Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Ikonowicza żal

Komentarze

Dodaj komentarz

Głupio wyszło.

PIS nie wykorzystał szansy na pokazanie się z przyzwoitą propozycją. Czyżby nie znaleziono kandydatki lub kandydata o odpowiednich kwalifikacjach, zaangażowanego już w obronę praw obywatelskich i samych obywateli, bezpartyjnego, asertwnego i niezależnego.
Przecież mieli bardzo dużo czasu.

>W tym wszystkim najważniejsze jednak jest to, że obecna władza, która niewątpliwie ma wielkie zasługi w polityce wyrównywania szans, wystawia jako kandydata na RPO czynnego polityka własnej partii.<
No tak to wygląda z lewicowego punktu widzenia.
PIS prawdopodobnie uważa, że oni stanowią właśnie formację polityczną, która jest ostoją i obrońcą praw obywateli (w przeciwieństwie do Platformy Obywatelskiej, która okazała się wybitnie antyobywatelską w rzeczywistości) dlatego wybór kandydata z własnych szeregów jest uzasadniony. Nie podzielam tej logiki.

>To swoista aberracja, żeby polityk partii rządzącej był Rzecznikiem Praw Obywatelskich.<
Gdyby był politykiem partii opozycyjnej, co dotyczy akurat wszystkich partii w Sejmie nie należących do ZP, to byłoby tak samo źle. Lepiej gdyby był w ogóle bezpartyjny.
Z tego co wiem Ikonowicz był najlepszym kandydatem z wystawionych kandydatów.

>Nie da się zbudować sprawiedliwości społecznej na gruzach demokracji i państwa prawa.<
Radzę lewicy nie przyjmować antypisowskiej narracji totalnej opozycji. Przesada to też kłamstwo.
Demokracja ma się w Polsce, na tle innych krajów UE, całkiem dobrze, natomiast *państwo prawa* ma dwa wymiary, jeden legislacyjny i drugi użytkowy. Legislacyjny widać w Konstytucji RP :
*Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej*
Natomiast wymiar użytkowy widać w rozmowach rodaków którzy mówią o polskim wymiarze niesprawiedliwości i ogólnej niemocy wymiaru sprawiedliwości w walce z przestępczością.
PIS nie zdołał oczyścić tej prawdziwej stajni Augiasza i przywrócić mu niezbędną funkcjonalność, w warunkach politycznej wojny domowej.

autor: Adrem63, data nadania: 2021-04-26 23:03:29, suma postów tego autora: 2307

Dodaj komentarz