Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Abp Dziwisz mógł tuszować afery w Kościele

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Dziwny tytuł

Teoretycznie ja też "mogłem" tuszować afery w kościele.
No dobra. Ale o co w tym chodzi? Dlaczego sprawę nagłośniono akurat teraz? Nie żebym w to nie wierzył, tylko jestem ciekaw. Ma ktoś jakieś hipotezy? PiS dobija platformerski kler? Usiłują zewrać jaką kolwiek łączność ziemskiego namiestnika z Wielkim POlakiem przebywającym w zaświatach?

autor: sal paradise, data nadania: 2007-01-26 10:54:14, suma postów tego autora: 1199

Co w tym dziwnego ?? W kosciele sa afery za afera tylko

jedne naglasniane a inne starannie zamiatane pod dywan. To zmiatanie odbywa sie miedzy innymi przez usluznych dzienikarzy niestety. No ale i sam kler stara sie ukryc co sie da. Na szczescie nie cala brac dzienikarska jest wystraszona potega kleru i niektore afery sa ujawniane. Jest ich ogromna ilosc. Wspomne tylko wyludzanie kredytow z bankow / selezjanie /, afera Stella Maris, afery pedofilskie, pijanstwo kleru i inne tego typu. O wielu juz sie zapomina ale fakty pozostaja faktami.

autor: zygmunt, data nadania: 2007-01-26 11:11:08, suma postów tego autora: 364

PapaRatzi się oburzał...

... i wył ze wściekłości, że nie był na bieżąco informowany o sytuacji w związku z Wilguśnym Cyrkiem - tudzież był wprowadzany w błąd - a tu proszę - przy tym to pikuś. JP2 nikt nie wprowadzał w błąd, nie mógł też się skarżyć na nieaktualność dostarczonych informacji... bo w ogóle o pewnych sprawach nikt go nie informował (może, się bano że zawału dostanie). No i co się, k...a, dziwisz?!

autor: Mephisto666, data nadania: 2007-01-26 12:16:49, suma postów tego autora: 115

też mi sensacja...

Gdyby NIE tuszował, byłoby o czym trąbić...

autor: kilpikonna, data nadania: 2007-01-26 12:56:45, suma postów tego autora: 139

Czyżby znowu PiS...

...robiło wszystko, aby wyjść na swoje? Jeden z wcześniejszych postów zawiera tezę, że jest to walka PiSu z POwskim klerem, ja bym raczej powiedział, że tylko z niePiSowskim.
Swoją drogą to nic nadzwyczajnego, tak było, jest i będzie, a gazeta jak już chciała pisać, to lepiej by się zastanowiła, dlaczego tuszował. Następna akcja z tuszowaniem na początku marca, po publikacji książki Isakowicza.

autor: jaguar, data nadania: 2007-01-26 14:29:18, suma postów tego autora: 41

Też niespecjalnie mnie to dziwi.

Dziwisz miał więcej do gadania w lochach watykańskich, niż jego główny lokator. Robił co chciał, choćby dla czystej przyjemności ustawiania po kątach jakichś namolnych współbraci, próbujących czyścić tę stajnię.
Dziwi mnie, że TAK SZYBKO zaczyna się nagonka na narzuconego przez B16, a nie lubianego przez sporą część "hierarchów" "męża stanu". Oj, wielu było chętnych do pierdzenia w tron krakowski!
Cóś się rusza... Lawina, czy insze gołoborze???

autor: Hyjdla, data nadania: 2007-01-26 14:46:54, suma postów tego autora: 5956

Abp

A dla czego mial nie tuszowac? Kardynal Wyszynski w swoich zapisach napisal ze nie zdradzil tylko jego pies i niemiec Dodam tylko ze wowczas byla diecezj warminsko-mazurska a biskupem byl niemiec Jak myslicie co z reszta?

autor: MM, data nadania: 2007-01-28 16:43:07, suma postów tego autora: 490

Dodaj komentarz