Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Kalata o płacy minimalnej

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Słuszna inicjatywa

Koalicja PO-LiD na pewno ją oprotestuje
A lewica "radykalna"?
Też bedzie sarkać, jak znam życie
PS. Czy ma sens nienawiść do prawicy, skoro w Polsce własnie ta opcja wprowadza niektóre postulaty socjalne?

autor: ABCD, data nadania: 2007-02-19 12:21:49, suma postów tego autora: 20871

Poczekajmy na konkrety,

raczej nic z tych zapowiedzi nie wyjdzie.Ustawa trafi do Sejmu w czerwcu, potem będzie czekać na uchwalenie, Kalata zapowiada że potrzebne sa konsultacje, stopniowe podnoszenie itd itp więc to wszystko mgliste zapowiedzi. Naprawdę, Gilowska twardo pilnuje neoliberalnego kursu tego rządu i nie pozwoli na wzrost płacy minimalnej bo wtedy spadłyby zyski przedsiębiorców, jedynej klasy społecznej na której rzecz pracuje ten i poprzednie rządy.

autor: Luke, data nadania: 2007-02-19 13:07:33, suma postów tego autora: 1782

Dlaczego lewactwo sie ogranicza.

Dlaczego lewactwo sie ogranicza. Dlaczego minimalnej płacy nie podniesc do 10.000 zł. Wtedy, jednym ruchem Polska stałaby się rajem na ziemi.

autor: kwak, data nadania: 2007-02-19 13:47:46, suma postów tego autora: 1207

postulat kwak jest realny

Napływ inwestycji zagranicznych w okolice Wrocławia,spowodował wzrost prac dla inżynierów o 50% (w stosunku do roku 2004).Sytuacja wygląda podobnie jak w województwie mazowieckim - obecnie można otrzymać nawet 9900 zł brutto miesięcznie.

autor: Ewaryst, data nadania: 2007-02-19 14:18:29, suma postów tego autora: 294

Fikcja

Płaca minimalna w Polsce jest totalną fikcją. Ma wpływ jedynie na wysokość składki ZUS, a jej podwyższanie pomoże tylko ZUSowi a nie pracownikom.
Drobni pracodawcy, jeśli rozliczają się podatkiem liniowym, płacą personelowi "pod stołem" omijając skutecznie inne koszty płacy. Duże firmy korzystają z możliwości zatrudnienia siły roboczej przez podwykonawców, lub zmuszą pracowników do przejścia na samozatrudnienie. Oczywiście wszystko w fałszywym interesie pracownika (bo więcej dostanie "do ręki"). A tym, którzy chcieliby się z tego wyłamać, niewidoczna ręka rynku zaciśnie się na gardle, bo konkurowanie przez niskie koszty pracy jest podstawową i często jedyną bronią polskich firm.

PS. Bardziej niż "pracodawcy" podoba mi się określenie "pracodojcy". Spoko! Jestem jednym z nich. Od wielu lat.

autor: Andrzej_B, data nadania: 2007-02-19 14:50:08, suma postów tego autora: 145

A kwakom

żyłoby się dostatniej...

autor: Hyjdla, data nadania: 2007-02-19 14:57:57, suma postów tego autora: 5956

kwak

Twój wpis to głos za czy przeciw?

A tak swoją drogą, nie szkoda Ci czasu na pisanie; od jakiegoś czasu przyglądam się Twojej działalności intelektualnej na tym forum i... ach!

autor: turkusowy_pingwin, data nadania: 2007-02-19 16:30:27, suma postów tego autora: 32

korekta

MOP uważa, że płaca minimalna powinna wynosić przynajmniej 68% średniego wynagrodzenia (nie minimalnego)*
Poza tym - burżuazyjna pani minister pochyla się na biednymi? Hehe, mało prawdopodobne.

autor: tow_Lion, data nadania: 2007-02-19 15:54:15, suma postów tego autora: 24

turkusowy_pingwin

A jak myślisz? Oczywiście, że jestem przeciwko. Powyżej ewaryst napisał, że we Wrocku inzynier może zarobić nawet 10.000 brutto. Dodam, bo mieszka w tym mieście, ze dźwigowy dostaje nawet więcej, a obsługujący walec gadac dopiero zaczyna od 7.000. Jerstem w trakcie budowy domu. Położenie tynków skoczyło z 20 zł, za m2 do ponad 30. Z kafelkarzami jest podobnie. A wszystko to bez patrzenia na minimalna płacę. Płaca ta nie spowodowała wzrostu płac na rynku, to inne czynniki ja spowodowały. Tak więc gusła odprawiane przez lewaków na płaca minimalna nie maja sensu, co teorie juz dawno udowodniła, logika juz dawno to wykazała a rzeczywostosc udowadnia codziennie.

autor: kwak, data nadania: 2007-02-19 19:18:22, suma postów tego autora: 1207

a ja zapraszam na podkarpacie

cwoku. to zobaczysz ze niekiedy placa minimalna to kwestia minimum egzystencji dla nieomal calych miejscowosci.

autor: wojtas, data nadania: 2007-02-20 14:04:27, suma postów tego autora: 4863

Już widzę

jak Kalacie uda się podwyższyć płacę minimalną do tak dużej stawki...

autor: RRRadykał, data nadania: 2007-02-20 17:51:20, suma postów tego autora: 1084

Dodaj komentarz