Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

OPZZ: Rusza kampania "Kto ukradł Twoje 36 procent?"

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

OPZZ

Odpowiedz- Ukradlo SLD razem z OPZZ idace ramie w ramie w komisji trojstronnejz pania bochniarz [piszemy z malej litery]

autor: MM, data nadania: 2007-03-04 16:42:50, suma postów tego autora: 490

OPZZ nic już nie pomoże

zgadza sie choć sam pomysł dobry !

autor: Kuba P, data nadania: 2007-03-04 17:02:58, suma postów tego autora: 700

MM,

pytał mnie nadsztygar Gustlik Jeleń, jakie pensje wypłacają sobie, ze składek cZłonkowskich, aktywiści Sierpnia 80. Wiesz coś o tym?

autor: ABCD, data nadania: 2007-03-04 17:16:52, suma postów tego autora: 20871

...

OPZZ, w przeciwieństwie do watażków z Sierpnia 80, ma realny wpływ na pewne wydarzenia w kraju. Potrafi też opracować sensowną analizę problemu zamiast serwować publice grafomańskie oświadczenia autorstwa jakichś łebków, sygnowane później przez Wielkiego Przewodniczącego Ziętka. Co do radykalizmu zaś to łatwo być radykałem, gdy się jest na marginesie wydarzeń i nie ma pojęcia o rozwiązywaniu realnych problemów. Chciałbym zobaczyć radykalizm Polskiej Partii Pracy czy Sierpnia 80, gdyby ich liderzy w końcu odnieśli sukces w przebieraniu nóżkami w stronę koryta i weszli np. w skład koalicji rządzącej.

autor: Durango 95, data nadania: 2007-03-04 17:34:30, suma postów tego autora: 3848

Przypominam OPZZ, ze nie ma

Przypominam OPZZ, ze nie ma bezpośredniej korelacji między wydajnością, a wyskościa płac.

autor: kwak, data nadania: 2007-03-04 17:35:43, suma postów tego autora: 1207

Czyli

jeśli OPZZ ma rację, to jej nie ma, bo jest OPZZ-em. To samo dotyczy Solidarności.
A wszystko przez to, że niektorzy się złosczą, iż w sprawach pracowniczych czasami zabiera głos organizacja poważna, a nie tylko niszowy Sierpień 80.

autor: ABCD, data nadania: 2007-03-04 17:58:18, suma postów tego autora: 20871

hi hi

,,Kampania OPZZ obejmuje 15 regionalnych konferencji prasowych i ogólnopolską akcję billboardową. Dodatkowo w Warszawie przeprowadzona zostanie akcja plakatowa na słupach informacyjnych oraz w metrze,,
tyle na temat gdzie poszło te 36 % na bezużyteczne akcje informacyjne
tak swoja drogą proponuje zamiast zwracać uwagę ludzi na fakt że psełdo roby zarabiają 36 % mniej niż by chcieli. i powiedzieć im że jak się po realizuje projekty związkowców to będą płacić za wszystko ,, z wyjątkiem rzeczy importowanych,, 36% drożej bo firmy uwzględnią w cenie wydatki

autor: J H W H, data nadania: 2007-03-04 19:20:26, suma postów tego autora: 530

Zatrudniciele bez nacisku

nie podniosą wynagrodzeń. OPPZ i Sierpień 80 nie mogą odpuszczać ani zatrudnicielom, ani rządowi.

autor: zdzi, data nadania: 2007-03-04 19:28:31, suma postów tego autora: 183

OPZZ

OPZZ jest nieudolną biurokratyczną centralą niezdolną do żadnego działania , lokalnie nie istnieją i nie prowadzą żadnych akcji , tych bilbordów nikt nie zauważy .

autor: bened, data nadania: 2007-03-04 20:28:23, suma postów tego autora: 145

bened,

nie żartuj.
OPZZ jest tworem starym i nieruchawym. Ale czy sugerujesz, że mikroskopijny Sierpień 80 jest lepszy?

autor: ABCD, data nadania: 2007-03-04 20:42:13, suma postów tego autora: 20871

Brawo!

Czas wreszcie głośno powiedzieć, że to co media wypisują o ostatnich falach podwyżek nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Nawet exodus do Wielkiej Brytanii i Irlandii nie zmienia faktu, że pracodawcy od wielu, wielu lat podnoszą płace zdecydowanie wolniej niż rośnie fetyszyzowana przez neoliberałów wydajność pracy.

Warto zresztą przy okazji zauważyć, czego neoliberałowie prawie nigdy nie robią, że wydajność pracy to nie wskaźnik pokazujący, ile razy na godzinę robotnik uderzy młotkiem. To czynnik związany z wartością wyprodukowanych dóbr - a zatem walnie zależy od sytuacji na rynku i polityki cenowej. Gdyby ludzie zarabiali więcej - większa też byłaby ich siła nabywcza. Więcej by kupowali, stać by ich też było na produkty droższe i lepszej jakości. Słowem: wzrost płac przyczynia się też do wzrostu wydajności. Ta relacja nie działa tylko w jedną stronę.

autor: Zoran, data nadania: 2007-03-04 20:55:42, suma postów tego autora: 49

zoran

owszem była by większa siła nabywcza ale tej grupy która dostanie podwyżki,
jeśli dasz więcej górnikom hutnikom czy rolnikom to rzeczywiście więcej kupią ale jednocześnie podrożeją odpowiednio węgiel stal lub płody rolne,
jeśli dasz wszystkim to po prostu wszystko podrożeje cała metafizyczna inflacja opiera się po prostu na ilości pieniądza na rynku.

autor: J H W H, data nadania: 2007-03-04 21:49:42, suma postów tego autora: 530

Ja wiem gdzie jest brakujące 36%!

Brakujące 36% wzrostu wydajności pracy to efekt... automatyzacji produkcji co z kolei jest efektem inwestycji w środki trwałe. Te 36% to rentowność inwestycji, zwrot kapitału, albo inaczej mówiąc- zysk. Ale gdyby cały zysk z inwestycji miał iść na płace, to wtedy nie opłacało by się inwestować. Nie przeczę jednak że płace nie są za niskie, ale cała dyskusja o nich nie powinna wynikać ze wzrostu wydajności pracy.

autor: Luke, data nadania: 2007-03-04 21:58:07, suma postów tego autora: 1782

mania

nawet jeżeli news nie dotyczy Sierpnia 80 fcacet realizuje swoje fobie. To sie leczy chyba farmokologicznie

autor: Kuba P, data nadania: 2007-03-04 22:29:08, suma postów tego autora: 700

Kubo,

nie wykręcaj się.
To ty ni w pięć ni w dziewięć zaatakowałeś OPZZ. Mimo że przyznałeś, iż ta akurat jego akcja ci rzeczowo odpowiada.
Jeśli nie chcialeś w ten sposob dyskretnie zareklamować swego ulubionego Sierpnia, to ja jestem swięty turecki.

autor: ABCD, data nadania: 2007-03-04 22:43:04, suma postów tego autora: 20871

komentarz do komentarza

"powiedzieć im że jak się po realizuje projekty związkowców to będą płacić za wszystko ,, z wyjątkiem rzeczy importowanych,, 36% drożej bo firmy uwzględnią w cenie wydatki"

Idac tym rozumowaniem stwierdzamy, ze w Niemczech albo Szwecji nie oplca sie produkowac NICZEGO. A sie produkuje. I co panie liberal?

autor: Panek, data nadania: 2007-03-05 00:26:57, suma postów tego autora: 896

hi hi

a) nie liberał
b) wcale się tak dużo nie produkuje myślisz że dla takiej ikea nie opłacało by się bardziej transportować przez bałtyk produkty z kraju gdzie większość powierzchni to lasy.
a jednak budują u nas fabryki

autor: J H W H, data nadania: 2007-03-05 08:10:18, suma postów tego autora: 530

hihihihi

co do niemiec które podałeś to mają wzrost -0,2 % pkb co oznacza że rzeczywiście coraz mniej produkują

autor: J H W H, data nadania: 2007-03-05 08:12:03, suma postów tego autora: 530

ABCD

nie znasz mojej drogiu nie znasz mojego podjeścia do SIerpnia, moich wątpliwości, akurat zwiazki OPZz znam jak własna kieszeń... Mam w OPZZ wielu kolegów.... bardzo łatwo wydajesz oceny - to tez nie jest normalne ! Czy ty wogle rozumiesz, że twoja działalnośc anty-Sierpniowa przynosi dokladnie odwrotny skutek?

autor: Kuba P, data nadania: 2007-03-05 08:15:06, suma postów tego autora: 700

Bee!!!

Tym SLD-owskim baranom juz nic nie pomoże, bo obudzili sie jak zwykle jakies 10 lat za poźno!!!

Beeeeeeeeee!!!!!

autor: dzeus, data nadania: 2007-03-05 08:40:50, suma postów tego autora: 1046

A ja myślę, Kubo,

że coraz więcej osob na lewicy zaczyna dostrzegac prawde o koterii skupionej wokół Ziętka, PPP i Sierpnia oraz jej przybudówkach (KiP).
PS. Czy zajrzaleś pod linki o Szamirze i Petrasie, ktore ci podałem? Jeśli tak, to co sądzisz o tych materialach?

autor: ABCD, data nadania: 2007-03-05 10:56:07, suma postów tego autora: 20871

OPZZ

ABCD-odpowiadam Nie jestem czlonkiem SIERPNIA pytaj uzrodla- adres Katowice

autor: MM, data nadania: 2007-03-05 11:43:46, suma postów tego autora: 490

OPZZ

Durango95 Zgoda OPZZ mialo i ma razem z SLD na RP [ROZKRADZENIE POLSKI]

autor: MM, data nadania: 2007-03-05 11:47:36, suma postów tego autora: 490

OPZZ

Kampania OPZZ za szmal SLDi PD Glosno mowila o tym jedna pani

autor: MM, data nadania: 2007-03-05 11:52:05, suma postów tego autora: 490

OPZZ

KUBA P Do wrobli nie strzela sie z armat Psy szczekaja karawana idzie dalej

autor: MM, data nadania: 2007-03-05 12:06:01, suma postów tego autora: 490

zpjz

za późno, jak zwykle... tonący brzytwy się chwyta "jak teraz zaczniemy działać, to może jeszcze lud w nas uwierzy" niestety - za późno... sama akcja jednak jak najbardziej spoko..

a skoro już jesteśmy przy s'80 to może by tak coś więcej [temat zasugerowany pare postów wyżej] o israelu shamirze i zmk, który prawie wstapił do hamasu;-)

autor: tyvodar legocki, data nadania: 2007-03-06 02:15:35, suma postów tego autora: 849

J.K.W.H.

Według twojej logiki, jeżeli pracownikom podniosa pensje, to produkty zdrożeją, a jeżeli zamiast tego te pieniądze zostaną wyprowadzone w postaci dywidendy do zagranicznych właścicieli, to produkty nie zdrożeją. Może w ogóle uruchomić obozy koncentracyjne, wtedy będzie najtaniej.

autor: Miła Iwonka, data nadania: 2007-03-06 02:16:40, suma postów tego autora: 291

a ja naturlich

a) owszem było by najtaniej
b) wy naprawdę sądzicie że ta wartość dodana wynosi bóg wie ile w większości branży o ile nie ma monopolu wynosi ona jakieś 6 %

autor: J H W H, data nadania: 2007-03-06 08:21:38, suma postów tego autora: 530

Ale, że monopole,

a właściwie oligopole są coraz powszechniejsze - każda tak zwana fuzja nie jest niczym innym, jak tylko tworzeniem kolejnego - to strzyżenie klienta do gołej skóry przy wtórze aprobaty liberal-prymitywów idzie pełną parą. Chociaż ostatnio masowa emigracja bezwzględnie dotąd wyzyskiwanej siły roboczej wprawia tych fajansiarzy w niejakie zakłopotanie, bo jawi się dylemat - płacić więcej, czy zwinąć szemrany interesik...hehehehe...

autor: Jana, data nadania: 2007-03-06 10:53:43, suma postów tego autora: 33

wy naprawde

nie macie pojecia co to jest liberalizm, zreszta nie wasza wina, kiedy media wam wciskaja ze po to liberałowie to mozna rzeczywiscie dostac kocio cwiku

autor: J H W H, data nadania: 2007-03-06 11:56:21, suma postów tego autora: 530

MM

A czy to nieprawda, że propagandę PPP robi KiP, ktory jest finansowany przez Olejniczaka I Jarugę?

autor: ABCD, data nadania: 2007-03-06 20:24:30, suma postów tego autora: 20871

OPZZ Rusza Kampania

ABCD Propagande i to prymitywna robi OPZZ za szmal LiDu

autor: MM, data nadania: 2007-03-08 10:36:35, suma postów tego autora: 490

Dodaj komentarz