Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Strasburg: Trybunał uznał skargę Alicji Tysiąc

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Ogromny wstyd dla Polski ze czlowiek musi szukac sprawiedliwosci

u innych. O czym to swiadczy ?? Nawet nie chce sie rozwijac tego tematu ale faktem jest ze mamy niby " prawnikow " niby " lekarzy " niby " politykow " itd. U nas jest gorzej jak w Bangladeszu. Policja napada niewinnych ludzi w domu / Czarzasty /, ludzie szukaja sprwiedliwosci za granica. Okropnosc. Z czasem staniemy sie posmiewiskiem Europy.

autor: zygmunt, data nadania: 2007-03-20 13:51:44, suma postów tego autora: 364

Tysiąc

O co tu chodzi?
Jeśli ta Pani wiedziała, że kolejna ciąża może jej zaszkodzić, to powinna była albo się ograniczyć (na poziomie życia seksualnego) albo zabezpieczać.
Lanswowanie jej na męczennicę mija się z celem.

autor: ABCD, data nadania: 2007-03-20 14:39:19, suma postów tego autora: 20871

ABCD. Jest jakis obowiazek w ograniczeniu zycia seksualnego ??

Usmiechac sie tez mamy z ograniczeniem ? Jzeli chodzi o zabezpieczenie to juz wasze trojki biegaly po kioskach i szukaly prezerwatyw. Zreszta kler i LPR z otoczkami typu mocherowe berety wrzeszcza ze prezerwatywa jest be. To o jakim zabezpieczeniu mowa ?? W szkolach nie uczy sie jak zapobiegac ciazy a ksiadz najczesciej sam nie wie. Radio Wolna Europa juz nie dziala a radio z duza buzka o tym nie mowi. To niby skad kobieta miala wiedziec jak zapobiegac ciazy ??

autor: zygmunt, data nadania: 2007-03-20 16:51:05, suma postów tego autora: 364

jaka dyskryminacja

ze względu na płeć ?

co ta kobieta biadoli, jeśli ja pójdę do ginekologa i powiem że chce usunąć dziecko to ten mi odpowie że to nie możliwe bo jestem mężczyzną.

w tej kwestii nie może być dyskryminacji płciowej, przecież to jest nie poważne

autor: J H W H, data nadania: 2007-03-20 17:07:49, suma postów tego autora: 530

JHWH. Czytac trzeba ze zrozumieniem. Przeczytaj jeszcze

raz co pisza i pomysl a potem napisz.

autor: zygmunt, data nadania: 2007-03-20 17:26:49, suma postów tego autora: 364

Odszkodowanie

powinien zapłacic z własnej kieszeni ginekolog,który bezprawnie odmówił dokonania aborcji,a nie państwo z budżetu czyli z naszej krwawicy.

autor: Kresker, data nadania: 2007-03-20 17:59:59, suma postów tego autora: 106

Sąd powinien

Sąd powinien nakazać dokonania aborcji poza ustrojowej, aby nie powiększać stresu kobiety. A swoją drogą jestem ciekaw co ta kobieta powe swemu dziecku. Może tak: wiesz kochanie, to przez ciebie mam popsuty wzrok, gdyby ci wstretni lekarze pozwolili mi ciebie wyskrobać to widziałabym teraz wszystko i wszystkich. CIekaw jestem, czy powodem dokonania aborcji może być duże prawdopodobieństwo pojawienia się rozstępów po porodzie.

autor: kwak, data nadania: 2007-03-20 14:50:59, suma postów tego autora: 1207

Alfabet, nie przeginaj paly

Prawo jest prawem i lekarz ma obowiazek je przestrzegac (albo lobbingowac na rzecz jego zmiany). Choc swoja droga pokazuje to dylematy na linii jednostka-zbiorowosc, bo te same przepisy dla jednych (np. sporej chyba czesci feministek) sa zbyt restrykcyjne, dla innych (jak np. lekarza) - za bardzo liberalne.

autor: _Michal_, data nadania: 2007-03-20 20:58:04, suma postów tego autora: 4409

Nie wiem,

Michale, czy lekarze faktycznie uważają przepisy za "zbyt liberalne". Raczej chodzi tu o obawę przed tym, że jakaś "wyższa instancja" (np.: ordynator, dyrektor szpitala) zakwestionuje jego decyzję, co może rodzić konsekwencje dyscyplinarne czy nawet karnoprawne. Poza tym zdarza się tak (np. głośna sprawa z Dąbrowy Górniczej), że szpital w wyniku postanowienia kierownictwa w ogóle co do zasady odmawia aborcji i bez znaczenia są jednostkowe poglądy lekarzy.

autor: BKP, data nadania: 2007-03-20 21:10:42, suma postów tego autora: 221

zygmunt

w kwestii aborcji nie może być dyskryminacji na płeć to kwestia tautologii a nie czytania

autor: J H W H, data nadania: 2007-03-21 09:19:36, suma postów tego autora: 530

Alfabet, to zrob sobie sam aborcje i depilacje przy okazji.

Kobietom zas pozostaw mozliwosc decydowania o wlasnym ciele.

autor: zygmunt, data nadania: 2007-03-21 16:03:32, suma postów tego autora: 364

zygmunt

weź na kurpiowski rozum czy jeśli ktoś zabroni jakiejś kobiecie zapłodnić inną to mówimy o dyskryminacji czy o marnowaniu czasu

autor: J H W H, data nadania: 2007-03-21 20:08:16, suma postów tego autora: 530

Dodaj komentarz