Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Estonia: Pomnik i cmentarz znikną z Tallina

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Żartem

Porządni niemieccy faszyści (którzy oddali państwa nadbałtyckie ZSRR, czyli też mogli by bardziej krytycznie do tgo podchodzić) i zła armia czerwona. U nas są różne głosy, też dążące do zniesienia pomników "Sowieckiej dominacji", ale cmentarze jakoś im nie przeszkadzają, jakoś ich nikt nie przenosi, a szczytem fanaberii o usunięciu pomników tejże sowieckiej dominacji, jest propozycja wyburzenia Pałacu Kultury i Nauki. Może od razu wyburzymy całą warszawę, wszka jest ona symbolem sowieckiej dominacji, odbudowano o zgrozo za PRL-u. Niezapominajmy też o Nowej Chucie w Krakowie- w całości dzieło agentura zaprowadzajacej sowiecką dominację w Polsce. Zburzmy też chutę im. Sędzimira, wszak budował ją znienawidzony ustrój totalitarny. Oddajmy Niemcom Śląsk- wszak dostaliśmy go od Stalina. Zburzmy miasta, kopalnie, stocznie, porty, hotele... Radość niszczenia jest radością tworzenia! Zdekomunizujmy cały swiat!!!

autor: J.K, data nadania: 2007-01-17 12:02:18, suma postów tego autora: 948

I tak oto rodzi się nowa era gloryfikacji nazizmu...

... co prawda ruscy święci nie są i nigdy nie byli, ale to co wyprawia się w niektórych republikach poradzieckich to się we łbie nie mieści. Ja rozumiem, że mogą być źli na wszystkie lata włączenia do ZSRR - ale czy dla normalnych ludzi jest to powód do pochwalania kolaboracji z hitlerowcami?? Zresztą działania polskiej prawicy doskonale wpisują się w ten nurt przekłamywania historii - widocznie do jakaś ogólna tendencja wywołana totalnym zezwierzęceniem prawicy. Ludzi propagujących takie pomysły powinno się przymusowo poddawać reedukacji...

autor: Mephisto666, data nadania: 2007-01-17 12:18:01, suma postów tego autora: 115

brawo estończycy

nareszcie ktoś zrobi porządek z tymi sowieckimi pomnikami syblizującymi nie wyzwolenie a okupacje i masowe morderstwa na estończykach

autor: katto maximus, data nadania: 2007-01-17 12:29:35, suma postów tego autora: 99

ale ale

trzeba pamiętać o tym, że dla Estończyków i innych narodów bałtyckich to wlaśnie sowieci reprezentowali to czym byli dla np. Polaków i Żydów naziści. Niemcy nie dokonywali eksterminacji tych narodów, przynajmniej w takim stopniu w jakim robili to sowieccy bandyci. To nie niemcy zabrali im niepodległość. Nie należy się więc dziwić, że dlatego wlaśnie sowietów, a nie Niemców uważają za swoich oprawców...

autor: dr(e)s, data nadania: 2007-01-17 12:41:20, suma postów tego autora: 1539

j.k

nie trzeba burzyć rzeczy które zostały zbudowane za PRL za pieniądze ciężko pracującego narodu na rzecz lewusów komuchów,bo skąd niby mieliby mieć komuchy kase, skoro wywodzili się z przedwojennych mętów społecznych, żuli, itp.

autor: katto maximus, data nadania: 2007-01-17 12:43:15, suma postów tego autora: 99

Katto maximusie...

... z mętów i żuli to się chyba twoja rodzina wywodziła a nie powojenna "lewica". Widać doskonale na twym przykładzie, że jedyna argumentacja jaką ty - i niektórzy tobie podobni użytkownicy - potraficie zaproponować to obrażanie innych ludzi. Jak nie masz nic mądrego do powiedzenia to się nie odzywaj. A ja już masz coś do napisania, to pisz składnie, gramatycznie i poprawnie stylistycznie. Bo z całego tego twojego postu to się sensu domyśliłem tylko a propos tego kawałka o "żulach i mętach". Reszta to bełkot. Zaprezentuj sobą trochę kultury. To że w polskiej polityce panuje obecnie chamstwo, ćwoctwo, i drobnomieszczaństwo to nie znaczy, że należy te wzorce powielać. Idź się dokształć. I nie wracaj, póki nie skończysz...

autor: Mephisto666, data nadania: 2007-01-17 13:24:44, suma postów tego autora: 115

Mephisto666

Proponuje się tobie dokształcić,jeśli ty nazywasz "powojenną lewicą" partie które, poza nazwą nic nie miały wspólnego z przedwojenną lewicą, gdyż były obsadzane przez komuchów, a pózniej tworzyły PZPR.Co do "mętów" pisałem prawde, nie mówie tu o robotnikach i innych ciężko pracujących ludzi, gdyż w tej grupie społecznej, komuchy nie miały żadnego poparcia społecznego, ale za to miała patriotyczna lewica polska PPS i stronictwo narodowe i inni

autor: katto maximus, data nadania: 2007-01-17 13:41:48, suma postów tego autora: 99

To chciałbym tobie, Katto, przypomnieć tylko...

... że powojennym PZPR to także i PPS tworzył. Ja nie twierdzę, że ruch jakiego dokonali był mądry - bo nie był, za to był brzemienny w skutki - z punktu widzenia późniejszej dominacji PZPR - ale twierdząc, że powojenna lewica nie miał żadnego poparcia społecznego - gadasz bzdury takie, że aż uszy cierpną (tudzież oczy bolą od czytania takich bredni). Ja nie twierdze, że mieli 95% poparcia - ale ty za to twierdzisz, że mieli 0% - co jest konfabulacją. A co do tzw. różnych stronnictw patriotycznych - masz na myśli tych odważniaków co to w Londynie 4 litery grzali?? Ooooo - oni to na pewno mieli Oooogrooomne poparcie w kraju - pewnie jakieś 99,99%, co??

autor: Mephisto666, data nadania: 2007-01-17 14:23:01, suma postów tego autora: 115

Mephisto666

Chyba znowu nie możesz zrozumieć tekstu.
To co pisałem, że partie które tworzyły PZPR,nie nie miały nic wspólnego z przedwojennymi tymi partiami, prócz nazwy, gdyż tworzyli je komuchy to prawda, czy uważasz że przywódcy np. powojennej PPS, to byli ci sami przed wojną? nie gdyż przedwojenna PPS była lewicą patriotyczną i na dodatek antykomunistyczną.
Po drugie pisałem, że komuchy nie miały żadnego poparcia wśród grupy społecznej jaką są robotnicy,jak to wmawiali pózniej w książkach swoich, a nie że wśród całego społeczeństwa, ale i tak go nie mieli.
Po trzecie odnośnie drugiego chodziło mi o polske przedwojenną, co do losów polski powojennej, prawdziwe poparcie miała PSL A NIE PPR

autor: katto maximus, data nadania: 2007-01-17 15:10:07, suma postów tego autora: 99

Pomnik

Ale pomnik powinni mieć prawo zburzyć. Szczytem beszczelności jest rządanie zachowania takich pomników. Sowieci nikogo specjalnie nie wyzwalali. Przypadkiem wypedzili Niemców bo mieli z nimi potem wojnę. Nie zapominajcie o tym.

autor: Panek, data nadania: 2007-01-17 17:34:50, suma postów tego autora: 896

Panek

Zważ jednak na t,o że nigdzie indziej się takich pomników cmentarnych ( bo stoi na mogiłach) nie burzy ani nie przenosi. Zburzenie zresztą w czasie gdy jest tam cmentarz byłoby uznanę za profancję. Roosjanie badzo bronią tego pomnika. Duma grozi sankcjami i zerwaniem stosunków z partiami głosującymi za ustawą o ochronie cmentarzy.

autor: J.K, data nadania: 2007-01-17 22:18:39, suma postów tego autora: 948

Nie, no jasne, Katto...

... tak, masz racje - przedwojenna PPS to w ogóle nie jest to samo co powojenna PPS - przecież wszystkim powszechnie wiadomo, że w czasie wojny wszyscy ppsowcy dali nogę do Londynu a po wojnie ani jeden z nich nie powrócił do kraju. Tak sobie to tłumacz.

Odnoszę jakieś dziwne wrażenie, jakobyś mitologizował tą formację w jej przedwojennym kształcie - podczas gdy tak naprawdę nie wydaje mi się, aby ówcześni jej członkowie dokonywali jakiś rozgraniczeń przed i powojennych - dopóki nie połączyli się z PPRem, zachowywali ciągłość swej formacji. Więc twoje argumenty w tej materii są nie trafne.

No chyba, że jesteś - jak to się chyba nazywa - sekcji historycznej obecnej PPS. No to w takim wypadku zwracam honor :-P

autor: Mephisto666, data nadania: 2007-01-18 12:21:27, suma postów tego autora: 115

Dodaj komentarz