Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Afganistan: Co roku opium za 3,1 mld dolarów opuszcza ten kraj

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

dla

tego należało by zalegalizować.
mówię to całkiem poważnie ale zapewne wyciągniecie mi jakieś debilne argumenty utrzymując że to truizmy.

swoją drogą to jakieś 1/3 pkb tamtego kraju

autor: J H W H, data nadania: 2007-03-28 23:31:53, suma postów tego autora: 530

Kto sprowadza?

Ja kupię chętnie na własny użytek.

autor: Lexxx, data nadania: 2007-03-29 10:00:09, suma postów tego autora: 157

Narkotyki a CIA

Wg tego źródła narkotyki to sprawka wuja sama:

http://www.lepszyswiat.home.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=363

A jeśli tak, to czy bożek nie zmieni swej opinii? Wszak legalizacja byłaby samobójem dla neoliberalnego raju. I czemu bożek boi się, że ktoś tu na niego naskoczy za pomysl z legalizacją. Legalizacja to pzecież lewacki wymysł tępiony przez prawdziwych prawaków - konserwatystó, dobrych katolików?

autor: Panek, data nadania: 2007-03-29 14:53:22, suma postów tego autora: 896

panek

jesteś tu moim ulubionym komikiem

jeśli dobrze cię zrozumiałem to według ciebie jedna, agencja usa (cia) sponsoruje bojowników afgańskich a druga ( wojsko)
ich tępi dobre, ale reszta też była niezła

legalizacja mówisz pomysłem lewaków. zastanów się ktora partia w usa jest lewicowa i która głosowała za delegalizacją lsd. i zakazem uprawy konopi, i czemu są to demokraci

jestem i konserwatystą i katolikiem i musze ci powiedzieć że nie znasz się ani na jednym ani na drugim

autor: J H W H, data nadania: 2007-03-29 15:59:39, suma postów tego autora: 530

J H W H

I pod tym newsem Panek ma rację. Za legalizacją narkotyków miękkich (głównie konopii) tu i ówdzie opowiadają się ugrupowania lewicowe, czasem również libertariańskie. Przeciwnikiem była i jest cała konserwatywna prawica, która z reguły jest za zaostrzaniem kar za narkotyki i większą kontrolą obywateli w tej sferze.

Demokraci głosujący za delegalizacją SLD są co najwyżej hipokrytami, ale nie gorącymi zwolennikami delegalizacji. Republikanie chęć do kontrolowania intymnej sfery ludzkiej aktywności, a do takiej należą również uzależnienia czy choćby potrzeba "odpłynięcia" od rzeczywistości, mają we krwi. Dlatego dziwi mnie, że jeszcze jest ktoś, kto twierdzi, że jest zupełnie na odwrót.

A teraz kilka cytatów:

"Prohibicja ma swe korzenie w fundamentalistycznym wierzeniu religijnym, że narkotyki oferują niezależną i dlatego niebezpieczną pociechę. Dziwaczna wiara, że zabraniając używania narkotyków unika się powodowanej przez to szkody nie tylko uniemożliwia obywatelom nauczenie się, jak używać narkotyków unikając szkód, ale i daje mylne twierdzenie, że rzeczy niezabronione są nieszkodliwe."

"Mówiąc prosto: prześladowanie narkomanów jest prowadzone przez tych, którzy są przeciw postępowi. Obskurantyzm zmienił strony. Oficjalna dogma i ideologia władzy nie należą już do Kurii Rzymskiej (15), lecz do naukowców. Obecnie białe kołnierzyki zastępują sutanny. Naukowcy myśleli, iż mogą matematycznie wyjaśnić wybory, aspiracje i uczucia istot ludzkich i że mogą zaplanować życie poprzez planowanie gospodarki. Narkoman natychmiast przypomina nam, iż istnieją inne wartości, których nie da się policzyć matematycznie - wartości inne niż te wynikające z racjonalności, nawet jeśli nie są one tymi, które ty lub ja pragnęlibyśmy dla siebie."

Tak piszą lewacy? Nie, libertarianie.
http://www.libertarianizm.pl/narko.html

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2007-03-29 21:56:33, suma postów tego autora: 2157

Korekta

Chodziło o "LSD", nie "SLD" oczywiście...

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2007-03-30 08:02:13, suma postów tego autora: 2157

pawle

twierdzisz że nie znam swojej ideologi ?

po za tym nie rozumiesz pewnej rzeczy .

konserwatyści uważają narkotyki za złe, ale nie uważają że należy komu kolwiek zabraniać ich

autor: J H W H, data nadania: 2007-03-30 10:07:34, suma postów tego autora: 530

Teoria i praktyka

Widocznie w przypadku konserwatystów teoria rozmija się z praktyką. Chyba, że przykładowo Partia Republikańska w USA nie jest ugrupowaniem konserwatywnym, ale trzeba by udowodnić tę tezę.

Pogląd, iż narkotyki są złe, ale nie należy nikogo karać czy potępiać za ich zażywanie, jest mi bliski. Ale nie zauważyłem podobnego myślenia na prawicy, za wyjątkiem garstki osób z UPR.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2007-03-30 11:55:41, suma postów tego autora: 2157

J H W H

"jeśli dobrze cię zrozumiałem to według ciebie jedna, agencja usa (cia) sponsoruje bojowników afgańskich a druga ( wojsko)
ich tępi dobre, ale reszta też była niezła"

Kombinuj, kombinuj. Czytaj, ucz się. Może w koncu doczytasz do Iran Contras i tym podobnych dziwności i zdasz sobie sprawę, że ten świat nie jest tak prosty jak to w pierwszym lepszym felietonie rysują.

autor: Panek, data nadania: 2007-03-30 16:15:12, suma postów tego autora: 896

ja

republikanie są partią prawicową, są tam konserwatyści ale także nacjonaliści i różnej maści extrema nacjonalistyczne

podobnie, demokraci są lewicowi trzon stanowią tam liberałowie ale są też socjaldemokraci i socjaliści ( kryjący sie pod nazwą liberałów, w stanach to trochę zakręcone)

jeśli chodzi o upr cóż jest on tak naprawdę jedyna partia konserwatywną w polsce, i jak twierdzą złośliwi jedyną prawicową, ( podobnie jak tutaj uznaje sie sld za liberałów, u nas pis uważa sie za socjalistów)

autor: J H W H, data nadania: 2007-03-30 19:53:16, suma postów tego autora: 530

ach panek masz jakąs

ciekawa teorię spisku, podziel sie inni też chcą się pośmiać

autor: J H W H, data nadania: 2007-03-30 19:57:27, suma postów tego autora: 530

Dodaj komentarz