Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

IU przeciw "godzinie bezpieczeństwa"

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Mimo nej nieskrywanej pogardy

do R. Giertycha, uważam, że jest to pomysł dobry. Osoby niepełnoletnie nie są jednostkami w pełni wolnymi, więc pianie o ograniczaniu wolności jest bezzasadne. Co może mieć do załatwienia młody człowiek o północy? Powinien spać, aby następnego dnia móc z uśmiechem na twarzy maszerować do szkoły :)

autor: gorgo, data nadania: 2006-12-10 15:04:00, suma postów tego autora: 29

Durne lex,sed lex?

Może jestem stary, ale pamiętam czasy swojej młodości. Na pewno nie byłbym zadowolony, gdyby jakiś koński łeb narzucał mi swe wątpliwe pomysły. Z drugiej strony, spacerując wieczorami po osiedlach widzę niekiedy groźnie wyglądające grupki, które mogą niepokoić statecznych mieszczan.
Proponowałbym jednak zająć się Prawem Karnym, które szybko i skutecznie blokowało by chuligankę, a nie czepiać się "groźnie wyglądających".

autor: kaktusnadłoni, data nadania: 2006-12-10 15:52:58, suma postów tego autora: 441

Świetny pomysł na związki dzieciaków z dorosłymi łobuzami

Czy to tylko Giertych, czy w ogóle mężczyźni mają na oczach końskie okulary, a zatem tunelowe widzenie, i nie są w stanie wyobrazić sobie prawdziwych konsekwencji własnych pomysłów.
Wprowadznie tego przepisu będzie oznaczało, że dzieciaki 16-letnie, a i młodsze, zamiast przebywać w swoim kręgu, będą nawiązywać kontakty z dorosłymi łobuziakami, pod których "opieką" będą przebywać. Starsi może ich przysobią do innych czynów niż szczeniackie wygłupy.
Jasne, że dzieci nie powinny się same wałęsać po nocach, ale jest to raczej zjawisko patologicznych rodzin, które się rozrastają wskutek zakazu aborcji, na co nie ma rady. Nic się na to nie poradzi przepisem, że te dzieciaki będą musiały zadawać się z dorosłymi łobuziakami.

autor: Miła Iwonka, data nadania: 2006-12-10 16:29:22, suma postów tego autora: 291

W UK mlodzi ludzie wcale nie moga sami wluczyc sie

po swojej dzielnicy. Nawet w dzien. Chyba tak jest do 13 roku zycia. Po godz 20,00 nie ma o tym nawet mowy.

autor: zygmunt, data nadania: 2006-12-10 16:29:26, suma postów tego autora: 364

well well well

nie będę się odnosił do pomysłu giertycha interesuje mnie raczej cała ta organizacja uczniowska . do diabła uczniowie powinni się uczyć a nie szczekać co myślą jak już to powinni protestować ich rodzice. wyobraźcie sobie że sportowcy zaczną decydować o zasadach poszczególnych dyscyplin. jest tak święta prawnicza zasada że zainteresowany nie ma głosu

autor: J H W H, data nadania: 2006-12-10 17:36:03, suma postów tego autora: 530

by the way gorgo

przepraszam wszystkich że nie na temat. słyszałem kilka tych rozmów nie dokończonych i naprawdę nic szczególnego choć rzeczywiście tempe dyskusje . co do mojego nicu to nie mogę go tylko czytać na głos

autor: J H W H, data nadania: 2006-12-10 17:38:41, suma postów tego autora: 530

WOLNOŚĆ!!!

Polska to wolny kraj - odpowiadał mi 13 letni pasierb, wracając do domu o drugiej w nocy przesiąknięty "wonnościami" dymu tytoniowego i alkoholu. "Mamusia", nauczycielka akademicka nie zgodziła się na moje metody wychowawcze, więc zostawilem ten duet egzotyczny i postanowiłem nie wiązać się węzłem małżeńskim z żadną kobietą.

autor: Ewaryst, data nadania: 2006-12-10 17:45:31, suma postów tego autora: 294

@gorgo

I tak ma wyglądać ten wolny lewicowy kraj? równi i równiejsi?
Szczerze mówiąc Twoje poglądy nie różnią sie zabardzo od poglądów ministra G.

autor: ancymon, data nadania: 2006-12-10 18:02:53, suma postów tego autora: 621

czerwone sztandary

Dlaczego ktoś ma młodym ograniczać ich wolnośc. Człowiek jest wolny albo nie istnieje. Dlatego jestem włóczęgą bez stałego miejsca zamieskzania. Poczułem wolność i trzeba powstrzymać wszystkich, którzy chca ją ograniczyć.

autor: VeganPower, data nadania: 2006-12-10 18:05:08, suma postów tego autora: 1

Cóż za pomysł, że zainteresowani nie mają glosu

Istota lobbingu opiera się na tym, że zainteresowani jakimś problemem za nim optują. Jasne, że często trzeba wypracować kompromis, gdy ścierają się różne racje, ale pomysł, żeby w ogóle nie uwzględniac opinii zainteresowanych jest kuriozalny.
Cóż z tego, że wypracuje się jakieś normy dla sportowców, jeżeli nikt nie bedzie chciał uprawiać sportu według takich reguł.

autor: Miła Iwonka, data nadania: 2006-12-10 18:37:10, suma postów tego autora: 291

Miła Iwonko >>>>>

"...Jasne, że często trzeba wypracować kompromis, gdy ścierają się różne racje..." przedstaw racje nieletnich ,obalające racje R.Giertycha.Chcę dodać,że nie jestem zwolennikiem pana ministra, ale w w/w sprawie przyznaje mu racje.Ty przedstaw kontrargumenty.Jeżeli mnie przekonasz,pogratuluję Ci , a sam poprę IU.

autor: Waldek.S, data nadania: 2006-12-10 20:07:16, suma postów tego autora: 58

Dobry pomysl

Miedzy 11 a 5 rano dzieci powinny siedziec w domu, a jesli juz 16 latek musi "imprezowac" to niech o rodzice go odprowadzaja.

autor: Panek, data nadania: 2006-12-10 20:37:14, suma postów tego autora: 896

To jakiś problem?

Kto będzie chciał i tak będzie się włóczył. A co taka trójka zrobi nieletniemu jeżeli nie popełnił przestępstwa? Poskarży rodzicom?
Przecież oni doskonale wiedzą, że latorośl biega po ulicy!

autor: Zirhan, data nadania: 2006-12-10 21:03:41, suma postów tego autora: 187

Godzina policyjna

...pierwszym bowiem, który wpadł na wprowadzenie godziny policyjnej w Polsce był gen. Wojciech Jaruzelski - stwierdził ten uczeń. Oj, mylisz się chłopcze i to głęboko. A okupacja hitlerowska? By dalej już nie sięgać (no chyba, że dla ciebie to nie była Polska, tylko - zgodnie z prawem - GG).

autor: Bury, data nadania: 2006-12-10 21:12:47, suma postów tego autora: 5751

Ludzie co Wy

Ludzie co Wy, ja np. nie wyobrażam sobie mojego okresu licealnego bez możliwości swobodnego poruszania się, także w nocy. Przecież i przed 18 rokiem życia na wakacje się jeździ z kolegami, na ogniska chodzi, nie każdy ma czas i samochód,żeby wszędzie dzieci wozić. To jakaś paranoja. A od 18, czyli od sztucznej granicy i tak nie będą mogli zabronić, więc ilość grupek co nawjwyżej się zmniejszy. Będą stali starsi. Ale takim kosztem? To jakaś smutna bzdura i omijanie problemu.

autor: sal paradise, data nadania: 2006-12-10 23:06:45, suma postów tego autora: 1199

Ludzie co Wy

Będą się musieli tłumaczyć albo łgać: "panie władzo, z koszykówki wracam". Ja wiem jak to jest, jak spokojnego człowieka dorwą z piwem w ręku na spacerze z psem.

autor: sal paradise, data nadania: 2006-12-10 23:18:28, suma postów tego autora: 1199

w odpowiedziach

"Jasne, że dzieci nie powinny się same wałęsać po nocach, ale jest to raczej zjawisko patologicznych rodzin, które się rozrastają wskutek zakazu aborcji, na co nie ma rady." Tak, tak, Miła Iwonko... a to wszystko z powodu zakazu aborcji, którego zniesienie załatwi większość polskich bolączek. Nota bene, promowanie samobójstw też byłoby niezłą metodą.... ANCYMON; a które to z moich poglądów, wyłączając kwestię "godziny policyjnej" pokrywają się z poglądami Romana?

autor: gorgo, data nadania: 2006-12-10 23:34:04, suma postów tego autora: 29

Przedstawiłam już argumenty

Zdawało mi się, że jasno przedstawiłam argumenty w pierwszej wypowiedzi w tej sprawie, że młodsze dzieciaki będą "pod opieką" dorosłych łobuziaków i z pewnością nie będzie to dla nich korzystne. Przecież zarządzenie, że nieletni musi być pod opieką osoby dorosłej oznacza, że może być pod opieką 20-letniego osiedlowego łobuza.
Skoro młodzież włóczy się po nocy, to widać ma jakieś powody i zgodę rodziców na to.
Od czasu jak wprowadzono gimnazja, coraz młodsze dzieci, zamiast chodzić do szkół w pobliżu domu, muszą dojeżdżać. Jeżeli chcą się razem pouczyć, to nieraz muszą daleko dojechać. W liceach niektóre dzieci dojeżdżaja nawet z okolicznych miejscowości. Prawdę mówiąc, byłabym naprawdę wściekła, gdybym sie umówiła, że wyjdę po dziecko na przystanek, żeby sam nie wracał do domu od autobusu, a tymczasem zostałby zgarnięty przez policję, a ja stałabym na przystanku i się denerwowała. Wbrew pozorom 11 to wcale nie jaet taka późna godzina, gdyż w niektorych szkołach lekcje niecodziennie zaczynają się od 8, nie mówiąc o weekendzie,
Prawo musi być dostosowane do obyczaju, do poczucia sprawiedliwości w społeczeństwie, a nie na odwrót. Prawo jest dla ludzi, a nie ludzie dla prawa. Obecna władza tego nie rozumie.

autor: Miła Iwonka, data nadania: 2006-12-11 02:26:05, suma postów tego autora: 291

prawo...

"Prawo musi być dostosowane do obyczaju, do poczucia sprawiedliwości w społeczeństwie, a nie na odwrót. Prawo jest dla ludzi, a nie ludzie dla prawa"... no i właśnie dla społeczeństwo ma poczucie, że gównarzeria w nocy powinna oglądać dobranockę i spać, a nie przebywać na nocnym wybiegu...

P.S. Obyczajem jest o tej porze spać i w tym kierunku ma zmierzać prawo....

autor: dr(e)s, data nadania: 2006-12-11 09:58:38, suma postów tego autora: 1539

@Gorgo

ANCYMON; a które to z moich poglądów, wyłączając kwestię "godziny policyjnej" pokrywają się z poglądami Romana?
Na temat wychowania dzieci, szkoły jak można sie domyślic pewnie macie podobne.
To sie nazywa odpowiedzialnosć zbiorowa -każdy młody człowiek według ministra G. wracający np. z imprezy o 2 w nocy jest łobuzem w takim razie ja proponuję wprowadzic godzinę policyjną dla mężczyzn (bezwzględu na wiek) bo przecież z takim rozumowaniem każdy spacerujący wieczorem facet jest złodziejem samochodów albo idzie na włam.

autor: ancymon, data nadania: 2006-12-11 10:32:58, suma postów tego autora: 621

o 2 w nocy

to dzieci/młodzież powinni spać, ja już miałem "przyjemność" kilka razy natknąć się nocą na "miłą i spokojną" młodzież wracająca do domu z imprez...

Jak się chce impresować do upadłego to niech rodzice dadzą na taksówkę i problem z głowy...

autor: dr(e)s, data nadania: 2006-12-11 11:58:58, suma postów tego autora: 1539

@dr(e)s

Nie twoja sprawa czy powinni spać czy nie o tym decydują oni i ich rodzice.

autor: ancymon, data nadania: 2006-12-11 12:12:12, suma postów tego autora: 621

.

Dokładnie. Co to w ogóle znaczy \"powinni spać\" w kontekście zakazu wychodzenia z domu????

autor: sal paradise, data nadania: 2006-12-11 12:40:57, suma postów tego autora: 1199

O bosh, a pasterka niedługo!

Będzie dyspensa od Prymasa, Zioobra, Kaczorów czy WiekoGłowego?... Nie mają, debile, pojęcia o normalnej pracy w rządzie, o swoich kompetencjach, więc rzucają gawiedzi kolejny pomysł rodem z mrocznej okupacji lub schyłkowej komuny. Czym skorupka za młodu nasiąknie, panie Giertych, tym w całej Lidze coraz więcej smrodu... Jak ten "pomysł" przejdzie, to nasza policja całkiem zadyszki dostanie, albo biegunki ustawicznej...

autor: Hyjdla, data nadania: 2006-12-11 12:55:58, suma postów tego autora: 5956

że rodzice

decydują to dobrze, a gówniarze niech tych rodziców słuchają...

To że niektórym rodzicom zwisa że ich dziecko uprawia nocne spacery, to faktycznie ich sprawa, tylko wspólczuć...

autor: dr(e)s, data nadania: 2006-12-11 13:48:41, suma postów tego autora: 1539

Zamiast zapewnić młodzieży zajęcia pozalekcyjne,

a ich rodzicom umożliwić pracę za godziwą płacę (bo od tego m.in. jest nowoczesne państwo), to przykruchtowe debile biorą się za tworzenie "praw" i "metod wychowawczych" rodem z najgorszych totalitaryzmów... Panie Giertych, a PRZED GODZINĄ 20.00, to nie można dostać po mordzie od bandy wyrostków??? MOŻNA, panie stalinowski Nauczycielu i wielki Prawodawco... Bo tu pies leży pogrzebany, panie minister od 29,9% matury, by tę młodzież czymś zająć, stworzyć jej jakieś perspektywy, to wtedy nie będzie się szlajać po nocach i szukać kogoś, komu można dać w zęby... Tchórze i nieudacznicy zawsze prokurują prawo na swoje potrzeby, zamiast zająć się PROBLEMEM - tutaj młodzieży i systemu edukacji w ogóle

autor: Hyjdla, data nadania: 2006-12-11 16:01:11, suma postów tego autora: 5956

Ancymon

To raczej się źle domyślasz...

autor: gorgo, data nadania: 2006-12-11 16:09:47, suma postów tego autora: 29

Te dzieciaki pewnie będą wracać z dorosłymi łobuzami

Ci, którzy obawiają się nastolatków w nocy, to będą mieli do czynienia z nastolatkami pod wodzą dorosłych łobuzów.
Na zad... być może jest standard chodzić spać z kurami, ale są jeszcze wielkie miasta. A prawo nie może być dostosowane do zad...

autor: Miła Iwonka, data nadania: 2006-12-11 16:37:30, suma postów tego autora: 291

IU

Nie jestem fanem, anarchistów zwłaszcza młodocianych.
Chociaż sam protest nie wydaje mi się taki nieuzasadniony.
Osobiście 18 lat kończę za nie cały tydzień, do tej pory jak i teraz swobodnie poruszałem i poruszam się po mieście o różnych porach, i nigdy nic specjalnego mi się nie stało.

Co do samej inicjatywy przeglądałem kiedyś ich gazetkę, komiczne było jedno zdanie.
W każdym razie wielcy bojownicy radzili swoim czytelnikom by w razie problemu ze zmontowaniem kleju do plakatów... poprosić mamę o pomoc.

autor: 3nd33r, data nadania: 2006-12-11 16:38:00, suma postów tego autora: 1

Z całą...

... sympatią, ale smarkacze trochę przesadzili. Giertych jest postacią z koszmaru, którą należy zamknąć na wieki w smoczej jamie, ale nie rozumiem co czternastolatek ma szukać na ulicy o północy?
Dobranoc!

autor: lucpologne, data nadania: 2006-12-12 09:02:14, suma postów tego autora: 25

Z jeszcze większą sympatią

odpowiadam ci lucpologne, że w polskim prawie istnieje już coś takiego jak Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy, dzięki któremu "państwo" ma możliwość egzekwować obowiązki rodziców wobec dzieci i stosować restrykcje wobec rodziców zbyt liberalnych lub po prostu "niewydolnych". Dotyczy to nie tylko nie realizowania obowiązku szkolnego przez małolatów, demoralizacji nieletnich, przestępczości nieletnich..., ale także m.in. braku należytej opieki nad nieletnią progeniturą (tu: włóczenia się po północy)... Ja też nie rozumiem, czego taki czternastolatek szuka na ulicy po północy, dlatego policja ZAWSZE może to sprawdzić. Nie trzeba mnożyć bytów i dublować prawa, wystarczy stosować i przestrzegać to, które już jest. Zrozumiał?

autor: Hyjdla, data nadania: 2006-12-12 12:23:14, suma postów tego autora: 5956

Z maksymalną...

... sympatią, Giertychowi chodzi o działanie propagandowe, natomiast dziatkom z IU zależy na zanegowanie ideii ściągania młodych z ulicy po 23.
Zgadzam się, że jakiekolwiek nowe normy prawne są tu niepotrzebne i świadczą o niskiej kulturze prawnej władzy, bo wystarczy jakaś dyrektywa prawa wewnętrznie obowiązującego w celu wyegzekwowania norm ustawowych. Problem w tym, żeby organa porządkowe wskrzesiły martwe przepisy, a do tego u nas zawsze potrzebny jest kop z góry.

autor: lucpologne, data nadania: 2006-12-12 16:11:51, suma postów tego autora: 25

Więc jest jakaś nić porozumienia, szanowny lucpologne....

"Minister" Giertych jest tłukiem totalnym, "stalinizującym" polskich małolatów i polską edukację. Tych uczniów uważa za debili, a ich rodziców za debili totalnych, sam zresztą przejawiając cechy dziecka specjalnej troski, nieprzystosowanego społecznie, wyizolowanego z wszystkich możliwych grup wsparcia i współdziałania... INICJATYWA UCZNIOWSKA ma rację, że broni swoich racji. Za "komuny" to nobilitowało, czyli uszlachetniało. Teraz "ugiertysza" ich walka z przygłupstwem".......

autor: Hyjdla, data nadania: 2006-12-12 23:41:36, suma postów tego autora: 5956

Dodaj komentarz