Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

UL o lustracji w Kościele i działaniach MEN

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Czas najwyższy na zmiany1

Źle się działo, że SLD zgadzało się na każde posunięcie kościoła myśląc, że kupuje sobie spokój i zyska poparcie Hierarchów. Jak widać na wdzięczność Kleru nie można liczyć. Należy bezwględnie dążyć do urzeczywisnienia i przestrzegania zapisów Konstytucyjnych o świeckim państwie. Dalsza uległośc w tej dziedzinie nie przyniesie niczego dobrego.
Pamiętajmy, że klechów łatwo wpuścić, ale wygonić ich znacznie trudniej.
Czy historia z Krzyżakami niczego nas nie nauczyła?
A sprawa wiszącego krzyża w sali obrad Sejmu, też nie?
To ostatnie, to kpina z praworządności, jednak nadal jest "niedostrzegana" przez ponoć lewicową partię.
Zawiesili go w nocy, nocą można go także zdjąć!
Inaczej ta zaraza coraz bardziej będzie się rozlewała po kraju.
Dziś już trudno znaleźć urząd czy szkołę bez wiszących krzyży. A co będzie jutro?
Płonące stosy z książkami i czarownicami?

autor: Zirhan, data nadania: 2006-12-15 19:57:39, suma postów tego autora: 187

Ujawnić księży-cyklistów!

Lewica w zasadzie opowiada się przeciw lustracji. Ale, jeśli lustracją, można przyłożyć Kościołowi...
Czy UL zażąda rownież ujawnienia księży - Żydów, masonów i cyklistów?

autor: ABCD, data nadania: 2006-12-15 21:03:47, suma postów tego autora: 20871

ABCD

Jesteś niepoważny ABCD. Wypowiadasz się jak dzieciak z MW "zamawiający" piwo.

autor: Zirhan, data nadania: 2006-12-15 22:03:36, suma postów tego autora: 187

?

Nie kapuję

autor: ABCD, data nadania: 2006-12-15 22:05:47, suma postów tego autora: 20871

ABCD

Wcale sie nie dziwie.

autor: zygmunt, data nadania: 2006-12-16 07:31:10, suma postów tego autora: 364

A o co chodzi?

Wytłumacz, Zygmuncie drogi!

autor: ABCD, data nadania: 2006-12-16 09:03:05, suma postów tego autora: 20871

tu chodzi o to

że oni posługują się innym językiem niż my to jak z tym skeczem montiego. z,, would you like to sick my nipels,,
odkryłem to jak któremuś z tych jełopów tłumaczyłem że wolny rynek to nie to samo co kapitalizm.więc kiedy ty mówisz o cyklistach to oni rozumieją że chcesz zamówić piwo . jeśli powiesz że nie czytasz wyborczej to znaczy że jesteś anty semitą. jeśli mówisz że jesteś wierzący to znaczy że jesteś faszystą. jeśli twierdzisz że socjalizm nie jest naj lepszy na świecie to znaczy że jesteś faszystą jeśli uważasz że demokracja ma pewne ewidentne błędy to znaczy że jesteś faszystą. zrozumiesz to jak troche ich posłuchasz.
p.s. kłótnie z nimi nie mają sensu ja tu wchodze tylko dla tego że uważam to za stronę satyryczną

autor: J H W H, data nadania: 2006-12-16 10:59:27, suma postów tego autora: 530

aaaaaa

cenzura ładnie poszliście w końcu po rozum do głowy ale i tak jestem obrażony

autor: J H W H, data nadania: 2006-12-16 11:31:46, suma postów tego autora: 530

Czat to właściwe miejsce dla ciebie.

Idź sobie na czat wstawiać swoje głodne kawałki. Te komentarze na lewica.pl są zbyt skomplikowane dla ciebie.

autor: Zirhan, data nadania: 2006-12-16 11:57:23, suma postów tego autora: 187

Na czat erotyczny, jeśli mogę podpowiedzieć...

Oj, będzie ci nareszcie dobrze, jak nigdy dotąd...

autor: Hyjdla, data nadania: 2006-12-16 12:43:59, suma postów tego autora: 5956

robicie się mało zabawni

hildo czemu feministki z reguły nie mają faceta i gadają o sexie

autor: J H W H, data nadania: 2006-12-16 15:16:54, suma postów tego autora: 530

a właśnie

i dla czego mają wąsy na przedzie

autor: J H W H, data nadania: 2006-12-16 15:18:51, suma postów tego autora: 530

UL nie powinien się osmieszać

Jeżeli oczekuje się rozdziału Kościoła od państwa, to czego się wtrącać w sprawy kościoła i pouczać?
Co ma Kościół do nauczania w szkołach? To już UL chodzi po prośbie do Kościoła i po zgodę na to, że żyje.

autor: Miła Iwonka, data nadania: 2006-12-16 15:21:38, suma postów tego autora: 291

Lustracja z wyłączeniem Kleru jest niemoralna!

To proste! Bez przyzwolenia i zakamuflowanego poparcia kościoła nie było by tej propozycji Giertycha.
Przecież na takie postawienie sprawy Kościół musiał dać zgodę. Inaczej ochrzanili by imć Konia albo szybko zdementowali tę informację. A tu cisza.
Dlaczego twierdzisz, że UL poucza kościół? A zresztą gdyby nawet, to mamy prawo przedstawiać swoją opinię I wcale nie musi być ona zgodna ze stanowiskiem Kaczora, Giertych czy Kościoła.
A nam nie podoba się poddawanie lustracji wszystkich poza fonkcjonariuszami Watykanu. W Polsce są równe prawa dla wszystkich. Nikt nie może być ponad Prawem.
Równierz nie podoba się nam wprowadzanie ocen z religii do śrdniej uczniowskiej.
Gdy o północy Suchocka podpisywała Konkordat wszystko miało w przyszłości ponoć inaczej wyglądać. Z Klerem jednak jest tak, że będzie on coraz więcej zabierał i zawłaszczał. A to, że wykorzystuje do tego oszołomów pokroju Giertycha to naturalne. Jakkolwiek niemoralne, bo nijak się to nie ma do wcześniejszych obietnic.
Religii wogóle miało nie być w szkołach a krzyży w urzędach państwowych. A jak jest? Każdy widzi.

autor: Zirhan, data nadania: 2006-12-16 15:46:36, suma postów tego autora: 187

D J H W H

Na portalu www.e-upr.org, gdzie czasem komentuję, widzę wiele bzdur. Nie mogę jednak powiedzieć, że uważam go za stronę satyryczną. Również tam trafiają się ludzie, którzy wiedzą, że oligarchia to nie to samo co socjalizm, sprzeciw wobec wojen nie oznacza poparcia dla zaatakowanych dyktatorów, zaś humanistyczny ateizm nie ma niczego wspólnego z marksizmem-leninizmem, bowiem oznacza kierowanie się w swoim życiu racjonalizmem.

Dalej: nie spotkałem na tym portalu miłośników "Gazety Wyborczej", wręcz odwrotnie - traktowanie przeciwników rządu Izraela przez "GW" jak antysemitów było tutaj wielokrotnie wyśmiewane. Nikt też nigdy nie twierdził, że demokracja jest systemem idealnym.

Oczywiście traktowanie swoich adwersarzy jako idiotów jest poniekąd częstym zjawiskiem, wynikającym z pewnych normalnych odruchów ludzkich. Ale ludzie inteligentni potrafią nad nimi zapanować. Apeluję o nieco więcej szacunku dla swoich adwersarzy. Brak szacunku prowadzi do imputowania komuś głupstw, które istnieją tylko w głowie imputującego.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2006-12-16 16:20:02, suma postów tego autora: 2157

Zirhan. To jest wlasnie to czego inni nie rozumieja, a szkoda.

Spoleczenstwo predzej czy pozniej przekona sie ze konkordat podpisany przez Suchocka a pilotowany przez Rokite to zdrada Polski. Nastepne pokolenia placic beda jeszcze za tego knota.

autor: zygmunt, data nadania: 2006-12-16 16:44:00, suma postów tego autora: 364

Co ja uważam za śmieszne

Zirhanie i Zygmuncie. Organ lewicowych antyklerykałów, Fakty i mity, który promował partię Racja, drukował teksty Grzegorza Piotrowskiego. A tu nagle UL, partia rozbitków z Racji, domaga się lustrowania księży. Czyli: Piotrowski, morderca na etacie w MSW, dla was jest super-gość, a już na pewno cenny współpracownik, bo "walczył z klerem". A księża, którzy rozmawiali z jego kolegami z resortu (niekoniecznie mordercami) powinni być zlustrowani, czyli w jakiś sposób ukarani. Widzicie jakąś logikę w swoich poglądach? Bo ja nie.

autor: ABCD, data nadania: 2006-12-16 17:38:47, suma postów tego autora: 20871

ABCD popierasz zdrajców?

Czyli rozumiem ABCD, że popierasz tych księży zdrajców, którzy donosili na innych księży i na członków Solidarności? A to tylko dlatego, że wg. ciebia każdy ksiądz jest nietykalny?
Piotrowski zdrajca - chcesz go lustrować? Lustruj, ale dlaczego jesteś przeciw lustarcji kolegów-księży Popiełuszki, którzy na niego donosili?
Tobie chyba wszystko się pokręciło!
Bez urazy, ale kiedy ostatni raz się badałes?
A poza tym, nie wkładaj w usta moje i Zygmunta słów których nie mówiliśmy. Ty wpierw układasz sobie bajeczkę a potem ją komentujesz. Inaczej takie coś nazywa się schizofrenia.

autor: Zirhan, data nadania: 2006-12-16 18:39:29, suma postów tego autora: 187

ABCD.. Dla mnie ta cala lustracja jest idiotyzmem wymyslonym

przez prawice. Natomiast, skoro dokonuje sie lustracji innych obywateli w tym kraju to niby dlaczego nie ksiezy ??? Niby dlaczego ma sie ich inaczej traktowac ? Dlaczego tylko ksieza maja sie sami lustrowac ? Skoro tak, to niech sami sie lustruja nauczyciele, kolejarze i gornicy czy stoczniowcy. Wlasnie ksieza w szczegolnosci powinni byc zlustrowani bo sa to ludzie szczegolnego zaufania. Wreszcie to oni spowiadali ludzi. Domyslac sie mozna gdzie chodzili z uzyskanymi wiadomosciami. Tajemnica spowiedzi ?? Informacje przekazywane do SB tez mialy byc tajemnica.

autor: zygmunt, data nadania: 2006-12-16 18:50:41, suma postów tego autora: 364

do lewicy.pl

Forumowicze lewicy.pl,czy widzicie jakąś logikę w poglądach ABCD?.Bo ja nie.





















autor: stanislaw1, data nadania: 2006-12-16 18:13:39, suma postów tego autora: 220

Albo, albo

Albo się jest za rozdziałem Kościoła od państwa i wtedy samemu się nie wtrąca do Kościoła i żada, żeby Kościół nie wtrącał do sprawa panstwa, albo nie jest się za rozdziałe, a wtedy daje się propozycje księżom, a ci daja propozycje państwu.
O to mi chodziło, że UL sie ośmiesza. UL powinien zgłaszać, że wliczanie ocen z religii jest sprzeczne z konstytucją, a nie wbrew konstytucji zajmować się sprawami Kościoła.
w ogóle lewica za dużo troszczy się o Kościół, zamiast zostawioc go w spokoju, a jemu kazac odczepić się od państwa.

autor: Miła Iwonka, data nadania: 2006-12-16 20:18:04, suma postów tego autora: 291

do pana pawła

oczywiście nie traktuje wszystkich tu obecnych jako idiotów choć większość z nich posługuje się naprawdę bawiącymi mnie schematami myślowymi. jak na przykład jakiś człowiek którego podejrzewam o gimnazjum pisze że po rewolucji nie będą zabierać willi burżujom bo to nie dla prawdziwego komunisty. to mam wrażenie że przespał z 90 lat przynajmniej. choć rzeczywiście może robie się odrobinę chamski cóż takie życie
ale cóż sam musisz stwierdzić że nie wszyscy są tu na poziomie a to sprawia że traktujesz ludzi hurtowo

autor: J H W H, data nadania: 2006-12-16 21:07:35, suma postów tego autora: 530

by the way

bardzo ładna retoryka coś z tego aby traktować łotra jak lorda to być może zacznie się zachowywać jak lord. ale to bodajże kisielewski. tak czy owak miło będzie z kimś sensownie porozmawiać

autor: J H W H, data nadania: 2006-12-16 21:17:16, suma postów tego autora: 530

Sprawy zaszły za daleko by żądąć tylko odzielenia kościola

od państwa . Choć taki postulat o świeckie państwo wydaje się śmieszny w kapitalistycznej Francji , gdzie sprawy te uregulowl jeszcze cesarz Napoleon. W Polsce mamy do czynienia z faktycznym zawłaszczeniem państwa w którym taki arcybiskup Flaszka Głódz mówi ja wam powiem jak macie głosować . nie mówiąc o forsie na piramidę Glempa/ Dziś KC biskupów faktycznie kieruje państwem a rząd rządzi/ kler chętnie wszedł w rolę dawnej PZPR razem z jej rytualem i piosenkami. Kler zawłaszczyl tysiące ha .ziemi. I to moi drodzy trzeba odebrać, i trzeba wreszcie wprowadzić podatek od wyznania jak w cywilizacji a wtedy okaże się/objawi/ prawda.

autor: Jakub Szela, data nadania: 2006-12-16 21:34:52, suma postów tego autora: 172

Otwarte drzwi?

Zygmuncie, walczysz chyba o rzecz już dzisiaj oczywistą. Rząd premiera Kaczyńskiego jest za lustracją księży na tych samych zasadach, jak innych zawodow zaufania publicznego. Chyba, że Platformie z pomocą centrolewicy uda się go obalić. Wtedy może być różnie. Włacznie nawet z tym, że lustracji w ogóle nie będzie.

autor: ABCD, data nadania: 2006-12-16 22:13:17, suma postów tego autora: 20871

A gdzie ty to usłyszałeś ABCD?

Gdzie słyszałeś jak on powiedział, że jest za lustracją Kościoła? A nawet jeżeli to Kaczory dużo mówią pod publikę. dużo obiecują, ale jeszcze żadnej obietnicy nie dotrzymali!

autor: Zirhan, data nadania: 2006-12-17 01:51:12, suma postów tego autora: 187

ABCD. To w takim razie po co Episkopat powolal jakas komisje

pod nazwa " Pamiec i beztroska " czy jakos tak ???? Powolal ja po to by ksieza sami sie zlustrowali. By opinii publicznej ujawnic tylko takich TW jak zadecyduje Episkopat. Czyli zadnego biskupa oczywiscie. Ujawnia jakiegos biedenego kleryka lub zwyklego ksiedza i na tym koniec. Inaczej mowiac rzuci sie na pozarcie jakiegos ksiedza i bedzie OK. Z teczek ktore przekazal rzad Mazowieckiego / 3,5 tys / oczywiscie nie ujawni sie nic. Pytanie tylko brzmi, po co to wszystko ?? Czemu udawac ze bylo inaczej ?????

autor: zygmunt, data nadania: 2006-12-17 12:44:46, suma postów tego autora: 364

Ta lustracja klechów to temat zastępczy.

Od wiekow slużyli oni temu ,kto więcej płacił , To Rej pisal : ksiądz pana wini a pan księdza a nam prostym zewsząd nędza . Dawna SB choć głupia nie miała problemu z werbowaniem klechów . W tej calej aferze nikt nie mówi, ze to zwykłe" ściganie króliczka" . Bo w czasach premierostwa Mazowieckiego SB oddala episkopatowi 3000 teczek agentow. a teraz odkrywa się coś co dawno odkryte . i jest w sejfach episkopatu.Oczywiste ,ze nie jest w interesie kleru odkrywać to bagno moralne tych co uczą moralności. Uważam ze przyczyną wszelkiego zla jest nasz kler/nienasycony/i to ewenement Polski bo na zachodzie każdy obywatel deklaruje ile płaci na kościół i tam kler podejmuje normalną pracę.

autor: Jakub Szela, data nadania: 2006-12-21 16:18:38, suma postów tego autora: 172

Dodaj komentarz