Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Kraków: Powstała Rada Uczelniana ZSP na UJ

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Brawo!

Trzeba tworzyć przeciwwagę dla prawicowego NZS-u.

autor: Crusty, data nadania: 2006-12-12 17:27:15, suma postów tego autora: 159

Ej tam na górze! Co z tymi numerkami przy artykułach? Tez pół roku trzeba będzie czekać?

.

autor: sal paradise, data nadania: 2006-12-12 17:53:16, suma postów tego autora: 1199

Dziwne, jakas luka

w tej historii ZSP. Brakuje pieknych lat 70. kiedy zmieniono ZSP na Socjalistyczny ZSP. Zdaje sie,ze szeregowych członkow o zdanie nikt nie pytał, prawda???

autor: Wujek Włodek, data nadania: 2006-12-12 18:04:34, suma postów tego autora: 141

typowe

powstał w latach 50 rozwiązał się po 1989 i jest ,, niezależny,,. powiedźcie mi czemu te wszystkie lewicowe organizacje zawsze są nie zależne .

autor: J H W H, data nadania: 2006-12-12 18:19:45, suma postów tego autora: 530

No więc...

ZSP jest niezależne od jakiejkolwiek partii politycznej ale faktem jest, że jest to organizacja o profilu lewicującym chociażby przez swoje pro-socjalne postulaty dotyczące studentów. Faktem jest też, że wielu czołowych działaczy ZSP to ludzie związani z ugrupowaniami politycznymi z lewej strony. Niemniej sama organizacja jako taka nie jest polityczna w ścisłym tego słowa znaczeniu.

autor: Crusty, data nadania: 2006-12-13 11:25:34, suma postów tego autora: 159

crust

ja się nawet teraz nie czepiam po prostu to dla mnie śmieszne że jak organizacja ma w nazwie ,,niezależne,, to na 90 procent jest lewicowe

autor: J H W H, data nadania: 2006-12-13 21:45:28, suma postów tego autora: 530

J H W H

A gdzie w nazwie Zrzeszenie Studentów Polskich jest napisane "niezależne"? Ma to w swojej nazwie Niezależne Zrzeszenie Studentów, które jest otwarcie prawicową organizacją studencką. O ile ZSP unika działań typowo politycznych, to NZS się z tym nie kryje. NZS jest powiązany głownie z PO, ale też część jego członków sympatyzuje z PiS-em.

autor: Crusty, data nadania: 2006-12-14 14:09:54, suma postów tego autora: 159

Dodaj komentarz