Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Kraków: Marsz neofaszystów w 73. rocznicę powstania ONR (akt.)

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

I kto tu...

...stosuje podwójne standardy? Manifestacja lewicy dobrze, a manifestacje prawicy źle?

autor: Paweł Ciupak, data nadania: 2007-04-15 00:17:46, suma postów tego autora: 193

A wcześniej, przed manifestacją

to ONR-owcy nie byli na mszy w kościele?
Przecież oni z klerem a kler z nimi to łapka w łapkę...

autor: Zirhan, data nadania: 2007-04-15 00:38:39, suma postów tego autora: 187

żadnych podwójnych standardów! faszyzm nie przejdzie!

tacy poszukiwacze "sprzeczności" jak pan- liberałowie(?) bez instynktu samozachowawczego- stanowili załogę pierwszych transportów w auschwitz. nie ma mowy o podwójnym standardzie: kto uważa, że faszyści powinni móc swobodnie manifestować, jest ich- pośrednio- cennym sojusznikiem.każdy przejaw faszyzmu, bez względu na formę, powinien być zwalczany- to lewicowe abecadło bez względu na kolor sztandaru, od czerwieni, aż po anarchistyczną czerń...

radzę przemyśleć swoje "wolnościowe" wtręty. może w tym pomóc eksperyment myślowy polegający na "zabawie" w obrazowanie sobie porządku społecznego, ot dajmy na to, organizowanego przez dziarskich chłopców z onr-u, nop-u,itp. znalazłoby sie tam miejsce dla niepoprawnego demokraty/liberała/wolnościowca(?), jak pan?

no passaran!

autor: rote_fahne, data nadania: 2007-04-15 01:06:06, suma postów tego autora: 1805

A co powiesz,

sztandarze, o goszystach? Których idole uczestniczyli w popelnianiu masowych zbrodni (chińska rewolucja kulturalna, rządy Khmer Rouge w Kambodży, "wyzwoleńcza" partyzantka FARC i Świetlistego Szlaku) lub przynajmniej je pochwalali?
Jak walczyć z neofaszyzmem, to z neogoszyzmem chyba też?

autor: ABCD, data nadania: 2007-04-15 01:19:28, suma postów tego autora: 20871

Oni nie mają swoich rozumów

To są chorzy ludzie. Jedyne rozwiązanie to zamknięcie w szpitalch psychiatrycznych.

Ale i tak mam nadzieję że ktoś to prawactwo ubije ;)

autor: antyprawak, data nadania: 2007-04-15 08:56:38, suma postów tego autora: 69

żywa skamienielina

przebiegła świńskim truchtem przez centrum miasteczka.nowa atrakcja turystyczna.wstyd i hańba dla tubylców.nowe puby, stare kościoły i mastodont biegający po ulicach.ktoś ich powinien "zniknąć".

autor: minorka, data nadania: 2007-04-15 09:44:40, suma postów tego autora: 108

Mam pytanie...

Czy z faszyzmem Franco też mam walczyć. No bo tak do końca nie wiem. Franco został przecież uhonorowany tytułem Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata. To jak go będe zwalczał, to nie podpadnę czasami pod antysemityzm ?

autor: konslib, data nadania: 2007-04-15 10:28:00, suma postów tego autora: 86

Tow. Hebel

Czy w komentarzu do art. nie jest czasem wspomniany Bolesław Piaseck, przedwojenny "działacz faszystowski i antysemicki"???? Organizator PAX-u i patryjotyznego ruchu księży w PRL-u. Jakoś komunistom przysłanym z Moskwy do Polski i polskim ideowym socjalistom tamtego okresu ludzie związani z szeroko pojętą endecją nie przeszkadzali. Nie rozumiem współczesnej lewicy dlaczego protestuje. Czyżby tradycję PRL-u odrzucali:)??????

autor: socjalista-patryjota, data nadania: 2007-04-15 11:46:00, suma postów tego autora: 272

a co z kotkiem???

Czyli znowu zatrzymano \"antyfaszystów\". Może trzeba wybrać pokojowe metoduy walki drodzy anty. I najwąznijsze pytanie. zy to prawda że tzw. \"antyfaszyści\" rzucili w ONR martwym czarnym kotkiem??? To jest karalne przecież:)

autor: socjalista-patryjota, data nadania: 2007-04-15 11:50:43, suma postów tego autora: 272

do abcd

chyba ci się polska z francją pomyliła. chyba, że czegoś nie wiem...? może podziemny ruch wsparcia farc w suwałkach? khmerów na uniwersytecie opolskim?

ale u ciebie to nie nowość- jest realny problem "tu i teraz" a ty mi z paryskimi goszystami wyjeżdżasz. wiem, że lubisz polityczny kabaret, ale trochę rozumu nie zaszkodzi. serio.

autor: rote_fahne, data nadania: 2007-04-15 12:03:26, suma postów tego autora: 1805

?

W latach 70. lewacy atakowali fizycznie polityków jak Moro i bankierów jak Schleyer. Obecnie atakują chuliganerię z marginalnych prawackich grupek. Postęp?

autor: Angka Leu, data nadania: 2007-04-15 12:08:25, suma postów tego autora: 3102

Sztandarze,

goszyści z metropolii mają swoich epigonów w Polsce. Epigoni ci, chyba jeszcze bardziej skrajni od swoich bożków paryskich, głoszą np. lewicowy antysemityzm i wychwalają Czerwone Brygady (dokomuntacja - chociażby w pisemku Rewolucja).
Chyba nie twierdzisz, że polski faszyzm był jednym z głównych odgałęzień tego kierunku politycznego?
Pytam Ciebie: skoro wystąpienia faszystowskie powinny u nas być zakazane, to dlaczego tej samej zasady nie stosować do wystąpień goszystowskich?

autor: ABCD, data nadania: 2007-04-15 12:15:45, suma postów tego autora: 20871

do abcd

a jednak nie potrafisz czytać! nigdzie nie napisałem, że wiece faszystowskie powinny być zakazane, nie operuję w spektrum myślenia kategoriami prawnymi- powinny być rozbijane ze skutecznością 100% przez tych, którzy w przeciwieństwie do ciebie, uważają, że holokaust się jednak wydarzył i pewnych rzeczy się nie robi...

tropienie antysemityzmu w "rewolucji" stało się u ciebie symptomatyczne: czyżbyś nie mógł się z nim pogodzić?

epigonów goszystowskich w polsce nie ma. jeżeli nawet są, to są jedynie epigonami- przeszkadza ci to? zgłoś to prokuraturze- jak sądzę na nic innego nie byłoby cię stać.

stawianie czerwonych brygad na równi z "rewolucją" w kambodży jest głupie, po prostu. dlaczego? wiesz dlaczego i nie bądż intelektualny fjut.

autor: rote_fahne, data nadania: 2007-04-15 13:56:18, suma postów tego autora: 1805

he he

bojowa grupa antyfaszystów -==
==
czyli lewacka bojówka,
Precz z komuną!

autor: Wujek Włodek, data nadania: 2007-04-15 14:18:10, suma postów tego autora: 141

prawicowy antysemityzm

ONR nie był by groźny gdyby nie to że to tylko mały fragment prawicy nacjonalistycznej o klerykalnym i szowinistycznym programie.
A swoją drogą wiele podobnych rasistowskich haseł mozna usłyszeć na demo ONR,LPR czy UPR

autor: czewony, data nadania: 2007-04-15 14:23:34, suma postów tego autora: 350

To już jest, drogi sztandarze,

absurdalna insynuacja. Ja doskonale wiem, że holocaust się wydarzył. Również dlatego, że w jego efekcie, zginęło wielu ludzi bardzo mi bliskich ze względów ideowych czy innych.
Nie widzę jednak powodu, żeby na holocaust miały się powoływać subkultury skrajnie lewicowe, uzasadniając nim swoje upodobanie do odlotowych rozrób.
Ta sama uwaga - mutatis mutandis - dotyczy zawodowych antyfaszystów z Nigdy Więcej.
Jeżeli oburza cię bagatelizowanie czy negowanie holocaustu, to jedynym jego znanym mi przejawem z polskiego pejzażu publicystycznego ostatnich lat są wypowiedzi Izraela Szamira z pism lewicowej (?) Książki i Prasy.
Należy równiez pamiętać, że w ciągu XX wieku wyeksterminowano miliony ludzi w imię ideologii skrajnie lewicowej.
I wreszcie, Czerwone Brygady tym różnią się od Czerwonych Khmerów, że nie udało im się zdobyć władzy. Gdyby tego dokonały, realizowałyby bliźniaczo podobne założenia ideologiczne. Warto porównać "marksistowskie" rozprawy, które pisał w Paryżu późniejszy prezydent "Ludowej Kampuczy", Khieu Samphan, z analogicznymi wynurzeniami Renato Curzio (jednego z idoli "Rewolucji").

autor: ABCD, data nadania: 2007-04-15 14:56:10, suma postów tego autora: 20871

prawda

Po prostu stan polskiego anarchizmu jest tak anemiczny, że musza podkradać cudze symbole. Biedacy! Śmieszy tylko, że taki prawdziwek i ortodoks jak Xavier sięga po tradycje nacjonalistyczne.

autor: Angka Leu, data nadania: 2007-04-15 19:23:36, suma postów tego autora: 3102

pomyłka

Powyższy komentarz miał być umieszczony pod informacją o ZSP.

autor: Angka Leu, data nadania: 2007-04-15 20:02:37, suma postów tego autora: 3102

co z kotkiem????

A ja ciągle nie wiem skąd lewacy mieli martwego kotka. Gdzie poszanowanie dla naszych braci mniejszych??? Jak tu walczyć z faszyzmem i w imie obrony tolerancji gdy nie szaqnuje się zwierząt??? Pytam poważnie.

autor: socjalista-patryjota, data nadania: 2007-04-16 07:20:55, suma postów tego autora: 272

Prawy do lewego...

W czerwcu na jakimiś prawicowym portalu przeczytam dokładnie to samo. Tylko, że słowa o tolerancji zamieni ktoś na polskość i patriotyzm, a neofaszystów na gejów. Reszta w sumie mogła by być swobodnie skopiowana i przeklejona bo idealnie się wpasowuje w aboslutnie każde zupełnie bezmyślne nawolywanie do lania ludzi po mordzie bo sobie protestują i mają inne zdanie niż my.

Pan Ciszewski znajdzie swojego odpowiednika po stronie jakieś nadambitnego pana z MW, który będzie chciał chornić pieścią dzieci przed gejami i takie tam ględzenie, uprawiane wszędzie tam gdzie brak argumentów.

I oczywscie nikt jak zawsze nikogo nie będzie słuchał. Ani narodowcy ani socjalisci nie zdobędą się na szerszę spojrzenie na sprawę, które ustali badź prawo do manifestowania swoich poglądów przestrzegane niezależnie do tego czy jest to wygodne czy nie. Badź do takowego zakazu i nikt nie będzie sobie manifestował i robił zadym na ulic, czego sobie i wszystkim ludziom pragnącym pokoju życze.

autor: luki, data nadania: 2007-04-16 20:51:16, suma postów tego autora: 44

anty nazi

Przykre jest to, że gdy w Polsce manifestują brunatni to nie ma masowego sprzeciwu społecznego. Powoli sie to zaczyna zmienić, ale wciąż za wolno. Prawidłowe proporcje byłyby takie: 50 onrowców i 5000 ludzi lewicy. Tak aby szczelny kordon policji musiał ochraniać garstkę szowinistów.

autor: towPawel, data nadania: 2007-04-17 09:01:34, suma postów tego autora: 125

do tow. Paweł

Dziwisz się, że nie ma opotu??? I nie bedzie, dlatego, że ludzie są zmeczenia od 18 lat, od momentu kiedy zaczęto wyprzedawac Ojczyzne, kraść czyli prywatyzować, zwalniać ludzi z pracy i mieć ich gdzieś. Problemem dla społeczeństwa nie jest faszyzm a niskie pensje, drozyzna, brak perspektyw i ceny mieszkań nie wspominajac io słuzbie zdrowia i emerytach. nikt nie stanie w obronie lib demokracji, która gnebi Naród no może uprzywilejowana klasa srednia, która najwiecej by straciła. Nie ma oporu i nie bedzie a jak w kraju nadal tak bedzie się działo jak dzieje się to wierz mi jak jakas jawnie faszystowska partia powstanie to zgarnie sporo głosów. Ja na nich też vbym zagłosował.

autor: socjalista-patryjota, data nadania: 2007-04-17 11:15:38, suma postów tego autora: 272

PS

PS. W Polsce niestety nie ma lewicy z prawdziwego zdarzenia a ta, która nazywa siebie nową nie ma nic do zaproponowania poza sprawami obyczajowymi więc w kraju nędzy i beznadziei skazana jest na klęske ( całe szczescie) Z tej okazji korzystaja
neofaszysci ( nie naziole jak to sie próbuje ludziom wmawiac ) posługując się hasłami lewicowymi ( kolektywizm, silna państwowa gospodarka itp)

autor: socjalista-patryjota, data nadania: 2007-04-17 11:21:49, suma postów tego autora: 272

rozbijanie manifestacji

wypada zapytac ile to manifestacji rozbili ci, ktorzy zachecaja do tego typu działań...
bo "nie namawiaj nas, nie będziemy się bić/ chyba że pokażesz nam jak to robisz ty!" ;-)

autor: moskwa, data nadania: 2007-04-17 12:43:11, suma postów tego autora: 605

moskwa

zadymiarzem nie jestem, ale w kilku starciach zdarzyło mi się brać udział. Jak bym był na antifie w krakowie to na pewno do skandowania haseł bym się nie ograniczył.

autor: Cisza_, data nadania: 2007-04-17 15:51:12, suma postów tego autora: 2083

do socjalista-patriota

nie ma silnej lewicy bo mamy chorą mentalność głęboko zakorzenioną w religijnym obsukarnctwie. Większość obywateli Pomrocznej podziela nasze poglądy, jednak jak ksiądz z ambony krzyknie "nie głosujcie na komunistów" to wierny ludek idzie na PiS. Prawica to wykorzystuje i buduje wokół siebie socjalna otoczkę jednocześnie robiąc ministra z ultraliberalnej Gilowskiej oraz rozmontowując kodeks pracy.
Polacy miast skupić sie na problemach klasowych są przez burżuazyjne media kierowani na tory sporu czy ktoś kiedyś chodził na pączki z koleżanką z klasy czy z oficerem SB. Trzeba to kiedyś przerwać i zbudować w Polsce socjalizm!

autor: towPawel, data nadania: 2007-04-17 21:00:37, suma postów tego autora: 125

towPaweł

Racja. Przykładów świadczących o braku świadomości w społeczeństwie można wymieniać więcej. Najpopularniejszym politykiem według różnych firm badawczych w sondażach jest Ziobro. Osoba która wzorce pobiera całkowicie od jankesów a za swój autorytet ekonomiczny i polityczny uważa Miltona Friedmana. Czyż nie jest to pełna zgodność z zwolennikami UPR-u. Ma on zwolenników także niestety wśród zwykłych pracowników i ludzi pracy, powiedział bym więcej większość tych ludzi go popiera. Popierają go ludzie których interesy nie są absolutnie zbieżne z głoszonymi przez niego poglądami. Pozytywnie go oceniają gazety uchodzące za "opozycyjne" wobec PiS-u jak "Polityka". Kolejnym przykładem jest minister Kalata która zatrudnia jako doradcę w swoim ministerstwie współpracownika który pisał w faszyzującym piśmie. Ta sama Kalata jawi się jako najbardziej prospołeczna minister w rządzie a tu taka wpadka.
Dodać należy że przed kamerą ładnie się potrafi uśmiechnąć, ukoić nowiną że "spada" bezrobocie i że nasze portfele się mają coraz lepiej. czy ludzie tego nie kupią? Przecież to wszystko jest tak skutecznie niestety wyreżyserowane aby tych ludzi już tak otumanić i ogłupić żeby w żaden sposób czasem nie zdobyli się na refleksje oceniającą ten badziewny system jakim jest kapitalizm. Chciałoby się zawołać O SOCJALIZM! O KOMUNIZM! WALCZMY!

autor: CHErwony, data nadania: 2007-04-17 22:49:57, suma postów tego autora: 1000

Dodaj komentarz