Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Łódź: RACJA PL organizuje Sztab WOŚP

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Ciekawe...

Czy Racja będzie też na Przystanku Jezus w Owsiakowskim Woodstocku?

autor: ABCD, data nadania: 2006-12-18 14:06:01, suma postów tego autora: 20871

to nie zwykle ważna informacja :)

Sądze, że Racja.pl na przystanku jezus bedzie pelnic ważną funkcje, co dziennie delegujac przedstawiciela do posługi przy ołtarzu. No i kilku kościelnych z tacą wystawią. A co, jeśli się angażować to na całego!

autor: bartek_n, data nadania: 2006-12-18 14:14:51, suma postów tego autora: 138

Tylko po co?

Nie wiem po co zajmuje się tym jakaś partia polityczna?
Teraz WOŚP będzie utożsamiany w mocherowych mediach jako zaplecze RACJI..

autor: ancymon, data nadania: 2006-12-18 14:58:29, suma postów tego autora: 621

Owsiak z Racją?

Owsiak do tej pory odżegnywał się angażowania jakiejkolwiek partii w działalność WOŚP z obawy przed upolitycznieniem idei Orkiestry.
Czyżby zmienił zdanie?
Nie sądzę!
W związku z czym możliwe są dwa wyjścia:
1. Wprowadzono J.Owsiaka w błąd.
2. Wprowadzono w błąd ludzi podając tę informację.
Proponuję dziennikarzom polityka.pl wykonanie telefou do siedziby WOŚP (Warszawa) i zasięgnięcie zdania.
Powinniście wystrzegać się przed puszczaniem kaczek dziennikarskich, jeżeli chcecie być jako redakcja traktowani poważnie!
A myślę, że tak jest.

autor: Zirhan, data nadania: 2006-12-18 16:59:35, suma postów tego autora: 187

Akcje charytatywne to typowe neoliberalne podejście do problemów socjalnych

Zamiast systemowej pomocy, a raczej systemowych państwowych świadczeń, problemy społeczne oddaje się do rozwiązania organizacjom charytatywnym- oczywiście pieniądze muszą one sobie same zorganizować, w warunkach polskich głównie od emerytów i innych biedaków. Taka akcja ma też jeszcze jeden antysocjalny wydźwięk- otóż wmawia się społeczeństwu, że po co pomoc państwowa i podatki (szczególnie od bogatych), skoro organizacje charytatywne tak świetnie same pomagają potrzebującym? A prawda jest taka że wszystkei akcje charytatywne razem wzięte rozwiązują może 1% problemów socjalnych, na więcej ich nie stać... Wybiorą sobie kilkoro chorych a tysiące innych nigdy nie zostaną wsparte przez nich. Albo Owsiak w jednym roku da na aparaty do badania słuchu, a chore na raka nie dostaną nic...

autor: Luke, data nadania: 2006-12-18 17:52:58, suma postów tego autora: 1782

nie ma jak

charytatywa partii politycznej, którą ta partia się chwali, klasy brakło

autor: tomek, data nadania: 2006-12-18 20:53:21, suma postów tego autora: 18

luke

sory a państwo to twoim zdaniem skąd bierze pieniądze na tą twoją pomoc. przypadkiem nie od biednych. tylko że podatkiem nie widać, to nie boli. 2 to właśnie akcje charytatywne są rzeczą normalną bo istnieją od bardzo dawna a państwa socjalne ledwo 100 lat.
po za tym jeśli oduczasz ludzi pomagać innym i każesz to robić ( mało skutecznie ) państwu to nie dziw się że narasta znieczulica

autor: J H W H, data nadania: 2006-12-18 21:15:06, suma postów tego autora: 530

Państwo wydaje na służbę zdrowia 30 mld zł

Owsiak- góra 100 mln, czyli mniej niż 1% tego co państwo... A jakie jest społeczne przeświadczenie w wyniku akcji Owsiaka? "pieniądze ze składek zdrowotnycj idą na urzędników, służba zdrowia nic z tego nie dostaje, a taki Owsiak proszę kupił najnowocześniejszy sprzęt dla wszystkich szpitali i podatki mu nie są potrzebne".

autor: Luke, data nadania: 2006-12-18 22:35:13, suma postów tego autora: 1782

no i

nie tylko taki owsiak istnieje. po za tym nie jest to moja ukochana akcja tak czy owak. państwo i tak większość pieniędzy rozkrada lub marnuje. a gdyby nie pobierało tych pieniędzy to mieli by je ludzie i mogli by wspomagać akcje większymi kwotami. mówisz 30 mld. to oznacza że przed rabunkiem w rękach obywateli znajdowało się co najmniej 31 mld.
chyba że ty zakładasz że ludzie są z natury źli i jeśli ich nie przymusić przy pomocy rozbudowanego aparatu państwowego to by złamanego grosza nie dali

autor: J H W H, data nadania: 2006-12-18 22:50:49, suma postów tego autora: 530

Ludzie kradną ludziom.

JHW, przecież Państwo to ludzie. Jeżeli wg. ciebie kradnie Państwo tzn. że kradną ludzie!
Więc ty chcesz dać pieniądze ludziom, bo kradną ludzie. De Ja Voux (nie wiem czy tak się pisze). Krócej mówiąc to absurd.
Poprostu należy zacząć poważnie traktować prawo i nie uchwalać idiotycznych budżetów.
Ale jak od samej góry zaczniesz, czyli od korupcji w Sejmie to jakiego rezultatu można spodziewać się na dole?

autor: Zirhan, data nadania: 2006-12-18 23:46:09, suma postów tego autora: 187

państwo

to lewiatan, bestia ograniczająca wolności. to nie ludzie ,co ja mam z tą bestią wspólnego nie mam na nia wplywu mój jeden głos w wyborach nie zmienia nic. nie państwo to z pewnością nie ludzie

autor: J H W H, data nadania: 2006-12-19 11:56:08, suma postów tego autora: 530

jawnosc , pzrede wszystkim

Owsiak, dzieki. Wiadomo , kto z kim trzyma!
Ani grosika na cpunow , urbanów i FiM !!!

autor: Wujek Włodek, data nadania: 2006-12-19 12:37:46, suma postów tego autora: 141

Państwo poprzez socjal zwiększa wolność

Człowiek który ma gwarancje socjalne jest dopiero wtedy naprawdę wolny, a nie wtedy gdy musi wziąć każdą robotę za każde pieniądze bo nie ma za co przeżyć, staje się niewolnikiem. Wolność jest wtedy tylko dla bogatych, dla biednych wolność jest wtedy jak te wspaniałe towary w sklepie na którego nie stać. Prawdziwi tradycyjni liberałowie (nie zdegenerowani neoliberałowie) zawsze byli zwolennikami sprawiedliwości społecznej i gwarancji socjalnych jako warunku tzw. wolności pozytywnej.

autor: Luke, data nadania: 2006-12-19 12:57:04, suma postów tego autora: 1782

nie przypominam sobie

libero socjalistów. z pewnością trzeba mieć co jeść by myśleć o czym kolwiek innym, ale tak się składa że jeśli jest się biednym ,biorąc robotę jaką kolwiek można odłożyć trochę pieniędzy. i znaleźć sobie inną. jeśli natomiast z tej pracy trzeba zapłacić podatek ( na pomoc samemu sobie) to dalej jest się biednym. socjalizm równa w dół i powoduje ubożenie ludzi
oczywiście napisze mi pan zaraz o podatku progresywnym. und hier ist der hunt begraben. jeśli ktoś jest bogaty to nie dla tego że bóg nie istnieje tylko dla tego że jest on jednostką mądrą. a taki człowiek szybko przeanalizuje sobie że bardziej opłaca się wynająć prawnika aby znalazł lukę w podatkach niż płacić czterdzieści procent swoich dochodów. tak więć podatki na biednych i tak płacą biedni.

autor: J H W H, data nadania: 2006-12-19 15:01:04, suma postów tego autora: 530

Dodaj komentarz