Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Warszawa: III Kongres Młodych Socjalistów

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Dobrze , należałoby pomyśleć o stworzeniu jakiejś partii

Potrzebna jest partia na radykalnej lewicy

autor: kopen, data nadania: 2007-03-26 22:07:46, suma postów tego autora: 6

No, nareszcie

Bardzo dobra decyzja z tym przystąpieniem do ENDYL oraz nawiązaniem współpracy z europejską lewicą. Nigdy nie mogłem zrozumieć, dlaczego wszystkie partie polskiej centrolewicy pchają się do Partii Europejskich Socjalistów, a jej młodzieżówki do ECOSY. Porównując programy i charakter organizacji, naturalnym odpowiednikiem europejskim Młodych Socjalistów jest ENDYL, a nie ECOSY, które jest zbieraniną wielu karierowiczów myślących o swoich karierach, a nie o realizacji lewicowych wizji i programu.

autor: krzyk, data nadania: 2007-03-27 00:40:40, suma postów tego autora: 35

kopen

Partii radykalnej lewicy w Polsce mamy pod dostatek. Trzeba jednak wywalczyć jakieś poparcie społeczne.

autor: RRRadykał, data nadania: 2007-03-27 11:25:15, suma postów tego autora: 1084

Hłe, hłe, hłe...

MS to żadna radykalna organizacja. W RK i SK są ludzie przeciwni aborcji i za podatkiem liniowym, więc z lewicą nie mają nic wspólnego.

autor: Ruskie, data nadania: 2007-03-27 14:54:13, suma postów tego autora: 76

No właśnie przecież MS to nie jest organizacja którą można byłoby

zakwalifikować do organizacji radykalnie lewicowych. Owszem istnieje tam platforma radykalna, ale ma ona marginalne znaczenie.
Z organizacji radykalnych na polskiej lewicy można wymienić Komunistyczną Partię Polski, Nową Lewicę, CKLA pewną część PPP ale nie MS-owców.

autor: CHErwony, data nadania: 2007-03-27 18:36:04, suma postów tego autora: 1000

Z ciekawosci

Czy dla was "radykalnosc" jest wartoscia sama w sobie?

autor: Kautsky, data nadania: 2007-03-27 21:15:02, suma postów tego autora: 420

To bardzo ciekawe

bo w takim np. Ck-LA tez sa osoby przeciwne aborcji. Stosunek do aborcji to nie jest wyznacznik lewicowosci.

autor: wojtas, data nadania: 2007-03-27 22:14:04, suma postów tego autora: 4863

czy ms jest radykalny?

Nie wiem czy MS jest radykalny. W odbiorze przeciętnego kowalskiego na pewno tak. Być może dla trockistów - nie. To drugie nas wogóle nie obchodzi. Wiem za to, że MS jest elementem tej części strony politycznej, która nazywa się "na lewo od sld" a cała reszta a szczególnie żale trockistów nie mają żadnego znaczenia

autor: bartek_n, data nadania: 2007-03-28 00:07:05, suma postów tego autora: 138

Od siebie dodam że uważam się za

komunistę, jeżeli uraziłem tę część Młodych Socjalistów uważającą się za radykalną to zwracam honor.

autor: CHErwony, data nadania: 2007-03-28 00:29:50, suma postów tego autora: 1000

Nie widzę

Nie widze zbyt ciekawej przyszłości dla MS są za bardzo elitarni , nie docierają do młodzieży pracującej , nie interesuje ich wcale działalnośc w radykalnych zwiazkach zawodowych .Ich celem jest stworzenie partii ale nie uda im sie to bo nie maja żadnego zaplecza.

autor: bened, data nadania: 2007-03-28 09:05:15, suma postów tego autora: 145

Dodaj komentarz