Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Gilowska odejdzie z rządu?

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Panie Grzegorzu,

już dawno się tak nie uryczałam, jak teraz czytając, że Gilowska jest ministrą finansów.
Panie Grzegorzu jesteś Pan wielki.
Naprawdę.(*_*)

autor: Hyjdla, data nadania: 2007-02-25 20:39:20, suma postów tego autora: 5956

A "Beacie" juz dziekujemy!

No i gucio, Samoobrona to jedyna w miare ludzka partia w tym rzadzie (aczkolwiek boje sie, ze dla "spokoju w kraju" tj. na stolkach wtopia sprawe Tarczy), a wysmiewane przez zglupiale media i ich fanow biopaliwa to byl naprawde nieglupi pomysl i na zastrzyk kapitalu dla rolnictwa i relatywne chociaz zmniejszenie zasyfienia komunikacyjnego. A wiec: "Beato, zegnaj"? Oby jak najszybciej.

autor: _Michal_, data nadania: 2007-02-25 21:14:53, suma postów tego autora: 4409

uwaga formalna

Poprawną formą nie jest na pewno ministra. Jeśli już sie upieramy to ministerka, tak jak paserka, pasażerka, farmerka itd.

autor: wLewoZwrot, data nadania: 2007-02-25 21:21:37, suma postów tego autora: 134

Do Michała

Samoobrona to ludzka rzecz zalegających niegdyś z kredytami Badziewiaków, którzy uznali, że też im się cuś od życia należy. Jak już Badziewiak stał się kimś, to mu sodowa do głowy uderzyła, stąd i różne afery np. przesada z dupceniem. Tarcza czy nie tarcza, wszystko to dla Badziewiaka jeno karta przetargowa, coby mieć z cego se w życiu pouzywać.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2007-02-25 22:22:49, suma postów tego autora: 2157

Cuś spać nie mogą i po lewicy błądzę....

Paczę, a tu Gilowską od farmerek wyzywajom. A już Paweł to mi tym dupceniem zaimponował. Co by jasność była, jestem za dupceniem... (*_*)

autor: Hyjdla, data nadania: 2007-02-26 00:37:00, suma postów tego autora: 5956

Chodzi mi o to,

ze SO jako jedyna partia w Polsce potrafila odnosic sie do rzeczywistych problemow polskiej gospodarki i polityki zagranicznej i dlatego stala sie parokrotnie odzwierciedleniem opinii i odczuc kregow spoleczenstwa najbardziej poszkodowanych przez transformacje. Ale zgoda, ze jej liderzy zmiekli w swoim radykalizmie, gdy poszli na polityczne salony. Co tu duzo mowic, nie byla to partia powstala oddolnie, tylko kombinacja paru drobnych cwaniaczkow, w ktora weszly tysiace uczciwych ludzi majacych swoje sluszne postulaty.

Przez historie Samoobrony przewijaly sie czasem naprawde arcyciekawe postaci jak np. filozof (anty)marketingu, dr Kardaszewski z Lodzi. Wydaje mi sie zreszta, ze na nizszych szczeblach aprtyjnej drabiny jest tam jeszcze niezle. A w realiach parlamentarnorzadowych So nadal czesto ma po prostu racje, tak jak w kwestii poruszanej w njusie.

autor: _Michal_, data nadania: 2007-02-26 00:49:07, suma postów tego autora: 4409

Samoobronie

zarzucano głównie,że Lepper pochodzi ze wsi.Konkretnych, rzeczowych zarzutów jakoś nie było.Czy ci, kórym nie podoba się to,że Lepper chodzi w garniturze woleliby, żeby występował w sejmie w walonkach (hit na Zachodzie -haftowane, z aplikacjami a nawet kamieniami szlachetnymi!)i kufajce? Ponieważ Lepper JEST wybranym przez swoich zwolenników politykiem, należy go oceniać jedynie pod kątem jego działalnośi politycznej-nie krawata i nie pani, co mu się podkładała. Pani G. nie są najwyraźniej potrzebne biopaliwa, nie są potrzebne szpitale a i emeryci są jej kulą u nogi.Ona już sobie poministrowała i bieda jej nie grozi.Lepper natomiast wykazał się charakterem znosząc tyle obelg, oszczerstw a ostatnio nawet zaglądanie w rozporek,że jest rozsądne uwierzyć w końcu,że na polityka się on faktycznie nadaje, choć język, jakim się posługuje nie ma żoliborskiego sznytu.Ale według mnie to tylko lepiej.Nie jestem zwolenniczką ani Leppera ani Samoobrony.Ale co prawda, to prawda.

autor: nana, data nadania: 2007-02-26 11:21:03, suma postów tego autora: 4653

I pies z tą Gilowską

tańcował,chodzi o to,czy będą te biopaliwa,czy nie

autor: nana, data nadania: 2007-02-26 11:49:07, suma postów tego autora: 4653

no i dobrze

"pani ministra" okazała się "biopaliwową blondynką",a akcyzowa pazerność nie opłaciła się jeszcze nikomu.

autor: minorka, data nadania: 2007-02-26 15:57:42, suma postów tego autora: 108

Gilowska

W parze z balcerowiczem [to nazwisko piszemy z malej litery] bedzie im wesolo

autor: MM, data nadania: 2007-02-26 17:09:58, suma postów tego autora: 490

Te Badziewiaki

To tysiace rolnikow, ktorym Balcerowicz nagle zmienil orpocentowanie kredytow, to bys sie nie dziwil,ze sie opowiedzieli za Samoobrona. Miales moze kogos takiego w rodzinie? Wiesz jak to jest stracic w jeden dzien caly majatek zycia?

autor: wojtas, data nadania: 2007-02-26 17:55:37, suma postów tego autora: 4863

Odp.

Te Badziewiaki oszukiwały właśnie takich prostych rolników jak oni sami. Tych, którzy pożyczali im pieniądze na ich działalność "na słowo", że będą je mieli zwrócone. Dziś już się nie słyszy o Stowarzyszeniu Osób Poszkodowanych przez Andrzeja Leppera. Pewnie dlatego, że jego "ulubieniec" za bardzo urósł. A szkoda.

Cechą, którą bardzo sobie cenię, jest uczciwość. I wymagam tego od wszystkich, bo uważam, że prostota umysłu i charakteru nie zwalnia od obowiązku bycia osobą uczciwą. Przynajmniej w moich oczach.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2007-02-26 20:32:33, suma postów tego autora: 2157

Gilowska

Pawel Konczyk Prosci? zgoda Ale nie prostaki prostsi od najprostrzej struktory cepa i nie mafia w bialych kolnierzykach

autor: MM, data nadania: 2007-02-27 10:46:28, suma postów tego autora: 490

Drogi Pawle, wszystko ladnie

tylko ja nie znam siły politycznej specjalnie uczciwej i Samoobrona wcale nie wybija się in minus na tym polu. W porownaniu z mistrzami przekretow jak SLD, ex-UW, czy PO, afery związane z Samoobroną są jak kradzież torebki na ulicy przy napadzie na bank. Co naprawdę odróżnia Samoobronę, to to, ze sa wlasnie prosci i nawet nie potrafia dobrze zamaskowac swoich niecnych sprawek. Co mi sie natomiast nie podoba, to przebijajacy w Twojej wypowiedzi cien pogardy dla prostakow i wiesniakow z Samoobrony.
Moze nie sa idealem, ale w odroznieniu od "lewicy radykalnej" (pisze to jako jej sympatyk i uczestnik) stoi za nimi (a przynjamniej stala) realna sila ludzi pokrzywdzonych przez los, a konkretnie przez przemiany w naszym kraju.
Mozesz zachowywac stuprocentową uczciwośc i akceptowac wylacznie te sily polityczne, ktore sa krysztalowo czyste, ale czy zachowujesz sie tak takze w stosunku do "lewicy radykalnej"? Czy nie ma tam, skadinad wybitnych, politykow ktorych przekrety w rodzaju zmuszania innych do splacania wlasnych kredytow, czy pozyczania kasy i nie oddawania jak znalazl pasuja do wyczynow Leppera?

autor: wojtas, data nadania: 2007-02-27 15:08:35, suma postów tego autora: 4863

Dodaj komentarz