteśmy łatwym łupem dla manipulatorów. Jesteśmy jako Naród bardzo ograniczeni w swojej zdolności do pragmatycznych działań. Proste nośne hasełka są więcej warte niż logiczne argumenty, które tak ładnie nie wyglądają. Dlatego tak łatwo poszło ze "Skokami",Amber Gold" "frankowiczami", parabankami i całą lawiną naciągaczy którzy ze swoich bajeczek zrobili sobie niezły biznes. Jesteśmy obojętni na losy innych krajów,jednocześnie ekscytujemy się jednostkami cierpiącymi z powodu nietolerancji czy przemocy. Popatrzmy na liczne demonstracje antywojenne, pro pracownicze, w innych krajach..a u nas? kilka osób pod ambasadą ,pod ministerstwem, żadnego poparcia ze strony przechodniów... w obronie rugowanych lokatorów ? około 100 zainteresowanych aktualnie osób...ale Katastrofa samolotu do Smoleńska - demonstrowane zainteresowanie ma ciągłe. Bardziej ważne są dla nas własne małe sprawy niż losy Polski,Europy, a świat,to już coś tak nieistotnego,że przegrywa z niemożnością w wyjazdu na zamówione wczasy w Turcji czy Tunezji. Nasi (?) politycy z Bożej łaski wmawiają 'pospólstwu" na różne sposoby o Wielkiej Chęci Putina na zaatakowanie Polski... Czy W.Putin to jakiś niespełna rozumu początkujący dziennikarzyna który musi wymyślić "niusa" żeby mu wydrukowali? W.P to szczwany polityk ,który wie że w wkspansji na Polskę NIC by nie zyskał,a tylko miał więcej bezsensownych kłopotów niż Czeczeniaz Gruzją i Ukrainą razem wzięte. W końcu to Polska rozsadziła KLD pomimo Układu Warszawskiego i zależności od RWPG.. i nikt przytomny nie miał by zamiaru sam sobie organizować dzikiej i powszechnej partyzantki we własnym i okupowanym kraju. Bo chyba bogactwa naturalne i zakłady przemysłowe W Polsce nie są aż tak atrakcyjne by dla nich zrujnować Wielką Rosję.

autor: bambosz0, data nadania: 2016-07-19 12:55:56, suma postów tego autora: 1835

Kolejne morderstwo immigranta

Tym razem 17 letni dzieciak z Afganistanu mieszkajacy w Niemczech
Udzalo mu sie uciec przed yankeskimi dronami, ale zamordowala go niemiecka policja

Renate Künast,..... zapytała na Twitterze, dlaczego policjanci zastrzelili afgańskiego terrorystę, który zaatakował pasażerów pociągu siekierą, raniąc cztery osoby. „Dlaczego napastnik nie mógł być postrzelony????

http://niezalezna.pl/83530-niemiecka-poslanka-pyta-policje-dlaczego-zabito-afganskiego-terroryste-z-siekiera

autor: Rebel2, data nadania: 2016-07-19 22:56:29, suma postów tego autora: 3910

JAJO BARBARZYŃCY

Bardzo dobra i słuszna analiza Tymoteusza Kochana. Polemiści autora nie rozumieją, że broń, którą zaakceptowali w obronie przed "najazdem barbarzyńców", czyli egoizm i partykularyzm, niszczy przede wszystkim to, co mogłoby jeszcze Europę ocalić - siłę atrakcyjną zachodniej cywilizacji.

Atrakcyjność tej cywilizacji nie polega na serwowanym obecnie pędzie ku prawicowo-populistycznym półfeudalnym stosunkom międzyludzkim, co w zamyśle miałoby uratować kapitalizm cofając go do czasów pierwotnej zapobiegliwości i gospodarności. Ta atrakcyjność jest związana z lewicowymi perspektywami, dziś już skutecznie zarzucanymi.

Nie ma perspektywy wspólnej obrony przed "barbarzyńcami". Jest za to typowo elitarne rozgrywanie "barbarzyńców" w rywalizacji wewnętrznej. Egoizm i partykularyzm przejawiany wobec ludzi, którym Zachód zgotował piekło skrzętnie przygotowywane od kilku stuleci wyzysku kolonialnego, obraca się przede wszystkim przeciwko własnym społeczeństwom i sąsiadom z kontynentu. Instytucjonalne przeciwwagi trzymające przez zbyt długi czas w pewnych ryzach kapitalistyczną anarchię zostały skutecznie zdemontowane tym łatwiej, że i tak stwarzały tylko pozór skuteczności jedynie w okresie prosperity.

Zmiany w Unii Europejskiej są możliwe dzięki naporowi aktualnej sytuacji politycznej, w tym związanej z falą imigracji. Te skutki są w toku i to nie dlatego, że wymuszają je jakieś prawa szariatu czy zamachy terrorystyczne, ale dlatego, że imigracja stwarza pretekst do forsowania zmian politycznych od dawna wymierzonych w status quo, a umożliwiających prawicy ostateczną rozprawę z tym właśnie lewicowym dziedzictwem, ciężko wywalczonym i okupionym krwią robotniczą, które stanowi wartość dla społeczeństw. Czyli z dziedzictwem polegającym na ograniczeniu dzikiego wyzysku świata pracy.

Świata wyłaniającego się z tryumfu prawicy społeczeństwa nie będą broniły. Już nie bronią. Prawica wmówiła im, że zamiast solidarności ludzi pracy liczy się partykularyzm i egoistyczny interes własny. Tym samym prawica zniszczyła własnoręcznie powód, dla którego społeczeństwo chciałoby utrzymać istnienie zachodniej cywilizacji. Czeka nas nie zniszczenie z zewnątrz, ale implozja.

Precedensy były, choćby Cesarstwo Rzymskie.

Opisał to Friedrich Duerenmatt w sztuce bodajże "Romulus Wielki". Rozciągnięty w czasie rozkład cywilizacji spuentujemy niczym cesarz Romulus: "Odoaker znowu zniósł jajko". Zagłada też da się oswoić. Ba, nie każdy na niej straci. Tylko ci, którzy stracili już na kapitalistycznej cywilizacji.

autor: EB, data nadania: 2016-07-21 23:04:50, suma postów tego autora: 856

Ungren ,stonka?

hmm,a jak nazwać zacietrzewione prawactwo rozdające nowo stworzone i świeżo opróżnione "stanowiska"z nowymi i jeszcze wyższymi poborami i konsekwentnym obciążaniem ledwo dyszącego budżetu?

autor: bambosz0, data nadania: 2016-08-07 08:22:25, suma postów tego autora: 1835

A tymczasem w Belgistanie ...

... islamscy terrorysci zyja sobie na socjalu

http://niezalezna.pl/84392-terrorysci-zyli-z-zasilkow

autor: Rebel2, data nadania: 2016-08-07 23:43:36, suma postów tego autora: 3910

Dodaj komentarz