Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Warszawa: Przeciw tarczy antyrakietowej w Polsce

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

no nie

90 osób w milionowym mieście. z 9 organizacji to wychodzi po 10 osób na jedną . nie macie wrażenia że sami się ośmieszacie

autor: J H W H, data nadania: 2007-01-18 20:08:31, suma postów tego autora: 530

a może Ty bys się tam przeszedł?

może w ten sposób było by 91...

autor: jaccek88, data nadania: 2007-01-18 21:03:59, suma postów tego autora: 24

J H W H, słabo jarzysz...

Najzabawniejszy jesteś w tym wszystkim jedynie ty - ze swoim komentarzem na temat pikiety. Długo nad nim siedziałeś?

autor: krik, data nadania: 2007-01-18 22:34:40, suma postów tego autora: 1649

Ciekawe,

Kriku, co uważasz za nietrafne w komentarzu JHWH?
Bo skrzyczeć koleżkę, nie tłumacząc dlaczego, tośmy wszyscy już w przedszkolu umieli?

autor: ABCD, data nadania: 2007-01-18 23:35:14, suma postów tego autora: 20871

Filmowa relacja z tej pikiety...

...jest w sieci pod adresem:
http://www.youtube.com/watch?v=D86_qxzYJ-E

autor: krik, data nadania: 2007-01-19 00:30:27, suma postów tego autora: 1649

Przerazajace !

Spoleczenstwo polskie zatracilo juz nawet instynky samozachowawczy.

autor: Coto, data nadania: 2007-01-19 00:32:02, suma postów tego autora: 53

Pikieta i film

Ikonowicz w porzadku, hasla z transparentow tez, podklad muzyczny niepotrzebny (nie tylko dlatego, ze mi sie nie podoba - kwestionuje sama idee, tresc akcji powinna chyba mowic sama za siebie?). Moze na przyszlosc robic takie rzeczy w dzien (np. w niedziele, pod okiem weekendowych spacerowiczow)?

Do ABCD jak i goscia z pierwszego wpisu, ktory ma boskie uzurpacje: stojaca w miejscu pikieta nie musi byc liczna, ma oddzialywac sama swoja obecnoscia (co innego maszerujaca demonstracja).

autor: _Michal_, data nadania: 2007-01-19 01:26:55, suma postów tego autora: 4409

ABCD...

Nie nauczyli cię w przedszkolu właśnie ABC - tego, czym różni się PIKIETA od DEMO. A i w wieku bardziej dojrzałym nie nadrobiłeś tych - niezawinionych - zaległości. Nie spiesz się więc z mędrkowaniem, a chwila refleksji przed napisaniem tu czegokolwiek bardzo ci posłuży.

autor: krik, data nadania: 2007-01-19 01:36:22, suma postów tego autora: 1649

ośmieszenie

J H W H, coś z logiką u ciebie krucho kolezko. Czemu ludzie protestujacy przed tarcza mieliby sie ośmieszać? To, ze ich malo to tylko powod do smutku. W XV wieku smialbys sie z teorii heliocentrycznej bo wiekszosc jej nie uznawala?Bardzo wazny temat, a w "naszych" mediach o nim sza. Pełno za to "afer" wyciagancyh po to by obalić obecny rząd. Dlatego protestują głównie wtajemniczeni i (niestety) anarchistyczno-komunistyczny folklor.

autor: Panek, data nadania: 2007-01-19 03:10:38, suma postów tego autora: 896

Najprościej jest siedzieć na rzici przed kompem

i kontestować, rachować, wybrzydzać, napieprzać się... Ale duże przedszkolaki już tak mają, że nigdy tak naprawdę nie opuszczają piaskownicy, nieprawdaż?

Choćby na tej pikiecie było 5 osób, to ważny jest FAKT, że coś się ruszyło. Precz z Jankesami i ich złomem, bo odłamki na nas polecą!!!

autor: Hyjdla, data nadania: 2007-01-19 06:22:01, suma postów tego autora: 5956

Wesoły ten Michal,

jak pragnę zdrowia! To niby lewicowe demo są liczne!? Tylko pikiety małe?
Wybacz, Michasiu, chwilowo kończę z tobą dyskutować, bo mam kolkę, cha cha cha

autor: ABCD, data nadania: 2007-01-19 07:06:01, suma postów tego autora: 20871

kirkegard

jak w Olsztynie była demonstracja przeciw wojnie w Afganistanie w 2001/2 to było tam pod urzędem wojewódzkim 30 osób tyle przynajmniej narobiliśmy zdjęć demonstrantom w 200 tyś. mieście
co ciekawe przywódcy demonstracji to dzieci PZPR-owców których rozpracowywaliśmy za komuny

autor: J H W H, data nadania: 2007-01-19 09:41:42, suma postów tego autora: 530

Gwoli ścisłości

1. Po pierwsze sam tytuł jest tendencyjny. Warszawa to 1,7 mln ludzi, a nie „około 90”.
2. Po drugie „mityczni terroryści” są jak najbardziej realni, a ich ofiarami są zwykli ludzie niezależnie od klasy społecznej z której pochodzą (chociaż myślę, że więcej ofiar zamachów pochodzi z klasy robotniczej, gdyż częściej korzystają z komunikacji publicznej). Zarazem to właśnie realnie istniejący terroryści są tymi, którzy wywołują wojny!
3. Ponadto sprawa wojny z terroryzmem nie jest li tylko sprawą USA. Jest to wojna nie między narodami czy nawet klasami społecznymi, ale wojna między cywilizacjami. Oczywiście można tchórzliwie nie zauważać problemu, ale efekt będzie taki, że wymienione w artykule organizacje za kilka czy kilkanaście lat będą nazywać się nieco inaczej i demonstrować uwielbienie dla ortodoksyjnego islamu.
Orsocchiotto

autor: Orsocchiotto, data nadania: 2007-01-19 10:22:44, suma postów tego autora: 8

.

Do goscia o boskim nicku: z ciekawosci spytam - dla kogo robiliscie te zdjecia demonstrantom? I jak to bylo z tym rozpracowywaniem w PRL?


"stojaca w miejscu pikieta NIE MUSI BYC liczna, ma oddzialywac sama swoja obecnoscia (CO INNEGO maszerujaca DEMONSTRACJA)."


Especially for ABCD tlumaczenie z polskiego na nasze: demonstracji nalezy stawiac inne wymagania niz pikiecie - ta druga niekoniecznie musi byc liczna, ta pierwsza POWINNA.

BTW; ilu ludzi zakladalo KOR, ROPCiO i WZZ, a ilu w tym czasie chodzilo na oficjalne pochody pierwszomajowe? I czy Historie obchodzilo, gdzie bylo wiecej czlonkow?

autor: _Michal_, data nadania: 2007-01-19 11:31:25, suma postów tego autora: 4409

dla siebie

oczywiście

autor: J H W H, data nadania: 2007-01-19 11:42:50, suma postów tego autora: 530

Tarcza

A co z rocznica wyzwolenia Warszawy?

autor: MM, data nadania: 2007-01-19 11:23:22, suma postów tego autora: 490

Tragedia i farsa

Musisz pamiętać, Michaś, czego uczył Karol Marksiocha. Historia wydarza się dwukrotnie. Pierwszy raz - jako tragedia. A drugi?

autor: ABCD, data nadania: 2007-01-19 11:56:23, suma postów tego autora: 20871

ABCD i bozek

A nie "powtarza" sie?

Bozek - aha, znaczy maniak-samorodek, a nie sluzbowy. Dzienks. Choc w sumie nie wiem, czy to lepiej czy gorzej...

autor: _Michal_, data nadania: 2007-01-19 12:06:28, suma postów tego autora: 4409

jako komedia

18 brumaire ludwika bonaparte

autor: J H W H, data nadania: 2007-01-19 12:13:30, suma postów tego autora: 530

mówimy tu o prawidłowości

To, że nowe idee, buntownicze poglądy, zaczynają od garstki zwolenników jest prawidłowością historyczną nie ulega wątpliwości. Nic nowego nie zaczyna się od razu na skalę masową. My nie powtarzamy historii KOR-u i zgadzam się, że próba powielenia tamtego doświadczenia w nowych warunkach może ocierać się o farsę. Większość zgromadzonych przed ambasadą nawiązuje do alterglobalizmu czyli do szukania innego niż kapitalistyczny, porządku świata. Elementem tego nowego nurtu w historii jest pacyfizm, który uznaje konflikty zbrojne i zbrojenia za instrument ciemiężenia biednych przez bogatych. Prawicę, a zwłaszcza liberałów najbardziej drażni fakt, że w odróżnieniu od tego całego szmaba politycznego, które sprzedaje codziennie własną matkę by się dopchać do żłobu są ludzie, którzy potrafią działać ideowo i bezinteresownie. Ich jedyna pociecha, że jest nas mało. Ale prędzej czy później "myśl nowa blaski promiennymi poprowadzi nas na bój na trud..."

autor: lewak, data nadania: 2007-01-19 12:21:11, suma postów tego autora: 92

Fajny materiał

Jak się nazywa i kto nagrał utwór lecący w tle. I co za idiota trzymał flagę ZSRR?

autor: J.K, data nadania: 2007-01-19 12:33:23, suma postów tego autora: 948

Jakież to proste

Wojna cywilizacji, no pewnie, a ja głupi myslałem że chodzi o pieniądze. Wojna cywilizacji to oczywiście ciekawsze bardziej sensacyjne i swietnie oddala od zasadniczego tematu: Jak nieliczny odsetek najbogatszej ludzkości daje radę pomnażać swój kapitałał, kosztem nedzy, głodu, chorób i katastrof społecznych miliardów ludzi Trzeciego Świata?
Oczywiscie niejaki Bush sieje wolnosc i demokrację i wcale nie chodzi mu o rope i podtrzymanie rabunkowej gospodarki USA kosztem reszty świata?
Jak słucham naszych "polityków" i i ch gadek o przyjaźni do USA to przypomina mi się sojusz polsko - radziecki. Co to za pomysły podporzadkowywać się to ZSRR to teraz USA a na odcinku dusz - Watykanowi. Czy to czasem nie jakas prostytucja państwowa.
Jankesi do domu.
Żadnych tarcz, latajacego, pływajacego i pełzajacego złomu. Dość juz mamy, uzywanych, lekko bitych samochodów z Niemiec

autor: red spider 666, data nadania: 2007-01-19 12:35:30, suma postów tego autora: 1549

Opozycja w PRL to analogia, nie homologia

j.w.

autor: _Michal_, data nadania: 2007-01-19 14:08:27, suma postów tego autora: 4409

Do Red Spider666

Pewnie, że chodzi o pieniądze! Terroryści je mają i jeśli zwyciężą ani ty nie będziesz mógł głosić swoich idei, ani miliardy ludzi trzeciego świata nie będą miały się lepiej! Ja rozumiem, że można nie lubić USA i Amerykanów, ale w tej wojnie nie mamy wyboru. Albo staniemy po stronie cywilizacji euro-atlantyckiej, albo islamskiej. Stanie z boku jest wspieraniem tej ostatniej.
A tak a propos. Wolę pełzający, pływający i latający złom made in USA, niż sprzęt radziecki. A kolega Red Spider666 zapewne w wojsku nie był, prawda? Stąd zabrakło skali do porównania.

autor: Orsocchiotto, data nadania: 2007-01-19 14:08:05, suma postów tego autora: 8

Do Orsocchiotto

Tylko linki, bo nie moge siedziec na sieci pol dnia:

http://www.obywatel.org.pl/index.php?module=subjects&func=viewpage&pageid=319

http://innyswiat.most.org.pl/20/bazy.htm



autor: _Michal_, data nadania: 2007-01-19 14:44:27, suma postów tego autora: 4409

Wojna cywilizacji

To mit. O wiele wieksze konflikty są w ramach samych cywilizacji. Tak jak nie ma jednego islamu tak nie ma jakiejś mitycznej cywilizacji euroatlantyckiej

autor: Cisza_, data nadania: 2007-01-19 15:06:51, suma postów tego autora: 2083

Wojna cywilizacji

Cóż, jakie argumenty! Jaki styl? Jakieś poglądy są już chyba (nie wiadomo dlaczego chyba?) zupełnie czytelne i oczywiste dla większości obywateli globalnej wioski? Niesamowite! To argument w stylu wszyscy wiedzą, że ...

Do Ciszy.
Skoro ponoć są o wiele większe konflikty w ramach samych cywilizacji, to chyba logika wskazywałaby, że jednak cywilizacje jako takie istnieją. Bo skoro to mit i nie istnieją to wewnątrz nich nie może być konfliktów. A cywilizacja euro-atlantycka istnieje. Jeszcze. Mimo ustawicznych ataków na wartości także z lewej strony. Tylko nie wiadomo jak długo.

autor: Orsocchiotto, data nadania: 2007-01-19 15:57:03, suma postów tego autora: 8

Warszawiacy

Jeszcze raz pytam a co z wyzwoleniem Warszawy Warszawiacy -zapomnieliscie?

autor: MM, data nadania: 2007-01-19 16:39:59, suma postów tego autora: 490

To jest wina rządu RP

Takich głupich i beznadziejnych Rządów RP jakie mamy od 1989 to ja nie widziałem w nigdzie w Europie! To jest zdrada Polskich Interesów Narodowych ! Polacy są pariasami kilkunastu łotrów przy korycie. Napewno muszą brać ogromne łapuwki za rozwalanie Państwa polskiego. Innego racjonalnego wytłomaczenia niema za tak uprawianą politykę naszym kosztem ! Hańba i bandytyzm!

autor: BiałoCzerwonaGwiazda, data nadania: 2007-01-19 18:51:09, suma postów tego autora: 81

Orsocchiotto

Był już taki, który mówił o podziale na "lepszą" cywilizację aryjską i "gorszą" żydowską, słowiańską, cygańską, murzyńską i nazywał się Adolf H.
Co do nielubienia USA, to te nieulubienie jest skutkiem ich działań, a nie przyczyną naszej krytyki.

Do Nowej Lewicy: zrzucie się na jakiś bardziej profesjonalny sprzęt filmowy z porządnym oświetleniem, bo na filmie niewiele widać.

Do J.K.: Na filmie zauważyłeś zapewne flagę z żółtym sierpem i młotem. Nie jest to flaga ZSRR, ale flaga Komunistycznej Partii Polski albo Komunistycznej Młodzieży Polski.

autor: RRRadykał, data nadania: 2007-01-20 12:28:14, suma postów tego autora: 1084

Orsochiotto...

pokazal, jak latwo mozna "dyskutowac". Gdy podsuwane nam pod nos teksty nie odpowiadaja temu, co nam sie wydaje, ze wiemy - ignorowac, i juz!

autor: _Michal_, data nadania: 2007-01-20 19:44:21, suma postów tego autora: 4409

W odpowiedzi

Do RRRadykała.
Ja nie dzielę cywilizacji na lepsze i gorsze. Raczej na moją i obcą. Przyznaje prawo innym ludziom do wyboru cywilizacji w której chcą żyć, ale też będę bronił mojego stylu życia, bo mam do niego prawo.

Do Michała.
Mnie się nie wydaje, że wiem. Ja po prostu wiem! Skąd? Po prostu sięgam do sprawdzonych ekonomicznych źródeł, nie ideologicznych! Choćby www. prawica.net/node/5881.
To przecież lewicowcy powołują się na Marksa, kiedy im wygodnie, a kiedy wykazuje się błędy (bądź nie udowodnione hipotezy) w jego teoriach to słyszymy, że trochę się pomylił.

autor: Orsocchiotto, data nadania: 2007-01-22 09:23:07, suma postów tego autora: 8

Orsocchiotto

Popełniasz zasadniczy błąd, traktująć pojęcia 'cywilizaji Islamu' i 'cywilizacji terroryzmu' jako synonimiczne. Niewybaczalne.

autor: RedCat, data nadania: 2007-01-22 11:24:40, suma postów tego autora: 39

...

Marks nie byl Bogiem i mozna czesc jego dorobku cenic bardziej a czesc mniej (zwlaszcza, gdy samemu nie jest sie marksista). Nota bene sam Marks zachecal do tworczego odczytania wlasnych teorii (zaznaczajac, ze sam "nie jest marksista"). To jednak dygresja bez zwiazku ze sprawa.

Moje zrodla maja byc ideologiczne, a link (pal licho, ze nie dzialajacy) do tekstu z portalu prawica.net jest od ideologii wolny - ciekawe rozumowanie.


Podsunalem Ci teksty argumentujace przeciwko polityce militarnej USA w iraku oraz bazom w Polsce. Nijak sie do ich tresci nie odniosles, poza wywodami o Marksie (pudlo, Inny Swiat to akurat pismo anarchistyczne a nie marksistowskie). Dyskusja z Toba to jednak specyficzna sprawa...






autor: _Michal_, data nadania: 2007-01-22 22:01:57, suma postów tego autora: 4409

Do Michała i nie tylko

Do Michała.
Do wywodu się nie odniosłem, bo dyskusji byłoby na cały dzień. Zauważyłem tylko, że argument w stylu: wszyscy ludzie wiedzą, że (od którego mniej więcej zaczyna się jeden z podanych przez ciebie artykułów) nie jest żadnym argumentem. Ponadto dla mnie jeśli ktoś mówi, że nie jest ani lewicą, ani prawicą (Obywatel) to jest jednoznacznie lewicowy; często skrajnie! Prawicowcy nie wstydzą się swoich przekonań.
O polityce militarnej USA – jak to ująłeś - pisał w jednym z ostatnich numerów Gazety Polskiej Jacek Kwieciński. Polecam. Autor ma dużą wiedzę i znajomość problematyki. Potraktuj to jako podsuwanie argumentów. (Nie musisz się do nich odnosić z powodu jak w pierwszym moim zdaniu).
Link do prawica.net (u mnie działa) nie jest wolny od ideologii dlatego, że na stronie prawicowej, ale dlatego, że przedstawia książkę Ludwiga von Misesa.
I nadal się upieram, że wojna z terroryzmem jest także naszą sprawą. Także Francji, Anglii i innych państw Europy. Przy okazji do RedCeta. To nie błąd tylko świadome uproszczenie. Ale akurat jest tak, że cywilizacja terroryzmu jest częścią cywilizacji Islamu. I jeśli nawet nie największą, to na pewno najbardziej wpływową.
Mnie tam Michał dobrze się z tobą dyskutuje, bez specyfiki o której piszesz. Pomimo tego, że diametralnie różnimy się w poglądach. Cieszy mnie też, że na lewicy zaczyna się zauważać, że Marks nie był bogiem, może to kwestia przeczytania jego prac i jego korespondencji?

autor: Orsocchiotto, data nadania: 2007-01-23 09:13:54, suma postów tego autora: 8

Dodaj komentarz