Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Fundusz Alimentacyjny - kto będzie płacił?

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Oczami wyobraźni

Już oczami wyobraźni widzę byłych, którzy odgrażają się kobietom, że nie zapłacą ani złotówki. I zaraz dodają: niech twój nowy chłoptaś płaci.

Nie ma to jak utwierdzanie przez państwo ludzi w ich NIEODPOWIEDZIALNOŚCI.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2007-02-26 20:24:56, suma postów tego autora: 2157

Mnie to się nawrt śmiać nie chce.

Żyję z konkubentem. Dzieci mam ze ślubnym, legalnym. On te dziecka kocha, ale ni mo siły i warunków, by je utrzymywać. A płaci fiut zza winkla. Toż jaja jak berety. Tatuś ma w nosie mnie i dziecko, które wydupkował?
Idę się upić.....

autor: Hyjdla, data nadania: 2007-02-26 21:19:12, suma postów tego autora: 5956

To nie o to chodzi, co wam się zdaje

Informacja została podana niejasno. chodzi o to, że jak rozwiedziony facet nie będzie płacił na dzieci, to nie wiadomo, z jakiego tytułu obowiązek alimentacyjny przejdzie na jego nową zonę czy konkubentkę. Innymi słowy, jak się kobita polituje i weźmie sobie jakiegoś nieudacznika, to nie tylko jego będzie musiala utrzymać, ale również jego dzieci.

Jasne, że jest to niekonstytucyjne, ale co to obchodzi tę władzę.

autor: Miła Iwonka, data nadania: 2007-02-27 09:59:46, suma postów tego autora: 291

Wciskają nam kolejnego gniota!

Był dobrze funkcjonujący system alimentacyjny. Niestety, z różnych powodów został on zniszczony, a teraz próbuje nam się wcisnąć jakąś bardzo restrykcyjną "hybrydę", tworzoną z urojonych zapędów członków Rządu:
- Jak to zrobić by funkcjonowało, nie wracając jednak do niesłusznych politycznie, "komuszych" rozwiązań z okresu PRL? Takie są rezultaty gdy górę biorą poglądy polityczne nad logiką i społeczną sprawiedliwością.

Jakiś czas temu zajmowałem tym problemem i opisałem go w dwóch artykułach.

"Likwidacja Funduszu Alimentacyjnego - Czyja to zasługa?"
http://unia-lewicy.org/modules/zmagazine/article.php?articleid=34

"Bezrobotni i alimenciarze"
http://unia-lewicy.org/modules/zmagazine/article.php?articleid=39

Zapraszam do przeczytania.

autor: Zirhan, data nadania: 2007-02-27 14:30:37, suma postów tego autora: 187

Dodaj komentarz