Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Agent wywiadu PRL metropolitą warszawskim?

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Brawo!

No no no. Coraz lepszy ten serwis krajowy. Jak widać lewica pl dostosowauje się do panujących standardów. Dziennik by się takiego nagłówka nie powstydził. Po kłamliwym arycbiskupie (agencie wywiadu) proponuję wrzucić jurnego Kameruńczyka. Przykra sprawa.

autor: sal paradise, data nadania: 2007-01-05 18:34:40, suma postów tego autora: 1199

Wspolpracowal, wspolpracowal ale ze wstretem. Myslicie ze

to tak latwo donosic ?? Niemal wszyscy biskupi wspolpracowali. Osobiscie uwazam ze nic zlego w tym ze wspolpracuje sie z legalnymi organami panstwa. Natomiast smieszy mnie to udawanie. Po co udawac. Wspolpracowala ogromna czesc spoleczenstwa w tym ksieza i biskupi. Do dzisiaj uwazam ze wnic w tym zlego. Natomiast nie moge sie pogodzic z mataczeniem jakiego dokonuja ksieza i biskupi.

autor: zygmunt, data nadania: 2007-01-05 18:45:19, suma postów tego autora: 364

Symboliczny precedens

Iście chrystusowy można rzec. Judasz okazał się prawdziwym Jezusem Chrystusem. Arcybiskup poświęcił się za nas wszystkich żeby dac przykład.

autor: sal paradise, data nadania: 2007-01-05 19:39:52, suma postów tego autora: 1199

W imię konsekwencji...

... warto by może poinformować, że wieloletnimi agentami, i to nie wywiadu zagranicznego, a struktur Służby Bezpieczeństwa, penetrujących krajowe środowiska opiniotwórcze, okazali się dwaj znani publicyści, którzy dla kręgów liberalnej lewicy byli kimś w rodzaju guru: Daniel Passent i Krzysztof Teodor Toeplitz. W ogóle, najbardziej zinfiltrowane agenturalnie okazały się liberalnolewicowe ugrupowania i ośrodki opiniotwórcze, w tym zwłaszcza KOR, Unia Wolności, Gazeta Wyborcza i Polityka.

autor: ABCD, data nadania: 2007-01-05 19:50:30, suma postów tego autora: 20871

Agent Wywiadu

Zostawcie tych ludzi w spokoju Pracowali dla dobra wlasnego panstwa- Szkoda tylko ze tak malo skutecznie

autor: MM, data nadania: 2007-01-05 21:05:57, suma postów tego autora: 490

Precz z kanaliami!!`

Precz z tą sowiecką kanalią!!!

A jeżeli tak ma wyglądać katolicka moralność, uczciwość i wierność Bogu.

TO PRECZ Z TYM WSZYSTKIM!!!!

Acha i wynocha ze szkoły, bo nie zyczę sobie by brak moraslności nauczano w polskiej szkole!!!

Wynocha!!!!



autor: dzeus, data nadania: 2007-01-05 21:25:12, suma postów tego autora: 1046

W imię tolerancji, pluralizmu, wolności-

czyli wartościom podstawowym dla lewicy, nie powinno mieć dla nas znaczenia czy ktoś współpracował z SB, czy nie... W ogóle nie powinno być to publicznie ogłaszane, bo mieli wtedy zagwarantowane trzymanie faktu wspólpracy w tajemnicy. Nie widzę tu żadnych wartości przewyższających te o których piszę, w imię których należałoby ujawniać fakt współpracy i wyciągać z tego konsekwencje, podważać czyjąś wiarygodność na przykład. Może właśnie taka współpraca świadczy że dana osoba jest bardzo lojalna wobec państwa, w którym żyje? To chyba dobra cecha, przynajmniej w obecnym państwie?

autor: Luke, data nadania: 2007-01-05 21:31:47, suma postów tego autora: 1782

O taksówkarskiej sprawiedliwości dziejowej

Zdjęcie też idealnie dobrane. Co ciekawe, takie same jak w Dzienniku. Obrazy też mówią. Ten przypomina starą mądrość - arcybiskup "modli się pod figurą, a diabła ma za skórą!".

A ujmując rzecz w duchu taksówkarsko-antyklerykalnym
wypada nam zakrzyknąć,
na pohybel "czarnym"!

autor: sal paradise, data nadania: 2007-01-05 21:36:38, suma postów tego autora: 1199

Wymarzona okazja by szefów małpy z brzytwą

Skłócić z czarnymi . To dobrze by się kartofle skłóciły z episkopatem. A a małpa z brzytwą /Macierewicz/ dostarcza coraz to nowych sensacji nie ważne czy są dowody czy nie. Bo tak patrząc bezstronnie pomnyłki z Nazwiskiem Welgus czy Wielgus lub opinja wywiadu ze facet nie nadawał się do szpiegostwa /stąd oddanie akt do SB/ jest czytelna . Ale frakcja propisdowska w kościole oraz frakcja propewowska/ neoliberały inne/ walczą o wpływy i olewają wiernych i myślę ze to samo zrobi Watykan . Benek nie wiele przejął się krytyką swojej Hitlerjungowskiej przeszłości . Oni są ponad? . To jest wymarzona okazja by dolewać oliwy do ognia , niech się żrą wart pac pałaca

autor: Jakub Szela, data nadania: 2007-01-05 21:38:56, suma postów tego autora: 172

”Podstawa werbunku: patriotyzm”

Widziałem dokumenty SB na jego temat, wydał mi się nawet sympatyczny.
Dlaczego tak długo się zapierał ? Dlaczego kłamał do końca ?
Dlaczego idą w zaparte ?

autor: Adrem63, data nadania: 2007-01-05 22:54:17, suma postów tego autora: 2307

Ja bym tak się nie cieszył...

To od początku było nienaturalne, żeby prawica narodowa trzymała z kościołem rzymskim, czyli globalnym... W najgorszym scenariuszu dojdzie do schizmy i wyodrębni się kościół narodowy-polski, pod wodzą Rydzyka, Jankowskiego, itp... oczywiście ściśle współpracujący a nawet podległy prawicy... brrrrrrrr Już wolę ten globalny kościół rzymski na czele z papieżem-Niemcem, tym kościołem który popieral wejście Polski do UE....

autor: Luke, data nadania: 2007-01-05 23:07:19, suma postów tego autora: 1782

ABCD

Nie wiem jak Gazete Wyborczą i Unię Wolności (!!!) można nazwać lewicą. Mogę pozyczyć Ci książkę do doktryn politycznych.

autor: Getzz, data nadania: 2007-01-05 23:39:14, suma postów tego autora: 3554

Dzienksy!

Chętnie przeczytam.
Chociaż, sciślę biorąc, pisałem o środowiskach liberalno-lewicowych. Bo i te opcje się coraz bardziej u nas przenikają. Weźmy zjednoczenie SLD z demokratami. Albo wspólne akcje liberałów i lewicy (np. anty-Giertych).

autor: ABCD, data nadania: 2007-01-06 00:05:41, suma postów tego autora: 20871

Tak naprawde to interesujace jest

ile KK wyciaga pieniedzy z narodu , a kto nim tj.tym KK kieruje to zupelnie mnie nie obchodzi, podobnie jak nie obchodzi mnie kto zostal nowowybranym czarownikiem najmniejszego plemienia pigmejow.

autor: Coto, data nadania: 2007-01-06 00:14:41, suma postów tego autora: 53

"Nie będzie Nirmiec pluł nam w twarz"?????

Benek, twoja miłość do POLAKUFF jest zaiste przeogromna. Nareszcie pokazałeś, że dzierżysz nie tylko pastorał, ale i jaja masz pod kiecką... I dobrze nam tak, królewskiemu szczepowi piastowskiemu......

autor: Hyjdla, data nadania: 2007-01-06 02:48:38, suma postów tego autora: 5956

Papa Razzi, nominując SBeckiego kapusia

pokazał Wam, Polski Narodzie Katolicki Wasze miejsce w szeregu. Najnowszą historię Waszego Kościoła pisze Wam, Drodzy Polscy Katolicy, Niemiec z HaJotu. Ten siarczysty policzek, wymierzony przez Waszego Ojca Duchowego, Ojca Świętego, Następcy Piotra..... (tu se wpiszta, co Wam pasuje), pokazuje Wam, Drodzy Polscy Katolicy, że Cedynię, Grunwald, Lenino możecie se w dupę wsadzić. Waszą historię pisze Wam, Najdroższa Córo Kościoła Rzymsko-Katolickiego, przedstawiciel narodu, który dokonał rzezi warszawskiej. A nasz Wielki Mąż Stanu, który nienawiść do Niemców wyssał z mlekiem matki (Jadwigi, albo Hedwig jak kto woli), łączniczki w Powstaniu Warszawskim, będzie zmuszony oglądać SB-ecckiego kapusia na warszawskim tronie. Większego przedstawienia nie mógł mi Papa Razzi zafundować. W niedzielę rozsiądę się wygodnie przed telewizorem i będę napawać swoje wredne oczy zaszczytem jakiego dostąpił Wielgus - wierny syn narodu polskiego, nie szkodzi, że za judaszowe srebrniki, zapracował na nie....

autor: Hyjdla, data nadania: 2007-01-06 04:08:35, suma postów tego autora: 5956

Pomyliłam się! Ingres biskupa będzie w sobotę.

Więc dzisiaj moje oczy będą miały ucztę.

autor: Hyjdla, data nadania: 2007-01-06 09:41:35, suma postów tego autora: 5956

Arcybiskup nie liczy się z nastrojami inwestorów

Arcybiskup jest nieodpowiedzialny. CZy zdaje sobie sprawę, że rynki mogą histerycznie zareagować na ingres?

autor: sal paradise, data nadania: 2007-01-06 11:58:00, suma postów tego autora: 1199

Do lustratorów

Proszę o informację, co jest w teczce Wielgusa w Watykanie.

autor: zdzi, data nadania: 2007-01-06 12:22:59, suma postów tego autora: 183

Nic gorszego jak domorośli lustratorzy.

Po pierwsze, tylko kompletny idiota, który przez zidiocenie ogólnonarodowe dorwie się do władzy, rozwala służby specjalne i ujawnia tajnych współpracowników. Po drugie, tylko wyjątkowy debil (jak wyżej) upokarza w tak potworny sposób kościół w Polsce i papieża. Przecież z Wielgusem i innymi, to była dzika lustracja, niezgodna z obowiązującym prawem, na którą przyzwolenie dały kaczory. Zaczęło się od listy Wildsteina, który opublikował ją i włos mu z głowy nie spadł, mimo, że ucierpiały tysiące a może i dziesiątki tysięcy ludzi. Jednym słowem, za to co się dzieje z lustracją, za bezprawie w tym zakresie, ponoszą odpowiedzialność bliźniaki jednojajowe i mam nadzieję, że przyjdzie czas, że głośno zawyją. A tak prywatnie, to bardzo mnie cieszy atak kaczorów na kościół. Niech się pozagryzają.

autor: Albisia, data nadania: 2007-01-06 13:37:22, suma postów tego autora: 185

Hyjdla, Albisia

Hyjdla, czy nie przesadzasz trochę ?
Napisz proszę dlaczego nie lubisz B16. Czy dlatego, że jest Niemcem, czy dlatego, że był w HJ, albo może dlatego, że jest katolikiem ? Inne powody ?
Albisiu,
ja mogę uwierzyć, że od czasu kiedy kaczory są u władzy krowy zaczęły dawać mniej mleka, ale nie wiem czy przekonasz kogoś, że sprawa Wielgusa to kacza sprawa. Hierarchia kościelna uważa, że to atak medialny liberałów na Kościół.

autor: Adrem63, data nadania: 2007-01-06 16:16:15, suma postów tego autora: 2307

Komentarze większości z Was, po raz kolejny tłumaczą,

dlaczego w Polsce A) Nie ma lewicy- bo nie ma lewicowo myślących ludzi (choćby tolerancyjnych, niosących wolność wszystkim- te ataki na biskupa że śmiał współpracować z legalną władzą która nie uśmierca w białych rękawicach tysięcy tak jak obecna, odbierająca wielu szansę na normalne życie) B) ciągle jest i będie uwielbienia dla ludzi pokroju Kaczyńscy, Ziobro (jakieś łże elity teraz papież-niemiec nie będzie tu narodowi polskiemu pokazywał swojego zdania, nie będzie przebaczał jak nasz naród tysiącletni mu nie przebaczył i chce go widzieć zdruzgotanego, poniżonego!).

autor: Luke, data nadania: 2007-01-06 16:33:12, suma postów tego autora: 1782

Adrem63, wydawało mi się, że napisałam dosyć jasno

ale pewnie nie. Chodziło mi o PRZEYZWOLENIE kaczorów na dziką lustrację. To przyzwolenie trwa od pierwszych dni ich władzy. Takiego przyzwolenia nie było nigdy. Mało przyzwolenia! Wildstein nawet został nagrodzony bardzo wysoko płatnym stanowiskiem chociaż ledwie udało się mu skończyć jakąś szkołę średnią. Kogo podejrzewa hierarchia kościelna - nie wiem. Jeżeli liberałów, to widać hierarchowie są głupsi niż się ogólnie sądzi. Tylko musisz wiedzieć, że kościół ma lepszych informatorów niż wszystkie służby specjalne razem wzięte i co trzeba - wie. Czy krowy przy kaczorach dają mniej mleka, też nie wiem. Za to wiem, że oni jak nikt, podzielili społeczeństwo, odgrzeli najgłębsze pokłady nienawiści i upodlili setki tysięcy a może i miliony Polaków. Tylko taki drobny przykład, i tylko w jednej kwestii. Kaczor chyba dwa dni temu w wywiadzie telewizyjnym powiedział, z tym swoim obleśnym uśmiechem: "Przecież wiadomo, że każdy esbek sprzedałby swoją matkę za pół litra wódki". To powiedział PREZYDENT POLSKI w TVP. Myślisz, że jakikolwiek funkcjonariusz służb specjalnych coś takiego mu wybaczy? Nie. Tego się nie wybacza. Mniejszą ilość mleka u krowy wybaczyć się da.

autor: Albisia, data nadania: 2007-01-06 16:56:43, suma postów tego autora: 185

B16 nie lubię za całokształt, No, nie trawię gościa.

Jak bym go w nocy koło łóżka zobaczyła, chyba kojfnęłabym na zawał. Do Niemców nic nie mam. Za jednego o mało za mąż nie wyszłam, ale się ślubny napatoczył i mi przeszło. Forsztelujesz se poza tym, jak mi w zębach zgrzytało: "Ich liebe Dich"? Albo "Ich habe Dich gern"?

Jednakże przyznać muszę, drogi Adrem, że Józek R. imponuje mi znajomością polszczyzny. Jeszcze kilka lat, a będzie nią władał lepiej, niż pan Wałęsa.

autor: Hyjdla, data nadania: 2007-01-06 18:18:17, suma postów tego autora: 5956

Hyjdla, podzielam Twoją antypatię do B16.

Nie wiem z czego wypływa Twoja niechęć, bo ja najpierw nie lubię specjalnie klechów, potem nie lubię baaaardzo Niemców ale to wszystko mogłabym przeskoczyć i w tamtą stronę nie patrzyć. Jednak kiedy usłyszałam ten jego polski język, podlizujący się polskiej ciemnocie, bo już innej w Europie nie ma, to mnie zemdliło. I jak tylko go usłyszę - zmieniam kanał w telewizorze.

autor: Albisia, data nadania: 2007-01-06 18:49:02, suma postów tego autora: 185

Nowa wykładnia lewicowości-

nienawidzieć Niemców, nienawidzieć papieża (bo łamie polszczyznę- wara mu od naszego języka, polski język dla Polaków!), być zwolennikiem lustracji (oczywiście nie dzikiej- tylko, podobnie jak Wyborcza, takiej bardzo eleganckiej, na światowym poziomie można by powiedzieć)... Bez uznania wartości takich jak wolność i tolerancja nie zbudujemy lewicy- dlatego jej do tej pory w Polsce nie zbudowano :(

autor: Luke, data nadania: 2007-01-06 20:55:41, suma postów tego autora: 1782

Dwie miary

Zabawne, że ci sami ludzie, którzy cieszą się z ujawnienia Wielgusa, wcześniej oburzali się na lustrację - zwłaszcza, gdy godziła ona w establishment lewicowy.
A wolność i tolerancja są OK. Ale chyba nie powinny one oznaczać np. skupiania się lewicy na problematyce marginalnych mniejszości obyczajowych?

autor: ABCD, data nadania: 2007-01-06 21:38:49, suma postów tego autora: 20871

Luke, przeczytaj ze zrozumieniem.

A potem napisz gdzie jest powiedziane, że jest obowiązek kochania Niemców czy księży a zabroniona do nich niechęć. W wolnej chwili pomyśl też kiedy słyszałeś papieża przemawiającego np. po hiszpańsku czy francusku albo choćby po czesku.

autor: Albisia, data nadania: 2007-01-06 22:18:48, suma postów tego autora: 185

ABCD,

rzecz jasna należy dążyć o wolność dla wszystkich i jak najszerszą, oczywiście w zakresie który nie koliduje z wolnością innych. Wolność różnym mniejszościom obyczajowym też się należy, tak jak wolność głoszenia poglądów lewicowych czy prawicowych. Gorzej jak myśli się tylko o takiej wolności, albo uznaje się ją jako ważniejszą niż np. gwarancje socjalne które gwarantują podstawową wolność człowieka i możliwość korzystania z tej wolności.

autor: Luke, data nadania: 2007-01-06 23:01:27, suma postów tego autora: 1782

Albisia,

może nie jest to nigdzie napisane, to się raczej czuje, albo niektórzy czują- że nie powinno się mieć uprzedzeń do żadnej nacji, rasy, wyznania, płci, itp... To różni prawicę od lewicy właśnie...

autor: Luke, data nadania: 2007-01-06 23:02:59, suma postów tego autora: 1782

Ciekawy problem

Naprawdę ciekawy problem.

Lepiej być w Hitlerjugend, czy lepiej podpisywać jakieś SB-eckie papiery?

Wydaje mi się, że to najlepiej pokazuje, że wspólcześni nie powinni zbyt gorliwie sądzic ludzi, którzy działali w przeszlości w zupelnie innych uwarunkowaniach.

Wydaje mi się też, że niewątpliwie została naruszona umowa międzynarodowa, jaka jest konkordat. Nie ma żadnego dobrego powodu, żeby władza państwowa, jaką jest IPN zajmowała się działaniem delegatury watykańskiej w Polsce.

W mojej ocenie cała lustracja jest bezprawna, a przynajmniej sprzeczna z zasadmi demokratycznego państwa prawa: a więc, że prawo nie działa wstecz i że nie może być uznane za przestępstwo to, co nie było przestępstwem w momencie popełniania.

Oczywiście, wyjątek jest dla wojennych zbrodni przeciwko ludzkości. Nie widzę jednak żadnego powodu, żeby tak kwalifikować działania legalnego państwa, uznawanego międzynarodowo.

autor: Miła Iwonka, data nadania: 2007-01-06 23:09:29, suma postów tego autora: 291

Jestem przeciwko lustracji.

Przykład NRD powinien dać nam wiele do myślenia. Mazowiecki, który był zwolennikiem "grubej kreski", wiedział co robi. On tych ludzi znał od podszewki. Niejednemu z nich chciał oszczędzić tego, co dzieje się obecnie. Ale przyszli mali, płascy ludzie, gady i płazy przeróżne, dorwali się do tego całego śmiecia SBeckiego i robią przedstawienie na pół świata. W Hiszpanii, w Portugalii nie takie rzeczy się działy, ale te narody potrafiły może nie wybaczyć i zapomnieć, ale nie robić cyrku.
Natomiast sprawa Wielgusa jest dla mnie oczywista. Kler ma się za wyrocznię, autorytet, świętojebliwych mędrców, pouczających wszystkich naokoło, a sam śmierdzi obłudą, kłamstwem, fałszem.
Ratzinger, gdyby miał choć łyżeczkę oleju w swoim bawarskim móżdżku, nie powinien dokonywać tej nominacji. Wszystko wskazuje na to, że wiedział o przeszłości swego biskupa. I nie ma tu znaczenia, że jestem ateistką. Ten policzek wymierzył Benedykt nr 16 także mnie, bo mieszkam w kraju, gdzie konkordat zaczyna dominować nad konstytucją.
Właściwie sama już nie wiem, czy nie było to celowe. Mein Gott, wolałabym głupotę...

autor: Hyjdla, data nadania: 2007-01-06 23:43:33, suma postów tego autora: 5956

Do rzeczy Albisiu,

rozumiem Twoją awersję do braci, bo sam ich specjalnie nie uwielbiam, ale trzymajmy się faktów.
Dzika lustracja jak pamiętam trwa od początku najjaśniejszej III i oprócz listy Macierewicza wykonuje ją jak dotąd nie poskromiona czwarta władza.
Była propozycja Mazowieckiego grubej kreski, ale do wybaczenia i pojednania nie było wtedy chyba klimatu
Lista Wildsteina pojawiła się także jeszcze przed objęciem władzy przez braci, a władzę trzymała SLD podparta Belką.
Po trzecie, jak każdy widzi, każda władza w Polsce po 89 wchodzi kościołowi pod kiecę nie wyłączając „ lewicowej” SLD, stąd wniosek, że i bracia nie odważyliby się działać przeciw woli kapłanów.
Rysuje się wojna Kościół kontra czwarta władza.

autor: Adrem63, data nadania: 2007-01-07 11:10:09, suma postów tego autora: 2307

Papa Ratzi

Tak już dużo lepiej, wprawdzie prezentujesz typowo damskie podejście do tego dojrzałego już mężczyzny (80), co nie wróży ciekawych doznań, ale myślę, że Papa Ratzi jeszcze może nie raz pozytywnie zaskoczyć, jak zaskoczył mnie dzisiaj rano odwołując Wielgusa.
Gott ist die Liebe. (B16)

autor: Adrem63, data nadania: 2007-01-07 11:16:54, suma postów tego autora: 2307

Agentura Biskup

Przypominam ze z godnie z kk bylym i obecnym obowiazkem obywatela jest poinformowanie wladz o przestepstwie Wszscy ci ktorzy ich ujawniaja prowadza do nastepnego rozbioru polski Viwa BISKUP Viwa Ci wszyscy ktorzy pracowli dla dobra wlasnego kraju Informuje ze nie jest to wpis otresci reklamowej sam nie wspolprscowalem z zadnymi sluzbami czego serdecznie zaluje

autor: MM, data nadania: 2007-01-07 12:40:49, suma postów tego autora: 490

Agent wywiadu

Do ABCD nie ma srodowiska liberalno lewicowego Jest jedno albo drugie Ty nalezysz do pierwszego Pisz dc Wybiurczej tam Cie docenia

autor: MM, data nadania: 2007-01-07 15:36:48, suma postów tego autora: 490

widać ilu mamy prawdziwych katolików w rządzie

A kto nauczał,ze każdemu trzeba PRZEBACZAĆ????

autor: Trocki, data nadania: 2007-01-07 19:12:03, suma postów tego autora: 9

Mnie B 16 niczym nie zaskoczy....

Nie opowiadaj dyrdymał, że Ciebie zaskoczył. Ktoś, kto ma pretensje do rządu dusz nad milionem baranów, a nie wie co dzieje się za miedzą, nie nadaje się nawet na proboszcza w jakiejś wiosze w Tyrolu. Watykański monarcha nie wie, że w Polsce o kilkunastu lat wymachuje się teczkami i kwitami? Że wielu jego prominentnych "dostojników" dla paszportu lub kilku groszy współpracowało z powszechnie w Polsce znienawidzoną SB??? To gdzie ten Zwierzchnik KK ma doradców, jeżeli nie wie, co dzieje się w kraju POLAKUFF??? W tym kraju POLAKUFF, który tak ponoć uwielbia, że uczy się jego gęsiego języka, a o problemach swoich w nim funkcjonariuszy i baranów dowiaduje się z prasy lub od wkur...nego do białości Lecha K.??? Prosty wikary ma więcej instynktu samozachowawczego, wyczucia sytuacji i rozeznania.

Zaczynam podejrzewać, że była to celowa robota. Przestaję wierzyć w aż taką głupotę i niewiedzę. Bawarczyk jednakże zbyt długo przeciągał strunę. Orkiestra zaczęła grać fałszywie. Kakofonię jakąś słychać w świątyniach? Szczekające kundelki podniosły ogony? "Nad-UB-owcy" Zalescy szeleszczą SBeckimi papierami? Rydzyki mobilizują wrzeszczące wyznawczynie z parasolkami w rękach...

Tak po ludzku żal mi Wielgusa. Ten prosty chłopak z Wierzchowisk tak długo i wytrwale piął się po drabinie ku władzy, pieniądzom, zaszczytom... a tu "jeb-pierdut" na samym szczycie zepchnięto go w dół. W tym czyśćcu, po tą drabiną z "powyłamowanymi" szczeblami długo przyjdzie mu zeskrobywać błoto, którym sam się utytłał...

autor: Hyjdla, data nadania: 2007-01-08 00:14:17, suma postów tego autora: 5956

MILIARD baranów

miałam oczywiście na myśli...

autor: Hyjdla, data nadania: 2007-01-08 00:21:14, suma postów tego autora: 5956

Nic nie rozumiem

Powiem szczerze, że juz nic nie rozumiem z tej całej sytuacji.
Najbardziej mierzi mnie teraz TVN24 (kolejna telewizja, która zeszła na psy). Najpierw maglowano całymi dniami smierc górnikóe, później równie gorliwie maglowano kto z kim, za co i dlaczego uprawiał seks w Samoobronie, teraz maglują Wielgusa.
Media znalazły się w rynsztoku. Czy oni tak sobie wyobrażają zapotrzebowanie swoich odbiorców? Zamiast jakiegoś urozmaicenia, wielu wiadomości, maglowanie w kółko jednej sprawy.
Pojawiły się przy tym chyna jakieś zdumiewające wątki antyniemieckie. Tłumy wykrzykiwały, że chcą Polaka na metropolitę warszawskiego.
Kościół ukręcił bat na siebie, gdy nie sprzeciwiał się lustracji, dopóki nie wkroczyła na jego podwórko.
Zadziwia mnie też wielka atencja do SB-ków i ich wytworów. Jawią sie jedynymi sprawiedliwymi i ich słowo ma o wiele wyższą wage niż słowo biskupa czy profesora. Poza tym mikrofilm może być moim zdaniem sfałszowany w drodze fotomontażu. Tak więc wszelkie mikrofilmowe dokumenty są psu na buty. Ksiądz Czajkowski podobno sie dziwił, gdy pokazywano mu jakies dokumenty przez niego podpisane. Jeżeli były z mikrofilmów, to rzeczywiście jego podpis mógł być wmontowany i faktycznie mógł niczego takiego nie podpisywać.
Nie rozumiem też, dlaczego uznawać za coś złego, gdy ktoś nawet współpracował z legalnymi słuzbami państwa. Zdaje się, że obecnie dla o wiele mniejszej kariery ludzie robią o wiele bardziej naganne rzeczy.
Mnie to w gruncie rzeczy jest obojetne. Nie interesuje sie Kościołem. Nie lubię jednak, gdy się na kogoś napada, odsądza go bezpodstawnie od czci i wiary.
Mnie się żyło zupełnie normalnie, skromnie, ale zadowalająco w PRL. Dlaczego więc, skoro nie narzekam na PRL, miałabym potępiać kogokolwiek z funkcjonariuszy tamtego systemu?

autor: Miła Iwonka, data nadania: 2007-01-08 05:07:54, suma postów tego autora: 291

Dzwoni kaczor do B16

Z poufnych źródeł wiem, że jeden z kaczorów (ten co ma Maryśkę) dzwonił do Watykanu. Kiedy telefon odebrał jeden z purpuratów, kaczor oświadczył, że z czerwonymi małpami gadać nie będzie. Dlatego też, co jest absolutną rzadkością bepośrednio pogadał sobie z Beniem.

autor: Bimbom, data nadania: 2007-01-08 07:34:50, suma postów tego autora: 14

Miliard baranów

W Twoich tekstach znajduję tylko potwierdzenie, że faktycznie nie lubisz B16.
Piszesz emocjonalnie, a wiadomo przy emocjach trudno o prawidłową ocenę. Ja myślę, że to nie B16 tutaj zawinił, ale hierarchia kościelna w Polsce sama zawniła sytuacji w której się znalazł Kościół, grzechem kłamstwa, pychy i zaniedbania.
Papieża po prostu okłamano. Stalin miał podobno bardzo dobry system informacji, a i tak wielokrotnie go wprowadzono w błąd. Wielgus miał w tym okłamaniu swój największy udział i sam jest sobie winien.

Kościół musi się oczyścić i to najlepiej zaraz bo następne wstrząsy już są zaprogramowane, a wtedy miliony baranów przestaną pobożnie beczeć, a zaczną się śmiać, a to jest już początek końca kościoła.
Benedetto mógłby mnie zaskoczyć pozytywnie, gdyby ogłosił jednorazowy akt abolicji dla wszystkich księży, którzy ujawnią swoją współpracę i wyrażą żal.
Szkoda, że tego nie uczynił wcześniej JPII.

autor: Adrem63, data nadania: 2007-01-08 10:32:14, suma postów tego autora: 2307

Media w rynsztoku

Iwonko masz podobne odczucia do moich. Co do TVN24 wszystko wskazuje na to, że pracują na zlecenie opozycji.

autor: Adrem63, data nadania: 2007-01-08 10:42:18, suma postów tego autora: 2307

Agent wywiadu

SZacunek dla biskupa Bronil socjalizmu

autor: MM, data nadania: 2007-01-08 17:37:51, suma postów tego autora: 490

Adrem do rzeczy, Iwonko tyż do dziAła (błąd zamierzony)

Oj będzie się działo, niezależnie od odczuć i ocen. Hyjdla jest taka stara, że myli się raz na dwa lata... A teraz jest pauza.................. Więc..........

autor: Hyjdla, data nadania: 2007-01-08 18:54:11, suma postów tego autora: 5956

Agent wywiadu

Przestancie pracowali dla dobra POLSKI LUDOWEJ to nasi sojusznicy sutanny nosili dla zmylenia przeciwnika To powinno byc jasne

autor: MM, data nadania: 2007-01-08 21:14:23, suma postów tego autora: 490

Agent wywiadu

Dzeus - popieram Precz zkanaliami takimi jak Kuklinski

autor: MM, data nadania: 2007-01-09 10:29:19, suma postów tego autora: 490

Dodaj komentarz