Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

WEF: Dania najbardziej rozwiniętym krajem świata

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

W Danii udział podatków w PKB wynosi 52%

w Szwecji podobnie, w Polsce- 32%. Wnioski wyciągnijcie sami :)

autor: Luke, data nadania: 2007-04-02 19:35:08, suma postów tego autora: 1782

FUJ!!!!!

To czyba jakaś prowokacja, ktoś fałszował wyniki sondażu, niemożliwe, że te złe, brzydkie socjalistyczne, wstrętne kraje skandynawskie są na tak wysokiej pozycji, a brnące do przodu poprzez wojnę z terroryzmem USA i ich super sojusznik IVRP zanotowały spadek. Przecież nasz wielki biały papa, patrżcy na nas z domu ojca nigdy na to nie pozwoli!!!!!

autor: Lexxx, data nadania: 2007-04-02 20:26:04, suma postów tego autora: 157

Lexxx a moze faktycznie cos nie halo z tym sondazem...

Nie ujmuje nic Dani, pewnie faktycznie zasluzyla na 1 miejsce i miejsce przed USA.

Ale co my robimy za Turcja? Co tworcow sondazu tak ujelo w tym kraju bo poza kurortami i na zachodzi i poludniu to w wielu rejonach bieda, az piszczy. O prawach czlowieka i mozliwosciach prawnych co bylo brane pod uwage nie wspominajac moga cos na ten temat powiedziec Kurdowie, do tego wszedobylska cenzura i morderstwa polityczne.

Na Kostaryce sie nie znam. Ponoc to raj w porownaniu z innymi panstwami Ameryki Srodkowej i jest jak na ten region bardzo spokojnym krajem, ale czytalem tez ze bieda. No i na MŚ dostali od nas 2:1 :P.

Takie rankingi to cos jak rankingi fifa kryteria niby sluszne, ale czasem niezle bzdury wychodza.

Ciekaw jestem jak sa oceniane czynniki polityczne i ktore brane pod uwage. Bo np. klimat wokol Danii byl dosc nieciewy po publikacjach pewnych karykatur...

autor: Lalek, data nadania: 2007-04-02 20:47:26, suma postów tego autora: 223

Co do Turcji...

Co do Turcji to raeczywiście zastanawiające, chociaż kilka miesięcy temu czytałem gdzieś o wielkich inwestycjach w infrastrukturę w tym kraju co niby mogłoby podnieść notowania ich gospodarki, ale swobody polityczne to wydaje mi się, że nawet polska kaczokracja zapewnia wyższe, choć sam nie byłem w Turcji i mam małą wiedzę w tym temacie.

autor: Lexxx, data nadania: 2007-04-03 00:23:15, suma postów tego autora: 157

Na litość boską... czytajcie ze zrozumieniem...

NRI nie ma nic wspolnego z prawami czlowieka, a jedynie z wykorzystaniem nowych technologii. Poza tym w newsie jest błąd: USA są nie na 8, ale na 7 miejscu. A Polskę wyprzedziła nie tylko Turcja, ale także takie potęgi IT jak Mauritius, Barbados, Malezja, Bahrajn, Jordania, Kostaryka, Meksyk, Indie i Tajlandia, że o Zjednoczonych Emiratach Arabskich nie wspomnę. Śmiech na sali :))) No, ale wygrywamy z Trynidadem i Tobago ;-)

autor: CHErwona Wolność, data nadania: 2007-04-03 14:16:52, suma postów tego autora: 387

Lalek, jeszcze jedno

Nie myl pojęć - NRI to nie jest sondaż...

autor: CHErwona Wolność, data nadania: 2007-04-03 14:19:03, suma postów tego autora: 387

Dodaj komentarz