Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Amerykańskie rakiety coraz bliżej Polski

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

A niech jankesi przyjeżdżają!!!

Może w końcu ta dresiarska hołota, skini i inny margines na coś się w końcu przyda...

Tacy jankescy chłopcy, po ciężkim dniu służby, będą chcieli sobie wyjść na miasto, pofolgować z polskimi panienkami lekkich obyczajów - wtedy to dopiero się im pokaże, co to znaczy "[...] polski baseball bez udziału piłek! Wie o tym, każdy, kto tu żyje!"

autor: Mephisto666, data nadania: 2007-01-21 02:19:40, suma postów tego autora: 115

Będą jakieś demonstracje

W Krakowie?

autor: J.K, data nadania: 2007-01-21 02:35:28, suma postów tego autora: 948

filmik z demonstracji anty-tarcza 17 stycznia 2007

Witam
Na nowej LBC WWW.1917.PL - jest filmik z demonstracji, która odbyła sie 4 dni temu w Warszawie pod ambasadą U$A. Na filmie można zobaczyć przemawiajacych redaktorów lewica.pl.
Zapraszam do oglądania i komentowania.

autor: WWW.LBC.Z.PL, data nadania: 2007-01-21 02:50:32, suma postów tego autora: 36

Tarcza za Mazura?

Co to jest być tarczą, trzeba by zapytać kogoś kto tarczą był. Niemcy dla osłony swoich czołgów na ulicach miast, ustawiali przed nimi tarczę z polskich kobiet i dzieci. Może ktoś z nich przeżył i wie co czuje tarcza. I choćby nasi władcy nie wiem w jak piękne słówka ubierali "tarczę antyrakietową" - tarcza to tarcza. I pewnie Bush by długo prosił Polskę o zgodę, i być może by jej nie dostał, gdyby nie Mazur. Trzyma więc tę kartę przetargową za kratkami zupełnie nie przejmując się ani jego winą, czy niewinnością, ani tym co taki człowiek przeżywa. Mazur trafił się Bushowi jak ślepej kurze ziarnko. A za Mazura nasze kacze stadko zrobi wszystko. Ziobro musi pokazać swoim wyborcom jaki jest skuteczny. Jeżeli sprawy potoczą się inaczej, będę mile zaskoczona. Ale wątpię.

autor: Albisia, data nadania: 2007-01-21 10:03:34, suma postów tego autora: 185

albisiu

nie Niemcy tylko wojsko niemieckie, i nie czołgów tylko maszyn oblężniczych, pod Głogowem 1000 lat temu
i to podobno bo pisze o tym tylko gall w relacji spóźnionej o sto lat

autor: J H W H, data nadania: 2007-01-21 11:25:44, suma postów tego autora: 530

swoją drogą

piszcie tytuły artykułów jakoś inaczej bo byłem przekonany że lecą atomówki na me lube miasto i że nie zjem nawet śniadania

autor: J H W H, data nadania: 2007-01-21 11:27:26, suma postów tego autora: 530

KOŃCZYĆ z NATO !

Polska powinna być neutralna za przykładem Szwecji i Finlandii! Zbudować klin państw neutralnych razem z Czechami,Słowacja,Węgrami i Rumunią. Skończyć z NATO! Jest to relikt z czasów zimnej wojny, a teraż jest to system pariasów USA!

autor: BiałoCzerwonaGwiazda, data nadania: 2007-01-21 11:55:16, suma postów tego autora: 81

Czeski premier nie chce referendum!

To antydemokratyczne .... nie chce żeby naród zdecydoał o tak ważniej sprawie, która określi system sojuszy na kilka najbliższych dekad. A dzieje się to w Czechach, u nas to będą demonstracje rozganiać. Są jakieś postępy w sprawie referendum?

autor: J.K, data nadania: 2007-01-21 12:38:20, suma postów tego autora: 948

Nie napinajcie sie lewacy

Wiem że wolelibyscie wspolprace z wenezuela Kuba Koreą Płn etc. ale lepiej trzymać z Jankesami na dobrych warunkach(zniesienie wiz)

autor: szyblucki, data nadania: 2007-01-21 12:49:23, suma postów tego autora: 73

Będziemy siedzieli cicho,

aż znowu przyjdzie czas na rozbiory i zabory.

autor: Ewaryst, data nadania: 2007-01-21 13:16:00, suma postów tego autora: 294

J H W H

Czyli znowu kłamali w książkach i filmach miłośnicy, zwolennicy, a może i uczestnicy, Powstania Warszawskiego. Pewnie to była w takim razie fikcja literacja. Jak cała nowotworzona przez kacze stado historia najnowsza.

autor: Albisia, data nadania: 2007-01-21 13:27:27, suma postów tego autora: 185

Szyblucki- to nie jest śmieszne

To sprawa śmiertelnie poważna. Określi kierunki naszej polityki na najbliższych kilka dekad, utrudni prowadzenie polityki wschodniej (znaczy kiedy już ją będziemy mieć), podkreśli przywiąanie do wielkiego brata zza oceanu. Jeśli to wszystko ma być wdzięczność za pokonanie komunizmu to już czas najwyższy przestać dziękować i zacząć domagać się rezultatów.

autor: J.K, data nadania: 2007-01-21 17:02:11, suma postów tego autora: 948

Prosić biała pan o wjazd bez wiza

Niejaki szylbucki chcieć prosić Bwana Bush o wjazd bez wiza za paciorki i nasza piekna wierzbowa kraj pod tarcza i rakieta wielkiego brata. My byc dobra i lojalna Polak i dac mnóstwo wiele dupy wiekiemu bratu, zeby wielki brat pozwolic nam przyjezdżać do tam.

autor: red spider 666, data nadania: 2007-01-21 17:37:59, suma postów tego autora: 1549

NIE DLA AMERTKAŃSKIEJ TARCZY.

Jestem zdecydowanym przeciwnikiem amerykańskiej tarczy. Jeżeli to g..no powstanie w Polsce, bez wcześniejszego referendum ogólnokrajowego, winni za to otpowiedzieć przed Trybunałem Stanu, Kwaśniewski i Kaczyński.
Józef Brzozowski Żory.

autor: kaktusnadłoni, data nadania: 2007-01-21 17:40:13, suma postów tego autora: 441

albisiu

kiedyś czytałem pewną książkę która jednym zdaniem przekreśliła sobie możliwość bycia lekturą w szkołach
,, ... a zaraz po wojnie zaczęło się wielkie kłamanie ci co kolaborowali mówili że byli na robotach przymusowych, a ci co byli na robotach że byli w obozach koncentracyjnych,,
historia szczególnie ta najnowsza ma wiele białych plam może było tak jak mówisz a może nie, nie wierz we wszystko

autor: J H W H, data nadania: 2007-01-21 17:43:11, suma postów tego autora: 530

J H W H i zywe tarcze

Przyznaj się, że poza "obroną Głogowa" nie pamietasz juz wiele z historii.

autor: Panek, data nadania: 2007-01-21 19:45:46, suma postów tego autora: 896

J H W H

Czy byłbyś uprzejmy pisać mój nick poprawnie, jeżeli już się decydujesz do mnie zwracać bezpośrednio? To taka elementarna grzeczność. Ale może za wiele wymgam?

autor: Albisia, data nadania: 2007-01-21 20:14:24, suma postów tego autora: 185

Panek Albisia

po kolei cóż pamięć już nie ta do głogowa jeszcze coś pamiętam. ale już na przykład nie wiem co dokładnie mi mówił pepin II gdy tworzył państwo kościelne

by najmniej nie pragnąłem cię urazić w woli ścisłości przypuszczam że chodzi ci o to iż napisałem twój nick z małej litery szczerze mówiąc to po prostu taka moja maniera do kwestii małych i wielkich liter nie przywiązuje większej wagi

autor: J H W H, data nadania: 2007-01-21 20:40:42, suma postów tego autora: 530

Do J H W H

No cóż, są dwa powody. Po pierwsze są w sieci "albisie" i "Albisie". Po drugie, ja jakoś dosyć dokładnie byłam uczona polskiego, w którym pisanie niektórych wyrazów z dużej litery jest dosyć istotną sprawą. A więc mnie nieprzestrzeganie zasad polskiej pisowni przeszkadza fizycznie; po prostu dostaję bólu zębów. :))

autor: Albisia, data nadania: 2007-01-21 21:04:59, suma postów tego autora: 185

a wy poprwani

spójrz na to z drugiej strony jakie to jest zabawne domyślać się co autor miał na myśli
żartuje

autor: J H W H, data nadania: 2007-01-21 21:22:34, suma postów tego autora: 530

Zabawne jest domyślać się,

czy "autor" w ogóle myśli, jeżeli pisze, jak pisze i "myśli", że "mondrze"....

autor: Hyjdla, data nadania: 2007-01-21 22:41:00, suma postów tego autora: 5956

ech

nie myślisz sobie czasami kurde ,,jakie moje życie jest żałosne siedzę na necie i poluje na kolesia który mnie kiedyś wkurzył aby mu dosrać ,,
zajmij się czymś pożytecznym ugotuj obiad albo coś

autor: J H W H, data nadania: 2007-01-21 23:15:10, suma postów tego autora: 530

PACIORKI!!!!

red spider 666, ty mieć duza duza racja. My kochać nasz wielka biała Uncle Sam. My zrobić co on życzyć. Może on dac nam nawet cukierek. Może dwie cukierka.

autor: RedCat, data nadania: 2007-01-22 10:54:09, suma postów tego autora: 39

Uncle Sam

da nam papierek po cukierku do posprzątania...

autor: Hyjdla, data nadania: 2007-01-22 11:52:56, suma postów tego autora: 5956

Dlatego zawsze powtarzam z uporem znane fakty:

Marksistowskie nieprzejednanie, obowiązkowe przy zastosowaniu jednolitego frontu w ogóle, staje się dwa
i trzy razy bardziej obowiązkowe, kiedy chodzi o tak ostry problem, jak wojna. Jeden stanowczy głos
M.L. Kinga miał w czasie wojny nieporównanie większe znaczenie dla zakończenia wojny w Wietnamie, niż
sentymentalne, połowiczne protesty pacyfistów z partii niezależnych. W Polsce nie znalazł się ani jeden
King. Jedną z przyczyn jest właśnie to, że w Polsce pacyfizm - masoński, radykalny, socjalistyczny,
syndykalistyczny - tworzy bardzo zwarte środowisko kłamstwa i obłudy. Lenin wymagał, żeby na wszelkiego
rodzaju kongresach "przeciw wojnie" nie szukać jednoczących, wspólnych momentów, lecz przeciwnie,
stawiać sprawy tak jasno, wyraźnie i ostro, żeby pacyfiści sparzyli sobie palce i odskoczyli - i żeby to była
lekcja dla robotników.

autor: Ewaryst, data nadania: 2007-01-22 16:15:55, suma postów tego autora: 294

Duzo sie mowie o amerykanskiej tarczy w Polsce

ale czy tak naprawde dulo polakow protestuje ?
Jezeli jestescie przeciw tarczy macie tutaj adres



Witam

Bardzo dziękujemy za poparcie naszej internetowego protestu przeciw
lokowaniu w Polsce amerykańskich baz rakietowych. Niestety rządzący
kontynuują swoją neoliberalną i amerykopoddańczą politykę i zamierzają
za naszymi plecami "dogadać" się z amerykańską administracją i
uszczęśliwić nas amerykaskimi silosami rakietowymi. W tej sytaucji
najważniejsze jest, naszym zdaniem, wywieranie nacisków aby sprawa ew.
umiejscowienia bazy w Polsce zadecydowali wszyscy obywatele i obywatelki
w powszechnym referendum.

Dlatego też rozpoczęliśmy teraz zbieranie podpisów pod petycją-żądaniem
o przeprowadzenie referendum. Naszym celem jest wytworzenie nacisku
społecznego na parlament ale nie składanie formalnego wniosku o
zarządzenie referendum bowiem w chwili obecnej zebranie 500 tys.
podpisów wydaje się niezwykle ciężkie...

Jeśli zechcecie jeszcze raz wspomóc nas w walce o Polskę wolną od
amerykańskich baz rakietowych to szanse, że odniesiemy zamierzony skutek
wzrastają! Aby to zrobić należy wydrukować listę (a najlepiej listy),
która znajduje się w załączeniu do tego listu oraz pod adresem
http://www.trojmiasto.mlodzisocjalisci.pl/file/formularz%20referendum.pdf
i zebrać wsród znajomych i rodziny jak najwięcej podpisów. Podpisane
listy można przesyłać na adres podany na kartce, pod miejscem na podpisy.

Liczymy na szeroki odzew!

pozdrawiam
Bartosz Nowaczyk

autor: Coto, data nadania: 2007-02-23 07:59:31, suma postów tego autora: 53

Dodaj komentarz