Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Pikiety emerytów i rencistów

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Żenada

Jestem pod wrażeniem skali dziennikarskiej nierzetelności Waldemara Chamali. W całym tekście nie ma ani słowa wzmianki, że większość tych protestów odbyła się z inicjatywy i pod auspicjami NSZZ "Solidarność", tzn. środowisk emeryckich zrzeszonych w tym największym polskim związku zawodowym. Za to wspomina się o poparciu dla protestów ze strony marginalnej partyjki PPP. Ciekawe, czy ten post zostanie mi przepuszczony przez redakcyjne sito, bo jednym z dyżurujących właśnie redaktorów jest autor tego nierzetelnego njusa.

autor: Durango 95, data nadania: 2007-02-15 14:06:56, suma postów tego autora: 3848

Emeryci maja racje. Jezeli slysze ze na swiatynie opatrznosci

rzad z sejmem przeznacza 60 mln zl, na dogrzewanie ojca Rydzyka 12 mln. zl, na perony we Wloszczowej kilka milionow to noz w kieszeni sie sam otwiera. Emerytom zas powiadaja ze nie maja pieniedzy. Dziwne, ze dla kosciola zawsze pieniadze sie znajda bez zadnego problemu. Na oddluzenie szpitali jakos nie moga znalezc. Rozumiem ze jestesmy panstwem wyznaniowym to musimy kosciol dotowac ale az do takiego stopnia ??

autor: zygmunt, data nadania: 2007-02-15 14:07:02, suma postów tego autora: 364

a

Ważna wiadomość (tym razem bez ironii). Emeryci w swej masie stanowią jedną z najbardziej pokrzywdzonych i podlegających wykluczeniu grup społecznych, a modnej lewicy ich problemy na ogół umykają. Pewnie dlatego, że są tacy zacofani i po prostu niefotogeniczni. Znaczna część lewicy niestety choruje na ageism.

autor: Angka Leu, data nadania: 2007-02-15 15:50:28, suma postów tego autora: 3102

I co z tego, że protestują?

Ilość 3 mln. osób może wybrać Rząd jaki chce. A na jaki głosowali?
Dobrze im tak! Niech dalej popierają stronników Rydzyka. Bozia im na tamtym świecie wynagrodzi!

autor: Zirhan, data nadania: 2007-02-15 18:51:09, suma postów tego autora: 187

{ikiety

NZZZS Sprzedala POLSKIE SPRZEDZLA EMERYTOW

autor: MM, data nadania: 2007-02-15 19:23:07, suma postów tego autora: 490

zirham

Miałem na myśli takie faszystowskie podejście, sprzeczne z elementarnym poczuciem solidarności i wrażliwości społecznej, jakie zaprezentował powyżej Zirhan.

autor: Angka Leu, data nadania: 2007-02-15 19:36:17, suma postów tego autora: 3102

Lewica parlamentarna solidarna z pikietującymi, choć przemilczana przez media

Nie ma też oczywiście nic o SLD, które razem z OPZZ zabrało dziś głos na temat emerytur i rent. Oczywiście w mediach konferencję przemilczano, bo zwykłe problemy ludzkie nie są dziś nośnym tematem. Ważniejsze jest to czy Dorn się nie lubi z Kaczyńskim bardzo czy tylko trochę i debata nad odwołaniem ministra rolnictwa, w której o rolnictwie mowy było jak na lekarstwo. Tymniemniej SLD konsekwentnie opowiada się za waloryzacją, ma przy tym poparcie i błogosławieństwo ruchu związkowego i pomimo oporu medialnego wobec tego rodzaju tematów nie powinno ustępować z tej drogi.

autor: wLewoZwrot, data nadania: 2007-02-15 21:03:40, suma postów tego autora: 134

Skąd

PPP proponuje wziąć pieniądze na - słusznie postulowaną - rewaloryzację rent i emerytur? Jeszcze nigdy nie czytałem, żeby PPP wskazywała rownież na możliwe źródła, a nie tylko na cele państwowych wydatków.

autor: ABCD, data nadania: 2007-02-15 22:58:16, suma postów tego autora: 20871

ABCD. Zrodla pokazalem wyzej. Mniej kadzidla w panstwie

a beda pieniadze na rewaloryzacje rent i emerytur. No i prezydent nie musi stapac po podgrzewanych chodnikach, wystarczy buty zalozyc na wlasciwa noge i zasznurowac a przewracal sie nie bedzie. Pieniadze czyli sa, tylko sa marnotrawione na rozne fanaberie rzadzacych i kleru.

autor: zygmunt, data nadania: 2007-02-16 07:09:16, suma postów tego autora: 364

Pikiety emerytów

Tak z dziesięc lat temu,jadąc pociągiem z Katowic nie wiem już dokąd, nawiązała się rozmowa w przedziale również z emerytem.Dziwiło mnie,że oni nie bronią tego, co własnymi rękami wypracowali;to oni odbudowali kraj, to oni pracowali za grosze na rzecz rozwoju kraju,oni brali na swe barki ciężar zarówno pracy zawodowej jak i utrzymania rodziny.I przyglądali się rozbiorowi PRLu biegając do kościoła i spowiadając się z rzekomych grzechów.Zapytałam tego pana emeryta, dlaczego oni nie założą partii (była wtedy partia piwa, czy coś w tym guście-teraz pewnie przeszła już im ochota do żartów), przecież jest ich parę milionów,mają wspólną przeszłość i mają czego bronić.Na co ten pan odpowiedział coś w tym guście,że oni nie mogą się porozumieć.Woleli się kłócić, niż w imię wspólnego-ich samych- dobra, zjednoczyć i coś w tym kraju znaczyć.Mieli swój wkład w gospodarkę, mieli doświadczenie życiowe konieczne do podejmowania odpowiedzialnych decyzji i mieli moralne prawo i obowiązek wpływać na decyzje w kraju.A oni zamiast tego pozakładali tysiące nicnieznaczących partyjek i biegali do kościoła po rozgrzeszenie.Jeżeli starzy ludzie nie mają rozumu, to czego oczekiwać po młodych-jurnych i durnych?Jeżeli babcia sama nie dojada,a uciułany grosz albo zanosi na tacę do "kościółka", albo daje wyrodnemu wnusiowi,który zbierane tygodniami przez babcię groszaki wydaje z kumplami na warkę strong w jedną chwilę,to o czym tu mówić? Żal mi tych starych ludzi,sama życzę sobie odejść godnie w odpowiednim czasie,ale niestety, mają to, co sobie wypracowali.Szkoda.

autor: nana, data nadania: 2007-02-16 09:14:20, suma postów tego autora: 4653

socjo-faszyzm

Nana, nie wiem kim jesteś z zawodu ale mam pytanie: twoje środowisko jest tak znakomicie zorganizowane, że potraficie obronić swoje interesy? A zapewne jesteś osobą czynną - czy to w miejscu pracy, czy nauki. A tu masz do czynienia z ludźmi często schorowanymi i niedołężnymi, często nie radzącymi sobie ze współczesnymi urządzeniami i regulacjami, na ogół wyizolowanymi towarzysko. Poza tym skąd te uogólnienia, że ludzie starzy to koniecznie słuchacze Radia Maryja? Popatrzcie na wyniki badań socjologicznych: starsi ludzie wykazują większe przywiązanie do zasad równości i solidarności, większy sentyment do PRL niż ukochana przez lewaków młodzież! Ale kogo to obchodzi. Do piachów dziadów, miejsce dla młodych.
PS. Żeby było jasne: mi jeszcze daleko do emerytury. Ale nie jest mi obca pewna, podobno lewicowa, cecha: współczucie.

autor: Angka Leu, data nadania: 2007-02-16 22:31:30, suma postów tego autora: 3102

Zirhan

Chyba naraziłeś mi się swoją wypowiedzią, ja jestem emerytką, a jednocześnie NIE JESTEM MOHEROWYM BERETEM i na tacę nie dawałam, nie daję i nigdy nie będę dawała ani złamanego grosza. Poza tym nie jestem fanką grzybka, mimo, że grzyby uwielbiam jeść, tak więc, czy mógłbyś mi powiedzieć, dlaczego swoją wypowiedź kierujesz do OGÓŁU EMERYTÓW i skąd u Ciebie przekonanie, że wszyscy emeryci powinni zdychać z głodu, tylko dlatego, że jakaś część emeryckiego ogółu należy do wielbicieli grzybka. A fe, waćpan, tak się nie godzi!!!

autor: zofia1105, data nadania: 2007-03-24 23:24:51, suma postów tego autora: 14

Dodaj komentarz