Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Ukraina: Protesty przeciwko Juszczence

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Nasi rządzący ale i nawet "opozycja"

wpisuje się w to zaangażowanie na rzecz obozu pomarańczowej burżuazji. W tytule dodałem "opozycja", bo np. nasi "lewicowcy" z LiD-u między innymi były minister Adam Rotfeld raczył powiadomić opinię publiczną iż nasza dyplomacja powinna stanąć po stronie pomarańczowego obozu, bo tylko ten obóz "demokratyczny" sobie poradzi z konfliktem do którego doszło na Ukrainie. Widać szybko posłuchał go główny Kaczor i zapowiedział że wciągu trzech dni doradzi Juszczence co ma robić. Czy doradzi mu aby zainstalował ze swoją Julią, bidulką i kompanami pomarańczowymi u siebie tarczę broniącą kapitalistycznych interesów USA? To są już kwestie przypuszczeń i zapewne czasu.

autor: CHErwony, data nadania: 2007-04-05 22:56:51, suma postów tego autora: 1000

I znów

miasteczko namiotowe na Majdanie.

autor: Bury, data nadania: 2007-04-05 23:02:04, suma postów tego autora: 5751

Tak, sam pamiętam...

...jak jeszcze przed zwycięstwem rewolucji poprzedni reżim Kuczmy znowelizował konstytucję osłabiając władzę prezydencką, a bodajże "żelazna dama" Tymoszenko zaczęła to krytykować...

autor: Paweł Ciupak, data nadania: 2007-04-05 23:13:02, suma postów tego autora: 193

Oni to muszą załatwić między sobą

Dobrze jeśli sami wybierają mediatorów, ale w końcu może dojśc do tego ze każda ze stron wezwie kolegów zza granicy, by ich wspierali, a wtedy moze dojść do tego że będą dyskutować zainteresowani z zza granicy, a poszczególne siły będą tylko ich delegaturą na Ukrainę. Aleśmy nawarzyli bigosu!

autor: J.K, data nadania: 2007-04-05 23:28:58, suma postów tego autora: 948

CHErwony

Zapominasz że Polska nie ma już dyplomacji w czystym rozumieniu tego słowa. Polska ma teraz delegaturę IPN-u i Macierewicza na zagranicę do poszukiwania agentów ukrywajacych się na stanowiskach po za krajem.

autor: J.K, data nadania: 2007-04-06 00:01:42, suma postów tego autora: 948

ukraińskie wahadło

równie popierdoloną mają tą sytuację, jak i my.. najpierw za prezydentury kuczmy juszczenko zostaje dyrektorem banku centralnego (do tej pory na banknotach jest jego podpis), w roku bodajże 2001 rozbrzmiewają antykuczmowskie protesty, w których ramie w ramie stoją juszczenko, tymoszenko i komuniści.. w grudniu 2004 wielka pomarańczowa rewolucja przeciwko kuczmie z juszczenką i tymoszenką w roli głównej, ze wsparciem socjalistów i neutralnym (faktycznie ostrożnie pro-janukowyczowskim) stanowisku komunistów. w lutym 2006 kosa juszczenki z tymoszenką, którą juszczenkowskie gadzinówki wrzucają do jednego wora z janukowyczem;potem wielki pat, trudny romans juszczenki z janukowyczem, kolejne zejścia i rozwody "pomarańczowych", kolejna rewolucja, tym razem błękitna... ech niedobrze się od tego wszystkiego robi...

śmiać mi się chce, jak sobie przypomnę całą tą pomarańczową hucpę sprzed ponad dwóch lat. i co teraz polscy spece od eksportu "demokracji", które wstążki przywdziejecie?

ja miałem okazję poznać ludzi, którzy w grudniu 2004 mroźne noce spędzali w namiotach na placu niezależności(jadąc przedtem przez pół kraju), a następnie twierdzili że było to nic nie warte..

autor: tyvodar legocki, data nadania: 2007-04-06 01:18:55, suma postów tego autora: 849

tow. red. Cisza

W czasie pomarańczowej rewolucji stały elementem waszej retoryki było opłacanie demonstrantów prze CIA/MI5/Mossad itp organizacje. Mam więc pytanie: kto teraz płaci demonstrantom związanym z Komunistami i Partią Regionów Janukowycza? Za czyje pieniądze zakupiono flagi z sierpem i młotem odwołujące się do zbrodniczej ideologii komuzimu???

autor: dr(e)s, data nadania: 2007-04-06 08:39:21, suma postów tego autora: 1539

dres,

przecież to jasne: za tym stoi NKWD :-).

autor: Angka Leu, data nadania: 2007-04-06 09:45:08, suma postów tego autora: 3102

dres: przeciez to oczywiste

to po prostu przepychanki kacyków i biznesu zachodniej Ukrainy ze wschodnią Ukrainą. Janukowyczem steruje wschodni przemysł ciężki i wydobywczy, liderzy pomaranczowych na kase tez nie narzekaja, poza tym maja pomoc zawsze chetnego do krzewienia demokracji Sorosa. Ja znam kilkanascie osob, które w charakterze "niezaleznych obserwatorów" pojechali na Ukraine, kiedy w calej Polsce byla histeria na ten temat. I musze przyznac, ze wozenie wszedzie nowymi merolami, nocowanie w najlepszych hoetalach, czestowanie najdrozszymi alkoholami i wreszcie wyplacanie diet w grubych $ (dla Ukraincow ta kasa to majatek) przechodzi troche moje wyobrazenie o niezaleznych obserwatorach, pragnacych pomoc w walce z rezimem.

autor: wojtas, data nadania: 2007-04-06 10:04:31, suma postów tego autora: 4863

Demokracja

Od dawna już wiem, że inteligencja i mozliwośc akceptacji faktów tow. Cichego jest bardzo ograniczona. Bieżący komentarz to kolejny dowód. Pmarańczowa rewolucja obaliła biurokratyczna dykaturę, która ograniczała wolności obywatelskie. W odróznieniu do Kuczmy Juszczenko ani jego koalicja nie wysłała milicji , KGB ani "nieznanych sprawców" którzy atakowali działaczy Partii Regionów czy jej koalicjantów, nikt nie scigał dziennikarzy którzy pisali zle o prezydencie i jego ludziach. Odbyły sie demokratyczne wybory do parlamentu w których ludzie sami zdecydowali -bez nacisku milicji, administracji na kogo oddac głos. Janukowycz doszedł do władzy bo zdołał zebrac większośc parlamentarną (kupił Moroza i jego partie socjalistów), Prezydent Juszczenko skorzystał z praw jakie doje mu konstytucjia Ukrainy.
A co do manifestacji pomarańczowych na Majdanie i w innych miejscach Ukrainy-ja wiem, ze dla Cichego i niektórych tutaj piszacych, wydaje sie niemozliwie aby odbyła sie manifestacja bez pieniedzy. Waszym zdanie niemozliwie jest aby ktos manifestował tylko dlatego, że tak chcea a nie dlatego, ze mu ktos płaci. Ja w okresie pomarańczowej rewolucji byłem na Ukrainie i to nie tylko w Kijowie na Majdanie ale tazke w rejonach gdzie dominuja niebiescy wiec wim jak to wygladało.

autor: red25, data nadania: 2007-04-06 11:10:55, suma postów tego autora: 322

red25

Cichemu chodziło o całą organizację, tego spektakularnego przedwsięzięcia. Utrzymać taka armię ludzi, przez kilkanaśie dni to olbrzymi wydatek, że już o transporcie nie wspomnę.

autor: J.K, data nadania: 2007-04-06 11:53:22, suma postów tego autora: 948

Do dresa

Sierp i młot to symbol który używany był już podczas wydarzeń Komuny Paryskiej, spopularyzował się pow wybuchu rewolucji październikowej. Symbol ten oznacza wspólny bój robotników i chłopów w walce o socjalizm/komunizm. Nie propaguje on zbrodniczej ideologii komunistycznej bo takiej nigdzie jak dotąd nie wcielono na żadnej szerokości geograficznej. Symbolu używa tego wiele partii komunistycznych, także na Zachodzie Europy, między innym Odrodzenie Komunistyczne, Partia Włoskich Komunistów, Portugalska Partia Komunistyczna, czy Komunistyczna Partia Hiszpanii a także KKE. No ale rozumiem że twoja wiedza na temat KOMUNIZMU opiera się na zasłyszanych opiniach o komunizmie z programu Pospieszalskiego luz Z czarnej księgi "Komunizmu" pisanej między innymi przez prof. Paczkowskiego który pełnymi garściami brał z tego "najstraszniejszego" ustroju socjalistycznego "gorszego" od faszyzmu. Nawet sam JP II przyznawał że "KOMUNIZM" ma swój wielki udział w walce z bezrobociem i troszczył się o ubogich mimo iż jak wiemy był raczej przeciwnikiem marksizmu.

autor: CHErwony, data nadania: 2007-04-06 12:10:46, suma postów tego autora: 1000

pomarańczow "rewolucja" z neofaszystami w tle

UNA-UNSO i szmal CIA to brudna strona hucpy pomarańczy

autor: czewony, data nadania: 2007-04-06 12:15:37, suma postów tego autora: 350

Kwasior to nowa wiadomość, może stac

się emisariuszem kaczora w sprawie Ukrainy.
Wczoraj oglądając w programie Lisa "Co z tą Polską", Kwacha aż mi było żal że ludzie lewicy wciąć mają jeszcze jakieś złudzenie co do "lewicowości" tego człowieka i tak go popierają.
Jest rzeczą naprawdę przykrą że taki "lewicowiec" jak Kwach daje argumenty do rąk pisuarom mówiąc że jest pod wielkim zachwytem to co "uczynili" dla kraju Balcerowicz, Belka, Hausner. Już całkowicie mnie rozbawiła a w zasadzie przytłoczyła wypowiedz Kwaśniewskiego że jest za obniżeniem podatków, przykładny z niego socjaldemokrata.
Nie obyło się bez wzięcie w obronę innego przyjaciela "lewicy", Adama Michnika i jego prokapitalistycznego brukowca Gazety Wyborczej.
I jak tu dzisiejsza ciemnogrodzka, obłudna władza ma nie zbijać kapitału wyborczego na biednych ludziach jak ci ludzie słyszą z ust byłego prezydenta takie farmazony, wychwalające kapitalistyczną, "demokratyczną" rzeczywistość od 18 lat. Czarno widzę przyszłość LEWICY w tym kraju pod przewodnictwem Kwaśniewskiego i zasłużonych według niego dla kraju nazwijmy to "pragmatycznych" ekonomistów.

autor: CHErwony, data nadania: 2007-04-06 12:38:46, suma postów tego autora: 1000

Rzeczywiście,

to nieprawdopodobne, że ktoś jeszcze popiera "małego krętacza" Disco Olo.

autor: ABCD, data nadania: 2007-04-06 13:16:32, suma postów tego autora: 20871

red25

Koalicja chciała zlikwidować urząd prezydenta i to jest główny powód rozwiązania parlamentu. "Demokratyczny" Juszczenko nie chciał, by pomarańcze straciły władzę, więc użył aparatu władzy (rozwiązanie parlamentu), by temu zaradzić.

Swoja drogą nie twierdzę, że Janukowycz jest w 100% lewicowy, chociaż uratuje on nieco zdobyczy socjalnych, które na pewno zlikwidują pomarańczowi. Tylko jak Kwach, który z lewicą nie ma nic wspólnego, ma prawo mówić co jest lewicowe, a co nie?

autor: RRRadykał, data nadania: 2007-04-06 14:54:06, suma postów tego autora: 1084

konkrety poprosze

A może konkretnie podasz mi jakie to zbobycze socjalne planowali zlikwidować pomarańczowi a zostawił je Janukowycz? Poproszę przynajmniej jeden potwierdzony przykład. O likwidacji stanowiska Prezydenta Ukrainy, Janukowycz zaczął mówić dopiero po rozwiązaniu Rady najwyższej. Konflikt zaczął się od samego poczatju gdy Janukowycz zaczął ograniczac prerogatywy prezydenta i usuwać jego ministrów. W polityce miedzynarodowej zaczął wpychać Ukraine w strone Rosjii -praktycznie zlikwidował kontakty z NATO i ograniczył z UE. W swerze gospodarczej czy społecznej rzad Janukowycza nie zrobił nic i nic konkretnego nie zaproponował.
Czy nie ciekawi nikogo fakt że Juszczenko i Tymoszenko mówia po ukraińsku a Janukowycz po rosyjsku?

autor: red25, data nadania: 2007-04-06 18:34:18, suma postów tego autora: 322

TVN prawde ci powie

pokaz hipokryzji,cynizmu,nienawiści,prymitywnej ironi jakie pokazują korporacyjne jaczejki TVN,PolSat ta pogarda wobec ludzi z Krymu,Donbasu,te polskie pany które wiedzą co jest lepsze dla czerni,chamów,krzywią się na komunistów ,socjalistów,niebieskich ale nie mają nic przeciw udziałowi w tzw pomarańczowej "rewolucji" szowinistów i neofaszystów z KUN,OUN-UNSO,KOUN,PERKUNAS,UND to pokaz zakłamania

autor: czewony, data nadania: 2007-04-06 19:32:57, suma postów tego autora: 350

Dokładnie

to co robił dziś TVN, te przedstawienie w ironiczny sposób tej kobiety opowiadającej się za ustrojem socjalistycznym, czy wyśmiewanie komunistów za to musieli się patrzyć na obrządki religijne na ekranie wielkiego telebimu mówi samo za siebie, jaka jest ta "obiektywna" telewizja naprawdę.

autor: CHErwony, data nadania: 2007-04-06 20:45:29, suma postów tego autora: 1000

red25

Ale zapominasz że przecież sam Juszczenko był za ograniczeniem prerogatyw prezydenta- kiedy nie był prezydentem, choc faktycznie się osłabił. Teraz się z tego wycofuje- kiedy już jest prezydentem. Ot chichot historii. A jeśli Janukowycz może podkupowywać posłów to znaczy że wymiana posłów nic nie pomogła i że ta "demokracja" jest ciężko chora juz u swego zarania. Jeśli zaś Juszczenko rozwiązuje parlament niezgodnie z konstytucją, to i demorkacja jest chora i konstytucja, jawnie łamana, w dodatku w bardzo ważnym artykule, by nie rzec życiowo ważnym dla państwa fragmencie tejże. Wiec jeśli nawet byłyby wybory, i znowu większość w parlamencie będą mieli obecni koalicjanci to cały wysiłek idzie na marne. A oprzepaść między ludźmi rośnie.

autor: J.K, data nadania: 2007-04-06 22:30:48, suma postów tego autora: 948

Dodaj komentarz