Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

CBOS: 3 miliony emigrantów zarobkowych

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

HURA!!!

HURAAA !!!

Ale k..wa sukces!!!

Niech żyje polsko-liberalno-katolicki kapitalizm!!!

Wygnańcy wszystkich narodów ŁĄCZCIE SIE !!!

I srajcie na taką ultraliberalną POLSZĘ!!!

TFU!TFU! TFU!!!



autor: dzeus, data nadania: 2007-03-12 11:00:08, suma postów tego autora: 1046

nic nowego

Podobny proces miał miejsce w Irlandii, Grecji, Hiszpanii i Portugalii po ich wejściu do ówczesnej EWG. Z Irlandii wyjechało, głównie do UK i USA ponad 500 tyś. osób czyli ok. 15 % populacji. Emigracja z Hiszpanii i Portugalii, gdzie bezrobocie przekraczalo 20% wyhjechało ponad 5 mln osob. Większośśc wróciła i zainwestowała zarobione pieniądze. Oczywiście pamiętac trzeba, że warunki do powrotu były efektem prorynkowych regulacji prawnych i przejęcia wladzy przez konserwatystów....

Nie przemilczajcie tego towarzysze, hehe....

autor: dr(e)s, data nadania: 2007-03-12 13:13:17, suma postów tego autora: 1539

Ja zas tej liberalno-katolickiej -kapitalistycznej RP

dedykuje wiersz Juliana Tuwima:

Absztyfikanci Grubej Berty
I katowickie węglokopy,
I borysławskie naftowierty,
I lodzermensche, bycze chłopy.
Warszawskie bubki, żygolaki
Z szajką wytwornych pind na kupę,
Rębajły, franty, zabijaki,
Całujcie mnie wszyscy w dupę.
Izraelitcy doktorkowie,
Widnia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę !
Którzy chlipiecie z "Naje Fraje"
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę.
Item aryjskie rzeczoznawce,
Wypierdy germańskiego ducha
(Gdy swoją krew i waszą sprawdzę,
Werzcie mi, jedna będzie jucha),
Karne pętaki i szturmowcy,
Zuchy z Makabi czy z Owupe,
I rekordziści, i sportowcy,
Całujcie mnie wszyscy w dupę.
Socjały nudne i ponure,
Pedeki, neokatoliki,
Podskakiwacze pod kulturę,
Czciciele radia i fizyki,
Uczone małpy, ścisłowiedy,
Co oglądacie świat przez lupę
I wszystko wiecie: co, jak, kiedy,
Całujcie mnie wszyscy w dupę.
Item ów belfer szkoły żeńskiej,
Co dużo chciałby, a nie może,
Item profesor Cy... wileński
(Pan wie już za co, profesorze !)
I ty za młodu nie dorżnięta
Megiero, co masz taki tupet,
Że szczujesz na mnie swe szczenięta;
Całujcie mnie wszyscy w dupę.
Item Syjontki palestyńskie,
Haluce, co lejecie tkliwie
Starozakonne łzy kretyńskie,
Że "szumią jodły w Tel-Avivie",
I wszechsłowiańscy marzyciele,
Zebrani w malowniczą trupę
Z byle mistycznym kpem na czele,
Całujcie mnie wszyscy w dupę.
I ty fortuny skurwysynu,
Gówniarzu uperfumowany,
Co splendor oraz spleen Londynu
Nosisz na gębie zakazanej,
I ty, co mieszkasz dziś w pałacu,
A srać chodziłeś pod chałupę,
Ty, wypasiony na Ikacu,
Całujcie mnie wszyscy w dupę.
Item ględziarze i bajdury,
Ciągnący z nieba grubą rętę,
O, łapiduchy z Jasnej Góry,
Z Góry Kalwarii parchy święte,
I ty, księżuniu, co kutasa
Zawiązanego masz na supeł,
Żeby ci czasem nie pohasał,
Całujcie mnie wszyscy w dupę.
I wy, o których zapomniałem,
Lub pominąłem was przez litość,
Albo dlatego, że się bałem,
Albo, że taka was obfitość,
I ty, cenzorze, co za wiersz ten
Zapewne skarzesz mnie na ciupę,
Iżem się stał świntuchów hersztem,
Całujcie mnie wszyscy w dupę !...


autor: Coto, data nadania: 2007-03-12 11:30:06, suma postów tego autora: 53

Sukces rzadu Kaczynskiego jak nic. W nastepnym roku kolejny milion

wyjedzie z Polski. Ktos pwoie ze to wina rzadow SLD. Trzeba jednak brac pod uwage ze Miler odziedziczyl ogromna dziure budzetowa bo rzadach Buzka. Kaczynski zas mial duza nadwyzke budzetowa po Belce. Mozna bylo cos zrobic z uciekajacy,mi rodakami ?? Mozna bylo, ale czasu za malo a tu teczki czekaly i lustracje. Nie bylo kiedy ????

autor: zygmunt, data nadania: 2007-03-12 13:29:19, suma postów tego autora: 364

.

Przecież chyba o to chodziło? Pamiętam, że możliwość pracy zagranicą była jednym z głównych argumentów, żeby ludzi zachęcić do głosowania za wejściem do UE. I teraz nagle wszyscy się ocknęli, że tragedia, że w gospodarce zacznie brakować rąk do pracy, że rozpadają się rodziny. Przecież tak miało być! Myślicie, że po co przyjmowali nas do Unii? Dlatego, że mieliśmy Solidarność i Jana Pawła II? Czy może dla naszej rewelacyjnej gospodarki? Chodziło o zapewnienie rezerwuaru taniej siły roboczej dla starej Unii. Proponuję przeczytać artykuł "Eksport nadziei" http://www.trybuna-robotnicza.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=270&Itemid=1&PHPSESSID=b979702d050e93fee0dbe45d06f2a2bc

autor: Angka Leu, data nadania: 2007-03-12 13:57:00, suma postów tego autora: 3102

Angka Leu,

A co w tym złego pracować za granicą?
Blair kupuje tanią siłę roboczą, ale płaci jej 4 razy więcej niż by dostała gdziekolwiek indziej.

autor: ABCD, data nadania: 2007-03-12 14:27:31, suma postów tego autora: 20871

.

Tragedia? A kto mowi ze tragedia? Bardzo dobrze, ze wyjezdzaja, tu nie mieliby szans na godne zycie, a tam je maja. W niewielkiej czesci oczywiscie, bo gniezdzenie sie w szostke w mieszkanku w Londynie godnym zyciem nie jest.

autor: Bratpit, data nadania: 2007-03-12 16:39:21, suma postów tego autora: 123

ABCD

To zależy, z jakiego punktu widzenia. Z indywidualnego przeważają korzyści. Rozumiem ludzi, którzy wyjeżdżają zagranicę bo tu nie mają pracy. Choć znam kilka rodzin, które się JUŻ rozpadły z tego powodu a mi osobiście smutno, gdy coraz to nowi znajomi wyjeżdżają. Ale jest jeszcze preferowany przeze mnie kolektywistyczny, ogólnospołeczny punkt widzenia. I patrząc w ten sposób trudno cieszyć się, że w europejskim podziale pracy przypadła nam taka podrzędna rola.

autor: Angka Leu, data nadania: 2007-03-12 20:31:09, suma postów tego autora: 3102

Dyskusja z tutejszymi liberalami,

takze tymi snobujacymi sie na "juropejska lewyce", nie ma sensu, przynajmniej nie dla kogos, kto nie chce zmarnowac kilku wieczorow pod rzad na rzucanie grochem o sciane.

Moge powtorzyc w zasadzie wszystko, co pisalem w poprzednim tematycznym watku, bierzcie i czestujcie sie wszyscy:

http://lewica.pl/forum/index.php?fuse=messages.12984

Jak ktos wymysli cos nowego to chetnie podyskutuje.

Nota bene ten nasz ABCD to niezly przyklad politycznego rozdwojenia jazni - najpierw walczy do upadlego z ultrafeministkami od aborcji na zyczenie, tak ze gotow jest robic to chocby i z konserwatystywnymi poplecznikami "chirurgicznych bombardowan". A po chwili pokrzykuje jak liberal albo alterglobalistyczny bebniarz, zeby "otworzyc granice" dla chcacych gdzie indziej pracowac.


Z punktu widzenia interesu spolecznego to masowa emigracja zarobkowa jest znacznie bardziej negatywnym zjawiskiem niz "zabiegi" i to nie tylko dlatego, ze skala ilosciowa jest inna.

autor: _Michal_, data nadania: 2007-03-12 21:02:35, suma postów tego autora: 4409

Michale,

ludzie, ktorzy emigrują, nie giną. Tym się różni emigracja od abortu.
Mnie się kapitalistyczna integracja Europy nie podobała. Ale teraz nie widzę innego wyjścia dla ludzi, ktorzy w tym kraju nie są jakoś ustawieni w polityce, mediach czy biznesie.
A że nadal mi się to nie podoba? Co na to poradzę?

autor: ABCD, data nadania: 2007-03-12 22:20:35, suma postów tego autora: 20871

Wstaw w odp. miejsca

amerykanska biedote ze slumsow i bedziesz mial uzasadnienie dla unilateralnego ekspansjonizmu. Co do reszty, mala analogia - wiesz, jaka jest z punktu widzenia ekosystemu roznica miedzy zatluczeniem jamnika na smierc przez sasiada a wyginieciem rzadkiego gatunku mchu 100 km od Twojego domu?

Ale w sumie podsunales niezly temat - na poziomie praktycznym lewica ma godzic spojrzenie systemowe, syntezujace z analitycznym, ukazujacym gospdoarke "od dolu". Liberalki maja podane prawdy wiary na tacy przez ekspertow tyrajacych za granty dla kilkunastu sponsorow na raz, ale my musimy sie wysilic i pokazac, ze te koszta spoleczne czy efekty zewnetrzne - to zycie, wyrazone w zlotowkach, kilogramach, tonach i litrach, a nie ideologia.

autor: _Michal_, data nadania: 2007-03-12 23:28:22, suma postów tego autora: 4409

Dodaj komentarz