Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Wenezuela nie przyzna obywatelstwa członkom ETA

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

do obecnych tu prawicowców

Tak, macie rację, prez. tow. Chavez to straszny i okrutny dyktator.... Chavez wywołał wojnę w Iraqu, zakładał tajne więzienia, podpisał zezwolenie na tortury i założył obóz koncentracyjny na Kubie.... straszliwy dyktator z tego Chaveza... Polska wspólnie z Wielkim Bratem, miłośnikiem demokracji panem Bushem powinna dać stanowczy odpór zapędom tego autokraty!

autor: abangel666, data nadania: 2006-12-08 01:06:56, suma postów tego autora: 411

my friend

stalin też się nie chwalił co u niego było, przypuszczalnie jest to mało znaczący burak pokroju łukaszenki. ale umówmy się że nie mamy pewności czy są tam popełniane jakieś zbrodnie czy nie. co do busha nie rozumiem czemu ten człowiek jest częścią każdego prawie postu czy tu nikt nie umie pisać na temat?

autor: J H W H, data nadania: 2006-12-08 10:21:24, suma postów tego autora: 530

nieudolny populista

Warto zobaczyś jak wygladają pobudowane przez rząd mieskania dla biednych. Po 2-3 latach od zasiedlenia zmieniają się w slumsy, no ale statystyki rosną, hehe...

BTW, ciekawy link nt słynnej kubańskiej sluzby zdrowia:

http://www.therealcuba.com/Page10.htm

autor: dr(e)s, data nadania: 2006-12-08 11:33:34, suma postów tego autora: 1539

wielkie mi cos

Pare zdjec a nie zaden tam powazny artykul. Jak dla mnie obrazki te nie roznia sie od polskich, a biorac pod uwage fakt, ze Kuba jest panstwem pokolonialnym Ameryki Lacinskiej, to juz dorownanie Polsce powinno byc dla niej nieszlym osiagnieciem. Zreszta statystyki (WHO) mowia wyraznie o ilosci lozek, ilosci lekarzy itp, a poza tym calkiem niezle radzi sobie kubanski przemysl farmakologiczny. Co do ofiar bledow medycznych to chyba jest to normalne i w plynacych mlekiem i miodem USA? Znalezc taka osobe chyba w zadnym kraju swaiata nie jest problem. pytanie tylko jaka jest skala zjawiska? Jakies dane? No i ostatnia sprawa - dlugosc zycia, dluzsza niz w Polsce.

autor: wojtas, data nadania: 2006-12-08 12:13:47, suma postów tego autora: 4863

długość życia

No to dlaczego średnia w Polsce wyniosła 70,9 lat w 1984 oraz 73,16 w 1999? Przecież podobno wstrętny kapitalizm rujnuje ludzkie zdrowie, hehe...?

autor: dr(e)s, data nadania: 2006-12-08 12:49:05, suma postów tego autora: 1539

Tjaa

Trzeba bronić rewolucji, nawet jak się ma do powiedzenia tylko bzdury i nonsensy. Pokaż mi w Polsce takie szpitalne slumsy...?

autor: dr(e)s, data nadania: 2006-12-08 12:40:16, suma postów tego autora: 1539

uczyles sie kiedys demografii?

dlugosc zycia urosla nie przez czynniki zwiazne z systemem politycznym, ale przez sprawy obiektywne jak postep technologiczny itp. Po prostu przejscie demograficzne. A te zdjecia przypominaja mi np,. szpital w Lodzi na ulicy Sterlinga, albo CZMP.

autor: wojtas, data nadania: 2006-12-08 14:25:30, suma postów tego autora: 4863

Chavez ma pole do popisu.

Chavez ma pole do popisu. Nie musi oglądać sie na wydawane pieniądze, gdyż ten spada mu z nieba. Niestety przez lata rządów bieda w Wenezueli wcale się nie zmniejszyła, nie spełnił żadnej z obiecanek. Jak pogonił zagraniczne firmy naftowe to wydobycie ropy spadło o 30%. Aż starch pomyslec co będzie kiedy cena ropy spadnie. Nastąpi taka bieda jak na Kubie, którą to Chavez utrzymuje jak żebraka.

autor: kwak, data nadania: 2006-12-08 14:33:33, suma postów tego autora: 1207

Wojtas, a ty myslisz

Wojtas, a ty myslisz, ze postęp techonologiczny to z nieba spada? Nie, nie spada. Wyobraź sobie, że za komuny był problem z kupowaniem sprzętu medycznego bo była za drogi, skoro zarobki wynosiły np. 20 dolarów. Teraz tego problemu nie ma. Tak to wzrost zamozności przez ostatnie kilkanaście lat spowodował, ze żyjemy dłużej.

autor: kwak, data nadania: 2006-12-08 14:36:47, suma postów tego autora: 1207

ciekawe

Wyjasnij mi w takim razie, czemu za komuny, kiedy to nie bylo pieniedzy na sprzet i w ogole spzitale byly do bani, dlugosc zycia rosla w pewnych okresach (zwlaszcza lata 50te) znacznie szybciej? Spadala smiertelnosc noworodkow itp?
Wtedy zapewne powiesz, ze to jednak MIMO systemowi. mam racje? :-)

autor: wojtas, data nadania: 2006-12-08 14:50:52, suma postów tego autora: 4863

Chavez lubi nędzarzy

Odnośnie stosunku Chavez'a do biedaków wyjątkowo trafny wydaje mi się opinia zawarta "Newsweek", December 4, 2006.
I tak, "like so many populists in Latin America, Chavez loves poor as they are, and wants to keep them that way".
Nie nędzarze z pewnością go nie popierają, a więc likwidacja nędzy, to likwidacja swoich zwolenników. Proste jak cep, nie?
A przy okazji, tak apropos słonia. Co się stało - na łamach lewica.pl - z Peru, czyżby kraj ten wpadł w czarną dziurę? Przed wyborami na prezydenta wiele pisano tutaj o jakimś indiańskim kandydacie, zwolenniku "rdzennych mieszkańców kraju". Miał im zrobić bardzo dobrze, innym wręcz przeciwnie. No i co wygrał ci on, czy też nie ? Bo może się mylę, ale po wyborach o Peru tak jakby pisać przestaliście?

autor: Nemo, data nadania: 2006-12-08 18:32:27, suma postów tego autora: 693

Chavez, uczeń Busha?

No proszę, idol malowanej "lewicy" pokazuje swoje prawdziwe oblicze. Hiszpańska i francuska policja, burżuazyjni politycy znaleźli wspólny język z Chavezem. Powinien on dostać też medal od Busha za "walkę z terroryzmem".

autor: Lee Harvey Oswald, data nadania: 2006-12-08 19:00:30, suma postów tego autora: 7

Dodaj komentarz