Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Zniszczyć Kato-Patriarchat

Komentarze

Dodaj komentarz

jkest na to lekarstwo...

wrzucić Konkordat do kosza i zacząć naprawiać szkody. Ten diabła warty dokument zrobił wiece złego niż wszystkie diabły znane nam ze strasznych opowieści.

autor: bambosz0, data nadania: 2017-03-15 10:49:05, suma postów tego autora: 1832

Rzadko zdarza się przeczytać większe brednie.

Ideologia gwałtu istnieje tak samo jak Yeti, albo ziomek z Loch Ness. Istnieje tylko w głowach tych, którzy ją stworzyli i którzy w nią wierzą.
Naprawdę zabawną rzeczą jest wymyślanie problemu, by z nim walczyć. Na szczęście Polacy mają wiele lepszych rzeczy do roboty.

autor: Speedway, data nadania: 2017-03-16 20:48:26, suma postów tego autora: 164

Zniszczyć

liberałów i współpracującą z nimi lewice!

autor: Antyliberał, data nadania: 2017-03-20 17:45:41, suma postów tego autora: 1302

Lewicowa pigułka na dzień po za darmo?

Wymyślenie problemu i jego rozwiązanie to frapujące zadanie. Ale po kolei. Otóż w Polsce Ludowej, wbrew pozorom, aborcja wcale nie była na żądanie. Wymagano badań lekarskich i wyraźnego stwierdzenia, że urodzenie będzie zagrożeniem dla kobiety. Potencjalnego ojca dziecka zachęcano, aby oddał dobrowolnie krew. Nie było też pastylek na usuwanie płodu.
W nowych warunkach pozorna feminizacja poszła na całego. Za kreację fryzury młode dziewczęta placą z ochotą, ale koszty następstwa poczęcia przerzucają na barki społeczeństwa. Jakim prawem głosząca wolność istota nie tylko nie czuje się odpowiedzialna za własne czyny, osłania współsprawcę, ale jeszcze żąda bezpłatnego wsparcia?
Błedna jest cała ta paplanina o pozycji kobiety w katolickim społeczeństwie, a zwłaszcza w Polsce. Obok kultu maryjnego, jest wiele świetych, uosobianych przez kobiety. z królewskich rodów, niekoniecznie polskiego pochodzenia, jak św. Kinga z Węgier,, żona Bolesława Wstydliwego, św. Jadwiga z Meranu - Niemka z Włoch, żona Henryka Brodatego, czy Jadwiga Andegaweńska. I niekoniecznie wiąże się to z prokreacją.
Piękna wrzutka z Ameryką. Zabrakło jednak realiów w odniesień do współczesnych Europejek, które mają pod bokiem islamskie wzory, czego jakoś autor nie zauważa. I nie ma co cytować Marksa, który pisal jedno, ale ze służącą Engelsa pokazywal prawdziwe zrozumienie roli kobiety we własnym życiu. Mniej zadęcia, a więcej rozwagi. Wolność to odpowiedzialność. Traktowanie seksu jako zwolnienia od odpowiedzialności za własne czyny samo w sobie dezawuuje tak pojetą dojrzalośc. I to w każdym aspekcie. I nie ma co na siłę wpisywać tego w lewicowość.
Walcząca o prawa kobiet w Altonie, dziś przedmieściu Hamburga, Róża Luksemburg, nie tak widziala wyzwolenie cór proletariatu.

autor: qaduc, data nadania: 2017-03-25 23:29:35, suma postów tego autora: 296

kupą mości panowie...

co mi tam jakieś puszczalskie ,nieodpowiedzialne baby będą niszczyć moje drogocenne plemniki bez mojej zgody i za moje podatki(?)? Ja chłop z chłopa wiem że moje prawo brać co lubię,a jak nie chcą dać to sam biore... aborcji, pigułek się zachciewa..umalowane ,niedoubrane,jakieś wciśnięte w minimum ubranka (im mniejsze tym droższe) prowokują i zachęcają : bierz...już teraz..to co mam nie brać??? A jak "zajdzie"? a to jej sprawa,wiedziała na czym gra ; na moim ślicznym wielkim jak glob samczym ego. Zadnych ustępstw ,niech wiedzą kto rządzi ::: MY ,a za nami cały PIS,PO częściowo ,KK i muzułmanie z resztą wschodu.

autor: bambosz0, data nadania: 2017-04-03 10:38:48, suma postów tego autora: 1832

Dodaj komentarz