Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Wenezuela zacieśnia współpracę gospodarczą z Chinami

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

A Białoruś to pies?

Współpraca z Chinami (Czerwonymi, jak tienammeńska krew, jakby się ktoś pytał), to wielka rzecz. Ale dlaczego, dlaczego nie powiadomiono nas, że podobną umowę Venezuela zawarła i z Białorusią. Tak przynajmniej pisała dni temu pare "Gazeta W". To co, może warto i o tej umowie nas poinformować?

autor: Nemo, data nadania: 2007-03-28 19:46:13, suma postów tego autora: 693

Z Białorusią? No i co z tego?

Gdy Churchill zawierał porozumienie ze Stalinem stwierdził że "przeciwko Hitlerowi wejdzie w sojusz nawet z samym diabłem". Czemu Chavez miałby tego nie robić? "Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem", zwłaszcza gdy za naszą ropę daje nowoczesne technologie.
Poza tym demokratyczna (i rządzona przez "lewice") Polska niemiała nic przeciwko w byciu sojusznikiem m.in. Arabii Saudyjskiej, kraju "troche" mniej przestrzegającego praw człowieka od Białorusi, w trakcie inwazji na Irak... każdy kto myśli, że jakiekolwiek władze państwowe będą postępować wg zasad ogólnie pojętej moralności to albo jest Polakiem, albo idiotą... (zdarzają się wyjątki np. Castro wysłał bezinteresownie żołnierzy do Angoli, a Wietnamczycy usuneli Pol Pota..., choć i tu można dostrzec osiągnięcie pewnych mniejszych lub większych korzyści)

P.S. Zgadnij jakiego koloru flagami posługiwali się protestujący na Tianamen studenci i robotnicy?

a) Czerwonymi,
b) czerwonymi,
c) CZERWONYMI,
d) Wszystkie odpowiedzi są prawdziwe

autor: mzzm, data nadania: 2007-03-29 00:29:41, suma postów tego autora: 155

Ależ ja się na maksa cieszę

A skąd Ty wiesz, że ja krytykowałem porozumienie Białoruś-ChRL? Z którego zapisu mojego postu to wynika? Ja się tylko dziwiłem, że Lewica.pl poinformowała nas o tym, jak to się dobrze będzie działo na linii odległych (geograficznie, licząc kilometry na sztuki) od nas, potężnych państw z całkiem innych kontynentów (Venezuela - Ameryka Południowa, ChRL - Azja), a nie poinformowała, że innym razem w tej Wielkiej Słusznej Sprawie będzie miała swój udział bliska nam i sąsiedzka Białoruś. Ja się mogę domyślać, że obawę Twoją wzbudziła wzmianka o Białorusi. To potężne, bogate i wysoko rozwinięte państwo wzbudza, niestety (albo i stety) pewne głosy krytyki i zapewne członkowie Fan Klubu Batki na wszelki wypadek każdą wzmiankę o Jego Rodinie, niezależnie jaka by ona (wzmianka)nie była uważają za atak na Ich Państwowy Ideał. Wobec tego jeszcze raz powtarzam: z postu mojego takiego wniosku wyciągnąć się nie da. A jeśli chodzi o to, co postujący miał na myśli, to mogę się tylko odwołać do starej, bodaj że rzymskij zasady: myśl cła nie płaci. A co do Placu Niebiańskiego Spokoju to powiem tylko, że ChRL była przeciw i koniec.

autor: Nemo, data nadania: 2007-03-29 08:42:50, suma postów tego autora: 693

Nemo

Białoruś nie jest żadnym moim ideałem, choć musze przyznać że jest to państwo oferujące wyższy poziom życia swoim obywatelom niż np. taka pseudodemokratyczna Polska. Oczywiście prubuje się dyskredytować Chaveza za sojusze które podejmuje, ja jednak zamiast bezmyślnej krytyki podchodze do tego ze zrozumieniem i stwierdzam naturalność takiego sojuszu ("Wróg mojego..."). Kwestie geograficzne nie mają w tym wypadku najważniejszego znaczenia.

Co do Placu Niebiańskiego Spokoju, warto zapoznać się z tematem i wiedzieć kto, dlaczego i o co tam walczył, bo wielu ignorantów, ukazuje to jako jakąś odwieczną walkę o wolność (nigdy nie definiowaną), a w rzeczywistości chodziło o pewną reformę na gruncie starego systemu (tzw. "demokratyzacje" z zachowaniem rozbudowanego systemu socjalnego i gospodarki planowej). Podobnie było 1956 na Węgrzech (Komunista Imre Nagy premierem rewolucyjnego rządu, znany filozof marksistowski Georgy Lukacs ministrem oświaty) oraz 1968 w Czechach (część aparatu partii Komunistycznej tym kierowała pod przywództwem A. Dubceka). Czyż nie o to chodziło też robotnikom z Solidarności (napis na stoczni gdańskiej: Socjalizm TAK, wypaczenia NIE)?

autor: mzzm, data nadania: 2007-03-29 11:29:05, suma postów tego autora: 155

Białoruś

miała bodaj w 2005 r. najwyższy wskaźnik wzrostu PKB w świecie (17 proc. - dane za Gazetą Wyborczą) i zarazem najmniejszy w Europie wskaźnik rozwarstwienia majątkowego. Dodajmy do tego pare innych drobiazgów: regularnie wypłacane pensje i emerytury, niską przestępczość, dobre drogi. Po prostu skandal!

autor: Angka Leu, data nadania: 2007-03-29 20:08:52, suma postów tego autora: 3102

Dodaj komentarz