Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Warszawa: Porozumienie programowe radnych PO i LiD

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Ta sama koalicja

stworzy następny rząd RP

autor: ABCD, data nadania: 2007-03-14 00:05:04, suma postów tego autora: 20871

Nadmiar optymizmu?

Takoalicja stworzy dopiero kolejny po następnym rząd. PiSdy z LPR mogępociagnąć jeszcze parę lat. Jeśli centrolewica się nie zmobilizuje to czarno widzę.

autor: Katecheta, data nadania: 2007-03-14 00:26:51, suma postów tego autora: 47

.

Daj im Losie zdrowie. Jak im sie uda, bede zadowolony. Ubolewam tylko, ze nie ma nic o kulturze ani kontrpropozycjach edukacyjnych wobec dzialan Giertycha. A przeciez i w dziedzinie polityki kulturalnej, i edukacyjnej, samorzad ma wiele do powiedzenia.

autor: Bratpit, data nadania: 2007-03-14 00:28:58, suma postów tego autora: 123

Qurwa, a gdzie Lewica?

Porozumienie SLD z LiD, to to samo PiS.
Precz!

autor: Zirhan, data nadania: 2007-03-14 00:39:30, suma postów tego autora: 187

I Hania nad tym!

I HGW nad tą całą ultraliberalna hołota!!!!

Nic tylko SLD-owcom pogratulować rozumu.

A co do tego podwajania ilosci komuterów, to śmiech człowieka bierze, gdy widze w szkołach komuterek, wart jakieś 40 tys zł, za który ministerstwo, czy tez rady zabuliły jakies trzy razy tyle.

No ciagle ciekawi mnie kto na tym tyle lat takie bycze lody kręci???

I pewnie znów za chwilę wszyscy usłyszymy o nastepnej super aferze liberałków.

autor: dzeus, data nadania: 2007-03-14 07:28:56, suma postów tego autora: 1046

Uraaaaaa!

Golimont bedzie koalicyjnym kandydatem na prezydenta.

autor: Ewaryst, data nadania: 2007-03-14 09:46:03, suma postów tego autora: 294

po-lid-kononowicz

plany naszych liberałów odnośnie stolicy przypominają deklarację kononowicza "to, co ja obiecałem, to ja to wszystko zrobię"... "budowę dróg, powtarzam - budowę drówg"...

autor: tyvodar legocki, data nadania: 2007-03-14 10:02:06, suma postów tego autora: 849

Takie czasy,

że neoliberalna prawicowa koalicja PO-LiD wydaje nam się szczytem marzeń o normalności, tak samo jak obecna ustawa antyaborcyjna szczytem marzeń o wolności kobiety...

autor: Luke, data nadania: 2007-03-14 10:34:51, suma postów tego autora: 1782

Warszawa

Prawie Lewica - PRAWIE TO OGROMNA ROZNICA KTO 1-go MAJA z LiDem?

autor: MM, data nadania: 2007-03-14 10:58:01, suma postów tego autora: 490

Warszawa

Eweryt Bedzie Tow Swiecicki i reszta bandy

autor: MM, data nadania: 2007-03-14 12:10:15, suma postów tego autora: 490

Wiem, że chodzi o sprawy lokalne (metro i takie tam),

ale wszyscy ci którzy nazywają tzw. LiD lewicą powinni się naprawdę zastanowić. Jaka lewica zawiera porozumienie (nawet na szczeblu lokalnym) ze skrajnie prawicową, ultrakonserwatywną PO.

autor: Getzz, data nadania: 2007-03-14 12:31:11, suma postów tego autora: 3554

Jak nie PO to co?

A z kim Lewica i Demokraci maja współpracować w samorządzie Warszawy? Ilu radnych na "jedyna i słuszna rewolucyjan lewica"? Polityka to cos wiecej niż tylko puste slogany i wyzywanie-to realizacja konkretnych spraw.

autor: red25, data nadania: 2007-03-14 13:31:57, suma postów tego autora: 322

Sprawny samorząd ponad podziałami

O powstaniu tej koalicji w radzie miasta zadecydowali de facto Warszawianie, popierając PO i LiD w wyborach. Trudno wyobrazić sobie inną koalicję w radzie. Warto też pamiętac, że Polska samorządna rządzi się jednak innymi prawami niż Polska centralna. Inna jest specyfika lokalnych społeczności w Warszawie, a inna w Rzeszowie czy Gdańsku. Niewątpliwie rządząca obecnie w stolicy koalicja jest w stanie wychodzić naprzeciw oczekiwaniom elektoratu i dać Warszawie odetchnąć po smutnej PiSowskiej władzy.

Oczywiście koalicje zawierane przez lewicę w samorządach nie mogą wskazywać na to z kim lewica będzie współrządzić po wyborach parlamentarnych. Z przyczyn ideowych współpraca z PiSem, PO, LPR czy Samoobroną wydaje się niemożliwa. Poza tym obecni politycy lewicy mają determinację by budować potężną, ideową siłę polityczną, skupiającą możliwie najszersze środowiska, a to z kolei wymaga czasu, który warto spędzić bodaj w opozycji.

autor: wLewoZwrot, data nadania: 2007-03-14 14:48:24, suma postów tego autora: 134

Takich

konkretnych spraw, jak afera mostowa?

autor: ABCD, data nadania: 2007-03-14 14:51:23, suma postów tego autora: 20871

Jedno co to dowodzi to to że pęka pień solidarnosciowy

A wogóle nie wiem czy można się czepiać koalicji lokalnej. Lepsze to niż rządy PIS-u. Uważam też że koalicję z Saamoobroną LiD mógłby spokojnie zawrzeć, to chyba jedyna nie postokomunistyczna prtia w Polsce która, nie jest zacietrzewiona i z góry mówi że z Lid-em współpracować nie będzie bo to postkomuniści. Partie teoretycznie maja zbliżony prgram i mogłyby się uzupełniać w sakli kraju. LiD w miastach Samoobrona na wsi. Tylko że Samoobrona otrzymuje w prasie straszne cięgi, zdecydowanie silnijesze niż Kaczory, ktore przecierz stanowią trzon ideologiczny projektu IV RP.

autor: J.K, data nadania: 2007-03-14 16:08:08, suma postów tego autora: 948

??/

No tak populiści, nacjonaliści i antysemici z Samoobrony sa lepsi niz PO. Zreszta ilu radnych na Lepper w radzie Warszawy?

autor: red25, data nadania: 2007-03-14 16:39:43, suma postów tego autora: 322

koalicja?

Zgadzam się z drugim komentarzem. Co do możliwości powstania koalicji SLD PO to jest to wątpliwe, gdyż Tusk i cała reszta jest tak bardzo zacietrzewiona, że im to nie przyjdzie na myśl

autor: Saurom, data nadania: 2007-03-14 16:56:37, suma postów tego autora: 45

Warszawa

PO - POROZUMIENIE OSZUSTOW

autor: MM, data nadania: 2007-03-14 17:26:56, suma postów tego autora: 490

Jasne, Zirhan

SLD powinien stroić fochy i wepchnąć PO w ramiona PiS - wtedy byś to pewnie pochwalił. Jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma. Czasem po prostu nie ma wyboru.

autor: Miła Iwonka, data nadania: 2007-03-14 18:23:29, suma postów tego autora: 291

Przecież to nie jest żadna sensacja

Już od dawna tzw. "Lewica" i Demokraci dryfowali w stronę liberałów z PO. Słowo lewica w nazwie tego bloku politycznego powinno zostać im zabronione. SLD i twór LiDowski który jest ratunkiem dla dalszego istnienia formacji sldowskiej stracił już dawno jakiekolwiek cechy lewicowości. Kolejne fakty takie jak koalicja nawet samorządowa z PO tylko to potwierdzają. Jeżeli oficjalna "lewica" wykazuje sympatie do ugrupowania, gdzie naczelna dama tego ugrupowania czyli pani Radziszewska twierdzi że kapitalistycznego myślenia dziś już się nie neguje, to ja dziękuje za taką "lewicę". To przecież Donaldzio Tusk upiera się że PiS praktykuje metody socjalistyczne mimo że jest całkowicie odwrotnie. Prawdą jest natomiast że to co zbliża POwców i LiDowców do siebie to ich antykomunizm (a to jest jeszcze ciekawszym zjawiskiem na oficjalnej "lewicy" wywodzącej się przecież z PZPR, jakby nie było formacji podobno robotniczej, złożonej podobno z socjalistów i komunistów. Ich antykomunizm aż dziw bierze niema uznania! u PiSowców, z którymi z powodu swego antykomunizmu też mogli by stworzyć w przyszłości koalicje. Na lewicy niema miejsca dla liberałów gospodarczych, prokapitalistów i osób które boją się światopoglądu lewicowego a takowego boi się LiD, aż w portki siusiają z przerażenia co powie czarna policja. Socjaldemokracja (na całym świcie) w dzisiejszym wydaniu, choć i w przeszłości wykazywała tendencje prawicowe, to nie lewica tylko grupy ludzi zrzeszonych wspólnie w celu walki nie o interesy człowieka pracy lecz o interesy własne i co najwyżej mniejszości seksualnych, dla sprawiania pozorów walki o jakiekolwiek interesy. W obecnym kształcie sceny politycznej nie do pomyślenia jest współpraca i z PO i z PiS na lewicy prawdziwej, dodam radykalnej. Na lewicy tej prawdziwej, natomiast powinno być miejsce dla komunistów, ideowych socjalistów, lewicowych anarchistów.

Do red25.
Widać że twój nick który sobie przybrałeś, jest bardzo przypadkowy skoro sądzisz że PO + LiD to tratwa ratunkowa dla uratowania rozsądku w tym kraju. Między innymi ludzie z tych ugrupowań doprowadzili do sytuacji w której społeczeństwo znalazło się same na samych PiSowców. To polityka nielewicowa SLD, nie mówiąc już o antykapitalizmie i prorynkowa protoplastów PO czyli UW i PIS czyli AWS skłoniła (niestety) ludzi ubogich wyzyskiwanych, ludzi pracy do głosowania na dzisiejszą zgraje nacjonalistów, konserwatystów i patriotycznych "lewicowców' spod znaku SamegeLepera. Swój udział w szerzeniu ciemnej myśli w tym kraju ma oficjalna "lewica" która jak już pisałam boi się opinii kleru, jak diabeł święconej wody. Mówisz o tym że to "rewolucyjni lewicowcy" uważają się za osoby przemądre z czym stety się nie zgodzę. To akurat SLD twierdzi że nadal istnieje jakiś sojusz na ich "lewicy". Prawdziwych lewicowców uważa za krnąbrnych lewaków (choć Napierał raz dodał inteligentnych) którzy śmią krytykować ich poczynania. Pan Barański z Trybuny jest przykładem swoistego monopolu na mądrość według siebie "lewicową" i dlatego pewnie wyłączył z jakiejkolwiek debaty lewicowej, radykalnych lewicowców, likwidując cotygodniowy czwartkowy dodatek Impuls.

autor: CHErwony, data nadania: 2007-03-14 20:24:36, suma postów tego autora: 1000

nic dziwnego

Przecież oni wszyscy niczym sie nie różnią. Porozumieli sie pod okragłym stołem i niezależnie w jakiej partii są to i tak są różowymi liberałami nie majacymi z lewica nic wspólnego. W tzw nowej, postepowej, postkomunistycznej lewicy wiecej jest liberalizmu niz socjalizmu. Koalicja z PO to konsekwencja prowadzonej od lat oszukańczej polityki tzw lewicy. No z PO uda im sie w przyszłym rzadzie ciąć wydatki socjalne, mieć klase pracujacą gdzieś, korzyc sie przed kapitałem i dac prawa tzw mniejszościom.

autor: socjalista-patryjota, data nadania: 2007-03-14 20:35:22, suma postów tego autora: 272

Pisałem już tutaj nieraz

Będzie PO-LID!

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2007-03-14 21:56:50, suma postów tego autora: 2157

Red25

To były lewicowy hobbysta, obecnie liberał pasujący własnie do LiD. Koalicja z PO nie dziwi jesli "lewica" ma takich "ideowych" ludzi.

autor: Cisza_, data nadania: 2007-03-14 22:36:39, suma postów tego autora: 2083

Doskonale wiemy, że porozumienie w Warszawie

dotyczy przede wszystkim tego żeby nie oddać stolicy kaczorom. Z tego powodu wszyscy normalni ludzie w Polsce powinni na to porozumienie chuchać i dmuchać. A jeżeli zaistnieje potrzeba połączenia sił żeby nie pozwolić PiS-owi wygrać kolejnych wyborów do Sejmu, to ja będę całym sercem za porozumieniem PO i LiD.

autor: Albisia, data nadania: 2007-03-15 09:33:42, suma postów tego autora: 185

Borowski

mówi o "zakończeniu ideologizacji zarządzania stolicą".Czyli lewicowe idee idą do przechowalni do kolejnych wyborów,a teraz herosi LiD-u zajmą się załatwianiem posadek i kontraktów.Będziemy mieli nowy "układzik warszawski" i Piskorski-bis.

autor: Kresker, data nadania: 2007-03-15 10:20:46, suma postów tego autora: 106

Jaki problem??

CHErwony;czy ty widzisz jakis problem? Od dawna nawołuję "aby jedyna słuszna lewica" przestała gadać, wydziwać, obrażać sie wzzajemnie ale wzieła sie do pracy i zbudowała alterantywę dla LiD. W wielu krajach radykalna lewica zasiada w parlamentach a samorządy sa pełne jej przedstawicieli. Nie szukajcie tłumaczcie dla swoich niepowodzeń ale znajdźcie cos co pomoże wam skutecznie działać. Pokażcie, ze może byc cos lepszego niż LiD.
Cisza-mój młodszy kolego, powstrzymaj swoje ataki personalne i skup sie na faktach. Obrażać innych jest łatwo ale moze najpierw pokażesz, ze potrafisz cośw iecej niz tylko wyjśc na ulice i krzyczeć. Dla pieniedzy pisujesz do Trybuny i jakoś nie masz oporów ideologicznych więc zadna z ciebie polityczna dziewica. Kto mnie zna wie, jakie mam poglady polityczne i że jestem im wierny. Szczekanie takich piesków niby radykalnych ale idacych na pasku tych co maja kasę mnie nie wzrusza.

autor: red25, data nadania: 2007-03-15 11:57:26, suma postów tego autora: 322

Odpowiedź:

Dominika Kaczmarskiego pytam, które fragmenty podpisanego porozumienia programowego świadczą o tym, że LiD nie jest lewicowy, czy też że wyraz "lewica" powinien być pisany w cudzysłowie? Które fragmenty programu na to wskazują?:
- rozbudowa stołecznego metra?
- inwestycje związane z budową mostu Północnego i obwodnicy miejskiej?
- dokończenie budowy Trasy Siekierkowskiej?
- rozwój sieci szybkiej kolei miejskiej, a także sieci tramwajów?
- budowa nowoczesnych przystani rzecznych?
- aranżacja miejsc nad Wisłą do rekreacji i plażowania?
- podwojenie liczby komputerów w szkołach publicznych?
- wprowadzenie dodatkowej godziny nauki języka obcego?
- rozwiązanie problemu braku miejsc w przedszkolach?
- renowacja stadionów Legii i Polonii?
- budowa basenu olimpijskiego?
- rozbudowa ścieżek rowerowych?
pytam...

autor: Marunio, data nadania: 2007-03-15 15:12:13, suma postów tego autora: 19

@up

Program SLD jest w ogóle bardzo lewicowy i pełen frazesów w stylu "praca przed kapitałem". Szkoda tylko, że ta lewicowość się kończy, gdy przychodzi czas na działanie...

autor: Dominik Kaczmarski, data nadania: 2007-03-15 15:35:06, suma postów tego autora: 62

Daleko mi do PO...

...ale taka koalicja byłaby chyba dla Polski najlepsza.

Nie rozumiem trochę wielkiej krytyki programu gospodarczego SLD. Idealny nie jest, ale czy aż taki zły? Co Was by satysfakcjonowało? Powrót do gospodarki z lat 60-ych?

Polski nie stać by rozwalać socjalnie pieniądze tak, jak to robili Niemcy za SPD. Żeby lewica mogła dawać to najpierw państwo musi mieć z czego.

Model gospodarki Skandynawskiej raczej jest u nas nie do wprowadzenia. Za dużo korupcji, złodziejstwa i ukłądów na państwowych stołkach.

autor: Cierń, data nadania: 2007-03-15 19:48:13, suma postów tego autora: 133

Marunio

Że LiD nie jest lewicowy, to przecież oczywiste. W skład wchodzą balcerowiczowscy liberałowie z dawnej Unii Wolności. Dlatego nie byłam na ostatnich wyborach, bo ręki nie przyłożę do dawnej UW.

autor: Miła Iwonka, data nadania: 2007-03-16 02:00:37, suma postów tego autora: 291

Marunio

W "porozumieniu warszawskim" ważniejsze jest nie to co w nim zawarto,a to czego w nim brakło.To co z "lewicy" robi prawdziwą lewicę czyli wrażliwości na potrzeby uboższej części społeczeństwa.Basen olimpijski w stołecznym mieście jest potrzebny ale np tanie budownictwo mieszkaniowe jeszcze bardziej.

autor: Kresker, data nadania: 2007-03-16 10:22:27, suma postów tego autora: 106

??

Marunio - przy wszystkich wadach LiD, zostając w domu oddałaś głos na PO lub PiS!! Krytykom LiD proponuje utworzenie alternatywy na która bedzie można oddac głos bo zostając w domu de facto wpieracie prawicę

autor: red25, data nadania: 2007-03-16 10:24:57, suma postów tego autora: 322

ups

mała pomyłka nie Marunia ale Iwonka :)

autor: red25, data nadania: 2007-03-16 10:34:03, suma postów tego autora: 322

Dodaj komentarz