Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Oleksy: Żadnemu nie wierzę z lewicy

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Która z naszych partii jest "prawdziwie" lewicowa?

Racja PL? Zieloni? A może Partia Kobiet?;) Przecież oni nie mają programu gospodarczego. Ich lewicowość kończy się na antyklerykalizmie i liberalizacji ustawy aborcyjnej. Pomimo tego i tak ton tym tematom nadają posłowie Sojuszu – prof. Senyszyn i Izabela Jaruga-Nowacka. W dodatku 'jakiś tam' pomysł na gospodarkę mają. Nie mówię, że dobry.

Jako człowiek z ekonomią nie najgorzej obeznany chętnie zapoznałbym się z programem, który uczyniłby z Polski drugą Szwecję . Taki program zasługiwałby na najwyższe nagrody w branży, bo jego autor musiałby być wcielonym geniuszem i chyba cudotwórcą.

autor: Cierń, data nadania: 2007-03-21 20:29:46, suma postów tego autora: 133

Będę bronił SLD

Wyrwana zapewne z kontekstu przed dziennikarzy Wprost, dwuzdaniowa rzekomo wypowiedź Oleksego urasta w oczach pana Kaczmarskiego do rangi dowodu na degenerację elit partyjnych SLD.

Jakby na tę kwestię nie patrzeć, nie sposób się zgodzić z redaktorem lewica.pl.
Po pierwsze, skoro Oleksy faktycznie kreśli tak fatalny obraz lewicy to czemu dziennikarze Wprost nie pozwolili nam poznać szerszego kontekstu jego wypowiedzi(mam tu na myśli wypowiedź o wierze Oleksego w "tych z lewicy") ? Znając ich gorliwość w zwalczaniu wszystkiego co lewicowe i związane z SLD, nie omieszkaliby zapewne przedstawić nam pełniejszą wersje przerazajacej "prawdy" o SLD.
Po drugie - założywszy, że ta wypowiedź jednak nie została wyrwana z kontekstu - od kiedy to Oleksy jest dla "jedynie słusznej lewicy" wyrocznią ? Do tej pory łajany, wygwizdywany i opluwany - jak to nawet pokazuje w swoim dreszczowcu telewizja Nowej Lewicy - dziś staje się posiadaczem prawdy objawionej, ba, właściwie stronnikiem pana komentatora. Być może pan Kaczmarski zaprosił już pana Oleksego do jakiejś nowej prawdziwie lewicowej inicjatywy politycznej. Jeśli nie, to nie wątpię, że uczyni to na dniach.

Po trzecie, wreszcie, nawet przyjąwszy, że Wprost nie manipuluje, oraz że w istocie wymienieni przez Oleksego panowie mają na swoim koncie jakieś przekręty to ten fakt nijak ma się do zmiany ideowej w SLD.
W kontekscie rozmaitych rzekomych afer z udzialem polityków lewicy przewijają sie najczesciej nazwiska badz to bylego prezydenta, badz jego bliskich wspolpracownikow, ewentualnie jeszcze Leszka Millera. To nie są dziś ani czołowe postaci lewicy, ani samego SLD. Pamiętajmy o tym, że partię tworzą wszyscy jej członkowie, i to w ostatecznosci wlasnie struktury partyjne beda odpowiedzialne za zwrot ideowy partii, a nie ten czy inny były poseł czy minister z rządu lewicy.

Po czwarte - ostatecznie - należy pamiętać, że wszystkie winy przypisywane politykom lewicy dotyczą wydarzeń, które miały miejsce przed zwrotem ideowym w partii. A zatem zwykła ludzka uczciwość wymaga od nas ufności w deklaracje Olejniczaka, że SLD jest dziś inną, uczciwszą i lepsza partią niż była w poprzednim okresie. Nie jesteśmy w stanie podważyć zmian, które sie dokonały w SLD, operując argumentami, które dotyczą przeszłości funkcjonowania tej partii.
A zatem prosze, zamiast uciekać w tanią demagogię ramię w ramię z dziennikarzami Wprost, poczekać na owoce zmian w SLD i dopiero wtedy rozliczać.

autor: wLewoZwrot, data nadania: 2007-03-21 20:46:01, suma postów tego autora: 134

W lewo zwrot,

czy to prawda, że na sekretarza generalnego SLD kandyduje m.in. Czarzasty?

autor: ABCD, data nadania: 2007-03-21 20:55:15, suma postów tego autora: 20871

Heh

SDL zrobiło aż taki zwrot ku leprzemu ? dobre sobie. Wystarczy przesledzic wypowiedzi ich liderów min Olejniczaka, czy też przesledzić poczynania klubu poselskiego sld w sejmie..doprawdy ich działania świadczą calkowicie o odnowie sld.

autor: Scyzoryk, data nadania: 2007-03-21 20:59:34, suma postów tego autora: 158

@ABCD

ABCD, nie wiem czy zostanie. Nic mi nie wiadomo o tym, żeby sie ubiegał o jakieś stanowiska. Moim zdaniem Grzegorz Napieralski sprawdza się jako sekretarz generalny, bardziej martwiłbym się o pozycję Olejniczaka.

autor: wLewoZwrot, data nadania: 2007-03-21 21:35:27, suma postów tego autora: 134

Ciekawe

A kto ma szansę zastąpić Oleja?

autor: ABCD, data nadania: 2007-03-21 22:27:35, suma postów tego autora: 20871

Widzę że lewica.pl przyjęła prawicowe postrzeganie świata!

Podział na "do bólu uczciwych" albo "totalnie zdeprawowanych i niegodnych jakichkolwiek funkcji publicznych". Nic pośredniego... Nawet prywatnie polityk SLD nie może poplotkować, bo zaraz tworzy się z tego obraz partii "przeżartej korupcją, zdeprawowanej, przestępczej".

autor: Luke, data nadania: 2007-03-21 22:43:01, suma postów tego autora: 1782

Czy Oleksy jest wyrocznią moralną?

"Obraz jaki się wyłania"- jakbym czytał wstępniak redakcyjny prawomyślnego "Dziennika". Jeden facet obgaduje drugiego, i na tej podstawie tworzy się "obraz zdeprawowanego SLD".

autor: Luke, data nadania: 2007-03-21 22:45:49, suma postów tego autora: 1782

Luke, Oleksy

to nomenklaturowa kanalia, za publiczne podzegactwo wojenne w 2003 r. powinien byc ukarany, ergo - zadna wyrocznia, ALE w tej rozmowie przytacza konkretne FAKTY dotyczace majatku Kwasnoprezia. Kaczkowo-springerowskich gierek pod publiczke nie znosze, ale za baronow Sojuszu Lewych Dochodow nie oddam skorki z obieranego owoca cytrusowego.

autor: _Michal_, data nadania: 2007-03-21 22:56:51, suma postów tego autora: 4409

Żeczywiście (!),

media grają obecnie na umoczenie Kwaśnego, ale bez faktów w łapie nie dałyby rady tego robić.

autor: ABCD, data nadania: 2007-03-21 23:06:38, suma postów tego autora: 20871

Propozycja

Kwaśny, Konus i Szmajdka powinni zostać tak "umoczeni", żeby się nie mogli pozbierać. Za złamanie Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej w marcu 2003 roku.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2007-03-21 23:42:37, suma postów tego autora: 2157

Michal i ABCD

Przepraszam, co to za fakty? Może Kwaśniewski kupił apartament na kredyt, jak większość Polaków? A może też dostał duży upust cenowy, bo firma chce mieć na swoim luksusowym osiedlu byłego prezydenta, żeby przyciągnąć innych snobistycznych mieszkanców? To normalna praktyka, reklama po prostu- nie zdziwiłbym się gdyby mu dali takie mieszkanie za darmo, żeby tylko w swoich katalogach dla bogatych klientów napisać "zamieszkaj na osiedlu, gdzie mieszka Prezydent Aleksander Kwaśniewski". Wy myślicie już tak, jak tego chce Ziobro i PiS- hipoteza staje się koronnym dowodem, zwłaszcza gdy chodzi o pogrążenie kogoś z SLD albo "III RP". Nie ma mowy o domniemaniu niewinności. Tak jak w przypadku lekarza, o którym z góry Ziobro powiedzial że zabił człowieka bo rodzina nie dała łapówki.

autor: Luke, data nadania: 2007-03-21 23:47:36, suma postów tego autora: 1782

Luke,

ja nie jestem w sadzie ani nawet w prokuraturze - i w zwiazku z tym nie musze podawac, ze tego i tego dnia Iksinski wsiorbal tyle i tyle. Tu chodzi o cos innego - Kwasniakowie ma troche duzo tych mieszkan, a ich (mieszkan) wartosc przewyzsza ZNACZNIE ich dochody. Moze bylo jak mowisz, moze nie - trzeba to sprawdzic, ale jesli Ksiezyc-w-Pelni tak mowil poufnie osobie trzeciej - to raczej wiedzial, co mowi.

----------
"A może też dostał duży upust cenowy, bo firma chce mieć na swoim luksusowym osiedlu byłego prezydenta, żeby przyciągnąć innych snobistycznych mieszkanców? To normalna praktyka, reklama po prostu- nie zdziwiłbym się gdyby mu dali takie mieszkanie za darmo, żeby tylko w swoich katalogach dla bogatych klientów napisać "zamieszkaj na osiedlu, gdzie mieszka Prezydent Aleksander Kwaśniewski".

----------
Bo ja wiem? Raczej takie "njusy" podaje sie, owszem, ale dyskretnie, dozywotnia ochrona BOR-u, te rzeczy...Po za tym, mogli zrobic przekret a potem starac sie wlasnie tak to przedstawic - ale nic nie wiadomo o tym, poki co.

autor: _Michal_, data nadania: 2007-03-22 00:33:49, suma postów tego autora: 4409

Swoja droga,

wtedy - w 2003 - tylko Ikonowicza stac bylo na postawienie sprawy na powaznie i konsekwentnie, czyli doniesienie do prok. na Kwasniaka za przestepstwo konstytucyjne. No i eLPeeR-y i LePpeRy w porzo zaglosowali.

autor: _Michal_, data nadania: 2007-03-22 00:38:41, suma postów tego autora: 4409

Oto jak wyglada oglupianie spoleczenstwa

mowie o nazywaniu osob o pogladacg socjalistycznych Postkomunistami.Moj ojciec byl jeszcze przed IIWojna czlonkiem PPS.Po wojnie rowniez byl czlonkiem PPS do czasu polacznia PPS z PPR.Wowczas wystapil z PPS aby nie zostac czlonkiem PZPR za co poszedl do wiezienia.Ale tradycje socjalistyczne pozostaly w rodzinie i ja takze jestem socjalista.Wiem z opowiadan ojca iz przed wojna nawet w pochodach pierwszomajowych partia PPS nigdy nie laczla sie z PPR.To byly zupelnie inne ideologie.Moze teraz nazywanie sojalistow postkomistami jest modne ale to obraza dla prawdziwych socjalistow a takze macenie w glowach spoleczenstwu, masom ktore nie maja rozeznania.

autor: Coto, data nadania: 2007-03-22 00:54:43, suma postów tego autora: 53

''''

Ja tam w to nie wierzę. Czyści to oni za pewne nie są ale wątpię żeby to co ci z pisowskich gadzinówek Wprost lub Dziennika napisali było prawdą. Nie zdziwiłbym się, gdyby okazało się, że taśmy zostały odpowiednio spreparowane w końcu obecnie poparcie dla Lewicy i Demokratów podskoczyło podobnie jak dla Borowskiego. A co do tych ekspertów z ABW to skoro im tak kazali powiedzieć to potwierdzili. Co do Oleksego to on powie wszystko byle tylko znaleźć się z powrotem u żłoba.

autor: Saurom, data nadania: 2007-03-22 08:53:28, suma postów tego autora: 45

Co to!

"mącenie w glowach spoleczeństwu,masom,które nie mają rozeznania" oto jak wygląda ogłupianie społeczeństwa twoją niewiedzą.Twój tatuś nie mógł chodzić na pochody 1-szo majowe z PPR przed II-gą wojną,bo PPR powstał dopiero w czasie wojny,pochodów wtedy nie było.Nikogo nie zamykano do więzienia za przynależność do PPS.Ja będąc PPR nie wstąpiłem do PZPR w czasie zjednoczenia,jak wielu PPS-owców i PPR-owców.Twój tatuś był jeśli się nie mylę Piłsudczykiem,a nie PPS,to były zupełnie inne ideologie,tutaj masz rację.Napewno piłsudczyków mających na sumieniu przewrót majowy(400 zamordowanych niewinnych Polaków)nie można nazwać postkomunistami,pasowałaby nazwa postsocjalistami narodowymi.Panie COTO zrewiduj twoje tradycje.

autor: stanislaw1, data nadania: 2007-03-22 08:56:35, suma postów tego autora: 220

Nie wiedziałem że gadzinówki Wprost i Dziennik

Są takim autorytetem dla "ludzi prawdziwej lewicy". Nikt się nie oburza że prywatne rozmowy są podłuchiwane. Wszystko dla dobra "czyszczenia państwa z ludzi niegodnych". Plotkarska rozmowa dowodem, bo Oleksy "nie wierzy" że majątek Kwaśniewskiego jest legalny. Dawajcie się dalej podpuszczać prawicy, zapraszam też do TVP1 tam będziecie mieć więcej takich "arcyciekawych dla przyszłości lewicy materiałów" jak np. koncepcja że Piwowski nakręcił Rejs z inspiracji UB.

autor: Luke, data nadania: 2007-03-22 09:50:39, suma postów tego autora: 1782

Stanislaw1,

akurat socjalisci i komunisci poparli przewrot majowy. Co do "nielaczenia sie PPS-owcow z PPR przed wojna", Coto mial pewnie na mysli niechec wiekszosci socjalistow do uscislania wspolpracy z komunistami, ktorzy POZNIEJ utworzyli PPR. Ot, skrot myslowy.

autor: _Michal_, data nadania: 2007-03-22 09:57:38, suma postów tego autora: 4409

Luke, zacznijmy od tego,

ze Ksiezyc w Pelni nie jest osoba prywatna i takiego charakteru nie maja jego rozmowy dotyczace spraw politycznych.

autor: _Michal_, data nadania: 2007-03-22 09:58:52, suma postów tego autora: 4409

Stasiu - dwója z historii

"Napewno piłsudczyków mających na sumieniu przewrót majowy(400 zamordowanych niewinnych Polaków)....." PO JEDNEJ I DRUGIEJ STRONIE KONFLIKTU STALI UZBROJENI ŻOŁNIERZE.

autor: Ewaryst, data nadania: 2007-03-22 09:59:11, suma postów tego autora: 294

Coto ma rację

"oto jak wygląda ogłupianie społeczeństwa twoją niewiedzą.Twój tatuś nie mógł chodzić na pochody 1-szo majowe z PPR przed II-gą wojną,bo PPR powstał dopiero w czasie wojny,pochodów wtedy nie było."

Pomylił nazwy. Zamień "PPR" na "KPP" i jego wypowiedź wyda ci się sensowna. PPR powstał w czasie wojny, bo KPP zlikwidował Stalin.


"Nikogo nie zamykano do więzienia za przynależność do PPS."

Za przynależność nie. Za działalność bardzo często tak, o ile nie sprzyjała ona zainstalowanym po wojnie w PPS kryptokomunistom. Poza tym, zanim doszło do "zjednoczenia" z PPR, z PPR kryptokomuchy wyrzucili 200 tys. członków.


"Twój tatuś był jeśli się nie mylę Piłsudczykiem (...) Napewno piłsudczyków mających na sumieniu przewrót majowy(400 zamordowanych niewinnych Polaków)nie można nazwać postkomunistami,pasowałaby nazwa postsocjalistami narodowymi.Panie COTO zrewiduj twoje tradycje."

W PPS w latach 30-tych nie było żadnych Piłsudczyków, mało tego, za krytykę sanacji działacze PPS siedzieli w obozie w Berezie KArtuskiej albo w więzieniu. O Centrolewie waść słyszałeś? Tym bardziej PPS lat 40-tych - mam na myśli autentycznych działaczy - nie miał nic wspólnego z poglądami sanacji.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2007-03-22 10:33:46, suma postów tego autora: 2157

Ewaryst

Niewinni Polacy zginęli.Tak chciał wielki wódz.Jedynka z historii Ewaryście.Pogrzeb w historii a dowiesz się ,kto to był ten wódz na kasztance.W przewrocie majowym brali udział nie wrogowie,tylko przeciwnicy polityczni.Gdyby dzisiaj żył ten wodzióś,to skończyłby jak Husajn.Własnego Narodu się nie morduje,na dodatek z za węgła.

autor: stanislaw1, data nadania: 2007-03-22 10:46:01, suma postów tego autora: 220

Mam wrażenie że na tym forum dojdzie zaraz do

nazwijmy to wirtualnych rękoczynów. Trzeba dodać że kryptokomunistów PPS miał już przed wojną. Także wielu ideowych socjalistów było zwolennikami współpracy z KPP.
W Berezie Kartuskiej oprócz socjalistów byli więźniami i komuniści. Więźniem był poeta, komunista członek KPP - Leon Pasternak. Tak rzeczywiście i PPS i KPP poparły początkowo przewrót majowy ale widząc do czego to prowadzi szybko wycofały się z tego poparcia. Jak dla mnie takie ciągłe nawzajem obarczanie się winami z przeszłości jest bez sensu. To nie zbliża do budowy radykalnej lewicy ale tylko jeszcze bardziej spowalnia ten proces. I ten język "kryptokomuchy", zupełnie jakbym słyszał wczorajsze wydanie moich wiadomości regionalnych w Ck które są kompletnie podporządkowane prawicy i czarnej instytucji. Język "profesjonalnej" dziennikarki brzmiał że pewne wydarzenie miało miejsce "za komuny".

autor: CHErwony, data nadania: 2007-03-22 11:10:47, suma postów tego autora: 1000

Stasiu

Żołnierze starego PPS-owca starły się z żołnierzami innego PPS-owca, który był w tym czasie PREZIEM. Słabszy ustąpił, przy okazji zginęło kilkuset żołnierzy z TEJ SAMEJ ARMII.

autor: Ewaryst, data nadania: 2007-03-22 11:15:19, suma postów tego autora: 294

Nie lubię Oleksego,

który mówienie o problemie głodnych dzieci nazywa "straganową dyskusją". Ale nie chcę żyć w kraju, w którym są podsłuchiwane prywatne rozmowy, ZWŁASZCZA osób publicznych. Michał masz fajne pojmowanie demokracji- że można w niej podsłuchiwać i publikować kawiarniane rozmowy osób publicznych.

autor: Luke, data nadania: 2007-03-22 11:18:56, suma postów tego autora: 1782

CHErwony

Trzeba powiedzieć sobie jasno, że w przypadku PPS i KPP mamy do czynienia z dwoma różnymi ideologiami, które np. miały diametralnie odmienne spojrzenie na takie wartości jak np. wolność.

Podobnie jest i dzisiaj. Nurty wchodzące w skad lewicy wolnościowej i nurty lewicy autorytarnej to dwie sprzeczne ze sobą grupy ideologii. Na forach radykalnej lewicy komunistycznej (np. LBC) zauważyłem bardzo dużo agresji w stosunku do "reformistów". Za każdym razem, kiedy np. trockiści atakowali socjalistów czy socjaldemokrację, obserwatorzy milczeli. Inaczej było kiedy "reformista" atakował przedstawicieli nurtów rewolucyjnych - wtedy obserwatorzy wzywali reformistów zaprzestania walk i współpracy.

Mnie się to nigdy nie podobało, dlatego podjąłem wyzwanie.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2007-03-22 11:32:01, suma postów tego autora: 2157

Luke - Wielki Ekonomisto

Absolwent wroclawskiej AE, nagrał absolwenta stołecznego SGPiS! Przedtem nagrał Jąkałę.....

autor: Ewaryst, data nadania: 2007-03-22 11:34:04, suma postów tego autora: 294

Oleksemu i jego kolegom

"Dwa stare krzesła,
stół i cieknący ciągle kran
Te brudne ściany to nasz dom
Jestem zmęczony i naprawdę
nie słucham Cię
Nie mi nie tłumacz bo i tak

Nie uwierzę
Ja nie wierzę
Już nie wierzę
Nie uwierzę

Szukając szczęścia i nadziei
na lepsze dni
idąc ulicą mijam tłum
Jeden przemawia reszta pokornie
słucha go
Nie wiem co myślą ale ja

Nie uwierzę
Ja nie wierzę
Już nie wierzę
Nie uwierzę"

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2007-03-22 11:57:14, suma postów tego autora: 2157

Uporzadkujmy pare spraw

W KPP bylo wielu uczciwych ideowcow, ktorzy zreszta w Polsce "tylko" siedzieli (nieraz z torturami), a w stalinowskich Sowietach poszli juz pod sciane. Nie zmienia to faktu, ze wiekszosc PPS byla nastawiona sceptycznie do wspolpracy z SDKPiL, KPRP, KPP a potem PPR (i na tym tle wychodzily niektore ruchy frakcyjne a nawet rozlamy w PPS), co mialo swe korzenie chyba jeszcze "przed-I-wojenne". Nie zmienia to tez faktu, ze wymierzony glownie w "ChJeNe" zamach majowy byl przez wiekszosc lewicy i ruchu zwiazkowego oceniany mniej lub bardziej przychylnie, co mialo takze nastepstwa strategiczne i taktyczne - wystarczy przypomniec strajk kolejarzy blokujacy droge do Warszawy wiernych Wojciechowskiemu oddzialow wojska z Wielkopolski. A swoja droga, trockisci dzialali i dzialaja tez w partiach socjalistycznych. Zreszta, na tle dzisiejszej skundlonej "lewicy socjaldemokratycznej" przeteleportowani w nasze czasy dzialacze nawet prawego skrzydla przedwojennej Polskiej Partii SOCJALISTYCZNEJ byliby w oczach wielu uzytkownikow lewicy.pl "nieodpowiedzialna komuno-lewacka ekstrema" - paradoksalnie dzisiejsza "lewica postkumunistyczna" (jesli rozumiec to jako post-PZPR) jest niemal we wszystkim daleko bardziej na prawo.

autor: _Michal_, data nadania: 2007-03-22 11:59:35, suma postów tego autora: 4409

Luke, w mojej wizji demokracji

jak rowniez w moim "skarbczyku" wartosci lewicy miesci sie cos takiego jak TRANSPARENTNOSC.

autor: _Michal_, data nadania: 2007-03-22 12:03:22, suma postów tego autora: 4409

Oleksy nie z Olejem, a my się lejem :)

"On jest narcyzem. Nic nie umie, w żadnym języku słowa nie umie. To jest lider młodej, europejskiej lewicy?! Do cholery"

[Józef Oleksy o Wojciechu Olejniczaku, za "Dziennikiem"]

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2007-03-22 12:30:16, suma postów tego autora: 2157

Oczywiście w wielu kwestaich PPS i KPP miały odmienne

stanowiska lecz należy przypomnieć że "program radomski" PPS-u z 1937 roku bardzo zbliżał do zespolenia się ruchu robotniczego. Chodzi mi przynajmniej o niektóre elementy programowe. Oczywiście to co dzieliło PPS i KPP to metoda jaką można byłoby dojść do socjalizmu. Ale nawet w PPS-ie w kwestii prowadzenia dalszej działalności istniały duże rozbieżności. Istniały przecież różne frakcje o których wspomniał _Michal_ ale główną siłą było po prostu prawicowe skrzydło do którego można byłoby się pokusić o takie stwierdzenie nawiązują dzisiejsza pseudolewica.

autor: CHErwony, data nadania: 2007-03-22 12:31:06, suma postów tego autora: 1000

A ja Pana Józefa Oleksego



Szanuję za te szczere i patriotyczne wypowiedzi!

autor: BiałoCzerwonaGwiazda, data nadania: 2007-03-22 13:05:10, suma postów tego autora: 81

KULE zamiast KLUCH ! (do stanislaw1)

Moja mama co mieszkała na ulicy Długiej w Warszwie przy kościele garnizonowym ( dzisiaj jest tam tylko trawnik). widziała jak ksiądz pruł z karabinu maszynowego do ludzi, stojąc na dachu kościoła! Krzyczał "LUDZIE WASZE DZIECI BĘDĄ JADŁY KLUCHY NA MLEKU " To miało miejsce właśnie podczas przewrotu majowego za "bohatera Piłsudzkiego" Wielu Warszawiaków zostało zabitych przez tego klechę!


autor: BiałoCzerwonaGwiazda, data nadania: 2007-03-22 13:25:41, suma postów tego autora: 81

BiałoCzerwona Gwiazda

Znasz artykuł P. Sieradzana o antykatolickim socjalizmie Stachniuka http://lbc.i365.pl/przemo/viewtopic.php?t=101 ? Powinien Ci przypaśc do gustu?

autor: Angka Leu, data nadania: 2007-03-22 14:08:25, suma postów tego autora: 3102

I'm back

Biedny Józio popijając grzankę z kawiorem pięciogwiazdkowym Martellem pozwolił sobie powiedzieć kilka słów prawdy i betonowych kolegach, a tu taki rejwach. W niepokalane poczęcie SLD wierzyły chyba dotychczas jedynie największe czerwone mohery, a w lewicowe poglądy Olka, Szmaji czy Wojtusia Traktorzysty to chyba jedynie Albisia jest w stanie uwierzyć. Należy współczuć polskiej lewicy (prawdziwej), która pozostaje praktycznie niewidoczna pod garbem w postaci SLD. Garb ten bardzo ciężko będzie polskiej lewicy zrzucić.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2007-03-22 15:30:19, suma postów tego autora: 6199

Buehehehhehehehehehhehehehehhe

Nie no leze i kwicze ojciec sie poplakal jak mu puszczalem...:) Oleksy: "ze mna nie wygrasz na slowo bo ja bardzo duzo czytam odswiezam umysl i jest jak brzytwa o!". A o Joli Kwasniewskiej...:D I najlepsze o Szmajdzinskim: "Nie gadam z nim buc nadety"

Politycy to zawsze prawde powiedza jak nie sa (albo tylko mysla) nagrywani. Jak premier Wegier.

Ciekawe czy tak samo niektorzy broniliby np. Kaczora jak by go ktos nagral i mowil, ze jego swita zawsze miala Polske w dupie, a jego brat jest kretaczem.

"Tasmy prawdy II"- rzadko bywa, zeby druga czesc byla lepsza od jedynki:).

Ps. A Jola siedzi i gada 15 minut jak zrobic beze;D

autor: Lalek, data nadania: 2007-03-22 15:55:53, suma postów tego autora: 223

Sumienie Narodu

Niestety przyznaję ci rację, to co się stało może pogrzebać szansę prawdziwej, radykalnej lewicy na wiele lat. To co się stało jest oczywistym atakiem ze strony PiS-u i koncernu Axel Springer na pseudo-lewicę aby osiągnąć dla koalicji rządzącej korzyść w postaci punktów procentowych w sondażach. Czemu dopiero teraz te taśmy "prawdy" ujrzały światło dzienne?
Dziennikarze Faktów Dzienników Wprostów podchwycili naukę Bildu, odpowiednika "Faktu" który gnoił lewicę radykalną w i tę pseudo-lewicę czyli SPD, nadal to zresztą robi.
Jednak trzeba przyznać że swoimi poczynaniami pseudo-lewica spod znaku SLD sama to sobie nagrabiła iż w tej chwili dyskurs publiczny w Polsce jest zdominowany przez ultraprawicę, prawicę i centroprawicę. Chyba mi nikt nie powie że ta Trybuna która ledwo zipie coś jeszcze znaczy. Radykalna prasa lewicowa (TR) która nie jest zła też nic niema do powiedzenia. Obraz tego wszystkiego jest żenujący i niestety nic nie wskazuje na to że w przyszłości przełamanie dyskursu prawicowego w tym kraju będzie możliwe tym bardziej po rewelacjach związanych z prominentnymi członkami SLD. Radykalna lewica (komunistyczna, socjalistyczna) a nawet ten lewy odłam socjaldemokracji został przez SLD udupiony.

autor: CHErwony, data nadania: 2007-03-22 15:57:02, suma postów tego autora: 1000

Ciekawe ze nikt nie intreresuje sie Guzowatym ktory sprowokowal

to swinstwo. Przeciez to obrzydliwe nagrywac potajemnie prywatna rozmowe by potem ja upublicznic. Faktycznie ze to jest ubecka metoda niszczenia przeciwnika. Tym bardziej ze u Guzowatego to juz nie pierwszy raz, poprzednia byla z Michnikiem. Tez wszyscy sie cieszyli podobnie jak teraz. Okropnym jestesmy narodem, niestety.

autor: zygmunt, data nadania: 2007-03-22 16:38:39, suma postów tego autora: 364

A Kaczorki siedzą i zawijają w sreberka.

SLD broniłem,bronię i bronić będe.Ale obrone Bolka,to dopiero zaczne -:)) http://video.google.com/videoplay?docid=-5146871331576782926

autor: Lewy_sierpowy, data nadania: 2007-03-22 19:00:44, suma postów tego autora: 623

CENZURA

Wybaczcie, ale wciąż czekamy na przywrócenie newsa z 16 marca (wraz z dyskusją) dotyczącego programowych poszukiwań SLD lub przynajmniej na wyjaśnienie przyczyn takiego postępowania.

autor: BB, data nadania: 2007-03-22 19:06:37, suma postów tego autora: 4605

Wyjaśnienie

Ów artykuł był nierzetelny i dlatego został "zdjęty". Komentarze czytelników są natomiast złączone z artykułem, więc ukrycie artykułu powoduje również ukrycie komentarzy.

autor: BKP, data nadania: 2007-03-22 19:12:14, suma postów tego autora: 221

FRychu - wyrazy wspólczucia

Chętnie bym założył jakąś porządną partię która by zaspokajała potrzeby lewego sierpowego (FRycha).
Zrezygnowałem, gdyż na założenie trzeba mieć kasę i sponsorów, telefon zaufania powinni prowadzić doświadczeni psychologowie a nie goście z wykszt. ekonomicznym czy prawniczym a ci golą do zera.FRychu po tych rewalacjach Olina pewnie odjedziesz na całego, zaraz będziesz wmawiał mi że wszystkiemu są winni działacze katolickich ruchów na rzecz zniesienia długów Trzeciego. Pomyśl, zanim palniesz bzdurę i daj cynk.

autor: Ewaryst, data nadania: 2007-03-22 17:16:15, suma postów tego autora: 294

Możliwe, że to prowokacja...

ale z drugiej strony czegóż innego można się było spodziewać po tej bandzie? Jedno co dziwi, to ton kometarza - to przecież nie "odmłodzone" SLD daje tutaj popis, ale ta sama ekipa, która przez lata dzierżyła w dłoniach lejce tzw. centrolewicy.

autor: Zoran, data nadania: 2007-03-22 19:19:36, suma postów tego autora: 49

DRAŻLIWA SPRAWA

Nierzetelnych artykułów czy newsów na lewica.pl nie brakuje. Zresztą można było news i komentarz poprawić (przecież to stała praktyka) lub spolemizować, czy jak kto woli, wyprostować "nierzetelne" informacje. Zresztą co było nierzetelne - news czy towarzyszący mu komentarz, a może jedno i drugie? A może dyskusja nie pasowała redakcji?

autor: BB, data nadania: 2007-03-22 19:26:48, suma postów tego autora: 4605

zygmunt

To oczywiste.Gudzowaty zawsze miał i ma interes do zrobienia.Dla gazu załatwi każdego.10 mld starych złotówek na kampanie Bolka nie wyłożył ot tak sobie.Kwaśniewski miał biższych ciału biznesmenów.(Kulczyk,Krauze)Krauze już gra u Kaczorów.Gudzowaty też chce.

autor: Lewy_sierpowy, data nadania: 2007-03-22 19:44:23, suma postów tego autora: 623

Józek nie wszystko powiedział co wiedział.

Może powie wiecej Monice o godz.20.00.Może postawi kropke nad i?

autor: Lewy_sierpowy, data nadania: 2007-03-22 19:48:11, suma postów tego autora: 623

...

Masz rację, Michale, w KPP byli też ideowcy. Podobnie jak w Unii Wolności (sam znam kilku takich) czy w NSDAP. Można być ideowcem, a zarazem mieć chore poglądy.

CHErwony - różnica między PPS a KPP dotyczyła nie tylko sposobów zmiany ustroju. Znacznie ważniejsza różnica dotyczyła stosunku wobec komunizmu i ZSRR. Mój dziadek był działaczem lewego skrzydła PPS i zarazem antykomunistą.

autor: Durango 95, data nadania: 2007-03-23 00:35:33, suma postów tego autora: 3848

No tak, ale poglady pogladami,

zwlaszcza, jak papier jest cierpliwy - a odpowiedzialnosc za realne i materialne zbrodnie to IMHO inny(nieporownanie ciezszy, zeby nie bylo) kaliber. Czesc stala sie ofiarami, czesc - katami, niektorzy zdazyli w zyciu zaliczyc obie pozycje.

autor: _Michal_, data nadania: 2007-03-23 01:30:50, suma postów tego autora: 4409

Ciekawe, kto jeszcze spotka sie z Gudzowatym

Zastanawiam sie, kto jeszcze będzie chciał robic interesy z gudzowatym. Człowiek nielojalny, nieprzywoity przecież jest niewiarygodny w interesach. Mam nadzieje, że dla swego dobra, nie próbował nagrywać osób niebezpiecznych.

autor: Miła Iwonka, data nadania: 2007-03-23 01:42:31, suma postów tego autora: 291

Dodaj komentarz