Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

WIDER: 1 proc. mieszkańców Ziemi posiada 40 proc. majątku świata

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Szkoda, ze pod pojecie "majatek"

wlicza sie srodki produkcji an rowni z majatkiem osobistym. Po zwyciestwie rewolucji willi i samochodow odbierac nie bedziemy, bo zazdrosc obca jest prawdziwym komunistom.

autor: Gagarin, data nadania: 2006-12-07 16:59:15, suma postów tego autora: 13

tak

a świstak na to nie możliwe, cieszę się że na końcu honorowo przyznano że to stek bzdur. jak właściwie to liczono uwzględniano takie rzeczy jak zmiana wartości ziemi. czy powiedzmy to że samochód na wartości traci. bądźcie poważni nie da się czegoś takiego policzyć

autor: J H W H, data nadania: 2006-12-07 17:53:27, suma postów tego autora: 530

Wszystko rzez socjalizm

W kapitalizmie jest wolna konkurencja nie ma zadnej ochrony panstwa i konkurowanie jest uczciwe. Kto lepszy ten ma wiecej i nie byloby takiego rozwarstwienia.

autor: szyblucki, data nadania: 2006-12-07 19:45:34, suma postów tego autora: 73

SZYBLUCKI

przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś i przemyśl ,a logika ci podpowie co o Tobie sądzić.

autor: Waldek.S, data nadania: 2006-12-07 22:17:50, suma postów tego autora: 58

Mam dla wszystkich lewaków złą wiadomość

Mam dla wszystkich lewaków złą wiadomość. Kapitał ma w zwyczaju trafiać tam, gdzie jest najbardziej efektywnie wykorzystywany. Gdyby podzielić zasoby ziemi po równo, to za jakiś czas kapitał od tych co źle nim by zarządzali trafiłby do tych co wiedzieliby co z nim zrobić. I znowu mielibyśmy sytuację, że 40% zasobów jest w rękach 1% ludzi. Rozwiązaniem jest ciągły przepływ kapitału od tych co potrafia do tych co nie potrafia z niego korzystać. Niestety ta koncepcja jest zgubna bo powoduje demoralizację, i tych co widzą co z kapitałem zrobić, jak i tych co żyją z reką w kieszeniu tych pierwszyh. Suma summarum społeczeństwa takie cofaja się w rozwoju.

autor: kwak, data nadania: 2006-12-07 22:09:14, suma postów tego autora: 1207

Kwak >>>>>

Powiedz mi, proszę, co rozumiesz pod określeniem LEWAK ?Ponieważ nie zgadzam się z Twoją oceną to jestem lewakiem? Czy też może jestem lewakiem i dlatego nie zgadzam się z Twoją oceną? Co rozumiesz pod określeniem: LEWAK ?

autor: Waldek.S, data nadania: 2006-12-07 22:38:30, suma postów tego autora: 58

Lewak to osoba,

Lewak to osoba, która ma poglądy lewicowe. I tyle. Oczywiście chodzi mi w tym wypadku o popglądy na gospodarkę. Tak więc lewakiem jest również osoba, która popiera wizję gospodarki proponowaną przez PIS.

autor: kwak, data nadania: 2006-12-08 14:21:18, suma postów tego autora: 1207

Kwaku, a co jest lewackiego w PiSie?

Może zniesienie podatku spadkowego? A może obniżka podatków dla najbogatszych obywateli (podniesienie progów o 10 tyś.)? PS Pisałeś jako GK poprzednio?

autor: Abaddon, data nadania: 2006-12-08 15:46:06, suma postów tego autora: 66

kwaku>>>>>>

Wyjaśnij, na czym polegają poglądy lewicowe ! ! !

autor: Waldek.S, data nadania: 2006-12-08 18:33:33, suma postów tego autora: 58

tak owszem

tak owszem, najpierw był Kwak, potem mnie zabanowali i tak powstał GK, a teraz skorzystałem z okazji i powróciłem do pierwotnego nicka - z czego sie bardzo cieszę:)

autor: kwak, data nadania: 2006-12-08 19:40:47, suma postów tego autora: 1207

Abbadon:

Abbadon: pis znosi podatek spadkowy tylko w stosunku do najblizszej rodziny - to jest maluteńki kroczek. Obniżka podatków tak niewielka, ze wręcz niezauważalna. Ale za to powrót do starej cyzy na paliwo, podniesienie akcyzy na papierosy i piwo, energie elektryczną, gaz. Propozycja aby to ZUS sprawował pieczę nad pieniędzmi z II filaru. Przerwanie prywatyzacji. Dodatkowy podatek na słuzbe zdrowia (ten od kierowców). Zwiększenie deficytu budżetowego. Zwiększenie administracji. Wymieniac moznaby jeszcze długo. To sa wszystko posunięcia, które z liberalizmem gospodarczym nie maja nic wspólnego, a z socjalimem owszem.

autor: kwak, data nadania: 2006-12-08 19:48:01, suma postów tego autora: 1207

No, polemizowałbym...

"Ale za to powrót do starej cyzy na paliwo, podniesienie akcyzy na papierosy i piwo, energie elektryczną, gaz" - wszystko pięknie, tylko że podatki pośrednie uderzają bardziej w biednych niż w bogatych, a w dodatku tym ostatnim obniżono progi. "Propozycja aby to ZUS sprawował pieczę nad pieniędzmi z II filaru" - ale to na razie propozycja. "Przerwanie prywatyzacji" - głównie po to, by znalazło się coś dla kolesi. "Dodatkowy podatek na słuzbe zdrowia (ten od kierowców)" - dobrze, tu faktycznie są lewicowi, ale nie zmienia to faktu, że dla poprawy służby zdrowia nie robią niczego więcej. "Zwiększenie deficytu budżetowego" - od kiedy deficyty budzetowe są równoznaczne z lewicowością? Reagan był lewakiem w takim razie... "Zwiększenie administracji" - znowu nie widzę związku z lewicowością, zwłaszcza, że tą zwiększoną administrację trzeba z czegoś sfinansować, a można to zrobić np. obniżając wydatki w innych miejscach.

autor: Abaddon, data nadania: 2006-12-09 00:17:06, suma postów tego autora: 66

Dodaj komentarz