Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Wniosek o rejestrację Partii Kobiet

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Cóż to za nonsens

Co ma wspólnego jaśnie pani pisarka z kasjerką z marketu czy bezdomną.
Jakieś obowiązkowe badania lekarskie. Może policja będzie na nie doprowadzać?

autor: Miła Iwonka, data nadania: 2006-12-25 03:11:50, suma postów tego autora: 291

porażka

Niesty. Jak donoszą jaskułki pani Manulea Gretkowska nie rozróżnia Iranu i Iraku, mówi o sobie per "PISARZ", a także stwierdza z rozbrajającą szczerością: "Przecież ja jestem kobietą więc jest naturalne, że nie znam się na polityce" (oryginał! - odpowiedź na pytanie "Jak sobie pani wyobraża start w wyborach?") tak więc pomysł - porażka. Nic z tego nie będzie tym bardziej, że partia nie ma żadengo programu, a na wszystkie pytania prgramowe pani Gretkowska odpowiada "nie wiem. Będzie spotkanie, jak partia powstanie to zdecydujemy czego chcemy, a czego nie...."

autor: bartek_n, data nadania: 2006-12-25 13:15:32, suma postów tego autora: 138

Postulat

Powinny jeszcze powalczyć o prawa dziecka, w tym przede wszystkim o całkowity zakaz stosowania kar cielesnych. Jeśli uda im się zwrócić uwagę społeczeństwa na występowanie dyskryminacji kobiet, łatwiej akurat im będzie zająć się dyskryminacją dzieci.

A jest wiele do zrobienia w tym obszarze. Zachęcam do lektury:

http://www.biblionetka.pl/ka.asp?id=5040

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2006-12-25 13:19:33, suma postów tego autora: 2157

Prawy do lewego-hymn partii kobiet

Nie oficjalnym hymnem jest piosenka jednej z głównych działaczek Partii Kobiet: Kayah -Prawy do lewego, która odwzorowuje kobiecą solidarność ponad "politycznymi podziałami na lewicę i prawicę..."

W dużej sali duży stół
A przy nim gości tłum
Gospodarz zgięty w pół
Bije łychą w szklanę

Cisza chciałbym toast wznieść
Jak można to na cześć
Ojczyzny w której wieść
Przyszło życie nasze hej

Ref:
Racja brachu

(Więc) wypijmy za to
(A) kto z nami nie wypije
Tego we dwa kije
Prawe do lewego
Wypij kolego
Przecież wiemy nigdy nie ma tego złego

autor: WWW.LBC.Z.PL, data nadania: 2006-12-25 13:36:13, suma postów tego autora: 36

Po pierwszej nocy

Po pierwszej nocy, gdy będzie fajnie, zwiną żagle. Zostaną same nie zaspokojone.
Nie wierzę w rasizm i płcizm. Powstanie takiej partii godzi w zasady denokracji. Ome samym swoim istnieniem godzą się czedar. Wystęoują z podziałem na .... Bez sensu.
Rasizm płciowy?

autor: Zirhan, data nadania: 2006-12-25 23:57:19, suma postów tego autora: 187

Ja, jako kobieta,

postuluję wpisanie do programu NASZEJ partii:
1) zakazać noszenia majtek i staników;
2) nakazać obowiązkową, poranną grę wstępną, najlepiej na flecie;
3) dokonywać przymusowej sterylizacji faceta (żonatego, konkubina, a nawet narzeczonego), który ma skoki w bok;
4) zabronić topienia Marzanny, bo jest to przejaw męskiego szowinizmu;
5) nadawać oseskom płci męskiej imiona żeńskie, np. Jolant, Ilon, Jadwig, Grażyn, Bożen, Dorot, Katarzy, itd. ...
6) dokonywać postrzyżyn siedmioletnich dziewczynek, najlepiej na łyso;
7) zdelegalizować wszystkie męskie partie polityczne od czterojajecznego PiSu począwszy;
8) zmusić kobiety do udziału w konklawe – niewiasty na papieżyce!;
9) zwiększyć nakład i wpisać do kanonu lektur obowiązkowych wszystkie dzieła naszej gurczyni kochanej;
1o) .....
11) .....
12) .....
Czego jeszcze chcecie i o czym marzycie, kobietki kochane? Wyczerpują mi się pomysły, więc wpisujcie tu wasze postulaty i żądania! Papier jest cierpliwy, wszystko zniesie, a Manuela jest PISARZEM, se zakonotuje, jak nie spamięta...

autor: Hyjdla, data nadania: 2006-12-26 01:51:40, suma postów tego autora: 5956

Proponuje partię ludzi!

A ja proponuje panowie załóżmy wreszcie parie ludzi!
Bo jak tak dalej bedą te babska się panoszyć, to niedługo zabiorą nam wszelakie prawa.

No co panowie?
Do roboty, to ostatni dzwonek w obronie praw człowieka!!!

He He HE!!!

autor: dzeus, data nadania: 2006-12-26 01:23:12, suma postów tego autora: 1046

Co bez sensu, co bez sensu, Zirhanie?

Paniusie z warszawki i okolic lepiej wiedzą, czego trzeba kobietom polskim! Partii im trzeba! Będzie partia biłogłów to zaraz wszystko będzie: robota, rodzenie pod narkozą, księcie z bajki, a nawet orgazm codziennie. Wystarczy chcieć, ogłosić, zarejestrować i wszystko się spełni. Zaraz z polskie żaby przeistoczą się w królewny. Artystki wiedzą lepiej i tu wcale Ty niedopieszczony jesteś, to i ględzisz

autor: Hyjdla, data nadania: 2006-12-26 08:32:47, suma postów tego autora: 5956

Tak się zdenerwowałam, że wciepnęłam tekścior, nie skończywczy go, kurde...

Miało być tak: Artystki wiedzą lepiej i tu wcale żadnego rozumu nie trzeba, żeby to zrozumieć. Ty niedopieszczony jesteś, to i ględzisz, zawistniku jeden. I jeszcze Ci powiem, Zirhanie, że artystki to awangarda naszej płci i trzeba się ich słuchać i się zapisać. Precz zmęskimi nieudacznikami, którzy gnębią artyatki, i kucharki, i tramwajarki, i dziewice, i ulicznice...!!! Precz!!! Niech żyje Polska Partia Kobiet. Niech nam Ełropa zazdrości i da jakieś granty i dodtcje na niedorozwinięte artystki...

autor: Hyjdla, data nadania: 2006-12-26 09:17:25, suma postów tego autora: 5956

Trzeba sprostać wyzwaniom nowoczesności

Nie wiem skąd się bierze przekonanie, że walczyć z nierównościami społecznymi mogą tylko ci, których te nierówności bezpośrednio dotykają. Otóż inicjatorki Partii Kobiet cieszące się autorytetem w mediach, uczestniczące w życiu publicznym, mogą być bardzo dobrymi rzecznikami interesów wszystkich w jakiś sposób uciskanych kobiet w Polsce. Są to w końcu osoby dość wpływowe w zakresie kształtowania kultury masowej, dzięki nim pewne problemy przenikną do przestrzeni publicznej, a nie będą zdławione w zarodku i zapomniane.
Czy wam się wydaje, że biednych mogą bronić u władzy tylko biedni ? Czy wam się wydaje, że interesów robotników mogą bronić u władzy tylko robotnicy ?
To archaiczne myślenie. Jakkolwiek interesujący z punktu widzenia lewicowca byłby bezrobotny na czele Ministerstwa Pracy, bezdomny na czele Ministerstwa Budownictwa czy biedny na czele Ministerstwa Finansów, tak żaden z nich nie posiadł wystarczających kompetencji do obrony swoich interesów u szczytów władzy. To ludzie kompetentni i szanowani mają wsłuchiwać się w głos ludu, czuć jego problemy i dążyć do ich usunięcia. A uciskani mają wyłącznie dobrze głosować.

autor: wLewoZwrot, data nadania: 2006-12-26 11:18:17, suma postów tego autora: 134

Ale...

po co? :-/

autor: ve-lo, data nadania: 2006-12-26 13:46:41, suma postów tego autora: 63

partia kobiet

Jeszcze jedna Nisza zfrustjuowanych bab

autor: MM, data nadania: 2006-12-26 14:15:43, suma postów tego autora: 490

Paniusie z z klasy wyższej średniej szukają nowej rozrywki...

Ta inicjatywa ma jedną zaletę: w sposób karykaturalny obrazuje środowisko ruchów kobiecych i feministycznych w Polsce. Oderwane od rzeczywistości, zagubione we wzorach kultury masowej, spragnione orgazmu opisanego w COSMOPOLITAN, czekającego na księcia z bajki, znudzone wielkomiejskie paniusie z kręgów akademickich lub tzw. "wolnych zawodów" (własny, mały biznesik, reklama i oczywiście spece od public relations). To gorsze od bezrobotnych rasistów. Ci drudzy są przynajmniej mniej mdławi i nie udają.

autor: marcos, data nadania: 2006-12-26 18:35:20, suma postów tego autora: 59

Repertuar Hyjdli

1o) .....Jeżeli cygara to tylko wyprobowane przez miss Lewinsky.

autor: Ewaryst, data nadania: 2006-12-26 17:32:05, suma postów tego autora: 294

Partia mężczyzn


http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3802873.html

"Na decyzje finansowe w domu prawie zawsze mają wpływ kobiety. 65 proc. kobiet konsultuje wydatki domowe z partnerem, a 33 proc. podejmuje decyzje samodzielnie. Mężczyźni działają samodzielnie tylko w 2 proc. przypadków"

Do broni panowie!

Wróg u bram!

autor: keyser_sose, data nadania: 2006-12-26 19:17:20, suma postów tego autora: 65

Walka klasowa, nie płciowa!

W sytuacji społeczno-ekonomicznej jaka panuje w Polsce wszelkie ideologie zamazujące główny konflikt społeczny z założenia są szkodliwe. Feministki oczywiście mogą wspierać walkę o wyzwolenie spod tyranii ekonomii i pieniądza, ale niestety w polskich warunkach stanowią - wbrew swoim postmodernistycznym hasełkom - kolejną, reakcyjną ideologię klas średnich. Nie potrafią walczyć z niesprawiedliwością kapitalizmu, ale nawet kościołowi nie potrafią głośno i skutecznie przywalić... Bo to takie jest nieestetyczne, zbyt ociekające prymitywizmem klas niższych i w ogóle mało sexy...

autor: marcos, data nadania: 2006-12-26 19:45:56, suma postów tego autora: 59

A może...

A może lepiej założyć wreszcie prawdziwą partię lewicową i nadać temu podobnego rozgłosu, bo partia kobiet to trochę bezsensowny eksperyment.

autor: AntykapitalistA, data nadania: 2006-12-26 20:54:50, suma postów tego autora: 306

Pewnie ze lepiej.

Ale od glownych beneficjentow tego systemu nie wymagaj jego negowania.

autor: wojtas, data nadania: 2006-12-26 22:41:23, suma postów tego autora: 4863

No wlasnie...

Niestety do srodowisk lewicowych z trudem przebijaja sie argumenty, ze dyskryminacja kobiet to nie tylko stereotypy, przesady, utrwalone kulturowo obraz plci i model rodziny. Prawdziwa walka przeciw dyskryminacji musi polegac na zanegowaniu systemu. Dlatego potrzebna jest szersza inicjatywa lewicowa, a to przypomina zabawe znudzonych slaw odswiezajaca ich "popularnosc".

autor: turkusowy_pingwin, data nadania: 2006-12-27 01:02:02, suma postów tego autora: 32

errata

jest: "do srodowisk lewicowych"
mialo byc: "do srodowisk feministycznych"

autor: turkusowy_pingwin, data nadania: 2006-12-27 10:47:52, suma postów tego autora: 32

Samo poczucie potrzeby stworzenia takiej partii to dowód,

że w Polsce nie ma lewicowych partii politycznych, przynajmniej w parlamencie, gdyż naturalnym jest że to one reprezentują prawa kobiet.

autor: Luke, data nadania: 2006-12-27 11:43:37, suma postów tego autora: 1782

A prawicowe mezczyzn???

:-)

autor: wojtas, data nadania: 2006-12-27 12:20:05, suma postów tego autora: 4863

Kasjerki z supermarketu powinny brać przykład

I też zostać pisarkami.

autor: endodynamik, data nadania: 2006-12-27 17:20:28, suma postów tego autora: 75

Jestem za!

Ja gorąco popieram Partię Kobiet. Przejęcie haseł obyczajowych przez egzotyczne stowarzyszenia salonowe uwolniłoby od nich główną scenę polityczną, a przede wszystkim - jej lewą stronę.
Niestety, do tego nie dojdzie. Obyczajówka stanowi jedyny znak szczególny, po którym lewicę można odróżnić od liberałów. Borowski, Olejniczak i Onyszkiewicz nie oddadzą tego swojego skarbu, bo bez niego nie mieliby jak przekonywać do głosowania na siebie.
Początkowo będą więc przekonywać, że partia Gretkoqwskiej jest sympatyczna, ale niepoważna. A jeśli ten zabieg im się nie uda, spróbują Gretkowską wciągnąć do Lewicy i Demokratów. Tylko... Jeśli do tej koalicji przyjdzie również Ziętek? Czy Gretkowska zechce się bratać z górnikami z Sierpnia 80?
Wiele będzie jeszcze zabaw i sporów na lewicy!

autor: ABCD, data nadania: 2006-12-27 17:33:00, suma postów tego autora: 20871

Już wiem !

Kiedyś, na początku lat 90., gdy partie raczkowały i polityka była śmieszna, powstała partia przyjaciół piwa i nawet kilku jej członków, z Januszem Rewińskim, na czele dostalo się do parlamentu.
Teraz też polityka stała się śmieszna, w wyborach biorą udział gamonie i krasnoludki, facet, co zlikwiduje wszystko. W ten nurt wpisuje się inicjatywa jaśnie pani pisarza.

autor: Miła Iwonka, data nadania: 2006-12-27 20:11:42, suma postów tego autora: 291

a pozostałe kwestie?

A co z pozostałymi kwestiami? "Ponad podziałami partyjnymi" wygląda mi co najmniej podejrzanie. Przecież w Polsce potrzebne sa głębsze zmiany - przede wszystkim w sferze socjalnej. Nie zależy nam chyba na "kapitalizmie przyjaznym dla kobiet". Sam kapitalizm trzeba obalić, bo to on jest źródłem wszelkiego wyzysku.

autor: towPawel, data nadania: 2006-12-27 21:49:40, suma postów tego autora: 125

Polska Partia Przyjaciół Piwa Rewińskiego i Halbera (nomen omen, bo "halba" to pół litra),

Iwonko, przynajmniej nie ukrywała swego jajcarskiego charakteru, ona obnażała śmieszność i groteskowość polskiej areny politycznej. Natomiast PKP (Partia Kobiet Polskich) sili się na OBRONĘ PRAW kobiet przez "intelektualistki", "artystki" i wszelkiej maści "feministki", które kiedy trzeba było, niczego nie dokonały na rzecz Polek. Siedziały cicho, kiedy mogły głośno drzeć uszminkowane usteczka, ciskać gromy spod uczernionych rzęs, kolorowymi tipsami dzierżyć pióra i listy z petycjami w obronie praw kobiet polskich - do aborcji, godności, pracy i czego by se tam jeszcze nie wymyśliły. Wówczas im się nie chciało, albo zajęte były...
One nie mają bladego pojęcia o problemach normalnych robotnic, kasjerek, gospodyń domowych, bezrobotnych, samotnych matek, ale one chciałyby o nie walczyć, bo nie mają nic innego teraz do roboty i tak im żal tych nieszczęśnic pokazywanych w telewizorze. Ocknęły się więc, znudzone kretynki, po kilkunastu latach i teraz TWORZĄ PKP. A Manuela chce robić za LOKOMOTYWĘ, nie zdając sobie sprawy, że jest śmieszną ciuchcią... Kiedy się pisze o dwóch łechtaczkach, to kto wie, jakie jeszcze pomysły wpadną jej do pisarskiego móżdżka...
Rolą prawdziwej ELITY intelektualnej i artystycznej obojga płci jest głośne krzyczenie o wszelkiej niesprawiedliwości i niegodziwości, a nie zabawa w partie kilkuset znudzonych frustratek. Już więcej szacunku mam dla kółek różańcowych. Dewotki przynajmniej zdrowaśki klepią szczerze i w jakiejś intencji...

autor: Hyjdla, data nadania: 2006-12-27 23:12:07, suma postów tego autora: 5956

Ciesz się Keyserze Sose!

Bo inaczej byłoby słabo! PKB rymsnęło by na pysk, nawet dochody ze sklepów monopolowych by go nie uratowały.

autor: sal paradise, data nadania: 2006-12-28 00:20:08, suma postów tego autora: 1199

Hyjdla, dlaczego PKP a nie KPP

Kobiety - Partia Polek ?
Wałęsa podobno chce założyć KPZR – Konfederacja Polaków Zdrowego Rozsądku czy coś podobnego.
Ja też proponowałem już na forum GW założenie partii PUPA – Partia Uczciwych Polaków Abstynentów, ale podobno nie znalazłaby się odpowiednia liczba abstynentów nie mówiąc już o uczciwych. Szkoda bo jakież ciekawe mogłyby być hasła reklamowe.
:-)

Poważnie jednak,
jako feminista oddam głos na partię kobiet pod warunkiem, że zechce się ona zająć sprawami wszystkich obywateli i będzie to robić lepiej niż obecne partie męskie, a sprawy kobiet będzie załatwiać przy okazji.
Byłaby to ciekawa alternatywa władzy.
W Niemczech Angela Merkel jako kanclerz robi furorę. Dobre noty mają inne kobiety w rządzie.
Kobiety są podobno tak samo dobre w robocie organizacyjnej jak mężczyźni, ale są lepsze w pracy zespołowej, lepiej się dogadują, są solidniejsze w pracy, są bardziej uczciwe, nie przyjmują do pracy za seks itd.
Popieram kobiety nie tylko jako feminista, również dlatego, że mam już dość widoku żałosnych cieniasów, bez konceptu, bez fantazji, odwagi i moralności. >Gdzie te chłopy ?<
Baby do rządów !

autor: Adrem63, data nadania: 2006-12-28 22:02:55, suma postów tego autora: 2307

Ależ Hyjdlo,

To, co napisałaś, nie jest sprzeczne z tym, co ja napisałam.
Ty to traktujesz z oburzeniem, a ja to wyśmiewam. Uzupełniamy się.

autor: Miła Iwonka, data nadania: 2006-12-29 03:00:49, suma postów tego autora: 291

PKP dlatego, aby oddać śmieszność i niedorzeczność tego pomysłu...

Czasy sufrażystek minęły już dawno i bezpowrotnie. Elementarne prawa: wyborcze, obywatelskie, ekonomiczne, do rozwodów, regulowania własnej rozrodczości i inne... kobiety wywalczyły już w ubiegłym wieku. Chodzi o to, by te prawa nie były obecnie deptane, "modyfikowane" czy wręcz zabierane przez nieludzki system, w którym udział biorą nie tylko mężczyźni, żeby była jasność. A tak dzieje się obecnie w Polsce.
Zakładanie partii kobiecej to cofanie się w rozwoju społecznym i politycznym. W życiu osobistym jesteśmy matkami/ojcami, córkami/synami, żonami/mężami, ale w życiu obywatelskim jesteśmy przede wszystkim OBYWATELAMI, a nie kobietą czy mężczyzną. W normalnym państwie istnieje RÓWNOWAGA i WSPÓŁPRACA oraz poszanowanie praw i wyrównywanie możliwości rozwojowych wszystkich obywateli i JEDNOSTEK. W Polsce niestety JUŻ nie...
Ty to wiesz, ja to wiem, tylko Gretkowska z kumpelami tego nie wie. One widzą polski świat przez szybkę telewizora i lekturę prasy codziennej. "Ciuchcia" Manuela, która chce prowadzić wagoniki nie mając pojęcia o rozkładzie jazdy oraz nawet o tym, czym jest napędzana (myśli, że "elektryką") jest dla mnie zjawiskiem szokującym. Aż nie chce mi się wierzyć by była ona osobą tak głupią i oderwaną od rzeczywistości. Podejrzewam, że jej naturalny sprzeciw wobec niesprawiedliwej dla kobiet rzeczywistości podchwycił jakiś polityczny cwaniak(cwaniacy), niekoniecznie mężczyźni i teraz bidula brnie, bo zapędziła się w kozi róg...
Te panie swoją partyjkę widzą bardziej przez pryzmat towarzystwa charytatywnego, pogotowia interwencyjnego, telefonu zaufania, niż jako normalną pracę partyjną gdzie ma się program, wizję zmian i naprawy rzeczywistości poprzez uporządkowanie jej lub obalenie. A tu potrzebna jest przede wszystkim współpraca LUDZI a nie tylko mężczyzn czy kobiet, nie daj bosh przeciwko tym drugim...

autor: Hyjdla, data nadania: 2006-12-29 04:03:44, suma postów tego autora: 5956

Hyjdela - moherowy berecie

Hyjdela jeśli jesteś w wieku, kiedy to wypada i należy założyć na głowę moherowy berecik, to nie dziwię się takiej twojej reakcji na projekt założenia partii kobiecej. A więc berecik na główkę i do kościoła pomodlić się.

autor: Bimbom, data nadania: 2006-12-29 13:51:25, suma postów tego autora: 14

Jeśli tak ci zależy, robaczku, na tej "kobiecej" partii,

to podpowiedz mamusi, żeby się tam zapisała. Pięknie będzie komponowała się wśród intelektualistek i matek-polek, bo syna wychowała przecudnie - na pełnego swady erudytę prowadzącego dżentelmeńską dyskusję popartą merytorycznymi argumentami...
W moim wieku, robaczku, wszystko jeszcze wypada, więc na piwo chodzę w ażurowej czapeczce. Po drodze mijam kościół, ale nie wstępuję, bo pełno tam bimbomów...

autor: Hyjdla, data nadania: 2006-12-30 10:30:27, suma postów tego autora: 5956

Feminizm liberalny

PPK będzie zapewne elitarną partyjką z antykoncepcją, legalizacją aborcji i wolnością seksualną w programie, ale bez postulatów walki z dyskryminacją kobiet na rynku pracy, bo przecież po co inteligencja ma się zajmować takimi pierdółkami.

autor: RRRadykał, data nadania: 2007-01-01 03:09:40, suma postów tego autora: 1084

Nazywajcie mnie feministki szowinistą, a pies was w mordę j****

Ale w Starym Testamencie jest taki fragment: "poszli LUDZIE i kobiety" ;) Hehhehehe!!!

autor: RRRadykał, data nadania: 2007-01-01 03:12:25, suma postów tego autora: 1084

RRRadykał = dupek

i to by było na tle.

autor: Jot., data nadania: 2007-01-02 23:47:16, suma postów tego autora: 97

spokojnie

ja tylko żartowałem. Nie zmienia to jednak faktu mojej oceny wobec PPK i większej części liberalnych feministek.

autor: RRRadykał, data nadania: 2007-01-03 13:32:10, suma postów tego autora: 1084

Dodaj komentarz