Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Warszawa: Anarchiści przeciw wojnie

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Co? Jakie Catholic Worker???

Przeciez nie dalej jak pare tygodni temu niejaki J. Majmurek udowodnil przy okazji recenzji filmu Apocalipto ze katolicyzm=militaryzm=poparcie wojny w Iraku. Dal na to mnostwo przykladow w rodzaju znanego entuzjasty wojny w Iraku Mela Gibsona.

autor: wojtas, data nadania: 2007-03-18 21:53:48, suma postów tego autora: 4863

Wojtas,

zakładasz, że radykalna lewica mówi jednym głosem i jest w 100% konsekwentna w swoich działaniach. A tak nie jest :)

autor: Vanzetti, data nadania: 2007-03-18 22:49:52, suma postów tego autora: 139

Szacun

+

autor: ABCD, data nadania: 2007-03-18 23:43:50, suma postów tego autora: 20871

Catholic Worker

to organizacja od której wszyscy działacze antywojenni powinni sie uczyć, a człowiek od nich, który przemawiał to bardzo konkretny i sympatyczny gość, który sam uczestniczył w akcjach sabotażu. O Catholic Worker pisałem tu: http://lewica.pl/index.php?id=12924

autor: Cisza_, data nadania: 2007-03-18 23:54:35, suma postów tego autora: 2083

catholic worker - woda na młyn wojtasa

no i teraz wojtas będzie miał pożywkę, że kościół katolicki jednak dobry, że katolicy przeciwko wojnie, że katolicki ruch oddolny [vide komentarze tego pana przy okazji "krzyżowców z rospudy"]... takiego wała jak polska cała kolego, członkowie "katolickiego robotnika" wychodzą z założenia, że najwięksi wrogowie są wewnątrz kościoła, a ze strony kościelnych hierarchów nie raz słyszeli, że wszystko ok, ale słowo "katolik" to by mogli jednak usunąć z nazwy...

autor: tyvodar legocki, data nadania: 2007-03-19 01:49:36, suma postów tego autora: 849

A ponoć wiara

miała nie mieszać się do władzy! Jak jest aż takim zaangażowanym katolikiem to niech siedzi w kościele i tam modli się do boga o spełnienie swych życzeń.
Albo niech idzie z występem do Radia Maryja.

autor: Zirhan, data nadania: 2007-03-19 10:59:29, suma postów tego autora: 187

Zirhan: wzruszyla mnie twoja pelna tolerancji

wypowiedz. Teraz juz wiem na czym polega prawdziwa demokracja i wolnosci slowa. Kazdemu wolno wypowiadac sie w przestrzeni publicznej, ale bron boze! - katolikowi.

autor: wojtas, data nadania: 2007-03-19 13:56:26, suma postów tego autora: 4863

tyvodarze wyjasnil mi laskawie o czym

tam sobie bredzisz, bo jesli robisz to we wlasnym zakresie jak dotychczas - to wolna droga, ale nie lubie jak blekot dotyczy mojej osoby.
A co do Rospudy, to nia zauwazylem, zeby jakikolwiek wpis podpisany Twoim nickiem merytorycznie odniosl sie do rzeczy ktore pisalem lub linkow do wypowiedzi ekspertow.

autor: wojtas, data nadania: 2007-03-19 13:59:14, suma postów tego autora: 4863

Ein Reich, Ein Zirhan!

Zirhan w swojej walce z wszystkimi (także lewicowymi) katolikami może sobie podać rękę z Hitlerem głoszącym np.: "Wojna kiedyś się skończy. Wtedy za moja ostatnie życiowe zadanie będę uważał wyjaśnienie problemu Kościoła. Dopiero wtedy naród niemiecki będzie całkowicie bezpieczny. Nie mieszam się do dogmatów, ale nie zniosę klechy mieszającego się do spraw ziemskich". Antychrześcijańska paranoja. Ktoś powiedział, że tak jak antysemityzm jest socjalizmem dla głupców, tak antykatolicyzm jest antysemityzmem intelektualistów. W przypadku Zirhana jednak i to twierdzenie trudno uznać za prawdziwe.

autor: Angka Leu, data nadania: 2007-03-19 14:51:55, suma postów tego autora: 3102

Jest

Zirhan jest dobrym przykładem do czego prowadzi antyklerykalne oszołomstwo w stylu Racji czy Uni Lewicy, dla nich nie może istnieć radykalny lewicowiec będący równocześnie katolikiem .

autor: bened, data nadania: 2007-03-19 14:55:02, suma postów tego autora: 145

FOTOGRAFIE z demonstracji 18 marca 2007 w W-wie


FOTO 4
http://poland.indymedia.org/pl/2007/03/27187.shtml

FOTO 3
http://pl.indymedia.org/pl/2007/03/27176.shtml

Foto2
http://pl.indymedia.org/pl/2007/03/27165.shtml

Foto 1
http://pl.indymedia.org/pl/2007/03/27122.shtml?comments=true

http://www.irak.pl/

autor: irak, data nadania: 2007-03-19 15:02:48, suma postów tego autora: 451

akcja bezpośrednia

Inicjatywa godna nasladowania pomimo, że organizowana przez anarchistów:). Tylko co z tego wyjdzie? Niestety nic. Władza we Polsce i politycy ( wszystkich odcieni)są tak zadufani w sobie, a społeczeństwo bierne, że nic z tego nie wyjdzie. Potrzebna jest "akcja bezpośrednia":)

autor: socjalista-patryjota, data nadania: 2007-03-19 16:20:08, suma postów tego autora: 272

NIESTETY W POLSCE LEWICY KATOLICKIEJ

czy szerzej chrześcijańskiej niema,można powiedzieć że światowy katolicyzm ma ciekawe inicjatywy polski zaściankowy bigoterie,zakłamanie dyktat hierarchów,ksenofobie i ultraski antysemityzm

autor: czewony, data nadania: 2007-03-19 19:05:34, suma postów tego autora: 350

Ein Angka Leu

Trochę przesadzasz!
Ale wkurza mnie to demonstracyjne manifestowanie własnej przynależności religijnej. Podkreślanie, że jest się innym bo wierzącym.
To tak jak sraczka pana L.K. musi stale podkreślać, że jest inna, lepsza bo pałacowa!

Robotnik to robotnik, czy mnie interesuje czy jest katolikiem lub muzułmaninem albo żydem? Czy ma czarną lub żółtą skórę?
G..no mnie to obchodzi!
Ale on katol, musi to manifestować! Więc niech siedzi w kościółku i wzorem swych panów, modli się.

autor: Zirhan, data nadania: 2007-03-19 20:37:02, suma postów tego autora: 187

A widzisz, Alfabet,

akcje antywojenna z konkretnymi haslami i pazurem machneli anarchisci i syndykalisci. A gdzie Twoi ulubieni zdroworozsadkowi, liberalni socjaldemokraci? Ha, ha, ha.

autor: _Michal_, data nadania: 2007-03-19 23:15:18, suma postów tego autora: 4409

Zirhan,

typ z CW tak podkreśla swoją katolickość jak ty swój ateizm.

autor: Angka Leu, data nadania: 2007-03-19 23:15:21, suma postów tego autora: 3102

Zirhan wyluzuj,

purpuraci w Polsce potrafia doprowadzic do furii, wielu swietoszkowatych i spasionych proboszczow tez - ale bez przesady, zeby katolicy w ruchu pracowniczym czy zwiazkowym mieli ukrywac wlasna tozsamosc? Skoro okresla to ich swiatopoglad, z ktorego nastepnie wynikaja dzialania pozytywne ze spolecznego i politycznego punktu widzenia, to czemu nie moga nazywac sie tak, jak... sami sie w koncu czuja?

autor: _Michal_, data nadania: 2007-03-19 23:21:31, suma postów tego autora: 4409

wojtasie

z twojego postu pod niusem o krzyżowcach na rospudzie, a także ironicznego komentarza pod powyższym niusem wnoszę iż oburza cię obecny na lewicy antyklerykalizm, ot co. w swoim poprzednim adresowanym niejako do ciebie wrzucie chciałem li tylko dać do zrozumienia - tobie i innym zaintereswoanym - że katolickość członków organizacji CW moco sie różni od tej reprezentowanej przez uczestników akcji oddolnej nad rospudą...
ot co

autor: tyvodar legocki, data nadania: 2007-03-20 00:25:07, suma postów tego autora: 849

Long Way do Antywojenney Tipperary

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w demonstracji p-ko wojnie w Iraku! Wspaniała sprawa, ale podobny rząd wielkości osób waruje codziennie przed 9.00 a. m. przed wejściem do Caerfour'a (czy jak się on, Supermarket jeden, wabi)umiejscowionym w Centrum Wileńska w Warszawie, coby w przecenionym badziewiu buszować. A jak Media Markt promocje ogłasza, to się chyba więcej ludzi przed shop'em gromadzi, niż w I'szej kościuszkowskiej dywizji Berlin w 1945 szturmowało. Oj, poczekamy, my nieboraki, na tę Wielką Rewolucyję Socjalną!

autor: Nemo, data nadania: 2007-03-20 14:47:20, suma postów tego autora: 693

pryncypia a lewica religijna

Jeszcze jedną ciekawą rzecz w tym momencie zauważyłem: Ciszewski, tak pryncypialnie potępiający lewicę narodową, teraz oto stoi w jednym szeregu z lewicą religijną. To co, nacjonalizm jest zł ale klerykalizm już nie ;-)?

autor: Angka Leu, data nadania: 2007-03-20 21:59:57, suma postów tego autora: 3102

Jest różnica

między lewicą katolicką a "lewicą" narodową. Katolicy wcale nie muszą być zwolennikami obowiązkowej religii czy całkowitego zakazu aborcji, inaczej jest z (post)faszystami.

Niech za przykład posłuży Prodi, który będąc byłym chadekiem nie chce odbierać kobietom prawa do aborcji.

Tak się składa, że w Irlandii katolicy mają opinię lewaków, protestanci zaś prawoskrętnych. Uwielbiane także przez antyklerykałów i postępowców ruchy społeczne w Ameryce Łacińskiej są katolickie, słusznie łączą teologię wyzwolenia z ideami lewicy.

Katolicyzm wcale nie musi być sprzeczny z ideologią lewicową, pod warunkiem, że przedstawiciele lewicy kat. uważają, że wszyscy ludzie są równi, kapitał ma sprzeczne interesy z pracą, chcą sprawiedliwości społecznej i awansu proletariatu.

Ja osobiście wolę Catholic Worker niż np. angielskich świeckich laburzystów.

Wracając do demonstracji: mam nadzieję, że anarchiści nie stwierdzą, że "swoje już zrobili" i przyjdą na manifestację 24 marca.

autor: RRRadykał, data nadania: 2007-03-21 10:51:52, suma postów tego autora: 1084

A co w takim razie z Polska,

gdzie ateizm i antyklerykalizm kreci co najwyzej elitki warszawkowe i tym podobne, zas przeciw wojnie w Iraku byl kosciol razem z Rydzkiem, a za Michnik i jego kolesie?

autor: wojtas, data nadania: 2007-03-21 13:25:26, suma postów tego autora: 4863

Zirhan:

skoro przeszkoadza ci demonstrowanie swojej religii, to rozumiem ze przeszkadza ci demonstrowanie np. preferencji seksualnych???

autor: wojtas, data nadania: 2007-03-21 13:26:52, suma postów tego autora: 4863

Rrradykał,

jak zwykle zestaw politycznie poprawnych banałów wynikających z powierzchownej znajomości zagadnienia. To liberał Prodi jest twoim zdaniem chrześcijańskim socjalistą? Lewica narodowa (a więc np. ETA czy Chavez) to faszyści, którzy chcą całkowitego zakazu aborcji? Jeśli w katolickiej Irlandii katolicy są lewakami to pewnie rządzą tam trockiści? No i co z katolika za katolik, jeśli występuje przeciw podstawowym zasadom swojej religii do których należy ochrona życia od poczęcia?
A najzabawniejsze jest to pouczanie, że jest coś takiego jak lewica chrześcijańska. Tak się składa, że od lat (nawet tu kilka wpisów powyżej) bronię tej formacji.

autor: Angka Leu, data nadania: 2007-03-21 18:18:10, suma postów tego autora: 3102

Angka Leu

Pisząc "lewica narodowa" miałem na myśli właśnie NSDAP i faszystów (dlatego słowo lewica napisałem w cudzysłowu). Natomiast nacjonalizm Chaveza to specyficzny nacjonalizm pozbawiony ksenofobii, wręcz radykalny patriotyzm, a nie nienawiść do obcych. Nie wiedziałem, że chodzi Ci o tą lewicę narodową, która ja osobiście jak najbardziej popieram.
Prodi był kiedyś lewicowym chadekiem, ale gdy doszedł do władzy rzeczywiście ujawnił swoją liberalną twarz. Warto jednak dodać, że już w latach 70. (albo 80.) Enrico Berlinguer, sekretarz Włoskiej Partii Komunistycznej stworzył doktrynę współpracy z chadekami.
Co do "nieprzestrzeganie zasad obrony życia poczętego" - PO to chadecy, którzy nie popierają całkowitego zakazu aborcji, bo dopuszczają trzy obecne wyjątki.
A to, że katolicy w Irlandii mają opinię lewaków, jest faktem niezaprzeczalnym o którym całkiem sporo się pisze.
PS: W Irlandii rządzą konserwatyści.

autor: RRRadykał, data nadania: 2007-03-23 12:10:42, suma postów tego autora: 1084

Dodaj komentarz