Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Avneri: Gdyby Arafat wciąż żył

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

avneri

czasem jego twórczość wydaja mi się trochę naiwna, ale może sie myle bo to w końcu on zna tamtejszą rzeczywistość nie ja, a olbrzymi plus w tym, że jego nikt posądzi o antysemityzm:-)
alfabecie, czekamy na straszenie israelem shamirem i antysemitami z kipu!!!

autor: tyvodar legocki, data nadania: 2007-03-03 21:52:13, suma postów tego autora: 849

Anveri

Warto pamietać, że Anveri po pierwszycjh nalotach na Liban od razu przewidział że skończy się to klapa, a Hezbollahu nie da się w ten sposób rozbić. Pisał również o machinacjach Izraela zmierzających do zmiany władz Libanu na posłuszną mu chrześcijańską prawicę, które teraz właśnie zaczynają wychodzić na jaw. Anveri jest więc bardzo wiarygodnym komentatorem.

autor: Cisza_, data nadania: 2007-03-03 22:09:21, suma postów tego autora: 2083

Tywodar,

przeczytaj sobie materiały z
www.israelshamir.net
Obrona Protokołow Mędrców Syjonu, negowanie Holocaustu, wzywanie do zniszczenia Izraela przy użyciu BMR.
Ale rozumiem, że tobie nie przeszkadza lewicowe wydawnictwo, które drukuje tego brunatnego stwora.
Gratuluję sumienia!
A taki Jewtuszenko pisał:
Wsiem antisemitam ja - kak Jewrej!

autor: ABCD, data nadania: 2007-03-03 22:11:50, suma postów tego autora: 20871

metoda syjonistów

Skłóceni Arabowie to podstawa. Najwazniejsze dla Izraela to zapewnic by Palestyczcycy zyli bez głowy politycznej i własnych sluzb bezpieczenstwa. Jakze łatwo nie dopuścić w takiej sytuacji do pokoju, który dla realizacji planów Wielkiego Izraela jest po prostu zabójczy, gdyz oznacza stagnacje granic. W palestynskiej anarchii zawsze znajdzie sie jakiś terrorysta ktory wystrzeli rakiete, zagrozi...Nawet jesli nie oryginalny to wynajety przez Mossad. W odwecie zawsze bedzie można postawić jakiś mur, dokonać jakiegoś nalotu, zastrzelic kilku podludzi, zbudowac kolejne osiedle osadnikow, zburzyc palestynskie domy. Generalnie Izrael na terroryzmie zyskuje. Nie tylko terrorze wymieroznym w siebie ale i innych panstw, głównie USA. Część zamachow "islamskich" prawdopodobnie jest dzielem specow z Mossadu. A chocby taka historyjka, ktora mozna znalezc pod haslem "Lavon affair"...Bardzo pouczające.

autor: Panek, data nadania: 2007-03-03 22:56:22, suma postów tego autora: 896

ABCD

rad żem niezmiernie, żeś odpisac na mego posta raczył... absolutnie nie chce tu bronić shamira, który świrem niebezpiecznym jest w istocie. po prostu rzucił mi się w oczy brak twojego komentarza pod niusem jako żywo najlepszym na przypomnienie nam wszystkim o istnieniu tego psychopaty, a także twoich "ulubieńców" z kipu...
... przyzna, że trochę sie zawiodłem, liczyłem na komentarz o tym jak zmk prawie wstąpił do fatahu.

autor: tyvodar legocki, data nadania: 2007-03-04 03:59:07, suma postów tego autora: 849

Cisza

avneri ma 100% racji co do krytyki izraela (państwa, a nie shamira, bo czy tego krytykował to nie wiem), naiwne wydają mi się jego opinie o geniuszu arafata.. co oczywiście nie oznacza, że całkowicie przekreślam te dwie postaci - po prostu rzucam swoje uwagi - od tego jest forum...

autor: tyvodar legocki, data nadania: 2007-03-04 04:03:31, suma postów tego autora: 849

Sorewicz,

tywodarze, nie zawsze można być w najlepszej formie polemicznej.
Moi ulubieńcy są długowieczni jak, nie przymierzając, wołoski hospodar Vlad Palownik, więc nieraz jeszcze będę miał sposobność ich koniuszkiem szabli zaczepić.
Chociażby za to, że dzielnie wojują z Izraelem do ostatniego Palestynczyka i libańskiego szyity.

autor: ABCD, data nadania: 2007-03-04 10:00:37, suma postów tego autora: 20871

Rządy

Arafata i Fatahu w tzw. Autonomii okazały się katastrofą i kompromitacją.Zapanowała korupcja,nepotyzm i swoista bandytokracja.Nic dziwnego,że Palestyńczycy coraz bardziej zwracają się w stronę Hamasu.Jeżeli Izrael zamordował Abu Ammara to wyrządził sobie niedźwiedzią przysługę.

autor: Kresker, data nadania: 2007-03-04 11:25:00, suma postów tego autora: 106

Jaser Arafat

mógłby zrobić wiele na rzecz pokoju. Jednak podejrzewam, że sam Arafat by nie wystarczył, potrzebne byłoby zaangażowanie strony izraelskiej. I nie mam tu na myśli Ariela Szarona...

Cieszę się, że są wśród Izraelczyków trzeźwo myślący ludzie, krytycy władz tego państwa, chętni przesunięciu granic na korzyść Palestyny. Dzięki takim Żydom trudniej oskarżać o antysemityzm ruch na rzecz wolności Palestyny.

autor: RRRadykał, data nadania: 2007-03-04 13:55:43, suma postów tego autora: 1084

Izraelczyk!

na ile kojarzę twórczość publicystyczną Avneriego, mysle, że woli być określany jako "Izraelczyk", a nie "Żyd". nie, nie jest to dowód na jego krypto antysemityzm.

autor: tyvodar legocki, data nadania: 2007-03-06 02:18:31, suma postów tego autora: 849

Skoro niektóre środowiska prawicowe

uważają, że krytyka Izraela jest równoznaczna z antysemityzmem, to może i Izraelczyka wezmą za Żyda bez względu na jego religię/korzenie (zależy, o co Ci chodziło).

autor: RRRadykał, data nadania: 2007-03-06 07:50:04, suma postów tego autora: 1084

RRRadykale,

Jestem przekonany, że można krtykować politykę Izraela, nie mając nic wspolnego z antysemityzmem.
Jednakże, ciekawy jestem, co sądzisz o publicyście Lewą Nogą, Izraelu Szamirze, ktory na konferencji negacjonistów, odbywającej się w Iranie, wzywał do zniszczenia Izraela rakietami z głowicami jądrowymi. Czy nie jest on przypadkiem antysemitą?

autor: ABCD, data nadania: 2007-03-06 10:12:38, suma postów tego autora: 20871

A czy masz jakieś lepsze argumenty

niż ciągłe wspominanie o tym kretynie? Możliwe, że KiP nie znała twórczości tego typka, dostało jedynie artykuł krytyczny wobec Izraela.
Swoją drogą- cytat z Rewolucji: "Hamas i Dżihad stawiają opór okupacji i jeśli w swoich działaniach posuwają się za daleko," - art. "Dziesięć różnic między palestyńskim Hamasem i Dżihadem a talibami i Al-Kaidą" Josepha Samahy

autor: RRRadykał, data nadania: 2007-03-06 15:02:23, suma postów tego autora: 1084

W artykule z LN,

Szamir twierdził, że sytuacja Arabów w dzisiejszym Izraelu jest gorsza niż sytuacja Żydów w Trezciej Rzeszy z roku 1938 (roku Nocy Krzyształowej!).
A inny współpracownik tego pisma, James Petras, widzi żydowskie lobbies na całym swiecie. Twierdzi na przykład (w tekście Aksamitna rewolucja, LN nr 14), że władzę w Czechosłowacji po roku 1989 objęli "obrzezani".

autor: ABCD, data nadania: 2007-03-06 16:45:22, suma postów tego autora: 20871

Dodaj komentarz