Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Internet: 28 proc. polskich internautów korzysta z Firefoxa

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Sieć i polityka

Czy Firefox jest lewicowy, czy prawicowy? Bo "Opera" to chyba konserwa?

autor: ABCD, data nadania: 2007-01-06 06:25:53, suma postów tego autora: 20871

Ja już się przesiadłem.

Najpierw bałem się trochę, ale w końcu zainstalowałem sobie FireFoxa i twierdzę, że jest to najlepsza rzecz, którą zrobiłem w ub. roku.
Wszystko jest nieporównywalne. Czasem niektórych stron nie da się czytać pod IE z powodu małych literek.
FireFox zaś zawsze wyświetla mi je wystarczająco duże. Ciekawe, że fotografie zamieszczone w tekście nie ulegają zmine wielkości.
O szybkości, łatwości korzystania i wielu innych udogodnieniach FireFoxa nawet nie będę wspominał.

autor: Zirhan, data nadania: 2007-01-06 08:53:50, suma postów tego autora: 187

ABCD

Nie wiadomo jaki jest FireFox, ale widać, że nie umiesz dokładnie czytać i nie rozumiesz pewnej rzeczy. Chodzi tutaj o to, że FF jest aplikacja Open Source, a te są popierane przez lewicę ;).

autor: Alfonso, data nadania: 2007-01-06 12:46:52, suma postów tego autora: 86

Ja wolę Internet Explorer

Firma Symantec stworzyła raport porównawczy dwóch najpopularniejszych przeglądarek internetowych Internet Explorer oraz Mozilla Firefox. Wynika z niego, iż wbrew powszechnej opinii przeglądarka Mozilli nie jest wcale bezpieczniejsza od tej tworzonej przez Microsoft. Specjaliści firmy Symantec wzięli pod lupę ilość znalezionych krytycznych błędów w pewnym okresie czasu, w którym w Firefoxie znaleziono o 12 błędów więcej niż w jego największym konkurencie.
Taka sytuacje wynika z tego, iż użytkownicy masowo przesiadają się na przeglądarki alternatywne przekonani o ich niezawodności i bezpieczeństwie, co paradoksalnie przyciąga tych, którzy specjalizują się w wykrywaniu i co gorsza wykorzystywaniu błędów znajdujących się w popularnych aplikacjach. Warto jednak dodać, iż raport opiera się na błędach które zostały potwierdzone przez producenta, a pominięto w nim te błędy które nie spełniały tego kryterium, gdyby podliczono ilość ich wszystkich które na bieżąco są raportowane na przykład przez firmę Secunia, szala zwycięstwa przechyliłaby się zapewne na korzyść Firefoxa. Tak czy inaczej można spodziewać się tego, iż wraz z zwiększającą się popularnością przeglądarek alternatywnych ilość błędów w nich też zostanie zwiększona, wiec spór między użytkownikami wciąż zostanie nierozstrzygnięty.

autor: Ewaryst, data nadania: 2007-01-06 14:47:50, suma postów tego autora: 294

Tempo usuwania błedów

być może masz rację, ale porównaj tempo usuwania błędów w Firefoksie i w IE

autor: Kautsky, data nadania: 2007-01-06 14:54:32, suma postów tego autora: 420

Opera najlepsza

Ja tam od ponad roku używam Opery i uważam, że jest nalepsza. Jest szybsza of Firefoxa i Internet Explorera i posiada wiele innych bajerów. Polecam.

autor: wiklif, data nadania: 2007-01-06 15:33:12, suma postów tego autora: 7

Zgadzam się z wiklifem. Opera jest dobra

do internetu

autor: superspec, data nadania: 2007-01-06 21:07:45, suma postów tego autora: 3

Dodaj komentarz