Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Rydzyk mobilizuje do walki z aborcją

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

oto katolicyzm

Całkowity zakaz (zaznaczam: CAŁKOWITY ZAKAZ) sankcjonowany przez państwo jest zgodny z doktrynami katolicyzmu zawartymi w Katechiźmie JPII-go i encyklikami JPII (np. Evangelium Vitae). Tak się oto spełniają majaczenia obsesji seksualnych Największego Władcy Pomników, Autorytetu Polaczków.... wkrótce świętego Ojca Świętego.

autor: abangel666, data nadania: 2007-03-27 00:16:54, suma postów tego autora: 411

post scriptum

Właśnie w długiej pogadance Radio MaPysk przyznało, że cytuję: "zmiana w konstytucji jest naturalnie wstępem do dalszych kroków". W tej chwili jest czas na telefony od słuchaczy... pranie muzgów trwa... Jak ktoś ma ochotę posłuchać oszołomstwa do potęgi n-tej, to codziennie, zapewne do zapowiadanej demonstracji, zwykle po godz. 23.00 trwać będzie katolicka szajba anty-aborcyjna w MaPysku.

autor: abangel666, data nadania: 2007-03-27 00:55:52, suma postów tego autora: 411

Nie rozumiem

Jeśli "Gazetowowyborczym" feministkom wolno manifestować na rzecz - nieakceptowanej przez większość społeczenstwa - aborcji na życzenie, to dlaczego przeciwnicy aborcji nie mieliby zaznaczyć swojego stanowiska?
Wolność jest zawsze wolnością dla inaczej myślącego (Róża Luksemburg).

autor: ABCD, data nadania: 2007-03-27 01:18:36, suma postów tego autora: 20871

ABCD

Jest róznica, czy sie demonstruje w dobrej wierze za wolnościa, czy w złej wierze przeciwko wolności.
Dla zwykłych ludzi, którzy nie wybierali się zagranicę, o wiele więcej wolności było w PRL. Nawet w stanie wojennym władza się sprawami seksu nie zajmowała i dało się normalnie żyć. Nie ma się co dziwic, że tamten system jest tak dobrze wspominany.
Zwykli ludzie, oczywiście nie z Solidarności, częściej się do siebie uśmiechali.

autor: Miła Iwonka, data nadania: 2007-03-27 01:31:48, suma postów tego autora: 291

Najsmieszniejszym w tej calej sprawie

Jest to iz w zdecydowanej wiekszosci popieraja ten absurdalny pomysl ludzie ktorzy albo z powodu plci /mezczyzni/ albo kobiety/ze wzgleu na wiek/ nigdy nie beda w stanie zajsc w ciaze.
A z drugiej strony ci obroncy "zycia poczetego" nie zdaja sobie chyba sprawy iz zezwolenie na aborcje nie jest nakazem aborcji - no coz glupota naszego spoleczenstwa jest jak kosmos skonczona ale nieogranicaona, dlatego pozostalo mi smiac sie z tego Kabaretu pod nazwa IV RP.
Gdybym to bral na powaznie moglbym zwariowac.

autor: Coto, data nadania: 2007-03-27 04:39:21, suma postów tego autora: 53

do Miła Iwonka

Twierdzisz, że "Jest róznica, czy sie demonstruje w dobrej wierze za wolnościa, czy w złej wierze przeciwko wolności." ale jeżeli nawet tak jest to w imię wolności, którą tak cenisz pozwól demonstrować moherom. No chyba, że wolność liberałów ogranicza się tylko do i dla liberałó i nie dla ludzi Radia M owoce liberalnych dokonań i demokracji.

autor: socjalista-patryjota, data nadania: 2007-03-27 08:01:09, suma postów tego autora: 272

ABCD HEROICZNY

Nie wolno czynić takiej kretyńskiej manipulacji, to urąga elementarnej logice. Do obrony swej postawy wobec aborcji feministki nie wzywają państwowego aparatu ucisku. Ojciec Rydzyk pragnie aby jego wartości moralne narzucane i pilnowane były przez całe zastępy prokuratorów i policjantów.

autor: OJCIEC, data nadania: 2007-03-27 10:45:22, suma postów tego autora: 26

Niezła promocja Rydza

Jest naprawdę śmieszne że lewica.pl , podobnie zresztą jak inne portale, bardziej nagłaśnia marsz Rydzyka niż kontrdemonstrację feministek. W związku z tym wrzucam osttanie informacje:

STOP FANATYKOM: ROMANOM I RYDZYKOM!
WIEC W OBRONIE KOBIET I KONSTYTUCJI

28 MARCA, ŚRODA, GODZ. 12.00, PLAC KONSTYTUCJI, WARSZAWA

W dniu, w którym posłowie będą głosować nad zmianami w konstytucji Ojciec Rydzyk, Rodzina Radia Maryja i Liga Rodzin Polskich organizują pod Sejmem Marsz w Obronie Życia - po to, żeby wywrzeć nacisk na posłów. W tym samym czasie ludzie, którzy należą w tej chwili do zdecydowanej większości - zbiorą się w symbolicznym miejscu - na Placu Konstytucji, żeby zaprotestować przeciwko zmianom w Konstytucji, tym zmianom, które mogą w efekcie stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia kobiet.

Osobisty udział w protescie zapowiedzieli:

Renata Dancewicz, Jacek Żakowski, Jerzy Pilch, Magdalena Cielecka, Maja Ostaszewska, Maria Seweryn, Fiolka Najdenowicz, Wojciech Eichelberger, Michał Witkowski, Katarzyna Figura, Małgorzata Szumowska, Marek Raczkowski, Kuba Wojewódzki, Karina Kunkiewicz, Andrzej Celiński, Alicja Tysiąc, Tomek Kin, Sławomir Sierakowski, Prof. Małgorzata Fuszara, Prof. Magdalena Środa, Hanna Samson, Kazimiera Szczuka, Anja Orthodox, Maria Sadowska, Paulina Holtz, Joanna Żółkowska, Iwona Radziszewska; duchowo są z nami: prof. Maria Janion, Olga Tokarczuk, Małgorzata Braunek, Krystyna Kofta, Piotr Najsztub, Katarzyna Kwiatkowska, Kora Jackowska, prof. Wiktor Osiatyński, Prof. Eleonora Zielińska, Wanda Nowicka.

autor: Juzek, data nadania: 2007-03-27 12:15:51, suma postów tego autora: 49

OJCZE,

Zwolennicy abortów na życzenie domagają sie na ogół, żeby zabiegi aborcyjne były finansowane przez państwo. W tym sensie domagają się, żeby ich postulaty były wspierane przez aparat państwowy.
Ja zresztą nie spieram się w tym momencie o aborcję, lecz o prawo każdej grupy do demonstrowania.

autor: ABCD, data nadania: 2007-03-27 12:17:22, suma postów tego autora: 20871

Tak blisko, a tak daleko

Mieszkam w Cieszynie, jeden z moich dawnych kolegów z klasy szkolnej ma dziewczynę z Czeskiego Cieszyna, mieszka u niej bo rodzice wyrzucili go z domu za nieróbstwo, ona jest z porządnej rodziny, zarabia średnio, teraz zaszła w ciążę z nim i postanowiła za namową własnych rodziców, że jak on nie znajdzie pracy to będzie musiała usunąć dziecko, takie dała mu tez ultimatum.
Inna historia znad Olzy, grupa moich kolegów gra w piłkę nożną, wczoraj byli na spotkaniu organizacyjnym amatorskiej ligi Czeskiego Cieszyna, sezon zaczyna się w przyszłym tygodniu, pierwsza kolejka w piątek 6 kwietnia, wieczorem impreza z okazji otwarcia sezonu, tańce i pijaństwo, w polskim Cieszynie w tym czasie wszystkie knajpy zamknięte bo przecież mamy "Wielki Piątek"
Jak to dobrze mieszkać blisko normalnego kraju!!!

autor: Lexxx, data nadania: 2007-03-27 13:10:59, suma postów tego autora: 157

Juzek,

A Disco Olo się nie wybiera na tę pikietę?

autor: ABCD, data nadania: 2007-03-27 13:13:48, suma postów tego autora: 20871

Mój program dla lewicy

Aborty na życzenie dla ludu
Lewe interesy dla mojej sitwy
OLEK

autor: ABCD, data nadania: 2007-03-27 13:21:57, suma postów tego autora: 20871

Ludzie!

To nie Giertych z Rydzykiem chcą zaprząc aparat państwo!
Oni TYLKO realizują rozkazy Kościoła katolickiego opracowane przez Miłośnika Kremówek, Wielki Autorytet!

***

Czytajcie:

Katechizm, kanon 2273:

"__państwo__ (...) począwszy od chwili jego poczęcia, powinny być przewidziane przez prawodawstwo odpowiednie __sankcje__karne__"

"Niezbywalne prawa osoby winny być uznawane i szanowane przez społeczeństwo cywilne i __władzę__polityczną__."


***

Ponadto, jeszcze z jaśnie oświeconych bredni fragmencik!
z "Evangelium Vitae, cytuję:

"Świadoma i dobrowolna decyzja pozbawienia życia niewinnej istoty ludzkiej jest zawsze złem z moralnego punktu widzenia i nigdy nie może być dozwolona ani jako cel, ani jako środek do dobrego celu"

Mam powtórzyć sedno?
"nie może być dozwolona ani jako cel, ani jako środek do dobrego celu" (nawet do dobrego celu! np. dla ratowania życia ciężarnej kobiety!)

***

Oto Kościół! Oto Wojtyła!
A Rydzyk z Giertychem to tylko ich posłuszni wypełniacze rozkazów.

autor: abangel666, data nadania: 2007-03-27 15:09:52, suma postów tego autora: 411

Bunkier Ojca Dyrektora- szturmowcy gotowi?

oddziały szturmowe zwane Moherowymi Beretami gotowe,poprowadzi je najwierniejsza z wiernych posłanka z grodu Kopernika czyli p.Sobecka,rozkaz Marsz na Warszawe,uzbrojenie laski,parasolki

autor: czewony, data nadania: 2007-03-27 15:41:50, suma postów tego autora: 350

antywampir we wro

ludzie, jestem zupełnym ignorantem, w stolyyycy byłem ze 2 razy, może 3 na k r z y ż. nie wiem gdzie jest plac konstytucyjny a wybieram się na anty-kato-demo. ktoś może mi powiedzieć czy to gdzieś pod parlamentem...?

autor: rote_fahne, data nadania: 2007-03-27 17:37:55, suma postów tego autora: 1805

Kwachu też tam będzie !!!

Myśle, że dopiero co nawrócony super katolik i wieckuisty ultra liberał Kwachu, wraz ze swoją Jolka tez tam bedą!

Bo przecież od niedawna jest on wyznawcą zasady

Neofici wszystkich krajów Łączcie się!!!

TFU!!!

autor: dzeus, data nadania: 2007-03-27 19:07:35, suma postów tego autora: 1046

Nie wiadomo, śmiać się czy płakać.

Wyruszy demonstracja przeciw aborcji a w niej stary maślak i takież mochery. Ani jeden, ani drugie, nie nadają się ani do zajścia, ani do donoszenia. Toteż nikt ich nie wyabortuje, bo i z czego?! Ale protestować będą głośno i zawzięcie.

autor: Albisia, data nadania: 2007-03-27 20:44:55, suma postów tego autora: 185

Polska dla Polaków!

Ziemia dla ziemniaków!Księża na księżyc!

autor: Kresker, data nadania: 2007-03-27 21:47:49, suma postów tego autora: 106

Sporo tego zamordyzmu

Zupelnie jednak nie rozumiem intencji autora. Dlaczego przeciwnicy aborcji demonstrujac "narzucaja zamordyzm", zaś zwolennicy aborcji demokratycznie wyrazaja swoje zdanie?
Najsmieszniejsze ze J. Hebel pochyla sie nad wolnoscia slowa i wyrazania wlasnej opinii a najwyrazniej odmawia tego dosc sporemu (w zasadzie wiekszosciowemu) segmoentowi spoelczenstwa. To jest wlasnie zamordyzm.

autor: wojtas, data nadania: 2007-03-27 22:29:17, suma postów tego autora: 4863

Odezwała się

młódka Albisia...

autor: Angka Leu, data nadania: 2007-03-27 22:34:02, suma postów tego autora: 3102

Angka Leu i Wojtas

Otóż, dlatego, że młódką nie jestem, nie będzie mnie na tej demonstracji. Ale gdybym była, z pewnością nie byłoby mnie obok maślaka i moheru, bo ja szanuję ludzi i popieram ich wolność wyboru.

Wojtas, nie istnieją zwolennicy aborcji. Są tylko ludzie, którzy dopuszczają możliwość jej dokonania w ekstremalnych sytuacjach. Radykalni przeciwnicy aborcji niestety, narzucają zamordyzm. Zmuszają siłą do podporządkowania się zakazom.

Natomiast strona przeciwna nikogo do niczego nie zmusza. A już z pewnością nie zmusza nikogo do aborcji. Daje jedynie możliwość wyboru. I tak powionno być w demokratycznym państwie.

autor: Albisia, data nadania: 2007-03-28 10:52:23, suma postów tego autora: 185

Klerykalno faszystowscy ultrasi

wykozystują bezideowość SLD z ich "komoromisem"

autor: czewony, data nadania: 2007-03-28 17:22:39, suma postów tego autora: 350

Albisiu:

Masz racje, faktycznie skrot myslowy - zwolennicy aborcji jest nieprecyzyjny bo chodzi o zwolennikow prawa do aborcji. Dodam , ze zasadniczo tez jestem za prawem do aborcji, choc obecny kompromis mi odpowiaa. ale generalnie sprawy te malo mnie obchodza i znam wieksze problemy.
Natoamist mylisz sie kompletnie twierdzac, ze zamordyzmem jest zmuszanie kogos do czegokolwiek. Zmuszanie kogos do respektowania innego zycia nie jest chyba zamordyzmem. A tak wlasnie rozumuja przeciwnicy aborcji. To nierozstrzygalny spor, czy plod to czlowiek czy jeszcze nie. Wiele zalezy od wiary. A kazda cywilizacja/ panstwo musi u swych podstaw oprzec si ena jakis wartosciach wyznawanych przez wiekszosc obywateli. Wiekszosc obywateli wierzy ze zabicie czlowieka jest zbrodnia i dlatego kodeks karny tegoz zabrania, wiekszosc uwaza aborcje za przestepstwo i tak tez jest zapisane w prawie.

autor: wojtas, data nadania: 2007-03-30 19:12:33, suma postów tego autora: 4863

Dodaj komentarz