Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

40 milionów na Świątynię Opatrzności

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Wszak było to zapisane w konstytucji...

... III Maja. A tak wogóle chyba jest to jakaś rekompensata za Wielgusa. Oczywiscie jestem jak najbardziej prezciwko wspierania budowy tego bezgustownego budynku.

autor: J.K, data nadania: 2007-01-25 14:53:59, suma postów tego autora: 948

Nie no

Raj na ziemi..

autor: antyprawak, data nadania: 2007-01-25 14:55:59, suma postów tego autora: 69

SLD powinien ta decyzje zaskarzyc do Trybunalu Konstytucyjnego.

Nawet jezeli SLD przegra ta sprawe ale bedzie lepiej jak zaskarzy. Samo protestowanie w Sejmie to malo. Swoja droga to ogromne swinstwo by waloryzacji rent i emerytur nie zrobic a budowac za te pieniadze pomnik pychy kleru w Polsce. Dziwie sie bardzo ze Episkopat zgadza sie brac pieniadze od panstwa. Przeciez oni wiedza ze to zwykle okradanie panstwa albo co najmniej wyludzenie. Czynia to swiadomie. Rozumiem ze jestesmy panstwem wyznaniowym, ale az do tego stopnia ?? W nastepnym etapie proponuje zabrac subwencje z domow dziecka i przeznaczyc je na renowacje kosciolow. Dzieci z domow dziecka wyslac pod koscioly na zebry. Jak uzbieraja beda mialy co jesc.

autor: zygmunt, data nadania: 2007-01-25 15:08:43, suma postów tego autora: 364

Zioniecie nienawiścią!

I bardzo dobrze! Ile to już lat temu SLD i większość Lewicy w zgodzie współpracowała z kościołem? Iluż to członków chwaliło się faktem służenia księżom choćby w formie ministrantów, całowało purpuratów w pierścionek?
Nie słuchano głosów sprzeciwu, mówiących o pazerności Kościoła i Kleru.
W sprawie budowy Świątyni Opatrzności Bożej nie jest potrzebne żadne referendum ale w sprawie mundurków szkolnych, jak najbardziej.
To przykre, że przy tak wielkich brakach budżetowych nadal realizuje się fantazje Kleru. Ale czegóż oni się mają obawiać. Lewicy? Takiej sklerykalizowanej Lewicy jak dziś?
Do kościółka Panie i Panowie, a nie na pochód 1-majowy, idźcie!

autor: Zirhan, data nadania: 2007-01-25 15:53:54, suma postów tego autora: 187

Do diabła z takim państwem!

Wypisuje się z Polski, na fanatyków religijnych świrów nie będę pracował!

autor: BiałoCzerwonaGwiazda, data nadania: 2007-01-25 15:56:44, suma postów tego autora: 81

W Egipcie faraonowie tez kosztem niewolnikow budowali

piramidy. W Polsce takimi niewolnikami sa emeryci i rencisci. Oni moga umierac, byle klerowi zylo sie dobrze. Czekam az wyrwa pieniadze z domow dziecka i z z lecznic leczacych raka u dzieci. Nic mnie juz nie zdziwi w tym sklerykalizowanym kraju.

autor: zygmunt, data nadania: 2007-01-25 16:49:25, suma postów tego autora: 364

Emeryci maja otrzymac od panstwa pavulon by szyciej

znalezli sie u Pana. Kler bedzie mial swieza kase.

autor: zygmunt, data nadania: 2007-01-25 16:57:38, suma postów tego autora: 364

http://listy.icm.edu.pl/pipermail/polisa/2004-March/000036.html

ZUS jest samowystarczalny we wpływy finansowe w jakiś 65 do 70%, KRUS natomiast w 3%. Resztę trzeba albo zdobyć jako dotacje z budżetu, albo ewentualnie ...

autor: Ewaryst, data nadania: 2007-01-25 17:49:03, suma postów tego autora: 294

Zygmunt, masz rację!

Emerytom pawulon, klerowi świątynie!
Oto prawicowe państwo Prawa i Sprawiedliwości.

autor: Zirhan, data nadania: 2007-01-25 18:09:57, suma postów tego autora: 187

protest

A może jakiś list protestacyjny? Nie to,żebym specjalnie wierzyła, że odniesie realny skutek (Dolinie Rospudy chyba nasze podpisy jednak nie pomogą...), ale nie mogę znieść mysli, że ci z sejmowych klęczników mogą czuc się do tego stopnia bezkarni, że pomysł przeforsowania czegos tak ...(brakuje mi słowa)... w ogóle powstał w ich głowach.. A naród jak stado baranów po prostu to przyjmie.

autor: RedCat, data nadania: 2007-01-26 11:13:48, suma postów tego autora: 39

Konstytucja

A swoją drogą to interesujące,że Konstytucja 3 Maja ma wciąż moc wiążącą...

autor: RedCat, data nadania: 2007-01-26 11:15:04, suma postów tego autora: 39

Bez wątpienia skandalem jest

zarówno dotowanie kleru z budżetu państwa, jak i zabranie pieniędzy emerytom i rencistom na budowę ŚOB.
Ale w nowym budżecie jest więcej absurdów. Np. zabrano pieniądze z funduszy stypendialnego na administrację. W tym roku ma być podwójne becikowe dla wszystkich, w tym dla zamożnych. Nie lepiej by było przyznać je tylko najbiedniejszym i to po kilka tysięcy złotych i równocześnie podnieść granicę dochodu przyznawania tego zasiłku? Wtedy ta jednorazowa zapomoga miałaby jakiś sens!
A zapisy dotyczące prorodzinnej ulgi podatkowej to już kompletna bezczelność, dostaną ją bowiem wszyscy łącznie z zamożnymi, ale oprócz... rolników.
Ogólnie rzecz biorąc w tym roku państwo wyda o miliard złotych mniej na pomoc socjalną, niż w zeszłym roku.

autor: RRRadykał, data nadania: 2007-01-26 12:29:30, suma postów tego autora: 1084

Kler to zakała każdego narodu

To nic nowego,przecież Adam Gierek głosował na tego,którego teraz krytykujemy.Ja uważam, że nasz naród jest zarażony ciemnotą i głupotą,nawet ci z tytułami profesorskimi.Może Unia Europejska w przyszłości wyleczy.Ja się tego napewno nie doczekam,jak i wielu forumowiczów lewicy, tej prawdziwej LEWICY.

autor: stanislaw1, data nadania: 2007-01-26 13:04:54, suma postów tego autora: 220

40 milionow

Do zygmunta SLD NADAJE SIE NA DAMSKIE SZPILKI I TO STARE

autor: MM, data nadania: 2007-01-26 20:10:43, suma postów tego autora: 490

Dodaj komentarz