Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Polacy nie znają religii, którą wyznają

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Religia w szkole przynosi efekty ??

Im wiecej kadzidla tym wiecej ludzi odchodzi z kosciola. Zreszta i LPR jak i wiadome radio robia dobra robote na rzecz likwidacji tej firmy. Jeszcze kilka lat i zamiast kosciolow beda sale gimnastyczne.

autor: zygmunt, data nadania: 2007-04-05 07:38:11, suma postów tego autora: 364

pomine

że jak zwykle nie ma próby i błędu statystycznego.
zresztą to nawet nie manipulacja z waszej strony pewnie nawet nie wiecie po co się je podaje

ale o ile w polsce jest tylko jedna firma która robi jakieś w miare dobre badania

to smg krc wybaczcie to najgorsza firma na rynku często wszystkie ankiety wypełnia ankieter nie widząc na oczy osób badanych

autor: J H W H, data nadania: 2007-04-05 08:36:38, suma postów tego autora: 530

Polacy religijnymi analfabetami

Pod takim tytułem widziałem już gdzieś informację na ten temat. Nic nowego. Bo statystycznego Kowalskiego nie obchodzi faktyczne zaznajomienie się ze światopoglądem, jaki mu serwowano od urodzenia, o odkrywaniu genezy tegoż nie wspominając.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2007-04-05 08:55:43, suma postów tego autora: 2157

polscy katolicy rzymscy,hipokryzja i kult JP2

Tak było zawsze polski rzymskikatolicyzm jest pełen hipokryzji,pokazać się na mszy bo sąsiad ma nowe auto,a żona nowe futro,potańczyć przed JP2 ,a katolicyzm wyznawać bo tak jest bezpiecznie,ale wyznawać też bez zbytniej znajomości kanonów,ot tak w stylu LPR i PiS

autor: czewony, data nadania: 2007-04-05 09:35:33, suma postów tego autora: 350

w tym tkwi siła KK- w rzeszach ludzi, którzy są katolikami

z dziada pradziada i dlatego, żeby nie być w mniejszości, a tak naprawdę nie znają żadnych doktryn i dogmatów katolickich, a jak widzimy także Dekalogu, nawet tego zmienionego przez KK...

autor: jaccek88, data nadania: 2007-04-05 09:44:07, suma postów tego autora: 24

Ja za to spotkałem wielu lewicowcow

ktorzy nie znaja ani troche doktryn, pod którymi się podpisują.

autor: wojtas, data nadania: 2007-04-05 09:54:24, suma postów tego autora: 4863

prawicowcy-katolicyzm

polski prawicowy katolicyzm taki jest bezrozumny,prymitywny,szowinistyczny,na pokaz

autor: czewony, data nadania: 2007-04-05 11:05:20, suma postów tego autora: 350

Ciemnota

To są właśnie katolicy nie ważne że nie wiedzą co wyznają ważne że wyznają!

autor: antyprawak, data nadania: 2007-04-05 12:15:55, suma postów tego autora: 69

A ilu

lewicowców - poza nieocenionymi BB - zna, odpowiadające grzechowi pierworodnemu, dogmaty swojej opcji o roli jednostki w historii, świadomości klasowej i tym podobne gadu gadu, grzecznie pytam miłych dobrodziejów!?

autor: ABCD, data nadania: 2007-04-05 12:19:59, suma postów tego autora: 20871

Zadanie dla absolwenta szkoły podstawowej:

Wyznacz środek koła opisanego na trójkącie. Towarzysze, tylko kształcenie ustawiczne pozwala na zapamiętywanie: reguł, wzorów, definicji, twierdzeń, .....np. równanie trzech momentów, metoda Cullmana,metoda Clebsha, wykres Cremony,....Towarzysze, przeważnie to znamy metodę - PI x DRZWI

autor: Ewaryst, data nadania: 2007-04-05 12:22:13, suma postów tego autora: 294

@wojtas:

Ten problem jest raczej wszędzie nieśmiertelny ;) - chyba że wolimy się "antyideologicznie pragmatyzować", co czasami prowadzi do takich skrajności, że ktoś mówi, że jego ideologia nie jest ideologią, tylko "naturalnym dążeniem człowieka" (z czym się naprawdę kiedyś spotkałem przy okazji kłótni ideologicznych z pewnymi konserwatywnymi (pseudo-)liberałami).

autor: Paweł Ciupak, data nadania: 2007-04-05 12:23:21, suma postów tego autora: 193

Bo tak naprawdę,

wschodnia Europa nigdy nie została gruntownie schrystanizowana. Polski katolicyzm to czcze pozoranctwo, obawa przed byciem innym, uczestnictwo w nabożeństwach z chęci pokazania się, jak Czerwony zauważył zademonstrowania nowego auta czy futra żony. Tak zresztą było zawsze; we wspomnieniach cudzoziemców z podróży po Polsce w 17 w. są fantastyczne wręcz opisy powyższego. Polacy nie znają, ale nade wszystko nie rozumieją swojej wiary, do tego bowiem potrzeba choć odrobiny abstrakcyjnego myślenia. Sądzę, że islam, jako religia Wschodu, bardziej by im pasował - jest prosty, nie stawia człowieka w obliczu zawiłych problemów filozoficznych, nie potrzebuje zajmować się np. takimi zagadkami jak Duch Święty, w końcu zaś pozwala swemu wyznawcy zachować główną część trapiących go codziennych zabobonów.

autor: Bury, data nadania: 2007-04-05 12:35:04, suma postów tego autora: 5751

ha ha. widziałem, że tu się pojawi taki argument.

Wojtas. Lewicowość jest na tyle ogólnym pojęciem, że znajomość doktryn nie ma tu znaczenia. Natomiast "podpisanie" się pod konkretną religią i nieznajomość jej podstawowych zasad...

Inny kolega próbuje zdyskredytować rzetelność sondażu. No i niech nawet będzie nierzetelny. Czy kolega myśli, że nastąpiło przekłamanie rzędu 5000%. To proszę zrobić badanie na własną rękę, np. popytać ludzi pod kościołem. Kolega się zdziwi.

autor: Panek, data nadania: 2007-04-05 14:41:04, suma postów tego autora: 896

Panek: lewicowosc tak, ale juz konkretne doktryny nie

Jesli ktos sie okresla jako trockista, anarchista, nowolewicowiec i Bog wie co jeszcze to wypadaloby wiedziec to i owo na ten temat, nie sadzisz?
A co do SMG/KRC to chyba niespecjalnie oreintujesz sie jak sie robi badania sondazowe i jakie pole do kombinacji ma badacz. Wiem, bo sam uczestniczylem w paru i faktycznie SMG/KRC nie ma najlpepszej opinii.

autor: wojtas, data nadania: 2007-04-05 21:13:13, suma postów tego autora: 4863

Dodaj komentarz