Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Włosi wycofują sie z Iraku

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

zaleznosc odwrotnie proporcjonalna

Socjologowie mogli by kiedys zbadac ciekawą zależność - między antywojennymi protestami a zmiejszaniem wojskowej aktywnosci.
Wtedy gdy protesty antywojenne były częste i miały masowy charakter, to nikt sie z Iraku nie wycofywał. Gdy pacyfistom znudziło sie wychodzic na ulice, to zołnierzom znudził sie pobyt w Iraku.
Niedawno (chyba w Newsweeku) była na okładce informacja, ze w lipcu 2007 Polacy wycofują się z Iraku. Gazety nie czytałem, ale na pewno napisali tam o tym, że Kaczyński uległ presji warszawskiej ulicy.
Kaczyński tak bardzo przestraszył się wielonurtowej pluralistycznej Inicjatywy Stop Wojnie, ze nie czekając na kolejną masową demonstracje (ostatnia miala miejsce chyba 19 marca i bralo w niej udział kilkaset osób) w końcu się poddał.
ZWYCIEZYLISMY
Hasta La Victoria Siempre
Niech zyje ruch antywojenny,
Niech zyje Inicjatywa Stop Wojnie
Niech zyje Andy i prowadzi nas do kolejnych spektakularnych sukcesów.

autor: WWW.LBC.Z.PL, data nadania: 2006-12-02 01:26:35, suma postów tego autora: 36

Bardzo się cieszę!

I bardzo dobrze, że wreszcie będzie koniec polskiego udziału w grze o iracką ropę, której i tak byśmy nigdy nie dostali. Ja widzę same plusy takiego rozwiązania-przede wszystkim więcej pieniędzy będzie zostawało w kraju... Szkoda tylko, że zwiększa się udział Polski w innych operacjach za granicą-ot, patrz Afganistan....

autor: Wojak_84, data nadania: 2006-12-02 19:06:41, suma postów tego autora: 4

do lbc

Czyżby doktryna leninizmu pomijała znaczenie kwestii upływu czasu? To aż nadto logiczne, że wojska interwentów nie wycofywały się po miesiącu czy trzech, lecz dopiero po roku czy dwóch. Nie spotkałem się z opinią, że odwrót (jeszcze nieprzesądzony) z Iraku, to wiktoria Inicjatywy. Doskonale wiem, że pacyfizm dla ciebie i garstki (żeby nie rzec - garsteczki) twoch koleżków jest całkowicie obcą ci ideą. Pokazaliście to dobitnie kilka lat temu atakując dwoje zdeklarowanych pacyfistów. To może wyjedziecie i przyłączycie się do irackich bojowników? Pokażcie, co potraficie, oprócz plecenia ultraradykalnych farmazonów w necie. Może znowu uda wam się dokonać "wielkiego" czynu i na waszej żałosnej stronce internetowej pojawi się jakiś zdobyczny sztandar? Tym razem już nie czerwony jak wówczas, lecz w paski i gwiazdki?

autor: V.C., data nadania: 2006-12-03 18:15:06, suma postów tego autora: 1134

Dodaj komentarz